موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه

تفاوت اقامت با شهروندی در ترکیه چیست؟ در این مقاله سعی بر آن شده است که تا به این سوال و سوالات دیگری در این زمینه به خوبی و با شفافیت پاسخ داده شود تا دیدی درست نسبت به موضوع  تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه پیدا کنید.

در این مقاله مطالبی درباره اخذ شهروندی ترکیه و اقامت ترکیه بصورت دائم و موقت نیز خواهید یافت.

در حالی که بسیاری از مردم اغلب از اصطلاحات “اقامت دائم” و “شهروندی ” به جای یکدیگر استفاده می کنند، تفاوت زیادی اقامت و شهروندی در ترکیه وجود دارد. اگر در مورد تفاوت‌ها و شباهت‌های بین این دو فکر می‌کنید، این مقاله را دنبال کنید تا به درک واضحی از جزئیات برسید.

تفاوت اقامت با شهروندی در ترکیه چیست؟

شهروندی اقامت
حق رای و کاندید شدن برای مناصب دولتی داشته باشد قادر به رای دادن یا نامزدی در مناصب دولتی نیست
تابعیت را نمی توان لغو کرد اقامت دائم را می توان لغو کرد
بدون نیاز به اقامت معمولاً برای یک دوره خاص در کشور مورد نیاز است
تابعیت مادام العمر است قرار است کارت اقامت تمدید شود
تابعیت می تواند به فرزندان شما منتقل شود بسته به شرایط و صلاحیت فرزندان شما

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه : اجازه اقامت در ترکیه

مجوز اقامت ترکیه مجوزی است برای اقامت بیش از سه ماه در ترکیه برای اهدافی مانند اسکان، کار یا تحصیل. اجازه اقامت به شما این امکان را می دهد تا در ترکیه زندگی کنید، تحصیل کنید، ازدواج کنید، گواهینامه رانندگی ترکیه بگیرید، شماره مالیاتی بگیرید، حساب بانکی باز کنید، ملک بخرید، سرمایه گذاری کنید و خیلی چیزهای دیگر.

 

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه

اگر هدف شما از مهاجرت به ترکیه کار است، فقط به یک مجوز کار نیاز دارید که به عنوان اجازه اقامت نیز عمل می کند. هر فردی که به قصد اقامت بیش از سه ماه در این کشور به ترکیه نقل مکان می کند، پس از ورود باید مجوز اقامت ترکیه را دریافت کند. بدون اجازه اقامت، اقامت شما در ترکیه غیرقانونی تلقی می شود.

اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق کند، از این شرط معاف خواهید بود:

  • شما یک “گواهی ثبت” برای درخواست حفاظت بین المللی دارید.
  • بر اساس کنوانسیون های متقابل یا چندجانبه که جمهوری ترکیه نیز عضو آن است، از مجوز اقامت معاف هستید.
  • شما یک افسر دیپلماسی یا کنسولگری هستید که در ترکیه دفتر دارید.
  • شما برای دفاتر نمایندگی موسسات بین المللی در ترکیه کار می کنید.
  • شناسنامه شما حاوی یکی از برچسب های زیر است:
  • “متقاضی حمایت بین المللی”
  • “وضعیت حفاظت بین المللی”
  • “بی تابعیتی”
  • شما یک مجوز کار معتبر دارید.

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه : مزایای اصلی داشتن پاسپورت ترکیه

تبدیل شدن به یک شهروند ترکیه با مزایای زیادی همراه است، در اینجا محبوب ترین یا شناخته شده ترین مزایایی که می توانید با تبدیل شدن به یک ترک تمام عیار از آنها استفاده کنید، آورده شده است.

تحرک جهانی پیشرفته در ترکیه

سفر در سراسر جهان به دلیل شرایط پیچیده ویزا به یک دردسر تبدیل شده است، موضوعی که پاسپورت دوم می تواند به حل آن کمک کند. پاسپورت ترکیه امکان سفر بدون ویزا به 111 مقصد در سراسر جهان از جمله مراکز تجاری بزرگ جهانی مانند هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور، قطر و بسیاری دیگر را فراهم می کند.

دو رویه مهم برای خارجی هایی که می خواهند به ترکیه نقل مکان کنند وجود دارد. یکی از این موارد اخذ اجازه اقامت و دیگری اخذ تابعیت ترکیه است. از نظر قانونی امکان اقامت در ترکیه بدون مجوز اقامت برای شما وجود ندارد. بدون دریافت شهروندی ترکیه، نمی توانید از حقوقی که جمهوری ترکیه ارائه می دهد بهره مند شوید.

استاندارد‌‌های بالا زندگی در ترکیه

بخش مهمی از شهروند شدن از طریق سرمایه گذاری، ارزیابی کشور به عنوان یک طرح ب یا خانه جدید بالقوه است، و ترکیه همه کادرها را علامت گذاری می کند. دارای استاندارد بالا زندگی با زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی عالی، چشم انداز تجاری شلوغ، هزینه زندگی مقرون به صرفه، آب و هوای دلپذیر و متنوع، غذاهای عالی، اینترنت پرسرعت، فعالیت های فراوان، و هر عامل مهم دیگری که قبل از استقرار در نظر بگیرید. در یک کشور دیگر.

روابط قوی ترکیه با اتحادیه اروپا

روابط ترکیه با اتحادیه اروپا را می توان به طرق مختلف توصیف کرد، اما همه قبول دارند که درصد پیشرفت ها و تجارت رو به رشد این رابطه را قوی تر از همیشه کرده است. ترک ها می توانند برای ویزای بلند مدت شینگن درخواست دهند و مسیرهای مهاجرتی مفیدی در برخی کشورها دارند.

هلند را به عنوان یک مثال عالی در نظر بگیرید. کشور اتحادیه اروپا راه های مهاجرت زیادی دارد که محبوب ترین آنها ویزای خوداشتغالی است که می تواند منجر به اقامت دائم و شهروندی در هلند شود. با این حال، برای دریافت این ویزا شما نیاز به گذراندن یک مسیر طولانی را دارید مگر اینکه یک شهروند ترکیه باشید.

ترک ها فقط باید معیارهای اولیه را برای درخواست رعایت کنند، که مهاجرت به عنوان یک ترک را بسیار آسان تر از سایر شهروندان غیر اتحادیه اروپا می کند.

مزایای اقتصادی ترکیه

اقتصاد ترکیه به طور پیوسته در حال رشد بوده است. در پنج سال گذشته متوسط ​​نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه 3.84 درصد بوده است. در مقایسه با تولید ناخالص داخلی بریتانیا، در مدت مشابه، به طور متوسط ​​یک درصد کاهش یافت. این ارقام برنامه ریزی و اجرای برنامه‌های رشد اقتصادی ترکیه را در نظر می گیرد.

بازار املاک و مستغلات ترکیه نیز تا حدی به لطف CIP در حال رونق است و مقصد سرمایه گذاری محبوب استانبول شاهد افزایش سرسام آور نرخ های افزایش املاک بوده است. بازار مسکن ترکیه به رشد سریع خود ادامه می دهد و حتی به نرخ رشد سالانه 16.2 درصدی می رسد.

و بهترین‌ها ممکن است اتفاق بیفتند، زیرا در سال 2023 دو پیشرفت مهم برای اقتصاد ترکیه رخ خواهد داد. اولین مورد پایان معاهده لوزان است که توانایی های اقتصادی ترکیه را در 100 سال گذشته تحت الشعاع قرار داده است. مورد دوم در قالب انرژی است، زیرا ترکیه اخیرا یک ذخایر گاز بزرگ در دریای سیاه کشف کرده است و باید از سال 2023 از آن سود ببرد.

  تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه مدت هاست که یکی از جذابیت های مهم مهاجران در سراسر جهان بوده است.

 

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه شهرت فراوانی دارند که در زمینه های مختلف تحصیلی برتر هستند، همچنین رنکینگ دانشگاه‌های ترکیه نیز قابل توجه است. رشته‌های پزشکی، معماری، مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و کسب و کار تنها برخی از گزینه های عالی برای نسل های آینده در ترکیه هستند.

دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه کانکایا، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه استانبول و دانشگاه کوچ از بهترین‌های کشور هستند که دانشگاه دوم در تولید برخی از بهترین پزشکان و کادر پزشکی جهان سرآمد است.

تابعیت ترکیه چیست؟

شهروندی ترکیه به معنای داشتن کارت شناسایی رسمی جمهوری ترکیه، پاسپورت ترکیه و حقوق ارائه شده توسط جمهوری ترکیه است. طبق قوانین جمهوری ترکیه، برای اینکه شهروند ترکیه شوید، نیازی نیست که تابعیت فعلی خود را رها کنید. ترکیه کشوری است که اجازه تابعیت مضاعف را می دهد. برای خارجی‌ها، انتقال به تابعیت ترکیه یک فرآیند پیچیده است.

چگونه شهروندی ترکیه را به دست آوریم؟

پاسپورت ترکیه دارای مزایای فراوانی است که برخی از آنها معروف هستند، در حالی که برخی دیگر جواهرات پنهان هستند. سرمایه گذاری در شهروندی ترکیه به روش های مختلف و برای نسل‌های بی شماری یک گزینه عالی است.

ما درک می کنیم که شهروندی ترکیه چقدر سودمند است، به همین دلیل است که خود را وقف تسلط بر پیچیده ترین جزئیات اخذ شهروندی ترکیه کرده‌ایم. ما این فرآیند را کامل کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که سفر شما روان و لذت بخش است و همچنین در طولانی مدت بسیار مفید است. تنها کاری که برای شروع باید انجام دهید این است که همین امروز با ما تماس بگیرید.

 

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه

اگر مایل به زندگی در ترکیه هستید، داشتن مجوز اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه، امکانات زیادی را برای شما فراهم می کند. از آنجایی که گذرنامه جمهوری ترکیه در روند عضویت در اتحادیه اروپا قرار دارد، پس از اخذ گذرنامه به 110 کشور اجازه دسترسی می دهد. هنگامی که ترکیه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است، می توانید بدون ویزا به کشورهای اروپایی نیز سفر کنید.

شهروندی ترکیه به دلیل مزایایی که ارائه می دهد بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضای خارجی‌ها بوده است. به خواندن مقاله ما ادامه دهید تا اطلاعات دقیقی در مورد حق شهروندی و اجازه اقامت دریافت کنید که برای خارجیانی که مایل به اقامت در ترکیه هستند به یک ضرورت تبدیل شده است.

مدارک لازم برای اخذ اجازه اقامت در ترکیه

مجوز اقامت مدرکی است که برای اقامت خارجیانی که تصمیم به نقل مکان به ترکیه دارند لازم است. امروزه اتباع خارجی حتی در صورت درخواست کوتاه مدت می توانند تا 2 سال اجازه اقامت دریافت کنند. برخی از معیارهایی وجود دارد که خارجیانی که مایل به دریافت مجوز اقامت هستند باید از آنها پیروی کنند. ضوابط و اجازه اقامت ممکن است با توجه به نوع درخواست خارجی ها متفاوت باشد. در زیر مدارکی آمده است که متقاضیان باید هنگام درخواست اجازه اقامت همراه خود داشته باشند. اسناد اضافی ممکن است با توجه به نوع درخواست مورد نیاز باشد.

– عکس بیومتریک با زمینه سفید که در 6 ماه گذشته گرفته شده است.

– در صورتی که گذرنامه با الفبای دیگری نوشته شده باشد، ترجمه مورد تایید مقامات رسمی ضروری است.

– فرم درخواست اجازه اقامت

– بیمه درمانی (برای برخی از انواع درخواست ضروری نیست)

– سوابق کیفری

– رسیدهایی مبنی بر پرداخت هزینه های درخواستی

مزایای اخذ اقامت ترکیه چیست؟

برای اتباع خارجی که اجازه اقامت در ترکیه را دریافت نموده‌اند یا سعی دارند اقامت ترکیه را اخذ نمایند، مزایای بسیاری وجود دارد. برخی از این مزیت ها را می توان سرمایه گذاری در آینده ای مطمئن، داشتن زندگی تحصیلی خوب، برخورداری از فرصت های شغلی با کیفیت و بهره مندی از مراقبت های بهداشتی پیشرفته نام برد.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه چیست؟

با اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه این امکان را خواهید یافت که بدون ویزا به 72 کشور سفر کنید. همچنین دارندگان پاسپورت ترکیه در صورت ورود به 42 کشور می توانند در فرودگاه کشور مقصد ویزا دریافت کنند.

همچنین مدرن بودن ترکیه مانند کشورهای اروپایی و پایین بودن سطح استاندارد زندگی نسبت به سایر کشورها باعث هجوم عظیم مهاجران به این کشور شده است. ترکیه دارای بار سیاسی بالایی در سطح بین‌المللی است، صدایی که در جامعه بین‌المللی شنیده می‌شود و مورد احترام است. بنابراین در اروپا، آفریقا و حتی خاورمیانه، ترکیه به عنوان یک کشور تنش‌آمیز تلقی نمی‌شود، بلکه به عنوان یک کشور دوست دیده می‌شود.

روش‌های اخذ شهروندی ترکیه چیست؟

کار در ترکیه برای گرفتن پاسپورت ترکیه: برای این کار ابتدا باید مجوز کار دریافت کنید. در ترکیه çalışma izni همان مجوز کار است. شرایط دریافت آن کارفرمای قانونی و رد بیمه برای شما می باشد. حتی می توانید با ثبت شرکت نیز مجوز کار بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای کار به شرایط کار در ترکیه مراجعه کنید.

 

تفاوت اقامت و شهروندی در ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک: با خرید خانه در ترکیه به ارزش 250000 دلار می توانید بلافاصله برای خود و خانواده خود پاسپورت ترکیه بگیرید.

اخذ شهروندی ترکیه با ثبت شرکت: یکی از روش های کم هزینه تر نسبت به روش های دیگر ثبت شرکت در ترکیه می باشد. در صورت ثبت شرکت در ترکیه و درخواست مجوز کار، پس از 5 سال شهروند ترکیه خواهید شد. شرط دریافت پاسپورت این است که در این 5 سال بیمه را برای خود رد کنید.

سرمایه گذاری در بانک های ترکیه: طبق قانون جدید ترکیه، اگر به مدت 3 سال 500 هزار دلار در بانک های این کشور سرمایه گذاری کنید، پاسپورت ترکیه به شما تعلق خواهد گرفت. همچنین سپرده شما مشمول دریافت سود بانکی خواهد بود.

دریافت پاسپورت از طریق ازدواج با شهروند ترکیه: ازدواج می تواند پاسپورت ترکیه را نیز برای شما به ارمغان بیاورد. اما باید بدانید که باید 3 سال از تاریخ ازدواج شما گذشته باشد و مهم ترین نکته این است که این ازدواج بایستی واقعی باشد. زیرا اگر ازدواج برای اخذ تابعیت ترکیه رسمی نباشد، حتی می تواند منجر به حبس برای هر دو طرف گردد. پس از ازدواج و ثبت نام، اداره جمعیت و شهروندی ترکیه تحقیقاتی را در مورد غیر رسمی بودن آن و پیشینه طرفین انجام می دهد. و شرط دیگر این است که شهروند ترکیه سابقه کیفری در اداره امنیت ترکیه نداشته باشد.

اخذ عمومی تابعیت ترکیه: در صورت برآورده شدن شرایط، پس از درخواست عمومی، می توان تابعیت را کسب کرد.

اخذ تابعیت ترکیه با حکم مرجع ذی صلاح: به لطف تاییدیه دریافتی از وزارت حق شهروندی را می توان به دست آورد. برای اخذ تابعیت از این طریق، باید به مدت 5 سال به طور مداوم در ترکیه زندگی کرده باشید و زبان ترکی را تا حد لازم بدانید.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق فرزندخواندگی: در صورتی که والدین ترکیه ای فرزند خارجی را به فرزندخواندگی بپذیرند، در صورتی که کودک تهدید ملی نباشد، حق شهروندی به او داده می شود.

اخذ تابعیت ترکیه برای افراد استثنایی: اگر فرد دارای حق مهاجرت یا کیفیتی (استعداد فوق العاده، ورزش، علم، هنر) باشد که به عنوان یک مزیت برای کشور محسوب می شود، می تواند با آن تابعیت کسب کند. افرادی که دارای خودروهای فیروزه ای هستند نیز حق دارند برای شهروندی ترکیه اقدام کنند.

بعد از گرفتن تابعیت ترکیه چه اتفاقی می افتد؟

پس از اخذ تابعیت ترکیه، شما این حق را خواهید داشت که از تمام مزایایی که جمهوری ترکیه ارائه می دهد بهره مند شوید. شما در مورد اجازه اقامت مشکلی ندارید، زیرا پس از پایان درخواستی که با اجازه اقامت کوتاه مدت انجام داده اید، اکنون حق شما برای زندگی در ترکیه است. شما همان حقوقی را خواهید داشت که هر شهروند ترکیه در ترکیه دارد. علاوه بر همه اینها، با داشتن پاسپورت ممتاز ترکیه می توانید در بسیاری از کشورها زمان خود را با خیال راحت سپری کنید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *