موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

ویزا کارت ترکیه

کارت های بانکی ترکیه ویزا کارت ترکیه

برخورداری از ویزا کارت ترکیه

در کشور ترکیه بانک‌های مختلفی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید حساب بانکی از هر نوعی را با داشتن اقامت در این کشور ایجاد کنید. اما همه بانک‌های ترکیه دسترسی به سیستم بین‌المللی ندارند. پس تکلیف چیست؟ در کشور ترکیه این امکان به شما داده می‌شود که بتوانید حساب بانکی بین‌المللی از انواع مختلفی را ایجاد کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به ویزا کارت اشاره کرد. اما ویژگی‌های ویزا کارت چیست؟ آیا بدون داشتن اقامت ترکیه هم می‌توان از خدمات آن استفاده کرد؟ در ادامه این مطلب از آرال گام قصد داریم تا شرایط و ویژگی‌های ویزا کارت ترکیه را مورد بررسی کامل قرار داده و به این سوالات نیز پاسخ دهیم.

آشنایی با ویزا کارت

اگر تا به حال به سراغ فروشگاه‌های آنلاین جهانی رفته باشید، متوجه خواهید شد که برای سیستم پرداخت آن‌ها درگاه‌های مختلفی از شرکت‌های متعددی انتخاب شده است. هرکدام از این درگاه‌ها می‌توانند کارت بانکی اختصاصی خود را به مشتریان اعطا کنند.

ویزا کارت ترکیه

یکی از برترین شرکت‌ها ارائه دهنده این خدمات که همواره به شمتریان آن هم افزوده می‌شود، ویزا است. شرکت ویزا یک شرکت ارائه خدمات بانکی الکترونیک است که به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید حساب بانکی مورد نیاز خود را در آن ایجاد کنید. به کارت بانکی که این شرکت ارائه می‌دهد ویزا کارت گفته می‌شود و در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بانک مرکزی ترکیه در سال‌های اخیر، ویزا کارت در لیست شرکت‌ها مورد تایید خود قرار داده است و از این رو افراد مختلفی از جمله اتباع خارجی این امکان را خواهند داشت که بتوانند با داشتن ویزا کارت، به صورت بین‌المللی و خارج از ترکیه، از خدمات آن استفاده کنند.

مزایای ویزا کارت ترکیه

ویزا کارت امکانات و اختیارات مختلفی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. به عنوان مثال، این افراد می‌توانند به راحتی با داشتن ویزا کارت ترکیه، از دستگاه‌های کارت‌خوان خرید کنند. به زبانی ساده‌تر، ویزا کارت به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید به راحتی در هر فروشگاهی که از دستگاه کارت‌خوان استفاده می‌کند، خرید کنید.

ویزا کارت ترکیه

یکی دیگر از مزایای برخورداری از خدمات ویزا کارت این است که شما می‌توانید به راحتی با کمک دستگاه‌های عابر بانک، پول نقد دریافت کنید یا وجهی را انتقال دهید. همچنین می‌توانید با داشتن ویزا کارت ترکیه، همین کارها را هم در کشورهای دیگر انجام دهید.

همانطور که گفته شد، در کشور ترکیه، ویزا کارت از اعتبار بالایی برخوردار است و می‌توان از تمام ظرفیت خدمات آن در این کشور بهره برد. از جمله دیگر امکاناتی که ویزا کارت در اختیار شما قرار خواهد داد می‌توان به پرداخت‌های آنلاین اشاره کرد. شما می‌توانید به راحتی با داشتن ویزا کارت ، تمام خریدهای آنلاین خود از جمله خریدهای درون برنامه‌ای را انجام دهید.

همچنین ویزا کارت ترکیه به شما این اجازه را هم می‌دهد که به صورت آفلاین به کارت خود دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، می‌توانید با فرم‌های کاغذی کلاسیک یا با کمک تلفن از تمام خدمات حساب بانکی ویزا بهره‌مند شوید.

انواع مختلف ویزا کارت ترکیه

نکته‌ای که پیش از اقدام برای دریافت ویزا کارت ترکیه باید به آن توجه کرد، این است که ویزا انواع مختلف کارت‌ها را به مشتریان خود در کشورهای مختلفی از جمله ترکیه ارائه می‌کند. در نظر داشته باشید که در ترکیه به طور کلی سه نوع ویزا کارت وجود دارد که این کارت‌ها هم انواع و پلن‌های مختلفی را خواهند داشت. در ادامه نیز به انواع این کارت‌ها و پلن‌ها پرداخته خواهد شد.

ویزا کارت ترکیه از نوع اعتباری

ویزا کارت اعتباری کشور ترکیه با استفاده از اعتبار شخصی هر فرد که توسط نظام بانکی کشور ترکیه بر مبانی میزان درآمد و مخارج اختصاص داده شده است. این نوع کارت‌ها به شما این امکان را خواهند داد که بتوانید حتی بدون داشتن موجودی هم پرداخت خود را انجام دهید.

در نظر داشته باشید که شما برای برخورداری از این خدمات، باید به شرکت ویزا کارمزد پرداخت کنید و تا رسیدن زمان بازپرداخت، کل مبلغ مورد نظر را بازگردانید. همچنین بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که شرکت ویزا این امکان را دارد که به محض واریز شدن درآمد شما، سهم خود را از آن بردارد و برای این کار از شما هم هیچ اجازه‌ای نگیرد. از این رو همواره شاهد این هستیم که در کشورهای پیشرفته مانند ترکیه و آمریکا، شهروندان این کشور بیش از یک کارت ویزا دارند و از این رو به راحتی امورات خود را می‌گذرانند.

ویزا کارت نقدی کشور ترکیه

ویزا کارت‌های نقدی ترکیه را می‌توان همان حساب‌های جاری در ایران دانست. شما با داشتن این نوع حساب‌ها می‌توانید تنها میزان اعتبار حساب خود، از آن برداشت انجام دهید. در نظر داشته باشید که تفاوت عمده میان ویزا کارت نقدی و اعتباری به این نکته ختم می‌شود.

ویزا کارت ترکیه از نوع پیش‌پرداخت

ویزا کارت ترکیه از نوع پیش پرداخت هم نوعی دیگر از انواع ویزا کارت هستند که همواره طرفداران خاص خود را دارند. عملکرد این نوع ویزا کارت‌ها، درست شبیه به ویزا کارت‌های نقدی این کشور است. با این تفاوت که ویزا کارت‌های پیش پرداخت دیگر به حساب بانکی متصل نیست.

ویزا کارت ترکیه

به زبانی ساده‌تر، شما در هنگام دریافت این کارت، تعیین خواهید کرد که چه مقدار مبلغی از پیش در درون آن باشد. از این رو به هیچ وجه نمی‌توان برای این نوع ویزا کارت ، حواله بانکی انجام داد. در نظر داشته باشید که کارت‌های ویزا پیش‌پرداخت، از دو نوع قابل شارژ و غیر قابل شارژ تشکیل شده‌اند.

کارت‌های پیش پرداخت شارژی این امکان را دارند که پس از اتمام موجودی دوباره شارژ شوند. این در حالی است که عملکرد کارت‌های غیر شارژی درست مانند کارت‌های هدیه در ایران است و پس از اتمام موجود از بین خواهند رفت.

رایج‌ترین انواع دبیت و کردیت کارت

همانطور که گفته شد، ویزا کارت‌ها خود از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند. در بخش‌های پیشین به دو نوع از ویزا کارت پیش‌پرداختی اشاره شد که یکی قابل شارز و دیگری غیر قابل شارژ بود. در نظر داشته باشید که ویزا کارت‌های اعتباری و نقدی در ترکیه هم از پنج نوع مختلف به نام‌های کلاسیک، گلد، پلاتینیوم، Signature و Infinite تشکیل شده‌اند که تنها سه نوع اول مناسب ایرانیان هستند.

ویزا کارت ترکیه از نوع گلد

این نوع ویزا کارت ترکیه بیشتر برای انجام خدمات بیزینسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما یک سرمایه‌گذار بین‌المللی هستید و قصد سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت در ترکیه یا اخذ شهروندی ترکیه را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که ویزا کارت گلد ترکیه را برای کارهای خود انتخاب کنید.

ویزا کارت ترکیه

این نوع ویزا کارت، همواره به عنوان نوعی کارت با پرستیژ برای بیزینس من‌ها شناخته می‌شده است که از تمام خدمات ویزا کارت کلاسیک برخوردار است. اما تفاوت اصلی میان این دو نوع ویزا کارت این است که ویزا کارت گلد ترکیه می‌تواند خدمات بیشتری از جمله خرید آفلاین را برای شما فراهم کنید. امتیازی که در ویزا کارت کلاسیک در دسترسی نبود!

ویزا کارت کلاسیک

ویزا کارت‌های کلاسیک، نوعی ویزا کارت هستند که همه اقشار جامعه که قصد اقامت در ترکیه را دارند، می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. این نوع کارت‌ها به شما امکان دسترسی بین‌المللی را نیز خواهند داد و از این رو می‌توانید به راحتی در خارج از ترکیه هم به حساب بانکی ویزای خود دسترسی داشته باشید.

ویزا کارت ترکیه

این ویزا‌ها معمولا توسط خانواده‌ها انتخاب می‌شوند و می‌توان به راحتی از آن‌ها در خودپرداز‌های متصل به سیستم ویزا استفاده کرد. در نظر داشته باشید که هزینه دریافت این نوع ویزا کارت ترکیه هم به نسبت دیگر انواع ویزا کارت بسیار کمتر خواهد بود.

ویزا کارت کلاسیک ترکیه از نوع فیزیکی است که می‌توان به ارزهای مختلفی از جمله لیر، دلار و یورو در آن حساب بانکی داشت. هزینه دریافت این ویزا کارت هم در حدود 100 دلار خواهد بود و می‌توانید در صورتی که مقیم ترکیه هستید، آن را انتخاب کنید.

برخورداری از ویزا کارت پلاتینیوم ترکیه

ویزا کارت ترکیه

ویزا کارت پلاتینیوم نوعی دیگر از انواع ویزا کارت ترکیه است که به تمام ویژگی‌های ویزا کارت گلد را به همراه خود دارد. اما در کنار این امکانات، می‌تواند امکانات بیشتری را هم به شما ارائه دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به برداشت وجه به صورت نامحدود و انواع مختلف پرداخت‌های آفلاین اشاره کرد. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با داشتن ویزا کارت از نوع پلاتینیوم، از تخفیف‌های ویژه شبکه ویژا در برخی فورشگاه‌های بین‌المللی و خدمات متنوع برخی لانژهای فرودگاهی بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید این حساب‌های بانکی را به صورت ارزهای دیگر دلار یا یورو هم باز کنید.

ویزا کارت‌های مجازی و فیزیکی

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که شرکت ویزا کارت‌های خود را به دو نوع فیزیکی و مجازی به دست مشتریان می‌رساند. نوع فیزیکی ویزا کارت ترکیه درست مانند کارت‌های پلاستیک ما ایرانیان است که دارای شماره 16 رقمی هستند و در دیگر بخش‌های آن‌ها هم تاریخ انتقضا و کد CVV2 نوشته شده است.

ویزا کارت ترکیه

ویزا کارت از نوع فیزیکی به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید از آن در تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان و یا عابر بانک استفاده کنید. البته اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که تنها دستگاه‌هایی قادر به شناسایی ویزا کارت هستند که روی آن‌ها علامت ویزا وجود داشته باشد. در این صورت، شما حتی می‌توانید در هر جایی از دنیا هم که باشید، پول نقد دریافت کنید.

ویزا کارت‌های مجازی، برخلاف ویزا کارت فیزیکی وجود خارجی و فیزیکی ندارند. بلکه این نوع کارت‌ها تنها دارای اطلاعات مختلف از جمله شماره 16 رقمی و تاریخ انقضا هستند که به شما این امکان را خواهند داد تا بتوانید از آن‌ها برای خریدهای آنلاین استفاده کنید.

اما چه دلیل باعث می‌شود که به سراغ کارت‌های مجازی بروید؟ بد نیست بدانید که ویزا کارت‌های مجازی در ترکیه با هزینه بسیار کمتری به مشتریان فروخته می‌شوند و همچنین فعال‌سازی آن‌ها هم در اکثر مواقع به صورت آنی است. ضمنا به دلیل تحریم‌های مختلف علیه ایران، شما نمی‌توانید از ویزا کارت‌های فیزیک استفاده کنید. از این رو باید به سراغ ویزا کارت از نوع مجازی بروید که بتوانید از آن برای انجام خریدهای خود استفاده کنید.

تفاوت ویزا کارت با دیگر انواع کارت

همانطور که گفته شد، سرویس‌های بانکی مختلفی در جهان وجود دارند که مستر کارت و ویزا کارت از جمله آن‌ها هستند. بسیاری از ایرانیان در هنگام خرید با این مشکل موجه می‌شوند که کدام نوع کارت را باید انتخاب کنند؟

به طور کلی می‌توان گفت که تمام سرویس‌های این‌چنینی، خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند و که در اکثر اوقات، این خدمات به هم شبیه هستند. اما بد نیست بدانید که عمده تفاوت میان این سرویس‌ها به تفاوت در ارائه خدمات در عابربانک‌ها و دیگر خدمات این‌چنینی است.

دریافت ویزا کارت ترکیه با خدمات آرال گام

در سال‌های اخیر همواره شاهد این بوده‌ایم که ایرانیان بسیاری تلاش کرده‌اند تا در یکی از سرویس‌های ارائه دهنده خدمات بانکی، حساب بانکی داشته باشند. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید انواع سرویس‌های ارائه خدمات بانکی را انتخاب کنید؛ اما پیشنهاد ما به شما افتتاح حساب برای دریافت ویزا کارت ترکیه است.

کشور ترکیه یکی از کشورهایی در جهان است که به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید به راحتی در آن برای دریافت سرویس خدمات بانکی اقدام کنید. ویزا کارت از انواع مختلفی تشکیل شده است که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود یکی از انواع مختلف آن‌ها را انتخاب کنید. اما بد نیست بدانید که به دلیل تحریم‌ها علیه ایران، همواره ویزا کارت پیش‌پرداختی این کشور پیشنهاد می‌شود.

ما در موسسه مهاجرتی آرال گام با چندین سال سابقه درخشان در زمینه انواع روندهای مهاجرتی، می‌توانیم تمام روندهای دریافت ویزا کارت ترکیه را برای شما در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه ممکن پیگیری کنیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!