موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

6 مزیت برتر سرمایه گذاری در املاک ترکیه

سرمایه گذاری 6 مزیت برتر سرمایه گذاری در املاک ترکیه

بر اساس داده‌های اداره آمار ترکیه، ترکیه در فروش بیشترین تعداد املاک در سال 2021 با حدود 1.5 میلیون ملک در صدر کشورهای اروپایی قرار گرفت و نزدیک‌ترین کشور اروپایی به آن تنها 1.3 میلیون ملک را به ثبت رسانده است. برای پاسخ به این سوال که چرا در بخش املاک ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ موسسه مهاجرتی آرال گام به معرفی 6 تا از مهمترین مزیت‌های سرمایه گذاری در املاک ترکیه پرداخته است.

مزایای سرمایه گذاری در املاک ترکیه چیست؟

1. بازده سرمایه گذاری در طول زمان افزایش می یابد

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ترکیه، بر اساس جذابه گردشگری ترکیه، که به بهترین شکل خود در طول دوره‌ها و فصول گردشگری، از طریق تقاضا برای اجاره خانه در آن فصول توزیع شده در طول سال، نمایان می‌شود، بازده سرمایه‌گذاری سودآوری را فراهم می‌کند. بنابراین سرمایه‌گذاری متفکرانه در املاک و مستغلات که در فصول گردشگری ترکیه بسیار محبوب است، می تواند سود دلگرم کننده و بازگشت سرمایه خوبی را به همراه داشته باشد.

6 مزیت برتر سرمایه گذاری در املاک ترکیه

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات عموماً به دلیل حفظ ارزش واقعی آن شناخته می‌شود و ارزش ملک اغلب ممکن است افزایش یابد و سود سالانه از طریق بازده سرمایه گذاری حاصل از فروش مجدد یا اجاره به 12٪ از ارزش ملک اصلی برسد.

مزیت بازده سرمایه گذاری املاک در ترکیه افزایش می یابد، به خصوص اگر مالکیت ملک در ترکیه طولانی مدت باشد، به این معنی که ارزش ملک پس از سال‌ها افزایش می یابد و در نتیجه سرمایه افزایش می یابد. علاوه بر این سرمایه گذاری در کشوری مانند ترکیه، علاوه بر تقاضاهای زیاد و مستمر برای اجاره در ترکیه که درآمد اضافی مورد انتظار از اجاره ملک را به درآمد نیمه ثابت تبدیل می کند، سرمایه گذاری مطمئنی است.

در اینجا باید به دو نکته اشاره کنیم :

  • در خرید ملک با قیمت رقابتی برای املاک مشابه باید احتیاط کرد.
  • توجه به موضوع سرمایه گذاری بهینه : با اجاره دادن ملک خود به قیمت اجاره خاص و یا فروش آن به قیمتی بهتر از قیمت آن در زمان خرید، سرمایه گذاری بهینه انجام دهید.
  • برای نکته آخر به شما توصیه می کنیم از مشاوران موسسه مهاجرتی آرال گام که آماده ارائه مشاوره‌های تخصصی در تمامی مراحل سرمایه گذاری املاک در ترکیه هستند، بهره مند شوید.

2. امکان اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه

آنچه اهمیت ترکیه را برای قرار گرفتن در میان بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات افزایش داده است، اعطای شهروندی ترکیه با داشتن ملکی به ارزش 250000 دلار است. خواه این ملک آپارتمان، دفتر، ویلا یا مغازه باشد. که این شرایط بویژه برای کسانی که از کشورهای ناپایدار می‌آیند، انگیزه‌ای قوی برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه تلقی می‌شود.

حتی اگر این امر با افزایش قیمت املاک در ترکیه همراه باشد، تقاضا برای املاک و مستغلات در ترکیه با وجود این شرایط بالا خواهد بود.دولت ترکیه در این زمینه جدیت زیادی نشان داده است، به ویژه اینکه گروه بزرگی از سرمایه گذاران تنها در عرض 90 روز پس از تکمیل فرآیند خرید، تابعیت ترکیه را دریافت کردند.

6 مزیت برتر سرمایه گذاری در املاک ترکیه

این رویه و سایر تسهیلات دولت ترکیه، بسیاری از سرمایه گذاران عرب و کشورهای همسایه ترکیه از جمله ایران را تشویق کرد تا به طور قابل توجهی در املاک و مستغلات در ترکیه برای کسب سود و اخذ تابعیت همزمان سرمایه گذاری کنند.اجازه تابعیت ترکیه در ازای خرید ملک بر درصدهای خرید ملک با هدف اخذ شهروندی در بین تمامی معاملات خارجیان خرید ملک در ترکیه نمایان شده است. زیرا بیش از  یک پنجم سرمایه گذاری املاک برای خارجی‌ها در ترکیه برای سال 2021 و حدود 40 سرمایه گذاری آن‌ها در املاک استانبول برای اخذ تابعیت ترکیه بوده است.

3. حمایت دولت ترکیه از بخش املاک و مستغلات

از جمله مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه این است که دولت ترکیه در سال‌های گذشته به کمپین‌های املاک و مستغلات زیادی به بخش املاک اهمیت ویژه‌ای داده است و رئیس جمهور ترکیه “رجب طیب اردوغان” درخواست ویژه در سال 2017 برای احیای شرکت‌های املاک در سراسر ترکیه با سازماندهی بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی املاک داده است.

6 مزیت برتر سرمایه گذاری در املاک ترکیه

عمده فعالیت‌های انجام شده در این زمینه عبارتند از:

  • برخی از شرکت‌های املاک به دستور رئیس‌جمهور به دنبال لغو کامل سود بوده‌اند.
  • پیش پرداخت برای کسانی که مایل به تملک اقساطی بودند کاهش یافت و درصد از 25 درصد به 20 درصد کاهش یافت.
  • اتباع خارجی هنگام خرید ملک از مالیات بر ارزش افزوده معاف شده‌اند.
  • قانون ترکیه به سرمایه گذار خارجی این حق را می دهد که در ازای خرید ملک در این کشور، برای او، همسر و فرزندانش اقامت ملکی دریافت کند.
  • در 18 سپتامبر 2018، تصمیمی در ترکیه برای اعطای حق درخواست شهروندی ترکیه به سرمایه گذار خارجی که دارای ملکی به ارزش 250000 دلار است صادر شد.

4. فرصت‌های امیدوارکننده و طلایی بازار املاک ترکیه

بازار املاک ترکیه فرصت‌ها و گزینه‌های متعدد و متنوعی را ارائه می‌دهد و این تنوع یکی از دلایل اصلی قوت و تمایز املاک در ترکیه است که به دلیل وسعت ترکیه (طبیعت و آب و هوای متفاوت شهرهای ترکیه)، قدرت زیرساخت (که به معنای تعدد گزینه های املاک در کشور ترکیه است) و رقابت قیمت (که فرصت های رو به رشدی را در املاک و مستغلات ترکیه از شرق به غرب و از شمال به جنوب می دهد)، و نوع ملک  (مانند املاک تجاری شامل دفاتر تجاری و مغازه‌ها، یا املاک مسکونی شامل ویلا و آپارتمان) است.

آنچه قدرت فرصت‌های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را در ترکیه افزایش می دهد، افزایش دائمی قیمت آپارتمان در ترکیه به دلیل تقاضای مداوم خارجی است.

5. قیمت ارزان املاک ترکیه در مقایسه با کشور‌های اروپایی

قیمت املاک و مستغلات در ترکیه با مزایای زیرساختی، نزدیک به ساختار کشورهای اروپایی توسعه یافته، به طور قابل توجهی ارزان‌تر از اروپا است. املاک ترکیه برای همه بودجه‌ها مناسب است. جاذبه‌های مختلف در ترکیه، آب و هوای فوق العاده، اقتصاد امیدوار کننده، بازار بزرگ املاک و مستغلات، جاذبه‌های توریستی و تاریخی و با امکانات و مشوق‌های زیادی سرمایه گذاری در ترکیه را به فرصتی دلگرم کننده تبدیل می‌کند. در نتیجه سرمایه گذاری و اقامت در ترکیه را با تمام استانداردها به گزینه‌ای سودآور و ایده‌آل تبدیل می گردد.

6. معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه گذاران خارجی

دولت ترکیه همچنان به ارائه تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران خارجی برای افزایش جریان‌های خارجی به این کشور ادامه می دهد و از جمله این تسهیلات می توان به معافیت مالیات بر ارزش افزوده در ترکیه اشاره کرد که متعلق به سرمایه گذاران خارجی ترکیه است.

6 مزیت برتر سرمایه گذاری در املاک ترکیه

مالیات بر ارزش افزوده در ترکیه بین 1 تا 18 درصد از فروش املاک و مستغلات متغیر است و به لطف این معافیت، سرمایه گذاران خارجی می‌توانند از معافیت مالیاتی در ترکیه بهره مند شوند و در هنگام سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه مقدار زیادی پول پس انداز کنند.

معافیت‌های مالیاتی در ترکیه ابزاری مؤثر در دست تصمیم‌گیرندگان اقتصادی برای احیای اقتصاد محلی و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی محسوب می‌شود. این کاهش‌ها شامل مجموعه‌ای از تصمیمات بود که به طور خاص بخش املاک ترکیه را مورد توجه قرار می‌داد که نقش فعال و مثبتی در ایجاد انگیزه در سرمایه گذار خارجی و خرید ملک در ترکیه ایفا کرد.

چگونه تاثیر تورم بر سرمایه گذاری املاک ترکیه خنثی می‌شود؟

در مورد تأثیر تورم بر سرمایه‌گذاران خارجی که با ارزهای خارجی معامله می‌کنند و در نتیجه پول سرمایه‌گذاری خود را از خارج از بازار داخلی ترکیه می‌آورند، این سرمایه‌گذاران تأثیری بر نرخ بالای تورم در خرید و اجاره برای آنها نخواهد داشت. اما تورم بالا ممکن است برای آنها مفید باشد، گاهی اوقات هنگام مقایسه ارزهای خارجی آنها با لیر ترکیه، خرید و اجاره املاک و مستغلات ارزان‌تر می شود.

بحران لیر ترکیه چگونه بر سرمایه گذاران املاک تأثیر گذاشته است؟

کارشناسان معتقدند کاهش ارزش پول ترکیه لزوماً به معنای اقتصاد ضعیف نیست زیرا اقتصاد ترکیه بر 3 بخش اصلی صنعت، تجارت و املاک استوار است. همه این بخش‌ها در شاخص‌های خود عملکرد قوی داشتند. به ویژه صنایع ترکیه که صادرات آن به 126 کشور در سراسر جهان می رسد و در آخرین آمار رسمی سالانه 200 میلیارد دلار ثبت شده است.

بنابراین  کاهش قیمت لیر ترکیه بر روی قیمت‌های املاک که به دلیل افزایش تقاضای سرمایه‌گذار خارجی و با بهره‌گیری از کاهش ارزش پول داخلی در حال افزایش است، تاثیر معکوس دارد و افزایش تقاضا منجر به کاهش در عرضه می‌شود.

موسسه مهاجرتی آرال گام

همانطور که در بالا به آن اشاره شده، سرمایه گذاری و خرید ملک در خارج از کشور، نیازمند تخصص و مشاوره های اصولی است. به عبارتی دیگر سرمایه گذاری در خارج از کشور نیازمند بررسی همه جانبه تمامی اطلاعات، ارزیابی‌ها و بررسی‌های صحیح، منابع اطلاعاتی معتبر، دانستن روش‌های قانونی و معتبر سرمایه گذاری و خرید است. موسسه مهاجرتی آرال گام خدمات بسیار گسترده‌ای در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه ارائه می‌دهد.

مشاوران و متخصصان این موسسه مهاجرتی با بررسی‌های دقیق بازار املاک ترکیه و متناسب با شرایط سرمایه‌گذاران، راه‌ حل‌ها و مشاوره‌های دقیق ارائه می‌دهند. موسسه مهاجرتی آرال گام تا اکنون نیز پرو‌ژه‌های بسیار موفقی را به لطف دانش و تخصص خود داشته است و باعث افزایش اعتبار و شهرت خود شده است.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *