موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه

سرمایه گذاری 8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه

 معرفی 8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه وانواع سرمایه گذاری در املاک ترکیه:

نوع اول : سرمایه گذاری در املاک

1. سرمایه گذاری در املاک مسکونی

قیمت ملک‌های مسکونی در ترکیه چه آپارتمان، چه ویلا یا زمین مسکونی در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه به یک سرمایه گذاری مهم تبدیل شده است.

بازار املاک و مستغلات ترکیه شاهد افزایش قابل توجه قیمت آپارتمان به ویژه در سال 2021 بوده است که تقاضای بالای سرمایه گذاران برای آپارتمان در ترکیه را ثبت کرده است. به موازات کاهش بهره وام مسکن به دلیل کاهش بهره عمومی ترکیه، تقاضای بازار داخلی در ماه‌های پایانی سال 2021 به اوج خود رسید.

8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه

گزارش های املاک و مستغلات تغییرات قابل توجهی را در قیمت آپارتمان ها در ترکیه رصد کرده است که در برخی مناطق به 100٪ رسیده است. به عنوان مثال، میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در بشیکتاش (Besiktas) در اکتبر 2021 به 27.521 لیر رسید.

در مورد سرمایه گذاری در ویلا، ترکیه با زیبایی و تنوع آب و هوایی خود، گزینه های متمایزی را از طریق ویلاهای مجلل، مدرن با مشخصات عالی ارائه می دهد. در مورد سرمایه گذاری در زمینهای مسکونی در ترکیه، بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند در زمین‌های مسکونی تا در ساختمان‌ها سرمایه گذاری کنند. زیرا برخی سرمایه‌گذاران ترجیح می دهند پروژه‌های خود را بر اساس طرح‌های خود در زمین‌های خالی بسازند.

2. سرمایه گذاری در املاک تجاری

سرمایه گذاران ترجیح می دهند در ساختمان‌های تجاری در ترکیه سرمایه گذاری کنند زیرا آنها تنوع بسیاری دارند. ترکیه یکی از برجسته ترین کشورهای املاک و مستغلات، به ویژه املاک تجاری در نظر گرفته شده برای مقاصد گردشگری است. که به لطف عوامل گردشگری ترکیه و موقعیت استراتژیک آن است که اروپا و خاورمیانه را به هم متصل می کند.

در سال‌های اخیر تقاضای زیاد برای ساختمان‌های تجاری برای مقاصد مختلف به افزایش قیمت ملک کمک کرده است. خرید املاک تجاری برای سرمایه گذاری در ترکیه به یکی از سودآورترین گزینه ها تبدیل شده است. املاک و مستغلات تجاری در ترکیه عمدتاً دفاتر تجاری متنوع هستند، زیرا ترکیه اخیراً به مقصد بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات بین المللی و عربی تبدیل شده است که در تقاضای فزاینده برای دفاتر تجاری در ترکیه منعکس شده است.

8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه

املاک تجاری ترکیه همچنین دارای مغازه‌هایی با گزینه‌های مختلف برای کسانی است که می‌خواهند در ترکیه تجارت کنند. کسانی که می‌خواهند در مغازه‌ها با اجاره آنها سرمایه‌گذاری کنند یا حتی از طریق فروش مجدد، که بازده مالی سودمند و سودآوری را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد.

ساختمان‌های تجاری در ترکیه املاک تجاری مولد هستند، زیرا ترکیه یکی از کشورهایی است که سرمایه گذار در املاک مانند گردشگری، اقامت و سرمایه گذاری تجاری را جذب می کند. ناگفته نماند سرمایه گذاری در هتل‌های ترکیه یکی از معروف ترین املاک تجاری با بازده قابل توجه است که به لطف موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد ترکیه، طبیعت زیبا، آب و هوای معتدل تابستانی و زمستانی ترکیه، سرمایه گذاری در املاک توریستی ترکیه را به گزینه ای سودآور تبدیل کرده است.

ترکیه، کشوری توریستی است که رتبه ششم را در بین بزرگترین مقاصد گردشگری ترجیحی جهان را دارد. ترکیه دارای شبکه قوی از هتل‌ها با زنجیره‌های معروف و در کلاس جهانی است که اهمیت سرمایه گذاری در هتل‌های ترکیه را بیشتر می کند. علاوه بر این سرمایه گذاری در مراکز بهداشتی ترکیه از جمله بیمارستان ها، با توجه به نیازهای بهداشتی مداوم و مستمر، سودآور و امیدوارکننده با بازدهی بالا و مطمئن است.

3. سرمایه گذاری در املاک کشاورزی

سرمایه گذاران در ترکیه به دنبال تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری های خود با استفاده از سرمایه خود در چندین زمینه هستند که بسیاری از آنها شروع به سرمایه گذاری در خانه‌ها، ادارات، مغازه‌ها و زمین می‌کنند. برخی سرمایه گذاری در زمین‌های کشاورزی را انتخاب می کنند. سرمایه گذاری کشاورزی در ترکیه یک سرمایه گذاری موفق است. ترکیه یکی از کشورهایی است که از سرمایه گذاری کشاورزی و توسعه آن حمایت می کند و تسهیلات مختلفی ارائه می دهد. کشاورزی در ترکیه یکی از منابع اقتصادی این کشور است.

8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه

ترکیه دارای عوامل و مؤلفه‌های موفقیت سرمایه گذاری کشاورزی از جمله محصولات بزرگ، متنوع و در دسترس و موقعیت استراتژیک آن برای صادرات است. به طور کلی، سرمایه گذاری  در بخش املاک کشاورزی در ترکیه به شدت در دسترس و یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری بالقوه است.

این پروژه باید بر اساس مبانی واقع بینانه باشد و توسط متخصصان مشاوره  در بخش املاک و مستغلات ترکیه برای سرمایه گذاری موفق در زمین‌های کشاورزی با بازده مالی مفید انجام گردد. به طور کلی خرید زمین کشاورزی در ترکیه یا سرمایه گذاری در مزارع مختلف آن سرمایه گذاری امیدوارکننده ای است، زیرا ترکیه کشور پیشرو در صنعت کشاورزی است. خداوند به ترکیه خاک حاصلخیز، آب و هوای مناسب و منابع آبی فراوان عطا کرده است. ترکیه اولین کشور جهان است که بسیاری از محصولات کشاورزی مانند انجیر، فندق، کشمش شاهانه، زردآلو خشک و گیلاس تولید می کند. همچنین ترکیه بیش از 70 درصد پسته جهان را تولید می کند.

نوع دوم : خرید ملک در ترکیه با هدف سرمایه گذاری

1. سرمایه گذاری در املاک ترکیه با هدف اخذ اقامت

یکی از سرمایه‌گذاری‌ها برای اخذ اقامت ترکیه، اقامت ملکی است. اقامت ملکی یک اقامت میان‌مدت تمدید شده است که به خارجی‌هایی که ملکی را در ترکیه خریداری کرده‌اند، معمولاً برای یک سال اعطا می‌شود. همسر و فرزندان زیر 18 سال حق دریافت این اقامت را نیز دارند. اقامتگاه ملکی مشابه اقامتگاه توریستی است، اما تمدید آن آسانتر است.

8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه

یک دارنده اقامت ملکی می تواند در ترکیه اقامت کند، اما به او اجازه نمی‌دهد برای شهروندی ترکیه درخواست دهد مگر اینکه ارزش ملک 250.000 دلار باشد. پس از تمدید اقامتگاه ملکی، باید یک سند TAPU وجود داشته باشد که بر اساس آن اقامت اعطا گردد.

 2. سرمایه گذاری در املاک ترکیه با هدف اخذ شهروندی

در 18 سپتامبر 2018، ترکیه به سرمایه گذاران خارجی این حق را اعطا کرد که در صورت داشتن دارایی 250000 دلاری برای شهروندی ترکیه درخواست دهند. درصد خرید ملک برای اخذ شهروندی به بیش از یک پنجم سرمایه گذاری املاک در ترکیه در سال 2021 رسیده است.

استانبول 80.1 درصد از سرمایه گذاری‌های املاک برای اخذ شهروندی در ترکیه را به خود اختصاص داده است و در بین شهر‌های ترکیه رتبه اول را به خود اختصاص داده است. آنتالیا رتبه دوم، آنکارا رتبه سوم، یالوا رتبه چهارم، مرسین رتبه پنجم، ازمیر رتبه ششم، بورسا رتبه هفتم، موگلا رتبه هشتم، سامسون رتبه نهم و ساکاریا رتبه دهم را دارند.

 نوع سوم : سرمایه گذاری در املاک ترکیه با هدف کسب سود

با توجه به شهر، نوع ملک، شخصی که خرید می کند، تجربه او و توانایی او در استفاده بهینه از ملک خریداری شده، تفاوت آشکاری در بازده سرمایه گذاری در املاک ترکیه وجود دارد. نرخ بازده سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه یکی از بالاترین نرخ های سود در سرمایه گذاری املاک در اروپا است. که در ادامه به برخی از دلایل آن اشاره شده است :

 

8 نوع سرمایه گذاری در املاک ترکیه

  • قیمت املاک و مستغلات ترکیه به دلیل تقاضای زیاد برای سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه، سالانه به طور پیوسته در حال افزایش است.
  • نرخ مالیات کمی برای سود حاصل از تجارت املاک در ترکیه اعمال می شود.
  • با توجه به عوامل ذکر شده، سود ملک در ترکیه نسبت به منطقه، کیفیت ملک و منطقه سرمایه گذاری متفاوت است.

1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کم بازده

نمونه‌هایی از سرمایه گذاری کم بازده املاک شامل خرید و اجاره آپارتمان مسکونی یا خرید و اجاره مغازه می باشد.

2. سرمایه گذاری املاک و مستغلات با بازده متوسط

نمونه هایی از سرمایه گذاری در املاک با بازده متوسط شامل خرید آپارتمان، ویلا در یک منطقه توریستی و اجاره آنها، خرید یک فروشگاه بزرگ در یک منطقه پویا و فعال یا یک مرکز خرید بزرگ و خرید یک رستوران یا کافه با بازده متوسط است.

3. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با بازده بالا

نمونه هایی از سرمایه گذاری های پربازده در املاک و مستغلات شامل خرید امکانات بزرگ مانند هتل، بیمارستان، کارخانه، یا خرید بخشی از یک مجتمع تجاری بزرگ، و همچنین سرمایه گذاری‌های بزرگ در املاک و مستغلات نظیر خرید زمین و ایجاد یک پروژه مسکونی یا تجاری بزرگ است.

موسسه مهاجرتی آرال گام

همانطور که در بالا به آن اشاره شده، سرمایه گذاری و خرید ملک در خارج از کشور، نیازمند تخصص و مشاوره های اصولی است. به عبارتی دیگر سرمایه گذاری در خارج از کشور نیازمند بررسی همه جانبه تمامی اطلاعات، ارزیابی‌ها و بررسی‌های صحیح، منابع اطلاعاتی معتبر، دانستن روش‌های قانونی و معتبر سرمایه گذاری و خرید است.

موسسه مهاجرتی آرال گام خدمات بسیار گسترده‌ای در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه ارائه می‌دهد. مشاوران و متخصصان این موسسه مهاجرتی با بررسی‌های دقیق بازار املاک ترکیه و متناسب با شرایط سرمایه‌گذاران، راه‌ حل‌ها و مشاوره‌های دقیق ارائه می‌دهند. موسسه مهاجرتی آرال گام تا اکنون نیز پرو‌ژه‌های بسیار موفقی را به لطف دانش و تخصص خود داشته است و باعث افزایش اعتبار و شهرت خود شده است.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *