موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

اخذ شهروندی ترکیه

ترکیه اخذ شهروندی ترکیه

مهاجرتی دلچسب به کشور زیبای همسایه

این روزها خیلی از ایرانیان به دنبال مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کشور همسایه یعنی ترکیه هستند. بنابراین باید اطلاعات لازم جهت دریافت اقامت این کشور به خصوص اخذ شهروندی ترکیه و تابعیت این کشور اطلاعاتی را جمع‌آوری کنند. کشور ترکیه از دسته کشورهایی است که با شرایطی آسان به مهاجران تابعیت و اقامت دائم این کشور را اهدا می‌کند.

کشور ترکیه به دلیل هم مرزی با ایران و توان سفر به این کشور از طریق راه زمینی و حتی اتومبیل شخصی همیشه به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد یک مهاجر به شمار می‌رفته است. همچنین ترکیه به دلیل نزدیکی ارزش مالی لیر با ریال و بسیاری از دلایلی که در ادامه مطلب ذکر خواهند شد، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود.

آشنایی مختصر با کشور ترکیه

ترکیه از کشورهای همسایه ایران است که با توجه به قیمت نسبتا پایین لیر نسبت به دلار و البته آزادی در این کشور، به یکی از اولین مقاصد چه برای مهاجرت و چه برای گردشگری تبدیل شده است. کشور ترکیه یا در اصل جمهوری ترکیه در قاره آسیا قرار داشته و بخشی از آن نیز در اروپا قرار دارد. این کشور از سمت شمال با دریای سیاه و  از سمت جنوب نیز به دریاچه مدیترانه راه دارد. پایتخت این کشور استانبول بوده و دین و مذهب در این کشور آزاد است. دین اصلی این کشور اسلام مذهب سنی است و با جمعیت 84 میلیون نفری آماری شبیه به ایران را دارد.

اخذ شهروندی ترکیه

شما با راه‌اندازی کسب و کار خود قادر خواهید بود علاوه برا راههای زمینی و هوایی، از طریق راه‌ آبی این کشور با نقاط مختلف جهان روابط کاری برقرار کنید. از دیگر ویژگی‌های این کشور هم می‌توان به نقاط گردشگری بسیار زیاد اشاره کرد که تمام وقت‌های خالی شمارا برای بازدید از این نقاط برای مدت زیادی پر خواهد کرد.

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای مهاجرت و اقامت دائم، اخذ شهروندی ترکیه است. در واقع کشور ترکیه با داشتن شرایط بسیار متنوع و منعطف برای مهاجران از سراسر جهان بویژه ایران باعث شده تا افراد بسیاری در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و شهروندی این کشور را دریافت کنند.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه

شما با راه‌های مختلفی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، قادر خواهید بود تا در مدت زمان حداکثر تنها 30 روز کاری اقامت دائم خود را دریافت کنید. همچنین پس از دریافت شهروندی این کشور مجاز خواهید بود تا به 77 کشور دنیا بدون ویزا سفر کرده و البته برای دریافت ویزای شنگن هر 26 کشور عضو این پیمان اقدام کنید. همچنین شما برای اخذ شهروندی ترکیه نیاز به گذراندن یک مدت اقامت خاص نخواهید داشت.

ضمنا باید به این نکته هم توجه کرد که ترکیه در رتبه 30ام جهان از لحاظ معتبرترین پاسپورت در جهان قرار دارد. از دیگر نکات ویژه دریافت تابعیت این کشور باید گفت که شما می‌توانید همزمان تابعیت این کشور و کشور خود را در کنار هم داشته باشید، درحالی که در برخی کشورها این امکان وجود ندارد.

از دیگر امکانات اعطایی هم ارائه برنامه‌های آموزشی رایگان است که به هر فرد تابع این کشور اعطا می‌شود. در آخر هم باید گفت که دریافت اقامت ترکیه به فرد این اجازه را می‌دهد که در هر نوع انتخاباتی حضور داشته و درست مانند یک شهروند ترکیه‌ای حق رأی داشته باشد.

انواع راه‌ها برای اخذ شهروندی ترکیه

ما پیش‌تر به این موضوع پرداختیم که دولت این کشور راه‌های مختلفی برای اخذ شهروندی ترکیه در اختیار متقاضیان قرار داده است. کشور ترکیه توانست با ترغیب مهاجران به سرمایه گذاری در ترکیه، علاوه واردکردن حجم پول زیاد و البته جذب مردم کشورهای مختلف به این کشور، سود خوبی کسب کرده و با این کار به اقتصاد خود کمک بسیار زیادی کند. ما در این بخش قصد داریم تا با شما انواع راه‌های دریافت تابعیت این کشور را بررسی کنیم. ترکیه بیش از 6 راه مختلف را به متقاضیان معرفی کرده است.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای اخذ شهروندی ترکیه این است که با خرید املاک و مستغلات به حداقل مبلغ 250 هزار دلار در این کشور، در مدت زمان حد‌اکثر 30 الی 45 روز کاری اقامت دائم خود را برای کشور ترکیه دریافت کنید.

در ضمن شما برای خرید املاک و یا هرچیز دیگری ملزم به خرید فقط یک عدد ملک یا یکی از مستغلات نیستید. بلکه می‌توانید هر چند عدد که خواستید خریداری کنید. فقط باید در نظر داشته باشید که جمع کل آن‌ها برای دریافت اقامت دائم باید بالای 250 هزار دلار شود.

خرید خانه با شرایط فوق یعنی مبلغی بالغ بر 250 هزار دلار محدودیت و شرایطی را هم دارد. خانه‌ای که شما قصد خرید آن را دارید، حتما باید به صورت نقدی خریداری شود. در ضمن باید خانه مورد نظر شما در 3 نوبت قبلی خود توسط افراد خارجی خریداری شده باشد.

باید در نظر داشته باشید که ملک مورد نظر شما از نظر مالی مشکلی نداشته باشد. درضمن شما می‌توانید با خرید هر کدام از این املاک و مستقلات به مبلغی کمتر از 250 هزار دلار هم اقامت ترکیه را دریافت کنید ولی این اقامت دیگر دائمی نبوده و به شما یکی اقامت موقتی 5 ساله اهدا خواهد شد.

خرید خانه در ترکیه و نکات قابل توجه در رابطه با آن

شما متقاضیان دریافت اقامت کشور ترکیه باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که قیمت ملک و املاک و یا حتی مستقلات در کشور ترکیه درست مانند هر کشور دیگری با توجه به شرایط بسیاری متفاوت خواهد بود. این مسأله به این معنی است که مثلا برای خانه‌ای که در نزدیکی دریا قرار دارد، مسلما قیمت خانه بیشتر از خانه‌های دیگر با وضعیت شبیه به آن ولی با فاصله از دریا خواهد بود.

ضمنا در نظر داشته باشید که قیمت املاک با توجه به سن یک خانه در این کشور مانند هر جای دیگری بالا و پایین می‌شود. به این موضوع هم توجه کنید شما در چه منطقه و شهری قصد خرید خانه را دارید. یعنی اینکه در شهری مثل استانبول که پایتخت این کشور است، قیمت املاک سر به فلک کشیده و بسیاری افراد قادر به خریدن خانه در این شهر نیستند. همچنین در نظر داشته باشید که در هنگام خرید خانه برای اخذ شهروندی ترکیه باید به نکات خاصی از جمله تحت تصرف نبودن آن منطقه توسط ارتش توجه کنید.

خانه‌ای که در منطقه تحت تصرف ارتش این کشور بنا شده باشد، برای یک فرد خارجی مشکل داشته و او را از دریافت حق شهروندی این کشور صلب می‌کند. حال می‌خواهد خانه خریداری شده توسط شما در این کشور بالای 1 میلیون دلار باشد. همچنین اگر شما این اشتباه را بکنید و در این مناطق خانه خریداری کنید، علاوه بر تعلق نگرفتن حق شهروندی به شما، خانه هم از شما گرفته شده و مبلغ پرداختی شما به این کشور به هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد.

شهر آنکارا برای خرید ملک و زندگی

اگر به دنبال ایجاد کسب و کار خود در کشور ترکیه هستید، بهتر است به شهر آنکارا فکر کنید. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که ایجاد کسب و کار هم می‌تواند یکی از راه‌ها برای اخذ شهروندی ترکیه باشد.

شهر آنکارا که در زمان آتاتورک به عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شده، اکنون از قطب های کسب و کار و البته صنایع در این کشور شناخته می‌شود. از دیگر نکات جاب برای زندگی در این شهر، میزان پایین جرم و جنایت در این کشور است. البته باید این نکته را هم بگوییم که برای خرید خانه در این شهر مطمئنا مبلغ کمتری را نسبت به استانبول پرداخت خواهید کرد.

شهر آنتالیا، تلاقی زندگی با طبیعت زیبا

اگر به دنبال ایجاد کسب و کار در زمینه گردشگری در کشور ترکیه هستید، باید نیم نگاهی هم به آنتالیا داشته باشید. زیرا این شهر بهترین شهر ترکیه برای گردشگران محسوب شده و گردشگران در این شهر به اصطلاح خوب سر کیسه را شل می‌کنند.

ضمنا شهر آنتالیا مملوء از ایرانی‌هاست و حتی ممکن است شما در این شهر بیشتر افراد ترکیه‌ای، افراد ایرانی را ملاقات کنید. همچنین با توجه به دسترسی این کشور به دریا شما قادر خواهید بود تا فعالیت خود را در زمینه بین‌المللی هم گسترش بدهید. از دیگر نکات برای اخذ شهروندی ترکیه و زندگی در این شهر این است که آنتالیا درست مانند آنکارا از قیمت املاک کمتری نسبت به پایتخت این کشور برخوردار بوده و همینطور کیفیت زندگی در این شهر تضمینی است.

شهری آرام به نام بورسا

اگر به دنبال آرامش در ملک خود هستید، پس به شهر آرام بورسا توجه ویژه‌ای کنید. این شهر با دارا بودن طبیعتی دلنشین و همیشه سبز خود یکی از مقاصد گردشگران هم بوده است. البته برای صاحبان کسب و کار هم این شهر بسیار گزینه مناسب به شمار می‌رود. چرا که شهر بورسا بورس صنعت خودروسازی، تجارت پارچه و البته رستوران‌داری بوده و در این زمینه‌ها در کشور ترکیه یکه‌تازی می‌کند.

شهر مالاتیا، شهری نزدیک به ایران

مالاتیا یک شهر نزدیک به مرز ایران است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید حتی با خودروی خود به کشور ایران سفر کنید و اگر صاحب کسب و کار و به دنبال دریافت تابعیت این کشور هستید، به دلیل نزدیکی این شهر با مرز ایران، می‌توانید یک کسب و کار موفق و تبادل خوب را با ایران داشته باشید.

در این شهر کسب و کار مرتبط با میوه‌داری و باغ‌ها بیشترین میزان سوددهی را دارند. در مالاتیا پرورش زردآلو در بالاترین میزان توجه خود قرار داشته و باعث شده تا این شهر به تنهایی 80 درصد نیاز زردآلو این کشور را تأمین کند

شهر ازمیر؛ شهر صنعت در ترکیه.

یکی دیگر از گزینه‌های معروف و بر سر زبان ‌ها برای زندگی شهر ازمیر ترکیه است. این شهر که به اندازه استانبول و شاید معروف‌تر از آن هم باشد، باعث شده تا ساکنان زیادی به این شهر بنا به دلایل مختلفی از جمله قیمت پایین مسکن و طبیعت زیبایش سفر کنند.

شهری صنعتی و کم هزینه به نام ساکاریا

اگر به دنبال اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک هستید، پس به زیبایی و مقرون به صرفه بودن شهر ساکاریا هم کمی توجه کنید. این شهر که در کنار دریای سیاه قرار دارد، باعث شده تا همیشه افراد زیادی به زندگی در این شهر زیبا ترغیب شوند. البته اگر هم به دنبال دریافت تابعیت ترکیه از طریق کارآفرینی هستید، ساکاریا شهری پر از کارخانجات صنعتی است. همینطور این شهر به دلیل داشتن دانشگاه‌های دولتی مورد توجه افرادی که دارای ویزای تحصیلی هستند هم قرار گرفته است.

شهر موغلا، پنجره‌ای رو به مدیترانه

اگر دوست دارید که در مدت زمان اقامت خود برای اخذ شهروندی ترکیه هر روز پنجره خانه را رو به تلاقی دریا و جنگل باز کنید، بهتر است به موغلا بروید. این شهر که دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است، یک بهست برای توریست‌ها و افراد گردشگر به حساب آمده و باعث شده تا بازار کسب و کار در این شهر دائما داغ و پر تب و تاب باشد.

همجواری با دریاها در شهر قوجاایلی

برای افراد صنعتگر متقاضی اخذ شهروندی ترکیه استان قوجاایلی پیشنهاد می‌شود. این استان زیبا به دلیل مجاورت با دریاهای مختلف کشور ترکیه از جمله مرمره و سیاه با شهرهای ساکاریا، بورسا و یالوا هم همسایه بوده و باعث شده تا صنعتگران بسیاری بخاطر موقعیت تجاری این استان کسب و کار خود را در این شهر گسترش دهند.

سرمایه‌گذاری به صورت سپرده بانکی در ترکیه

از دیگر راه‌ها برای دریافت پاسپورت و اخذ شهروندی ترکیه سرمایه‌گذاری در سپرده‌های بانکی این کشور است. درست مانند روش قبلی، برای این کار هم یک مبلغ حداقلی در نظر گرفته شده که 500 هزار دلار آمریکا می‌باشد. در نظر داشته باشید که قبلا این میزان سرمایه گذاری مبلغ 3 میلیون دلار آمریکا بوده است. حال این مبلغ کاهش پیدا کرده و لازم است تا این مبلغ به مدت 3 سال در حساب بانکی ترکیه فرد باقی بماند و اصطلاحا بلوکه شود.

خرید سهام برای دریافت تابعیت ترکیه

شما برای اخذ شهروندی ترکیه راه‌های دیگری را هم در اختیار دارید. از جمله این راه‌ها خرید سهام به ارزش 500 هزار دلار آمریکا است. مثل روش قبلی این نوع هم قبلا به میزان 2 میلیون دلار سرمایه می‌خواسته است. اما حال این میزان کاهش پیدا کرده و شرایطی را هم دارا می‌باشد. یکی از این شرایط تأیید سرمایه‌گذاری شما در خرید سهام توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه است. همچنین این سهام باید درست همانند نوع قبلی خود به مدت 3 سال نگهداری و بلوکه شود.

اخذ شهروندی ترکیه با خرید اوراق قرضه دولتی

این نوع سرمایه‌گذاری هم یکی دیگر از راه‌های اخذ شهروندی ترکیه است. در واقع، این کار بسیار شبیه به خرید سهام می‌باشد فقط با این تفاوت که شما این بار اوراق قرضه این کشور را خریداری ‌می‌کنید. حتی برای فروش این اوراق هم شما مانند روش قبلی تا 3 سال مجوز این کار را نخواهید داشت.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فعال املاک

در روش سرمایه‌گذاری در املاک شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری مبلغ 500 هزار دلار آمریکا در یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذار در زمینه املاک و مستغلات، به تابعیت این کشور زیبا دسترسی پیدا کنید.

کارآفرینی، یکی دیگر از راه‌های اخذ شهروندی ترکیه

در گذشته افرادی که خواستار فعالیت در این زمینه و دریافت تابعیت خود با این روش بودند، موظف بودند تا برای 100 نفر از شهروندان ترکیه‌ای اشتغال ایجاد کنند. در سال 2019 ترکیه با تسهیل شرایط خود باعث شد تا افراد بسیاری به این کار برای اخذ شهروندی ترکیه روی بیاورند.

از آن سال تاکنون برای ثبت شرکت و ایجاد کارآفرینی تنها نیاز دارید تا 50 نفر ترکیه‌ای را استخدام کنید. باید در نظر داشته باشید که شما برای کار خود باید یک نقشه یا همان بیزینس پلن را داشته باشید و آن‌ را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور به ثبت و تأیید برسانید. شما برای شروع کار خود هم حداقل به 2600 دلار آمریکا معادل 10 هزار لیر ترکیه نیاز دارید.

کار برای اخذ شهروندی ترکیه

یکی دیگر از بهترین راه‌ها برای دریافت ویزای کشور ترک زبان‌ها و البته اخذ شهروندی ترکیه پیدا کردن کار در ترکیه است. شما باید برای شروع به کار کردن در این کشور، از جانب یک کارفرما دعوتنامه و یا همان پیشنهاد کاری دریافت کنید. پس از دریافت پیشنهاد کار پس از مدت معمولا کمتر از 90 روز، ویزای کار شما صادر شده و می‌توانید به این کشور سفر کنید. این ویزا معمولا برای مدت زمان یکسال اعتبار داشته و پس از آن شما موظف خواهید بود ویزای خود را تمدید کنید.

این تمدید هم برای مدت 2 سال بوده و به صورت مدام نیاز به بروزرسانی می‌باشد. پس از گذشت 8 سال اقامت در این کشور اوراسیایی، شما مجاز خواهید بود تا برای دریافت ویزای اقامت دائم کشور ترکیه قدم بردارید. البته اگر قصد دارید تا یک شهروند ترکیه به حساب بیایید و تابعیت این کشور را دریافت کنید، داستان به اینجا ختم نمی‌شود. ما پیش‌تر در رابطه با مزایای دریافت شهروندی ترکیه صحبت کردیم و گفتیم که یک شهروند این کشور از چه امکانات ویژه‌ای برخوردار می‌شود.

برای دریافت شهروندی این کشور شما باید علاوه بر این 8 سال، 2 سال دیگر را هم در این کشور بگذرانید. در کل پس از گذشت 10 سال زندگی در ترکیه، شما از واجدان شرایط برای دریافت شهروندی این کشور به شمار خواهید رفت. لازم است به این نکته هم اشاره کنیم که در این کشور نرخ بیکاری 12 درصد است و بنابراین موقعیت‌های شغلی زیادی را نیز برای خود پیدا نخواهید کرد.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه برای متقاضیان تحصیل در ترکیه، مانند هر کشور دیگری ویزای مخصوص تحصیل را تدارک دیده و به آن‌ها اجازه داده تا در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. دریافت این ویزا برای اخذ شهروندی ترکیه هم مناسب بوده و به شما این امکان را می‌دهد تا پس از دریافت ویزای تحصیلی و به پایان رساندن دوره تحصیلی خود برای کار و سپس دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

این کشور برای افراد زیر 18 سال سن هم ویزای تحصیلی صادر کرده و به آن‌ها اجازه تحصیل به صورت رایگان در مقاطع ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی را می‌دهد. یکی از قانون‌های نانوشته برای تحصیل در ترکیه، دانستن زبان ترکی است. دانستن این زبان برای محصلین ضروری نیست چراکه برخی مدارس خصوصی کشور ترکیه به صورت دو زبانه دروس خود را تدریس می‌کنند. اما در مدارس دولتی این کشور دروس فقط به زبان ترکی تدریس شده و ممکن است برای آن دسته از عزیزانی که هیچ دانشی از زبان ترکی استانبولی ندارند، مشکل‌ ساز باشد.

برای تحصیل در مقطع لیسانس هم راه برای دانشجویان خارجی باز است. این افراد قادرند تا با انتخاب رشته و دانشگاه مد نظر خود در این کشور و البته پس از پذیرفته شدن در آن برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. همانطور که گفته شد اخذ شهروندی ترکیه از این راه ممکن است، اما اگر قصد دارید تا به راحتی این کار را انجام دهید و پول کافی هم در جیب دارید، به سراغ همان گزینه سرمایه‌گذاری بروید که بهترین انتخاب ممکن برای شما محسوب می‌شود. شرایط دریافت ویزا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا هم به همین صورت بوده و فرق چندانی ندارد.

دریافت تابعیت با ازدواج

یکی دیگر از راه‌های دریافت تابعیت کشور ترکیه ازدواج کردن با یکی از تبعه این کشور می‌باشد. این افراد پس از ازدواج با یک تبعه ترک قادر خواهند بود تا اقامت موقتی این کشور را دریافت کنند. البته این نوع اقامت همانطور که از اسمش هم پیداست موقتی بوده و این افراد پس از مدت زمان 3 سال در کنار هم زندگی کردن، می‌توانند برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کنند.

اخذ شهروندی از طریق تولد در ترکیه

ترکیه از کشورهایی است که از قانون خاک و خون پیروی می‌کند. قانون اول به این معنی است که هرکسی که فرزندش در کشور ترکیه متولد شود، در صورت ترکیه‌ای نبودن پدر یا مادر، واجد شرایط دریافت تابعیت و اخذ شهروندی ترکیه نخواهد بود.

اما اگر چنانچه یکی از اولیای فرزند ملیتی ترکیه‌ای داشته باشد، فرزند آن‌ها شامل قانون دوم خواهد شد. این یعنی اینکه مهم نیست فرزند در کجای دنیا متولد شده است. او واجد شرایط دریافت تابعیت کشور ترکیه بوده و بدون هیچ مشکلی و به راحتی هرچه تمام‌تر شهروندی این کشور را دریافت خواهد کرد.

دریافت ویزا و تابعیت برای خانواده

برای آن دسته از افرادی که در حال حاضر ساکن ترکیه هستند و دلشان برای خانواده خود تنگ شده، یک سورپرایز ویژه داریم. این افراد فارغ از هر نوع اقامتی که دارند، مجاز هستند تا خانواده خود را در کنارشان داشته باشند. این قانون برای همه با هر نوع اقامت چه دائم و چه موقت البته به جز توریستی قابل اجرا است.

البته محدودیت‌هایی نیز گریبان‌گیر افراد است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. این محدودیت‌ها یعنی اینکه فرد تنها می‌تواند همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال خود را به ترکیه ببرد. در غیر این صورت امکان همراهی خانواده فرد وجود نداشته و متقاضی تنها در حال تلاش بیهوده است.

سوالات متداول در این موضوع

برخی سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد

خرید خانه در ترکیه برای دریافت اقامت موقتی هم کف قیمت دارد؟
جواب بله است. دولت ترکیه برای افراد متقاضی اقامت موقت یک کف قیمت خانه 60 هزار دلاری را تعیین کرده و فرد خریدار باید در حین خرید خانه خود به این موضوع توجه کند.
تنها ویزای تحصیلی شامل دریافت تابعیت می‌شود؟
متأسفانه شما با دریافت ویزای تحصیلی مجاز به دریافت تابعیت نخواهید بود. مگر اینکه پس از تحصیل در این کشور، برای اخذ شهروندی ترکیه ویزای کاری یا فعالیت‌هایی که ذکر شدند را انجام دهید.
آیا با تولد فرزند من در این کشور به او تابعیت ترکیه اهدا می‌شود؟
بستگی دارد. اگر شما یا همسرتان از تبعه کشور ترکیه باشید، چرا که نه. حتی اگر فرزند شما در کشور آمریکا هم متولد شود ولی شامل قانون خون شود، تابعیت این کشور را بدون هیچ مشکلی دریافت خواهد کرد. ولی اگر صرفا برای متولد شدن فرزندتان به دنبال دریافت تابعیت هستید، باید با عرض تأسف به شما اعلام کنیم که این کار شدنی نیست.
پس از سرمایه گذاری سپرده در بانک، پول همچنان برای من خواهد بود؟
بله. ولی همانطور که گفته شد شما تا مدت زمان 3 سال مجاز نیستید که حتی 1 سنت از حساب خود کم کنید. اما بعد از گذشت مدت 3 سال، پول شما آزاد شده و آزاد خواهید بود تا تمام پول خود به همراه سود آن را تمام و کمال برداشت کنید.
فرزند من 18 سالش است. آیا می‌تواند با من به ترکیه بیاید؟
خیر این کار شدنی نیست. اگر فرزند شما هنوز به 18 سال تمام نرسیده، شما مجاز هستید تا برای دریافت اقامت او اقدام کنید، اما اگر او بیشتر 18 سال دارد، این کار به هیچ عنوان شدنی نیست و فرزند شما باید خودش اقدام به اخذ شهروندی ترکیه کند.

جمع‌بندی

کشور ترکیه کشوری است که با در اختیار قراردادن راه‌های بسیاری برای متقاضیان زندگی در این کشور و اخذ شهروندی ترکیه مهاجران بسیاری را ترغیب کرده است. دولت این کشور از سال 2019 هم با تسهیل دادن شرایط خود باعث شده تا سیل سرمایه‌گذاران به این کشور سرازیر شود.

ساده‌ترین راه برای اخذ شهروندی ترکیه این است که شما با خرید املاک و مستغلات با هزینه حداقل 250 هزار دلار آمریکا، به راحتی هرچه تمام‌تر مجاز به دریافت حق شهروندی ترکیه و تابعیت آن شوید. البته شما با خرید ملکی با ارزش کمتر از 250 هزار دلار هم قادر خواهید بود تا اقامت این کشور را دریافت کنید ولی این شرایط محدودی دارد. یعنی با خرید املاک و یا مستغلات کمتر از 250 هزار دلار تنها اقامتی 3 یا 5 ساله به شما اهدا شده و شما در آن مدت باید به فکر 250 هزار دلاری کردن املاک خود باشید.

از دیگر شیوه‌های دریافت تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه این است که می‌توانید با سپرده‌گذاری به مبلغ حداقل 500 هزار دلار به مدت 3 سال در این کشور، تابعیت ترکیه را دریافت کنید. البته راه های دیگر و همینطور شبیه به این روش هم وجود دارند. یعنی شما با خریدن اوراق قرضه دولتی و یا خرید سهام شرکت‌ها هر کدام به مبلغ حداقل 500 هزار دلار پس از مدت 3 سال از واجدین شرایط اخذ دریافت شهروندی ترکیه به شمار خواهید رفت.

از دیگر راه‌ها هم دریافت اقامت موقت کار است که با تمدید آن شما پس از مدت 8 سال اقامت دائم و سپس با گذشت 10 سال قادر خواهید بود تا برای تابعیت این کشور اقدام کنید. البته باید در نظر داشته باشید که در این مدت زمان شما باید مشغول به کار باشید تا واجد شرایط محسوب شوید.

ما در مؤسسه آرال گام با چندین سال تجربه و سابقه درخشان در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف در سراسر جهان افتخار داریم تا شما را در زمینه اخذ شهروندی ترکیه راهنمایی کرده و تا اخرین لحظه برای مهاجرت در کنار شما عزیزان باشیم. اگر به دنبال اطلاع کامل از قوانین اخذ شهروندی ترکیه هستید، همین حالا با کارشناسان مهاجرتی ما در آرال گام تماس بگیرید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.3 از 5 از 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. آواتار nima
    nima
    ۲۰ تیر ۱۴۰۱

    بعد از اخذ شهروندی ترکیه میتوان با پاسپورت ایرانی از ترکیه خارج شد؟