لوگو آرال گام

روش‌ های ارسال و دریافت پول در ترکیه

سرمایه گذاری بهترین روش‌های ارسال و دریافت پول در ترکیه

در سفرهای توریستی به ترکیه، مهاجرت کاری و تحصیلی به ترکیه و یا انجام معاملات تجاری در ترکیه باید روش‌ های ارسال و دریافت پول در ترکیه  را بشناسید. در نتیجه مجبور نخواهید بود کارمزدهای سنگین حواله بانکی را پرداخت کنید و نرخ ارز پایینی دریافت کنید. پس با هم نحوه دریافت سریع پول با کمترین هزینه انتقال ممکن را بررسی خواهیم نمود.

همچنین با هم بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توان با بهترین نرخ ممکن وجه نقد به لیر ترکیه را  به جای ارزهای دیگر دریافت نمود. بنابراین در این مقاله با یکدیگر روش‌ های انتقال پول به ترکیه، بهترین نرخ کارمزد‌ و هزینه‌های انتقال پول را خواهیم شناخت. پس تا انتها همراه ما باشید تا بهترین روش‌ های ارسال و دریافت پول در ترکیه را بشناسیم.

بیشتر بخوانیم: مقاله افتتاح حساب بانکی در ترکیه می‌تواند برای شما مفید و جذاب باشد.

چگونه در ترکیه پول بگیریم؟

وسترن یونیون (Western Union) در ترکیه

در سال‌های گذشته پیش از آنکه بانکداری مدرن از طریق تلفن همراه و اینترنت رواج یابد، وسترن یونیون در انتقال پول به خارج از کشور بازار را به دست داشت. وسترن یونیون هزینه‌ها و کارمزدهای سنگینی را دریافت می‌کردند. البته مردم به دلیل اینکه گزینه‌‌های بسیار محدودی برای انتقال پول در دسترس بود، از خدمات آن‌ها استفاده می‌نمودند. اما این‌ روزها وسترن یونیون برای اینکه بتواند با سایرین در بازار رقابت کند و دوباره بتواند بر بازار مسلط شود، خود را ارتقاء داده است.

بهترین روش‌های ارسال و دریافت پول در ترکیه

وسترن یونیون سه راه برای انتقال پول ارائه نموده است. اولین مورد انتقال پول از طریق بانکداری آنلاین است که با یکی از بانک‌های خود به صورت آنلاین وارد شوید، جزئیات مربوطه را پر کنید و پول نقد را ارسال کنید. البته این سرویس از طریق شش بانک ترکیه (آکبانک- Akbank، گارانتی- Garanti، ایش- Is، شکر- Seker، یاپیکردی- Yapikredi و زراعت- Ziraat) در دسترس است.

همچنین انتقال پول از طریق ATM نیز توسط بانک گارانتی در دسترس است. هنگام ارسال پول از طریق موبایل بانک بواسطه بانک ایش– Isbank، بانک مالی QNB و بانک زراعت امکان‌پذیر است.

بیشتر بخوانیم: خواندن مقاله خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه می‌تواند برای شما مفید باشد.

دریافت پول نقد از طریق مانی گرام (MoneyGram)

نمایندگی های مختلف در سراسر ترکیه از طرف مانی گرام فعالیت می‌کنند. برای اینکه بتوانید نمایندگی‌های مانی گرام در ترکیه پیدا کنید، از نقشه آنلاین استفاده کنید. در مانی گرام پول می‌تواند مستقیماً به حساب شما در ترکیه واریز شود. یا گزینه دیگر این است که پول نقد به مانی گرام ارسال می شود و آن‌ها این پول را به نمایندگی خود در ترکیه ارسال می‌کنند و در نهایت می‌توانید در ازای پرداخت کارمزد وجه نقد خود را دریافت کنید.

دریافت و انتقال پول از طریق Wise

انتقال پول از طریق Wise یکی از روش‌های محبوب است، چرا که بهترین نرخ ارز و کارمزد انتقال را ارائه می‌دهند. یکی دیگر از دلایل محبوبت Wise این است که کاربران می‌توانند حساب‌های بانکی مجازی را در کشورهای متعددی باز کنند.

همچنین این امکان برای کاربران وجود دارد که جزئیات حساب را برای ارسال و دریافت پول ذخیره کنند. در بیشتر موارد پول در عرض یک ساعت به ترکیه می‌رسد. Wise نه تنها برای یکبار تراکنش بلکه برای برنامه مدیریت پول مالی نیز استفاده می‌شود.

دریافت پول از طریق حساب بانکی

البته برخی افراد همچنان دوست دارند کارها را به روش قدیمی انجام دهند و ترجیح می‌دهند از طریق بانک تراکنش‌های خود را انجام دهند و پول به خارج از کشور ارسال کنند. برای انجام این کار به یک شماره حساب بانکی بین المللی  (IBAN) نیاز دارید. برای مثال یک IBAN ترکی حاوی 26 کاراکتر است و شامل کد کشور ترکیه، دو شماره چک، شعبه و شماره حساب خواهد بود.

بیشتر بخوانیم: مقاله افتتاح حساب بین‌المللی برای شما مفید است.

دریافت و انتقال پول از طریق سایر شرکت‌ها

World Remit در ترکیه: World Remit چیست؟ World Remit چهار گزینه برای دریافت پول در ترکیه ارائه می‌دهد. پول را می‌توانید مستقیماً از حساب بانکی خود دریافت کنید، می‌توانید از طریق نمایندگی درخواست دریافت وجه نقدی کنید، استفاده از آپ‌های mobile cash و شارژ کردن mobile airtime نیز ممکن است.

بهترین روش‌های ارسال و دریافت پول در ترکیه

پی پال (PayPal) : قبل از سال 2016 پی پال یک تجارت بزرگ در ترکیه بود. ترک‌ها از این سرویس در سطح بین المللی برای فروشگاه‌های آنلاین خود برای دریافت پول از خارج و ارسال پول به خارج از ترکیه استفاده می‌کردند.

که با دو مشکل همراه بود، اول اینکه پی پال از افشای اطلاعات مالی خود به دولت ترکیه خودداری کرد. و دوم اینکه هر شرکت مالی، اپلیکیشن یا بانکی باید مجوز ترکیه فعالیت کند که پی پال از انجام این کار خودداری کرد.

در نهایت دولت ترکیه خدمات آنها را ممنوع کرد. البته شما همچنان می توانید از پی پال برای ارسال پول استفاده کنید، اما گیرنده نمی‌تواند پول نقد را از حساب بانکی خود در ترکیه برداشت کند.

Zelle و Venmo: متأسفانه فقط کسانی که اقامت ایالات متحده را دارند و کسانی که دارای حساب بانکی آمریکایی هستند، می‌توانند از این آپ‌های نقدی آنلاین استفاده کنند. بنابراین نمی‌توانید از آنها برای دریافت یا ارسال پول به ترکیه استفاده کنید.

درباره ارسال پول برای خرید ملک در ترکیه

بیشتر متقاضیان سرمایه‌گذاری در ترکیه بخصوص برای خرید ملک درباره نحوه ارسال و دریافت پول در ترکیه می‌پرسند. که برای این کار دو روش وجود دارد. یکی اینکه می‌توانید از یکی از روش‌های بالا برای تراکنش‌های مالی خود استفاده کنید و دیگری اینکه از روش جدیدی که دولت ترکیه در ژانویه 2022 معرفی نمود برای خرید ملک اقدام کنید.

بهترین روش‌های ارسال و دریافت پول در ترکیه

ابتدا خریداران ملک در ترکیه ارز خارجی را که برابر با قیمت ملک خریداری شده است را به یک بانک ترکی منتقل می‌کنند. توجه داشته باشید که پول واریزی باید به یورو، دلار آمریکا یا پوند باشد. سپس بانک منتخب پول را به بانک مرکزی ترکیه ارسال می‌کند که لیر ترکیه و یک سند مبادله ارزی که شامل نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، مبلغ دو ارز و اظهارنامه است صادر می‌کند.

تمامی این معامله طبق ماده 13 بخشنامه جابجایی سرمایه ترکیه انجام می‌شود. هنگام درخواست برای اسناد مالکیت، اظهارنامه را به اداره ثبت ملک در ترکیه نشان خواهیم داد. لطفا توجه داشته باشید که آنها بدون این اظهارنامه سند مالکیت را به نام شما نخواهند زد.

سخن پایانی

مجموعه آرال گام، یک مرکز تخصصی ارائه دهنده کلیه‌ی خدمات مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه می باشد. همچنین شما می‌توانید خدماتی مانند افتتاح حساب بانکی در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه، اجاره ملک در ترکیه، اخذ شهروندی کشور ترکیه، تحصیل در ترکیه، افتتاح حساب بین المللی به صورت غیرحضوری را به راحتی با همکاری مجموعه آرال گام در کشور ترکیه انجام دهید. موسسه مهاجرتی آرال گام از مراجعه کنندگان جهت دریافت خدمات مشاوره استقبال نموده و این خدمات را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار می دهد.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *