موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

ایش بانک ترکیه (نرخ سود بانکی و شیوه افتتاح حساب)

سرمایه گذاری ایش بانک ترکیه

بانک‌های ترکیه

اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید یا در این کشور زندگی می‌کنید، بسیار مهم است که یک حساب بانکی برای انجام امور مالی داشته باشید. در کشور ترکیه بانک‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام امکانات متنوعی برای مشتریان فراهم کرده‌اند تا بتوانند سرمایه این افراد را جذب کنند. ایش بانک ترکیه یکی از این بانک‌ها است که با ارائه خدمات متنوع، علاوه بر محبوبیت در بین مردم ترکیه، مورد توجه مهاجران نیز قرار گرفته است.

کشور ترکیه از طریق صنعت توریستی توانسته است که به رشد اقتصادی زیادی برسد و پیشرفت‌های زیادی داشته باشد. به همین دلیل نظام بانکداری ترکیه نیز رونق زیادی پیدا کرده و توانسته است تا شعبات زیادی را افتتاح کند. به همین دلیل ایش بانک یکی از بهترین بانک‌های ترکیه است که برای ایرانیان خدمات زیادی را ارائه می‌کند و شما می‌توانید از تمامی‌سرویس‌های این بانک بهره‌مند شوید.

معرفی ایش بانک ترکیه

ایش بانک (Türkiye İş Bankası) در تاریخ 6 آگوست 1924 به دستور آتاتورک ساخته شد و در ابتدا مدیریت این بانک در دست جلال بایار بود. دلیل تاسیس ایش بانک ترکیه این بود که مسلمانان هندی بتوانند با استفاده از بانک شاهنشاهی ترکیه، دارایی طلا و پول خود را به این کشور انتقال بدهند و از استقلال ترکیه حمایت کنند.

ایش-بانک-ترکیه

در بین 1000 بانک برتر جهان، ایش بانک ترکیه در رتبه 102 قرار گرفته و توانسته است جایگاه خوبی را در نظام بانکی ترکیه از آن خود کند. به همین دلیل این بانک به عنوان یک بانک عمومی در کشور ترکیه افتتاح شده است. ایش بانک دارای 1184 شعبه در سراسر کشور ترکیه است که خدمات متنوعی را به مشتریان خود می‌دهد. شاید برایتان جالب باشد که ایش بانک در ابتدای تأسیس خود فقط دارای دو شعبه بود که مجموعاً 37 کارمند در این شعبه‌ها مشغول به کار بودند.

ایش بانک به دلیل خدمات خوبی که به مشتریان می‌دهد، توانسته رزومه درخشانی را برای خود ثبت کند تا در سطح بین‌المللی مشتریان زیادی را جذب کند. این بانک در کشورهایی نظیر انگلیس، آلمان، چین، ایرلند، فرانسه، سوییس، قبرس، مصر و دیگر کشورها توانسته شعباتی را تاسیس کند. این را بدانید که شعبه مرکزی ایش بانک، در بشیکتاش استانبول واقع شده و به دلیل محبوبیت بین‌المللی، سهام این بانک در بازار بورسی لندن مورد معامله قرار می‌گیرد.

به چه دلیل باید ایش بانک را انتخاب کنیم

همانطور که می‌دانید، به دلیل تحریم‌های موجود علیه ایران و نداشتن دسترسی به بانک‌های اروپایی، اغلب ایرانیان و صاحبان کسب‌و‌کار نیازمند افتتاح حساب بین‌المللی هستند تا بتوانند تبادلات اقتصادی و ارزی با سراسر دنیا داشته باشند. به همین دلیل کشور ترکیه بهترین انتخاب برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی است. همچنین به دلیل همسایگی ایران و ترکیه و نیاز نداشتن ویزا برای ایرانیان، موجب شده که افتتاح حساب در ترکیه بهترین راه برای ایرانیان باشد.

حال با این دلایل، ایش بانک بهترین انتخاب برای افتتاح حساب است. در ایش بانک علاوه بر افتتاح حساب به صورت لیری، می‌توانید حساب دلاری و یورو نیز باز کنید.

افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه چه مزایایی دارد

افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه مزایای متعددی برای سرمایه‌گذاران دارد. این بانک با ارائه خدمات بانکی نوین، فرایند انتقال سرمایه و امور بانکی را بدون نقص انجام می‌دهد و تمامی فعالیت‌های این بانک در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. مزایایی که ایش بانک ترکیه به شما ارائه می‌کند شامل موارد زیر است:

 • بدون نیاز به ویزا و با شماره مالیاتی و پاسپورت می‌توانید افتتاح حساب بانکی انجام دهید
 • با افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه، می‌توانیدکردیت کارد (Credit Card)، مستر کارت (Master Card) و ویزا کارت (Visa Card) دریافت کنید
 • با داشتن کارت‌ ایش بانک، می‌توانید از درگاه‌های مختلف بانکی خرید خود را انجام دهید
 • ایش بانک ترکیه دارای سیستم چک بانک مسافرتی است( اگر دوست ندارید که هنگام مسافرت به خارج از کشور ترکیه پول نقد ببرید، می‌توانید از چک بانک مسافرتی استفاده کنید)
 • شما می‌توانید از طریق سیستم اینترنتی این بانک، حساب خود را به صورت کامل مدیریت کنید
 • شما می‌توانید تراکنش‌های مالی بالا را از طریق ایش بانک انجام دهید
 • از طریق این بانک می‌توانید به سایر کشورها، پول انتقال بدهید.
 • مهم‌ترین ویژگی این بانک برای ایرانیان، افتتاح حساب به صورت دلاری یا یورو است.
 • اگر کارمند هستید، این بانک یک پولی به عنوان حقوق ماهانه برایتان واریز می‌کند( این بانک به دلیل محبوبیت زیادی که در کشور ترکیه دارد، به عنوان یک عضو ثابت برای برخی از شرکت‌های بزرگ ترکیه برای پردخت حقوق ماهانه افراد معرفی شده است)

کارت‌هایی که می‌توانید از ایش بانک ترکیه دریافت کنید

شما می‌توانید سه نوع کارت بانکی از ایش بانک ترکیه، دریافت کنید که هرکدام از این کارت‌ها برای امور مختلفی استفاده می‌شود. با ویژگی‌های این کارت‌ها آشنا می‌شویم:

 1. ماکزیموم کارت (Maximum cards): این نوع از کارت‌ها شامل کارت‌های: مستر کارت و ویزا کارت می‌شود. شما با استفاده از این کارت‌ها می‌توانید خریدهای خود را در داخل یا خارج از ترکیه انجام دهید.
 2. ماکسیمیل کارت (Maximiles cards): این کارت‌ها با عنوان یک کارت مسافرتی و سرگرمی به مشتریان عرضه می‌شود. زمانی که ماکسیمیل کارت را دریافت می‌کنید، با هر خریدی که انجام دهید، می‌توانید یک امتیاز ماکسیمیل (maximil) دریافت کنید که از این امتیازات می‌توانید برای خرید بلیط‌های سفری مانند هواپیما استفاده کنید.
 3. دبیت کارت (Debit cards): این کارت برای انجام معمالات بانکی مهم صادر می‌شود. از طریق این کارت شما می‌توانید به آسانی تمام امور بانکی را انجام دهید.

خدمات اینترنتی ایش بانک ترکیه

خدمات اینترنتی ایش بانک ترکیه، در 7 روز هفته و به صورت 24 ساعته در طول شبانه روز آماده خدمت‌رسانی به مشتریان است. با استفاده از خدمات اینترنتی این بانک می‌توانید به آسانی و خیلی سریع پول خود را انتقال بدهید. همچنین می‌توانید کارکرد حساب، انجام تراکنش‌های حقوقی، بررسی مانده حساب، انجام معملات تجاری و غیره را با استفاده از خدمات اینترنتی ایش بانک انجام دهید. علاوه بر وب سایت ایش بانک، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه ایش بانک، به صدها خدمت بانکی دسترسی داشته باشید.

نمونه خدمات دیگر ایش بانک شامل موارد زیر است:

 • می‌توانید شماره کاربری (customer number) را دریافت کنید: شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات روی کارت به سایت یا شعبه مراجعه کرده و شماره کاربری خود را دریافت کنید.
 • می‌توانید کد کاربری خارجی (Foreign ID) را دریافت کنید: افراد خارجی که در این بانک حساب دارند می‌توانند پس از شش ماه اقامت در ترکیه، این کد را دریافت کنند.
 • می‌توانید کد کاربری خارجی (Customer PIN) را در یافت کنید: شما می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز یا از طریق وب سایت، برای ورود به وب سایت بانک، اپلکیشین تلفن همراه و استفاده دستگاه خود پرداز، یک رمز اختصاصی ایجاد کنید.

سود سپرده و سهام در ایش بانک ترکیه

براساس آخرین اطلاعات ارائه شده توسط وب سایت ایش بانک در سال 2021، میزان سود سپرده گذاری به صورت لیر در این بانک 16 درصد و سپرده‌گذاری به صورت دلاری یا ارز های دیگر به میزان 3 درصد اعلام شده است. مقدار اعلامی سهام بانکی در ایش بانک ترکیه تا سال 2006 به شرح زیر است:

 • سهام آزاد ایش بانک به اندازه 30.3 درصد است.
 • سهم آتاتورک در این بانک به اندازه 28.1 درصد است.
 • سهم صندوق حقوقی مربوط به ایش بانک، 41.5 درصد است.

این نکته را بدانید که تا پایان سال 2006، ایش بانک ترکیه ارزشی نزدیک به 18 میلیارد لیر داشته که همین امر موجب شده تا دومین شرکت خصوصی با ارزش در ترکیه شود.

آیا می‌توان از ایش بانک برای کسب‌و‌کارهای اینترنتی استفاده کرد

امروزه با گسترش تکنولوژی، کسب و کارهای اینترنتی بسیار قدرت گرفته‌اند. از همین رو برخی افراد برای رشد بیشتر کسب‌و‌کار خود به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند. از همین رو بیشتر این افراد طرفداران سایت آمازون و یوتیوب هستند. افرادی که طرفدار سایت آمازون هستند، با هدف ایجاد فروشگاه در این سایت پا به کشور ترکیه می‌گذارند.

برای اینکه بتوانید در سایت آمازون، فروشگاهی راه اندازی کنید یا اگر وبسایت دیگری دارید، نیازمند افتتاح حساب در کشور ترکیه هستید. این سایت‌ها از شما حساب شخصیتان را دریافت کرده تا بتوانند مبالغ را به حساب شما واریز کنند. به طور مثال، افرادی که در یوتیوب کار می‌کنند و روزانه حسابشان در حال گردش است، می‌توانند با استفاده ایش بانک مبالغ دریافتی را به حساب شخصی خود واریز کنند. استفاده از ایش بانک ترکیه برای کسانی که وب سایت فروشگاهی دارند و یا در یوتیوب فعالیت می‌کنند، فرصتی بسیار مناسب است.

این مطلب مهم را بدانید که اگر حساب شما مدام در گردش باشد و اگر مبالغ بالا با اهداف تجاری به حسابتان واریز شود، حساب شخصی شما مسدود می‌شود. برای اینکه به این مشکل برخورد نکنید می‌توانید یک شرکت شخصی با نام خودتان افتتاح کنید که این کار شما را به یک شخص حقوقی تبدیل می‌کند.

کد مالیاتی یا ورگی نوماراسی چیست

برای اینکه بتوانید در کشور ترکیه امور اداری خود را انجام دهید، به کد مالیاتی نیاز دارید. فرقی نمی‌کند که چه مدت در ترکیه زندگی می‌کنید، برای انجام امور اداری نیازمند کد مالیاتی هستید ولی این کد به معنی پرداخت مالیات نیست. کد مالیاتی در ترکیه یک کد ده رقمی است.

کد مالیاتی در کجا استفاده می‌شود

اگر قصد خرید ملک، خودرو، افتتاح حساب بانکی، اقدام برای اقامت، تنظیم وکالتنامه، ثبت شرکت و غیره را در ترکیه دارید حتما باید از کد مالیاتی استفاده کنید. معاملات بانکی در بانک‌های این کشور نظیر ایش بانک، دارای مالیات بر هزینه می‌باشد. مالیات دریافت از معاملات بانکی بین 1 تا 23 درصد است که معمولاً مالیات با نرخ 18 درصد صورت می‌گیرد.

نحوه دریافت کد مالیاتی

برای اینکه بتوانید کد مالیاتی دریافت کنید، باید به اداره مالیات ترکیه مراجعه کنید. در این اداره شما باید فرم درخواست کد مالیاتی را پر کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه کنید. مدارک مورد نیاز شامل:

 • پاسپورت
 • شماره تلفن ترکیه
 • آدرس محل سکونت

البته به دلیل شیوع ویروس کرونا، دیگر نیاز به مراجعه حضور ندارید و می‌توانید با مراجعه به وب سایت اداره مالیات ترکیه، به صورت آنلاین کد مالیاتی را دریافت کنید.

معرفی خدمات ایش بانک ترکیه

ایش بانک مانند هر بانک دیگری در ترکیه دارای خدمات متنوعی است. این خدمات در زمینه‌هایی مانند دریافت وام، ارائه تسهیلات مالی به سرمایه‌گذاران و ارائه انواع کارت بانکی داخلی و بین‌المللی به مشتریان ارائه می‌شود. در ادامه با انواع این خدمت‌ها آشنا می‌شویم.

نحوه دریافت وام از ایش بانک

در حالت کلی یک فرد خارجی نمی‌تواند در بانک‌های ترکیه به صروت کلی وام بگیرد، مگر اینکه بتواند میزان پشتوانه مالی خود را به بانک ثابت کند. افرادی که اقامت کاری در ترکیه دارند می‌توانند با ارائه فیش حقوقی به بانک، وام دریافت کنند. همچنین می‌توانند با افتتاح حساب شرکتی یا ارائه حساب شرکتی در ترکیه، وام دریافت کنند. فقط با ارائه مدارک می‎توانید از ایش بانک ترکیه یا بانک‌های دیگر این کشور وام دریافت کنید.

سرمایه گذاری در ایش بانک

بهترین روش انتقال وجه جهت سرمایه‌گذاری یا خرید ملک در ترکیه، افتتاح حساب بانکی در ایش بانک یا بانک‌های دیگر است. شما می‌توانید با افتتاح حساب در ایش بانک ترکیه، پول خود را از کشور مبدأ خود به ترکیه انتقال داده و با استفاده از سیستم بانکی، اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

با توجه به اینکه در کشورمان ممنوعیت خروج ارزی وجود دارد، بهترین راه برای انتقال سرمایه از ایران به خارج از کشور، خریداری ارز در کشور مقصد با استفاده از ریال است.

نحوه صدور حواله‌های بانکی در ایش بانک

همانطور که گفتیم، به دلیل مشکلات نقل و انتقال بین المللی پول در ایران، پیشنهاد می‌کنیم بعد از اینکه پول را به صورت نقدی یا از طریق صرافی حواله را به ترکیه انتقال دادید، تمام پول را به حساب ایش بانکی که در ترکیه دارید منتقل کنید.

این را بدانید که صدور حواله به ایش بانک ترکیه، محدودیت‌هایی دارد. اگر شما بیشتر از ده هزار دلار به حساب شخصی خودتان در ترکیه ارسال کنید، ایش بانک علت این انتقال را از شما در خواست می‌کند. به همین دلیل بهتر است از حساب خارج از ترکیه، ارز خود را به حساب ایش بانک ترکیه انتقال دهید.

محدودیدت‌های کردیت کارت در ایش بانک

افرادی که در ایش بانک ترکیه افتتاح حساب کرده اند و درخواست کردیت کارت داده‌اند، کارتی بدون سقف برداشت دریافت می‌کنند که بانک برای این افراد محدودیت یا لیمیتی تعیین می‌کند تا افراد بتوانند خرید حضوری یا آنلاین خود را انجام دهند.

شااید برایتان سوال پیش آمده باشد که محدودیت کارت چیست؟ در نظام بانکی ایران، زمانیکه فرد اقدام به افتتاح حساب بانکی می‌کند، مبلغی در حساب فرد به عنوان محدودیت وجود دارد ولی قابل برداشت نیست. اما در کردیت این کارت به این شکل نیست و افراد می‌توانند بدون محدودیت از کارت خود برداشت کنند اما باید به میزان محدودیت، پول را پرداخت کنند. برای کردیت کارت اغلب میزان سقف تعیین شده روزانه 1500 لیر است که این میزان، محدودیت برداشت ندارد.

اگر قصد خرید اینترنتی دارید و حساب متصل به کردیت کارت دارید، باید توجه کنید که حساب شما بر اساس لیر باشد و یا اگر حساب دلاری یا یورو دارید می‌توانید این ارزها را به لیر تبدیل کرده و پس از انتقال به کردیت کارت، از آن استفاده کنید.

نحوه افتتاح حساب شرکتی در ایش بانک ترکیه

بعد از اینکه مراحل ثبت شرکت در ترکیه را پشت سر گذاشتید، باید یک حساب شرکتی برای کار خود افتتاح کنید. اغلب مواردی وجود دارند که پس از ثبت شرکت نتوانسته‌اند که در ایش بانک ترکیه افتتاح حساب کنند؛ به همین خاطر یکی از دلایل این مشکل، اساسنامه این شرکت است و باید بررسی شود که چه نوع فعالیتی برای این شرکت تعریف شده است.

اغلب به دلیل آشنا نبودن افراد به قوانین کاری و مالی ترکیه، مشکلات مالی و تحریمی ایران و یا بدون در نظر گرفتن موضاعات مختلف درباره ثبت شرکت، این مشکلات رخ می‌دهد. برای همین در اولین بخش از افتتاح حساب شرکتی در ترکیه به مشکل می‌خورند و ایش بانک برای این شرکت‌ها حساب باز نمی‌کند. پس بسیار مهم است که قبل از افتتاح حساب در ترکیه و یا ثبت شرکت، از کارشناسان خبره مشاوره دریافت کنید تا بتوانید با بهترین شکل این فرایند را پشت سر بگذارید.

افرادی که یکبار اقدام به افتتاح حساب شرکتی در ایش بانک ترکیه می‌کنند و درخواستشان رد می‌شود، مجدد نمی‌توانند از بانک یا شعبات دیگر بانک برای افتتاح حساب اقدام کنند. همچنین با تغییر نام یا حتی فعالیت شرکت نیز نمی‌توانند افتتاح حساب را انجام دهند. برای همین، شرکت هیچ کارایی ندارد و فرد باید برای بستن شرکت اقدام کند. همین امر شامل هزینه‌های زیادی است که پیشنهاد می‌شود با افراد خبره در این کار مشورت کنید.

مقایسه زراعت بانک با ایش بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه یکی از بزرگترین رقیبان ایش بانک ترکیه است. این بانک بر روی بخش کشاورزی تمرکز بیشتری داشته، اما در بخش‌های دیگر مانند خرید ملک، ماشین، تحصیل و غیره فعالیت‌های نیز انجام می‌دهد. زراعت بانک یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های ترکیه که برای حمایت از قشر ضعیف کشاورز در ترکیه افتتاح شده و امروزه به طور قابل توجهی پیشرفت داشته است. زراعت بانک به عنوان یک رقیب جدی برای ایش بانک توانسته فرایند مبادلات طلا را برای مشتریان خود ایجاد کنند. مشتریان این بانک می‌توانند با استفاده از اپلیکیشین زراعت بانک، خرید و فروش طلا انجام دهند.

یکی دیگر از اقداماتی که زراعت بانک انجام می‌دهد، امکان دریافت وجه از کشورهای دیگر است. شما می‌توانید با استفاده از این بانک ارز مورد نظر خود را از کشورهای دیگر دریافت کنند. علاوه بر این موارد می‌توانید یک حساب سپرده در زراعت بانک افتتاح کرده و به میزان قابل توجهی سود بانکی دریافت کنید.

ایش بانک نیز با خدمات جامعی که به مشتریان داده توانسته تا در پیشرفت کشور ترکیه تأثیر زیادی داشته باشد. این بانک با خدمات نوینی که ارائه می‌کند، توانسته نسبت به رقیبان خود محبوبیت زیادی در بین مردم ترکیه و حتی افراد خارجی پیدا کند. ایش بانک، اولین بانک در ترکیه بود که توانست آغازگر بانکداری الکترونیکی باشد. همچنین این بانک با قرارگیری در دستگاه‌های خرید و فروش آنلاین، توانسته در نظام بانکداری ترکیه تحول عظیمی را رقم بزند.

ایش بانک ترکیه با ارائه وام‌های دانشجویی، خرید خانه، خرید زمین و خرید ماشین توانسته اعتبار خوبی را در سطح بین‌المللی کسب کند. همچنین با ارائه کارت‌های مختلف بانکی و ایجاد کارت‌های مسافرتی و سرگرمی توانسته مقدار قابل توجهی از توریستان را به سمت ترکیه جذب کند.

سوالات متداول در این موضوع

برخی سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد

آیا ایش بانک در ایران شعبه دارد؟
خیر. ایش بانک در ایران شعبی ندارد؛ به طور کلی هیچ کدام از بانک‌های ترکیه در ایران شعبه ندارند.
چگونه در ایش بانک ترکیه، حساب جدید افتتاح کنیم؟
شما باید ابتدا یک کد مالیاتی ده رقمی از اداره مالیات کشور ترکیه دریافت کنید. پس آماده شدن کد مالیاتی، شما می‌توانید با حضور در یکی از شعب ایش بانک، افتتاح حساب را انجام دهید.
آیا برای باز کردن حساب در ایش بانک، حضور شخص الزامی است؟
با توجه به اطلاعات ایش بانک و به دلیل شرایط محدودیت کرونا، نیازی به مراجعه حضوری ندارید و می‌توانید به صورت آنلاین عملیات افتتاح حساب را انجام دهید.
آیا برای افتتاح حساب در ترکیه، باید اقامت داشته باشیم؟
خیر. شما نیازی به تهیه اقامت در ترکیه ندارید و با در دست داشتن پاسپورت می‌توانید در ترکیه فرایند افتتاح حساب را انجام دهید.
چگونه حساب بانکی خود را از مسدودیت در بیاوریم؟
اغلب ممکن است به دلیل انجام برخی از تراکنش‌ها، حساب بانکی مسدود شود. از این رو اگر حسابتان مسدود شد، با دریافت تراکنش‌های کامل حسابتان و ارائه مدرک برای هر تراکنش می‌توانید حساب خود را از مسدودیت در بیاورید.
چگونه از بلوکه شدن حساب ایرانیان در ترکیه جلوگیری کنیم؟
گاهاً بعضی از افراد با صرافی‌های نامعتبر همکاری می‌کنند که موجب بلوکه شدن یا بسته شدن حساب بانکی می‌شود. برای همین پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه این مشکل برای شما ایجاد نشود، حتما از صرافی‌های معتبر استفاده کنید.
چگونه لیمیت کارت خود را افزایش دهیم؟
به طور مثال اگر کارت شما محدودیت 5 هزار لیری داشته باشد و شما تمام این مبلغ را بردارید و به طور مثال 6 هزار لیر را به حساب خود برگردانید، لیمیت کارت‌تان افزایش پیدا می‌کند.

ایش بانک ترکیه؛ بهترین مکان جهت سپرده‌گذاری اموالتان

ایش بانک ترکیه یکی از بهترین و مطمئن‌ترین موسسات مالی برای سپرده گذاری اموال‌تان است و می‌توانید با خیال راحت پول خود را در این بانک سپرده گذاری کنید. در این بانک می‌توانید بهترین وام‌ها را برای خرید ملک یا ماشین دریافت کنید. همچنین ایش بانک به دلیل سیستم بانکداری موفقی که دارد، باعث شده است تا افراد زیادی سرمایه خود را به این بانک انتقال دهند و از خدمات مالی و بانکی بهره‌مند شوند.

موسسه مهاجرتی آرال گام با تجربه‌ای که در امور گردشگری و مهاجرتی دارد، بهترین منبع برای دریافت اطلاعات از شرایط افتتاح حساب در بانک‌های کشور ترکیه، از جمله ایش بانک است. آرال گام در تلاش است تا فرایند مهاجرت را برای شما آسان‌تر کند تا بتوانید مهاجرتی موفق را تجربه کنید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.4 از 5 از 8 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آواتار سارا
  سارا
  ۰۵ آبان ۱۴۰۱

  آیا برای افتتاح حساب در iş بانک ، نیاز به بلوکه کردن پول هست ؟

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۰۷ آبان ۱۴۰۱

   با توجه به اینکه ما خدمات افتتاح حساب در بانک زراعت را داریم و این بانگ بدون اقامت افتتاح حساب داره و 1000 یورو هم دپوزیت اولیه میخواد.

 2. آواتار محسن
  محسن
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  آیا در این تاریخ هنوز امکان افتتاح حساب صرفا با کد مالیاتی وجود دارد؟
  گویا زراعت بانک این مورد رو متوقف کرده. (حتی حساب لیر)

  • آواتار آرال گام
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

   سلام
   بله مشکلی نیست
   ما همین امروز هم حساب حضوری و هم حساب وکالتی با کد مالیاتی باز کردیم

 3. آواتار بهزاد
  بهزاد
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  آیا برای اثباط این نکته که پول انتقالی پول پاکی میباشد و از طریق فروش ملک بدست آمده آیا میبایستی مدارک فروش ملک را برای اثباط پول پاک ترجمه و به بانک ترکیه تحویل داده شود یا نیازی به این کار نمیباشد ؟

  • آواتار آرال گام
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

   چنانچه مبلغ بالا باشد حتما از شما مدراکی خواسته خواهد شد که براحتی قابل ارائه است