موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

حواله سوئیفت در ترکیه

حواله سوئیفت در ترکیه

حواله سوئیفت که به آن انتقال پول بین المللی نیز می گویند، روشی امن و استاندارد برای ارسال یا دریافت پول از بانک ها در هر نقطه از جهان است. در ادامه مقاله هر آنجه که باید درباره حواله سوئیفت در ترکیه بدانید همانند هزینه سوئیفت، کارمزد سوئیفت، کد سوئیفت و به بسیاری از سوالات شما در زمینه انتقال حواله سوئیفت در ترکیه پاسخ داده خواهد شد.

سوئیفت چیست؟

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (سوئیفت) یک سیستم پیام رسانی پرداخت الکترونیکی است که توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی در سراسر جهان استفاده می شود. SWIFT که استاندارد طلایی برای قابلیت اطمینان و امنیت در تراکنش‌های مالی در نظر گرفته می شود، توسط بیش از 11000 موسسه در 200 کشور جهان استفاده می شود.

حواله سوئیفت در ترکیه

سوئیفت در واقع انتقال وجوه الکترونیکی را انجام نمی دهد. بلکه به عنوان یک سیستم پیام رسانی عمل می کند که شبکه جهانی موسسات مالی را قادر به تبادل وجوه می کند. سوئیفت به‌عنوان پیشروترین شبکه پیام‌رسان مالی جهان، در ژانویه سال 2021 به طور متوسط روزانه 42.1 میلیون پیام را ثبت کرد.

چه کسانی از SWIFT می‌توانند استفاده کنند؟

سوئیفت به طور گسترده در بازارهای مالی، بازار سرمایه و بانک ها استفاده می شود. اگرچه در ابتدا فقط برای تسهیل تراکنش ها طراحی شده بود، اما قالب پیام رسانی انعطاف پذیر و مقیاس پذیر آن امکان گسترش به حوزه های دیگر مانند اوراق بهادار، خزانه، معاملات و معاملات سیستمی را فراهم می کند.

سوئیفت در حال حاضر به انواع مختلفی از مؤسسات مالی از جمله بانک ها، مبادلات، سپرده گذاران،‌کارگزاری‌ها، سازمان های مدیریت دارایی، مبادلات ارز،‌ فروشندگان اوراق بهادار، خزانه های شرکتی خدمات ارائه می دهد.

سوئیفت علاوه بر تسهیل مجموعه ای از خدمات مالی، به اجرای نقض قوانین بین المللی نیز کمک می کند. سازمان ملل و کشورهای عضو آن ممکن است دسترسی به سوئیفت را به عنوان راهی برای اجرای تحریم های بین المللی محدود کنند. به عنوان مثال، از سال 2012 تا 2016، بانک های ایران به دلیل تحریم ها علیه برنامه هسته ای این کشور از شبکه سوئیفت قطع شدند.

نکاتی که باید دریاره حواله سوئیفت در ترکیه بدانید

  • پرداخت سوئیفت معمولاً 1 تا 4 روز کاری طول می کشد.
  • زمان صرف شده بر اساس مقصد، مناطق زمانی و رویه های مختلف بانکی متفاوت است.
  • انتقال SWIFT آنی نیست.
  • قبل از اینکه وجوه شما به گیرنده اعتبار داده شود، آنها تحت بررسی های ضد کلاهبرداری و مبارزه با پولشویی قرار می گیرند که زمان می برد.
  • اگر ارتباط مستقیمی بین بانک شما و بانک مقصد وجود نداشته باشد، ممکن است برخی از بانک ها نیز پول شما را از طریق یک بانک واسطه هدایت کنند که می تواند روند انتقال حواله را کندتر کند.

اطلاعاتی که برای انتقال حواله سوئیفت در ترکیه نیاز دارید

برای ارسال پول به خارج از کشور با استفاده از سوئیفت، به اطلاعات زیر نیاز دارید:

  • نام شخصی که پول را دریافت می کند.
  • آدرس گیرنده
  • نام و آدرس بانک دریافت کننده پول.
  • کد سوئیفت بانک (همچنین به عنوان BIC شناخته می شود).
  • شماره حساب گیرنده یا IBAN.

توجه داشته باشید که کد SWIFT فقط بانک را شناسایی می کند. IBAN (شماره حساب بانکی بین المللی) طولانی تر است و یک حساب بانکی خاص را مشخص می کند.

برای انتقال حواله سوئیفت در ترکیه چگونه یک کد سوئیفت تهیه کنیم؟

کد SWIFT که به نام کد شناسایی بانک (BIC) نیز شناخته می شود، با جستجوی آنلاین قابل یافتن است. این اطلاعات شخصی نیست، بنابراین به طور گسترده در دسترس است. برخی از بانک ها به طور خودکار کد سوئیفت را روی صورتحساب های خود نشان می دهند، اما همیشه اینطور نیست. به دلایل امنیتی، بهتر است آن را مستقیماً از وب سایت بانک دریافت کنید.

 

حواله سوئیفت در ترکیه

توجه داشته باشید که شما کد سوئیفت را برای بانکی که پولتان را دریافت می‌کنید، ارائه می‌دهید، نه بانکی که آن را از آن ارسال می‌کنید.IBAN طولانی تر از کد SWIFT است زیرا شامل اطلاعات حساب خاصی نیز می شود. طول IBAN بسته به کشور متفاوت است.آنها می توانند از 16 تا 32 کاراکتر باشند. مولدهای IBAN به صورت آنلاین وجود دارند که ساختار IBAN را برای هر کشور به شما نشان می دهند.

مراحل انتقال حواله سوئیفت در ترکیه چیست؟

مراحل انتقال حواله سوئیفت شامل 4 مرحله ساده است که با رعایت آن‌ها می‌توانید به راحتی خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه را از طریق سوئیفت SWIF انجام دهیم.

مرحله 1: بررسی شناسایی (احراز هویت)

همه مشتریانی که پرداخت های بین المللی انجام می دهند به دلیل قوانین و مقررات جهانی مبارزه با پولشویی باید شناسایی شوند. ممکن است لازم باشد اسکن یا عکس پاسپورت و صورتحساب بانکی ماه‌های اخیر خود را ایمیل کنید.

مرحله 2: تضمین نرخ ارز

برای ارسال پول از یک ارز به ارز دیگر، باید با نرخ مبادله موافقت کنید. هنگامی که برای جابجایی پول خود آماده شدید، یک بانک یا شرکت انتقال پول، نرخ ارز فعلی آنها را به شما اعلام می کند. اگر موافق هستید که ادامه دهید، نرخ ارز ذکر شده برای شما قفل خواهد شد یا به عبارتی ثبت خواهد شد.

مرحله 3: پرداخت پول

قبل از تبدیل پول، بانک یا شرکت انتقال پول شما باید وجوه شما را دریافت کند. اگر از بانک استفاده می کنید، قبل از اینکه نرخ ارز را تضمین کنید، آنها به وجوه شما نیاز دارند. با این حال، اگر از یک شرکت انتقال پول استفاده می کنید، ممکن است به شما اجازه دهند قبل از ارسال پول، نرخی را تضمین کنید.

مرحله 4: تبدیل و ارسال نهایی پول

پس از دریافت وجوه شما، آنها به ارز مورد نیاز با نرخ مبادله ای مورد توافق تبدیل می شوند. سپس وجوه با استفاده از شبکه SWIFT به حساب بانکی مقصد ارسال می شود.

هزینه انتقال حواله سوئیفت در ترکیه چقدر است؟

هزینه انتقال سوئیفت بسته به بانک یا شرکت انتقال پولی که استفاده می کنید متفاوت است. به طور کلی دو نوع هزینه وجود دارد که باید از آنها آگاه بود: کارمزد و نرخ مبادله ارزی هزینه‌هایی هستند که شما موظف به پرداخت آن هستید. هر بانک یا شرکت انتقال پول ترکیبی از کارمزد و نرخ مبادله را برای انتقال سوئیفت دریافت خواهد کرد. در حالی که این می تواند مقایسه ها را دشوار کند، اما در نهایت به مقدار پولی که مجزا از هزینه‌ها دریافت می کنید بستگی دارد.

کارمزد حواله سوئیفت در ترکیه

برای انتقال سوئیفت، بانک‌های بزرگ می‌توانند مجموعه‌ای از کارمزدها را دریافت کنند. رایج ترین انواع کارمزد نیز کارمزد انتقال و کارمزد دریافت کننده است. کارمزدها معمولاً مبلغ ثابتی برای هر انتقال سوئیفت است. این امکان وجود دارد که در صورت استفاده از یک بانک واسطه در فرآیند رساندن پول شما به مقصد، از شما کارمزد بانک خبرنگاری دریافت شود. همچنین اگر می‌خواهید سرعت پرداخت خود را افزایش دهید، برخی از بانک‌ها کارمزد پرداخت اولویتی را نیز دریافت می‌کنند.

انتقال حواله سوئیفت در ترکیه چقدر ایمن است؟

سوئیفت یک شبکه پرداخت بسیار ایمن و قابل اعتماد است که بیش از چهار دهه از آن استفاده می شود. تخمین زده می شود که تقریباً نیمی از تمام پرداخت های فرامرزی در سطح جهان از شبکه SWIFT استفاده می کنند. اما فراموش نکنید SWIFT فقط یک روش ارتباطی است که پول را از یک حساب به حساب دیگر منتقل می کند.

حواله سوئیفت در ترکیه

سوئیفت پول را مدیریت نمی کند. بانک یا شرکت انتقال پول شما این قسمت را انجام می دهد. به همین دلیل ارزش آن را دارد که مطمئن شوید با شرکتی سروکار دارید که توسط اداره رفتار مالی (FCA) مجاز است. یک بانک یا شرکت انتقال پول که توسط FCA مجاز است باید تمام وجوه مشتری را در یک حساب بانکی محافظت شده نگهداری کند که فقط برای تراکنش های مشتری استفاده می شود.

این یک حفاظت مهم از پول شما است. برای اطلاع از اینکه آیا یک شرکت مجوز دارد یا خیر، کافی است نام آنها را در ثبت خدمات مالی (https://register.fca.org.uk/s/ ) وارد کنید.

آیا هر بانکی یک کد سوئیفت دارد؟

خیر، اما هر بانکی امکان دریافت کد سوئیفت را دارد. اگر بانکی مایل به انجام معاملات برون مرزی نباشد، دیگر نیازی به عضویت در شبکه نخواهد داشت. بار دیگر، سوئیفت یک سازمان بین المللی است که برای راحتی ایجاد شده است، اما هیچ الزامی برای وابستگی بانک ها به آن وجود ندارد (اگرچه بسیاری از آنها هستند). برای بانک هایی که تراکنش های فرامرزی انجام می دهند، مزیت وابستگی به سوئیفت، دسترسی به یک روش امن و کارآمد برای انتقال پول در سطح بین المللی است.

چگونه می توانم کد سوئیفت بانک خود را پیدا کنم؟

کدهای سوئیفت مهم هستند و خبر خوب این است که یافتن کد سوئیفت بانک شما آسان است. راه های مختلفی برای بازیابی کد وجود دارد. یک جستجوی اینترنتی ساده سایت های زیادی را که کدهای بانکی را در سراسر جهان فهرست می کنند، فراهم می کند. اما ساده ترین راه برای دریافت کد این است که به سادگی از بانک خود بپرسید.

بسیاری نیز کدهای خود را در بخش بانکداری بین المللی وب سایت خود دارند. داشتن کدهای سوئیفت برای هر کسی که تراکنش های بین المللی منظم انجام می دهد مهم است. اگر از شخص ثالثی مانند EBANX استفاده می‌کنید، آن‌ها منبعی عالی برای اطمینان از کسب و کار فرامرزی روان هستند و می‌توانند به عناصری مانند کدهای SWIFT کمک کنند.

IBAN چیست و IBAN چه تفاوتی با کد سوئیفت دارد؟

پسر عموی مالی سوئیفت IBAN است – شماره حساب بانکی بین‌المللی. این کد دیگری است که اغلب برای ارسال پول به خارج از کشور مورد نیاز است. در حالی که کد SWIFT به عنوان یک شناسه بین المللی بانکی است، IBAN نشان دهنده حساب های داخل یک بانک است. هنگام بازدید از یک موسسه مالی، شخص به کد سوئیفت و همچنین IBAN برای هر دو نفر در هر دو طرف معامله نیاز دارد.

آیا یک کد BIC همان کد SWIFT است؟

BIC مخفف Business Identifier Code است که هر کسب و کاری را می توان به آن اختصاص داد. کد SWIFT نوعی کد BIC است که توسط سوئیفت اختصاص داده شده است، بنابراین از نظر فنی آنها یکسان نیستند. با این حال، این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می شوند و هنگام انجام مبادلات مالی، این اصطلاحات به همان معنی است.

اگر از یک کسب‌وکار خواسته شود کد BIC را ارائه کند، آن کد یازده کاراکتری را درخواست می‌کند که SWIFT تخصیص می‌دهد. کد SWIFT به سادگی کد BIC است که توسط سوئیفت اختصاص داده شده است و نشان می دهد که بانک بخشی از شبکه سوئیفت است.

کد سوئیفت چیست؟

کدهای سوئیفت دنباله ای از اعداد و حروف هستند که سوئیفت برای شناسایی مؤسسات مالی استفاده می کند. هر موسسه مالی دارای یک کد منحصر به فرد 8 تا 11 کاراکتری است که به آن کد شناسه بانک (BIC) یا کد ISO 9362 نیز گفته می شود.

 

حواله سوئیفت در ترکیه

 

هر کد SWIFT توسط چندین کد از پیش تعیین شده بر اساس اطلاعات موسسه مالی تعیین می شود. کدهای سوئیفت از موارد زیر تشکیل شده اند: کد موسسه (4 کاراکتر)، کد کشور (2 کاراکتر)، کد مکان (2 کاراکتر)، کد شعبه فردی (3 کاراکتر، فقط در صورت نیاز برای شناسایی شعبه در مکان استفاده می شود)

سخن پایانی

جهت انجام خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه یا حواله سوئیفت در ترکیه از  سوئیفت SWIFT یک سیستم پرداخت ایمن و مطمئن است که برای چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته است، انتقال می‌پذیرد. برای انجام حواله سوئیفت می توانید از متخصص بانک یا انتقال پول استفاده کنید. پرداخت بین المللی SWIFT ممکن است بین 1 تا 4 روز کاری طول بکشد. بانک ها معمولاً برای انتقال سوئیفت هزینه بیشتری نسبت به شرکت های انتقال پول دارند. اطمینان حاصل کنید که از یک شرکت مجاز توسط FCA استفاده می کنید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.7 از 5 از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *