لوگو آرال گام

خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه

ترکیه خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه

هر ساله تعداد زیادی از مردم به دلایل مختلف به کشور ترکیه مهاجرت می­کنند. گاهی ممکن است افرادی که به ترکیه مهاجرت کرده اند نیاز داشته باشند تا یکی از اقوامشان از ایران برای آن ها پول حواله کند. بر خلاف آمریکا و اروپا، ترکیه روابط بانکی خود با ایران حفظ کرده و انجام خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه از طریق سیستم های بانکی و صرافی های کشور ترکیه قابل انجام است.

انتقال دستی پول به ترکیه ممکن است را هکار قابل اعتمادی نباشد به همین دلیل انتقال ارزی و حواله پول به ترکیه این روز ها مورد توجه قرار گرفته است.

خدمات ارزی

مردم کشور ما همواره بنا به تحریم‌های آمریکا در انتقال پول و انجام خدمات ارزی با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند. در سال‌های اخیر به علت مهاجرت زیاد ایرانیان به کشور ترکیه بخصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک، تقاضا برای خدمات حواله ارزی و انتقال پول افزایش چشمگیری یافته است. از جمله مشکلاتی که ایرانیان مقیم ترکیه با آن مواجه هستند دریافت و ارسال پول نقد است که از طریق انتقال حواله ارزی ممکن شده است.

همچنین شایان ذکر است که ما رابطه سیاسی خوبی با کشور ترکیه داریم و به نوعی نقش واسطه برای انتقال و مبادله حواله را بین ایرام و سایر کشور‌ها ایفا نموده است. علاوه بر این با توجه به دسترسی کشور ترکیه به  سیستم بانکداری جهانی، بسیاری از سرمایه گذران و تجار کشورمان چه در داخل کشور یا مقیم ترکیه از این مزیت بهره می‌برند.

همچنین مشکل بسیاری از دانشجویان خارج از کشور که در ترکیه یا سایر کشور‌های اروپایی و آمریکایی تحصیل می‌کنند و می‌خواهند از ایران پول دریافت کنند،  با ارائه خدمات حواله ارزی از سوی دولت ترکیه برطرف شده است.

حواله چیست؟

به انتقال الکترونیکی پول به حساب شخص دیگر حواله پول می گویند. حواله پول از طریق سیستم هایی مانند سوئیفت انجام می گردد. در واقع حواله پول یکی از امن ترین روش های انتقال پول است. کارمزد انتقال پول از طریق حواله بانکی 3 درصد است. یعنی اگر شما بخواهید 100 دلار حواله کنید باید 3 دلار کارمزد بپردازید. البته که کارمزد حواله ارز به عواملی همچون مقدار ارز، روش ارسال حواله، زمان ارسال حواله بستگی دارد.

برای انتقال پول از طریق حواله بانکی به یک سری مدارک نیاز است:

 • نام بانک مقصد
 • شماره حساب مقصد
 • شماره سوئیفت (اگر از طریق سوئیفت انتقال می دهید)
 • نام صاحب حساب
 • آدرس صاحب حساب
 • آدرس بانک مقصد

در روزهایی که پیشرفت تکنولوژی  به شدت سرعت یافته پیدا کرده است و تمام پرداخت ها و خدمات رفاهی و تجارت ها ترجیحا به صورت الکترونیکی انجام می شود، شما با داشتن یک حساب ارزی مطمئن می توانید در کنار دیگر جوامع بین المللی به تجارت بپردازید.

متاسفانه با وجود تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه کشورمان، امکان انتقال پول و انجام خدمات ارزی با مشکلات بسیاری مواجه شده است و مشاهده هر گونه پرداخت ارزی با آی پی ایران منجر به بلوکه شدن بلافاصله حساب شما می گردد. اما این مشکلات با افتتاح یک حساب ارزی در کشور ترکیه حل می شود و شما می توانید به راحتی با دریافت ویزا کارت و مستر کارت از ایران به صورت اینترنتی خرید کنید و یا از سایت هایی مانند یوتیوب و فریلنسر و آمازون و یا حتی از تبلیغات گوگل درآمدزایی کنید و این درآمد به شماره حساب شما در ترکیه واریز شود.

امکان انتقال وجه به صورت الکترونیکی از بانک های ترکیه به ایران وجود دارد و این کار با استفاده از اپلیکیشن های موبایل انجام می‌گیرد. خوشبختانه بانک های ترکیه با بانک های ایران روابط خود را حفظ کرده اند که اتفاق جالب توجهی است و اطلاع از روند خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه می‌تواند به درآمد زایی شما کمک بسیاری کند

انتقال حواله لیر به ترکیه

حواله سوئیفت که به آن انتقال پول بین المللی نیز می گویند، روشی امن و استاندارد برای ارسال یا دریافت پول از بانک ها در هر نقطه از جهان است. سوئیفت به طور گسترده در بازارهای مالی، بازار سرمایه و بانک ها استفاده می شود. سوئیفت در حال حاضر به انواع مختلفی از مؤسسات مالی از جمله بانک ها، مبادلات، سپرده گذاران،‌کارگزاری‌ها، سازمان های مدیریت دارایی، مبادلات ارز،‌ فروشندگان اوراق بهادار، خزانه های شرکتی خدمات ارائه می دهد. پرداخت سوئیفت معمولاً 1 تا 4 روز کاری طول می کشد.

سوئیفت یک شبکه پرداخت بسیار ایمن و قابل اعتماد است که بیش از چهار دهه از آن استفاده می شود. تخمین زده می شود که تقریباً نیمی از تمام پرداخت های فرامرزی در سطح جهان از شبکه SWIFT استفاده می کنند. اما فراموش نکنید SWIFT فقط یک روش ارتباطی است که پول را از یک حساب به حساب دیگر منتقل می کند.

برای اولین قدم می بایست یک حساب بانکی در ترکیه افتتاح کنید. توصیه می‌کنم اگر مقاله افتتاح حساب بانکی در ترکیه را تا الان مطالعه نکردید حتما بخونید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه بدست بیارید.

با داشتن مجوز کار یا اقامت در ترکیه و شماره هویت ملی خارجی معتبر می توانند بدون هیچ محدودیتی با مراجعه به بانک مورد نظر خود حساب بانکی باز کنند. همچنین امکان افتتاح حساب بانکی در ترکیه به صورت آنلاین از طریق وب سایت رسمی بانک ها وجود دارد. هیچ محدودیتی برای انتخاب بانک یا تعداد حساب های بانکی برای افتتاح وجود ندارد. البته کسانی که در ترکیه اجازه کار و یا اقامت ندارند نیز می توانند در ترکیه حساب بانکی باز کنند.

همچنین افراد با افتتاح یک حساب ارزی از مزایای بیشتری بهره خواهند برد می توانند معاملات و مبادلات خود را لیر، دلار و یورو با استفاده از SWIFT انجام دهند. همچنین علاوه بر سوئیفت با استفاده از شرکت‌های ارائه خدمات ارزی دیگری همانند مانی گرام، ایکس روم و وسترن یونین اقدام به ارسال و دریافت حواله‌های ارزی نمود.

حواله ارزی از طریق صرافی

یکی از آسان‌ترین، ایمن‌ترین و مطمئن‌ترین را‌های ارسال حواله ارزی از طریق صرافی‌ها صورت می‌گیرد. بیشتر سرمایه گذران در ترکیه، تجاری که فعالیت تجاری در ترکیه انجام می‌دهند، افرادی که می‌خواهند در ترکیه ملک خریداری و اجاره کنند، کسانی که در ترکیه کار می‌کنند و حتی دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند، همگی می‌توانند از صرافی‌ها در ایران و ترکیه برای انجام خدمات حواله ارزی خود استفده کنند. البته از معتبر بودن صرافی و نرخ مبادله ارزی آگاهی‌های لازم را باید پیشتر کسب نمده باشید.

لازم به ذکر است که بررسی نرخ ارز معاملاتی و انتخاب زمان مناسب برای ارسال حواله ارزی و نیز انتخاب صرافی معتبر بر عهده شما خواهد بود و باید دقت لازم را داشته باشید. همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه اقدام به حواله ارز ننمایید.

افتتاح حساب در ترکیه

استفاده از تمام خدمات بین بانکی بین المللی تنها با افتتاح یک حساب ارزی در کشور ترکیه قابل انجام است. با رشد جمعیت مهاجر ایرانی در ترکیه و همچنین افزایش روز به روز تعداد دانشجویان ایرانی که در ترکیه درس می خوانند ممکن است والدین بخواهند برای فرزاندانشان از ایران پول بفرستند که این موضوع با توجه به تحریم های ایران به طور مستقیم از طریق سیستم بانکی ایران قابل اجرا نیست. اما کشور ترکیه این امکان را ایرانی ها فراهم کرده است که بدون داشتن کارت اقامت بتوانند در بانک های این کشور حساب باز کنند.

هر شهروند خارجی مستقر در ترکیه و دارای شماره هویت خارجی معتبر (YKN) در این کشور می تواند بدون هیچ محدودیتی حساب بانکی باز کند. هنگام افتتاح حساب بانکی ، کپی گذرنامه، شماره مالیات ترکیه، فرم های بانکی و صورتحساب خدمات ضروری است.

کل این پروسه حدود یک ساعت یا کمتر طول می کشد و همچنین می تواند بصورت آنلاین در وب سایت های رسمی بانک انجام شود. بسیاری از بانکهای مهم در ترکیه وجود دارد و افراد می توانند از بین موسسات ملی مانند Is Bankasi ، Akbank ، Garanti ، Yapikredi ، Denizbank یا بانکهای خارجی که دارای شعبه در کشور ترکیه هستند ، مانند ING ، Citibank ، HSBC یا Eurobank Tekfen انتخاب کنند.

با استفاده از این حساب ها ، می توانید مبادلات مالی را از طریق بانک های بین المللی مرتبط با Swift انجام دهید. همه این حساب ها دارای شماره حساب بانکی بین المللی (IBAN) هستند و ویزا کارت و مسترکارت نیز برای شما صادر می شود.

با استفاده از ویزا و مسترکارت می توانید از تمام وب سایت های بین المللی خرید کنید، همچنین می توانید از خودپردازهای سراسر جهان که می توانند ویزا یا مسترکارت را بپذیرند پول دریافت کنید. می توانید از یوتیوب و سایت های فریلنسر درآمد داشته باشید و یا حتی در سایت آمازون فعالیت کنید.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه با کارت اقامت:

اگر در ترکیه زندگی می کنید ، می توانید در یکی از بانک های این کشور حساب باز کنید. و مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب شما عبارتند از: کیملیک ترکیه (ID) یا کارت اقامت، قبض آب، برق یا گاز به نام شما و سیم کارت ترکیه.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه بدون اقامت:

برای افتتاح حساب بدون اقامت، می توانید تنها با گذرنامه خود در بانک های کشور ترکیه حساب باز کنید. به این ترتیب ، پس از مراجعه به اداره مالیات (در استانبول- ترکیه Vergi Dairesi) با آدرس محل سکونت معتبر، شماره مالیات خود را دریافت خواهید کرد.هنگام افتتاح حساب، یک کارت بانکی بین المللی صادر و به مشتری تحویل داده می شود.

این حسابها می توانند به دلار، یورو، پوند و لیر باشند، هر یک از این حسابها مستقل بوده و شماره حساب جداگانه ای برای آنها صادر می شود.

نکته مهم دیگر این است که هنگام افتتاح حساب باید به زبان ترکی صحبت کنید تا بتوانید درخواست های خود را به کارکنان بانک منتقل کنید. و با توجه به حساسیت مسائل بانکی، توصیه می کنیم از یک مترجم برای بازکردن حساب و دریافت خدمات بانکی استفاده کنید.

انتقال پول به دلار از ترکیه ممنوع است اما می توان ارز های دیگر مانند دلار و پوند و لیر را به خارج از ترکیه منتقل کرد. اگر درآمد دلاری دارید و امکان دریافت دلار را در ایران ندارید به راحتی میتوانید در ترکیه یک حساب ارزی باز کنید و ماه به ماه درآمد شما به آن حساب واریز شود و پس از آن به راحتی از طریق همراه بانک و اینترنت بانک حقوق خود را در ایران دریافت کنید.

برای باز کردن حساب ارزی ترکیه بعد از تکمیل مدارک و طی کردن مراحل قانونی می توانید نسبت به باز کردن حساب ارزی در ترکیه اقدام کنید. کارت اعتباری شما همان روز قابل دریافت است اما برای این که اسم شما بر روی کارت شما شود یک هفته کاری زمان لازم خواهد بود.

اگر در ترکیه حساب ارزی باز کنید و درآمد خود را به صورت لیر در آن نگهداری کنید ماهیانه تا 15 درصد سود دریافت می کنید اما اگر درآمد خود را به یورو یا دلار نگه دارید سوودی دریافت نمی کنید و یک درصد از پول شما ماهیانه بابت کارمزد نگهداری دلار و یورو از حسابتان کسر خواهد شد.

شرایط ارسال حواله به ترکیه

در چند سال اخیر که شرایط تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران شدید تر شده و قوانین بین المللی برای انتقال پول از ایران سختگیرانه تر شده است، امکان ارسال حواله به ترکیه یک روزنه امید محسوب می شود. به خصوص در حالی که علاقه ایرانی ها به ترکیه شدت یافته است و به دنبال سرمایه گذاری در ترکیه از طریق محتلف هستند.

در سال های اخیر شهروندان ایرانی بیشترین آمار خرید ملک در ترکیه را ثبت کرده اند و همچنین افزایش چشمگیر دانش آموزان و دانش جویان ایرانی در ترکیه سبب شد که در این مقاله به بررسی دقیق شرایط ارسال حواله و پول به ترکیه بپردازیم.

امن‌ترین روش انتقال پول از ایران به کشور ترکیه از طریق صرافی‌های مطمئن و مورد اعتماد و ثبت شده می‌باشد، با این روش می توان مقدار مبلغ مورد نظر را به حساب شخص دریافت کننده در ترکیه واریز کرد.

همانطور که می دانید انتقال پول از بانک های ایران به بانک های ترکیه مقدور نیست و شبکه بانکی ایران به دلیل تحریم ها به سیستم بانکی بین المللی سوئیفت متصل نیستند. سوئیفت یکی از مهم ترین سیستم های انتقال پول بین بانکی است. تمام بانک های کشور ترکیه به شبکه بین المللی سوئیفت متصل هستند و بازرگانان و تاجران ایرانی که درآمد دلاری دارند ترجیح می دهند که با افتتاح یک حساب در ترکیه از این خدمات استفاده کنند.

جا به جایی پول از ایران به یکی از بانک‌های کشور ترکیه ممکن است تا 4 روز کاری به طول انجامد. البته اگر مبلغ شما بالا باشد ممکن است تا یک هفته نیز به طول انجامد. یانک های ترکیه در روز های شنبه و یکشنبه هیچ خدماتی ارائه نمی دهند. سرویس های ارسال حواله ارزی به کشور ترکیه در مواردی مانند خرید ملک و سرمایه گذاری و انتقال پول به دیگر کشور ها کاربرد دارد.

سیستم خزانه‌داری ترکیه به سیستم بانک داری جهانی متصل است. بدین معنی که کافی است که یک شماره حساب در ترکیه به نام شما ثبت شده باشد تا بتوانید به هر نقطه از جهان پول ارسال کنید. بهترین بانکی که در حال حاضر می توانید بدون کارت اقامت در آن حساب باز کنید بانک زراعت کشور ترکیه است. بانک زراعت ترکیه دومین بانک دولتی این کشور است و امکان افتتاح حساب با پاسپورت ایرانی در این بانک فراهم است.

بانک زراعت سود خوبی بابت سرمایه گذاری پرداخت می کند. توجه داشته باشید که عموماً افتتاح حساب در ترکیه به صورت حضوری انجام می شود. افتتاح حساب به صورت وکالتی و غیر حضوری برای موسسات معتبری که در نزد شعبه اصلی بانک زراعت سپرده و گردش حساب بالایی دارند به صورت محدود امکان پذیر است.

بسیاری از شرکت‌های بین المللی که در ایران امکان استفاده از خدمات آن ها را نداریم مانند ایکس رووم(X Room)، پرفکت مانی(Perfect Money)، پی پال(Pay Pal) و وسترن یونیون(Western Union)، مانی گرام(Money Gram) با افتتاح حساب اررزی در ترکیه قابل استفاده می شوند. البته با تازگی شرکت پیپال به دلیل به توافق نرسیدن بر سر میزان مالیات دیگر در ترکیه فعالیتی ندارد

برای ارسال حواله بانکی به کشور ترکیه از روش های زیر می توان اقدام کرد:

ارسال حواله از طریق سوئیفت (SWIFT)

از طریق سوئیفت (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) میتوان از هر بانکی در ترکیه به شماره حساب شخصی که مد نظرتان است پول حواله کنید. انتقال پول از طریق سوئیفت بسیار امن و سریع است. کارمزد انتقال پول از طریق سوئیفت از دیگر روش ها پایین تر است.

از طریق سویفت می توان به تمام کشور ها پول واریز کرد. کارمزد انتقال پول نسبت به هر کشور متفاوت است اگر قصد انتقال سریع پول را داشته اشید نیز کارمزد شما بیشتر می شود. هر چقدر مبلغ پولی که قصد انتقال آن را دارید بیشتر باشد به تبع آن کارمزد آن نیز بیشتر می شود. انتقال پول از طریق سوئیفت بین 4 تا 7 روز زمان می برد. انتقال پول از طریق سوئیفت از سه روش زیر امکان پذیر است:

 • روش اول پرداخت با استفاده از گزینه OUR است، درصورتی که این گزینه را انتخاب کنید تمام هزینه های کارمزد انتقال پول توسط شخص شما باید پرداخت گردد.
 • روش دوم پرداخت با استفاده گزینه SHA است، در صورت انتخاب این گزینه کارمزد انتقال پول میان شخص شما و شخصی که حواله به حساب وی منتقل می گردد نصف می شود. سهم شما از کارمزد باید به صورت نقدی در بانک مبدا پرداخت شود و سهم طرف دیگر از مبلغ پولی که انتقال می دهید کسر می گردد.
 • روش سوم پرداخت با استفاده از گزینه BEN است، در صورت انتخاب این گزینه کل کارمزد انتقال پول از مبلغی که قرار است حواله کنید کسر می شود.

 انتقال ارز به ترکیه از طریق مسافرت

در صورتی که فرد قابل اعتمادی میشناسید که در حال سفر به ترکیه است و می تواند برای شما پول انتقال دهد می توانید از این روش به ترکیه ارز انتقال دهید. البته توجه داشته باشید انتقال ارز از این طریق ممکن است از روش های دیگر بیشتر طول بکشد. تنها محدودیت انتقال پول از این روش سقف انتقال وجه نقد است.

هر مسافر می تواند فقط ۵۰۰۰ هزار دلار وجه نقد به همراه خود به ترکیه ببرد. انتقال ارز از این طریق ریسک دزدیده شدن و گم کردن پول را نیز به همراه دارد. به همین دلیل پیشنهاد می گردد تا از روش های انتقال آنلاین پول استفاده کنید تا مشکلات این چنینی را به همراه نداشته باشد.

انتقال پول طریق صرافی‌ از ایران به کشور ترکیه

از بهترین روش های انتقال پول، انتقال از طریق صرافی هاست. صرافی های کشور ترکیه خدمات سریع و امنی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید ۵ روز در هفته، از دوشنبه تا جمعه مبلغی که مد نظرتان است را از طریق صرافی های ایران به کشور ترکیه و یا بالعکس ارسال کنید. برای انتقال ارز در این روش شما یک مبلغ مشخص را به علاوه کارمزد آن به صرافی کشور مبدا تحویل می دهید و صرافی آن مبلغ را برای شما به کشور مقصد حواله می کند. در روز های شنبه و یکشنبه که نرخ دلار اعلام نمی شود انتقال پول ممکن نیست.

مراحل انتقال ارز از طریق صرافی:

 • ابتدا باید قیمت ارز مورد نظرتان را به نرخ روز استعلام کنید.
 • سپس اطلاعاتی از جمله شماره حساب شخص و نام و نام خانوادگی وی را به صرافی ارائه کنید.
 • بعد از آن باید مبلغ را به همراه کارمزد انتقال پول پرداخت کنید.
 • پس از پرداخت پول حتما از صرافی رسید دریافت کنید
 • اگر اولین بار است که قصد دارید از صرافی پول انتقال دهید باید در سیستم صرافی مورد نظر اطلاعات حساب خود را ثبت کنید برای این کار نیاز است که مدارک و اطلاعات زیر را داشته باشید:
 • کارت ملی و شناسنامه و کارت بانکی
 • آدرس محل سکونت
 • اگر اطلاعات حساب شما با کارت ملی یکی باشد مشکلی از بابت ثبت اکانت در صرافی نخواهید داشت.

انتقال ارز از طریق مانی‌گرام از ایران به کشور ترکیه

وقتی به خدمات انتقال پول فکر می کنید، ممکن است MoneyGram اولین نامی نباشد که به ذهن شما می آید.  اما این به این دلیل نیست که در دنیا از جایگاه فوق العاده ای برخوردار نیست.  در واقع، MoneyGram دومین ارائه دهنده انتقال پول در جهان است. مانی‌گرام (MoneyGram) یک سیستم انتقال ارز به صورت آنلاین است. انتقال ارز از این روش امن و سریع است. انتقال پول از طریق مانی‌گرام کمتر از چند دقیقه زمان می‌ برد.

انتقال پول از سیستم مانی‌گرام مستقیم و بدون واسطه از حساب شما به حساب شخص گیرنده انجام می شود. اگر در بانک های ترکیه حساب داشته باشید با شماره حساب خود می توانید در مانی گرام ثبت نام کنید و از طریق سایت یا اپلیکیشن مانی گرام از حساب خود در ترکیه به همه جای دنیا پول انتقال دهید.

انتقال ارز از طریق پی­پال از ایران به کشور ترکیه

پی ­پال PayPal یک شرکت است که از طریق آن می توان به صورت اینترنتی به حساب شخص دیگری پول انتقال داد. شرکت PayPal بیش از یک دهه است در زمینه انتقال پول فعالیت می کنید. انتقال پول از این روش نیز همانند مانی گرامی سریع است و در کمتر از چند دقیقه طول می کشد. متاسفانه این شرکت به دلیل اختلاف هایی که بر سر کارمزد مالیاتی با کشور ترکیه داشته است فعلا در این کشور فعالیتی ندارد.

سقف انتقال پول از طریق صرافی چقدر است؟

اینکه سقف و حداکثر انتقال پول بصورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه از ایران به کشور ترکیه چقدر باشد، به صورت مشخص تعیین نشده است. در حقیقت ماکسیمم مبلغ خاصی برای انتقال حواله ارزی در نظر گرفته نشده است. با این حال در صورتیکه ارسال حواله ارزی بیشتر از پنجاه هزار دلار یا یورو باشد، زمان انتقال آن طولانی‌تر خواهد بود و گیرنده بیشتر از حد معمول باید برای دریافت آن صبر کند.

نحوه انتقال پول از ترکیه به ایران

هنگام بررسی نحوه ارسال پول به ایران از ترکیه، برخی از جنبه های کلیدی انتقال وجود دارد که بهترین ارائه دهنده را برای نیازهای شما تحت تأثیر قرار می دهد. بسیاری از ارائه دهندگان بین المللی انتقال پول برای ترکیه به ایران وجود دارد.  اگر به دنبال بهترین ترکیب قیمت، سرعت و قابلیت اطمینان هستید، توصیه می‌کنیم هنگام ارسال TRY – IRR از مانی گرام استفاده کنید.

این بدان معناست که با استفاده از انتقال آنلاین پول به ایران از ترکیه، احتمالاً در هزینه های انتقال صرفه جویی می کنید و از سرعت بالا بهره مند می شوید – بنابراین گیرنده شما پول بیشتری دریافت می کند و در زمان کمتری تحویل می گیرد.

هزینه انتقال پول به ارزش تراکنش و مبلغ IRR که می خواهید گیرنده در ایران دریافت کند بستگی دارد. برای جلوگیری از هزینه های بالا، باید ارزان ترین راه را برای ارسال پول از ترکیه به ایران در نظر بگیرید.

هنگام ارسال پول از ترکیه به ایران، سرعت یکی از بزرگترین عواملی است که باید از نظر خدمات ارائه شده توسط ارائه دهندگان مختلف انتقال پول در نظر بگیرید، به خصوص اگر می خواهید پول را فورا ارسال کنید. در حال حاضر، سریعترین راه برای ارسال TRY – IRR استفاده از مانی گرام است.

اکثر ارائه دهندگان انتقال پول به شما امکان واریز و ارسال پول با روش های مختلف پرداخت را می دهند، اما همه ارائه دهندگان همه گزینه ها را ارائه نمی دهند. معمولاً متداول‌ترین روش‌ها حواله‌های بانکی و پرداخت‌های کارتی هستند، اما بسیاری از ارائه‌دهندگان پول نقد را نیز می‌پذیرند و برخی حتی وجه را مستقیماً به درب گیرنده شما تحویل می‌دهند.

با استفاده از کارت بانکی خود می توانید به صورت آنلاین پول به ایران ارسال کنید. اما قبل از پرداخت، مطمئن شوید که تمام هزینه های پردازش را در محل خود می دانید.

حواله های بانکی و بین المللی رایج ترین راه های ارسال پول به ایران هستند زیرا امن، قابل اعتماد و راحت هستند. با این حال، در صورتی که سرعت عامل مهمی برای شما باشد، اغلب با کمترین زمان تحویل ارائه می‌شوند. می‌توانید برای ارسال پول با استفاده از بانک یا حواله سیمی با نرخ عالی استفاده کنید تا زمانی که از اینکه انتقال شما ۱ تا ۲ روز طول بکشد، خوشحال باشید.

هنگام ارسال پول به ایران از ترکیه با استفاده از حواله حساب بانکی، هزینه های خروجی، هزینه های ثابت، نشانه گذاری نرخ تبدیل ارز و گاهی اوقات هزینه انتقال ورودی اضافی را پرداخت می کنید. اگر تصمیم به انتقال بین المللی با استفاده از حواله سیمی دارید، ممکن است لازم باشد هنگام تکمیل تراکنش از کد SWIFT/BIC استفاده کنید. از سوی دیگر، شما معمولاً هنگام استفاده از خدمات انتقال پول آنلاین مانند هزینه‌های ارسال کننده و یک نشانه‌گذاری کوچک نرخ ارز پرداخت می‌کنید.

موارد زیررا قبل از ارسال پول از ترکیه به ایران، باید نظر بگیرید

مبلغی که می‌خواهید انتقال دهید: این احتمال وجود دارد که هرچه پول بیشتری به ایران ارسال کنید، ارزش بیشتری دریافت می‌کنید و IRR بیشتری دریافت می‌کنید. این به این دلیل است که هر کارمزد ثابتی به عنوان درصد کمتری از مبلغ انتقال شما به پایان می رسد، و همچنین به این دلیل که بسیاری از ارائه دهندگان به شما اجازه می دهند در صورت ارسال مبالغ زیاد، حاشیه نرخ ارز بهتری را مذاکره کنید.

سود نرخ مبادله TRY – IRR: ارائه دهندگان انتقال پول درصد کمی را بالاتر از نرخ ارز متوسط ​​بازار به منظور ایجاد درآمد دریافت می کنند.

هزینه های پنهان: قبل از ارسال پول به ایران، مطمئن شوید که ارائه دهنده ای که از آن استفاده می کنید هیچ هزینه پنهانی دریافت نمی کند.

مزایای افتتاح حساب در ترکیه و استفاده از خدمات حواله ارز

در این مقاله تلاش کردیم تا تمام شرایط و روش های انتقال وجه به ترکیه را بررسی کنیم. همانطور که توضیح داده شد در این روز ها که تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است و تمام پرداخت ها ترجیحا به صورت الکترونیکی انجام می شود، شما با داشتن یک حساب ارزی مطمئن می توانید به تجارت در جهان بین الملل بپردازید. متاسفانه با وجود تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا که علیه کشورمان، جمهوری اسلامی ایران اعمال شده است.

امکان انتقال پول و انجام خدمات ارزی با مشکلات بسیاری مواجه شده است. اما این مشکلات با افتتاح یک حساب ارزی در کشور ترکیه حل می شود و شما می توانید به راحتی با دریافت ویزا کارت و مستر کارت از ایران به صورت اینترنتی خرید کنید و یا در سایت هایی مانند یوتیوب و فریلنسر و آمازون و یا حتی از تبلیغات گوگل درآمدزایی کنید و این درآمد به شماره حساب شما در ترکیه واریز شود.

خوشبختانه ارتباط بین بانکی با تمام کشور های جهان تنها با افتتاح یک حساب ارزی در کشور ترکیه قابل انجام است. اطلاع از روند خدمات ارزی و ارسال حواله به ترکیه می‌تواند به درآمد زایی شما کمک بسیاری کند. شما می توانید تنها با یک تماس با موسسه آرال گام از خدمات موسسه ما در این خصوص استفاده کنید.

سخن پایانی

با وجود اینکه کشورمان تحریم است و از بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارزی بصورت آنلاین نمی‌توانیم استفاده کنیم، اما در این مقاله تلاش نمودیم تا برخی از راه‌های ممکن همانند انتقال حواله از طریق صرافی‌ها و نیز با استفاده از افتتاح حساب بانکی و حساب ارزی در ترکیه را معرفی کنیم. زیرا بسیاری از سرمایه گذران، تجار، افراد شاغل و دانشجویان در خارج از کشور نیاز به ارسال و دریافت حواله‌های ارزی دارند. با توجه به دسترسی ترکیه با بانکداری جهانی و رابطه سیاسی خوب بین ایران و ترکیه، بسیاری از مشکلات انتقال حواله‌های ارزی بر طرف شده است و کشور ترکیه به عنوان یک واسطه بین ما و سایر کشور‌های جهان نقش بسزایی داشته است.

سوالات متداول در این موضوع

برخی سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد

بانک های کشور ترکیه به سیستم بین المللی بانکی وصل هستند؟
بله اگر در کشور ترکیه حساب ارزی باز کنید می توانید به سیستم بانکی بین المللی دسترسی داشته باشید.
آیا دسترسی به حساب ارزی درخارج از ترکیه امکان پذیر است؟
شما می توانید از طریق اینترنت بانک در هر جایی از جهان به حساب خود دسترسی داشته باشید و از این نطر محدودیتی ندارید.
برای ارسال حواله محدودیت مالی وجود دارد؟
هیچ محدودیتی برای انتقال ارز و ارسال حواله به کشور ترکیه وجود ندارد.
کدام روش برای انتقال پول به کشور ترکیه سریع تر و امن تر است؟
سریع ترین و امن ترین روش انتقال پول به کشور ترکیه از طریق صرافی های معتبر است.
بهترین بانک کشور ترکیه کدام است؟
در حال حاضر بانک زراعت ترکیه یکی از بهترین بانک هایی است که امکان افتتاح حساب بدون کارت اقامت را دارد.
هنگام سفر به ترکیه چه مقدار پول می توانیم به همره داشته باشیم؟
هر مسافر می تواند مبلغ 5 هزار دلار را در هر سفر به ترکیه منتقل کند.
آیا می توانم از حساب بانکی خودم در ایران به حساب بانکی در ترکیه ارز حواله کنم؟
به دلیل تحریم های بانکی ایران امکان انتقال ارز به حساب های کشور های دیگر امکان پذیر نیست و از طریق صرافی های معتبر در ایران این کار ممکن است.
کارمزد حواله ارز به ترکیه چقدر است؟
کارمزد حواله ارز به عواملی همچون مقدار ارز، روش ارسال حواله، زمان ارسال حواله بستگی دارد و مبلغ دقیقی نمی توان برای آن تعیین کرد.
اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4.6 از 5 از 15 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آواتار لیلا
  لیلا
  ۰۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام وقتتون بخیر

  آیا بنده میتونم یه حساب دلاری غیر مقیم بصورت آنلاین در بانک زراعت باز کنم که یه مبلغ دلاری از یک حساب خارجی بحسابم واریز بشه؟ اگر امکانش هست مدارک لازم برای افتتاح حساب دلاری راهنمایی بفرمایین؟ در صورت امکان بفرمایین آیا هزینه انتقال وجه بحسابم خودم از قبل باید واریز کنم؟ اگر پاسختون مثبت کارمزد به چه صورت یا چند درصد مبلغ انتقالی؟ سپاسگذارم

  • آواتار آرال گام
   ۰۷ مهر ۱۴۰۱

   سلام
   وقت بخیر
   بانک زراعت دیگر برای ایرانی ها حساب دلاری باز نمی کند.
   یورو، لیر، پوند و سایر ارزها رو باز می کند

 2. آواتار الهام‌اسحاقی
  الهام‌اسحاقی
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  من قصد انتقال وجه خیلی سریع ب ترکیه رو دارن متاسفانه واتساپ هاتون باز نمی شه.مدراک لازم برای انتقال دو طرف چ چیزهایی باید باشه

  • آواتار آرال گام
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام
   لطفا به شماره های شرکت زنگ بزنین یا به واتساپ 09191916010 پیام بدین
   با تشکر

 3. آواتار علیرضا
  علیرضا
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  درود بر عزیزان بزرگوار/در زمینه سود های بانکی کوتاه و بلند مدت اطلاعات کاملتری میخواستم /زراعت یا آیش بانک کدام بهتر هست حساب افتتاح شود؟از ایران هر موقع حواله کنیم باعث از بین رفتن سود نمیشود؟یا موعد خاصی مثلآ در سررسید باید باز کرد؟متشکرم

  • آواتار آرال گام
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام
   بهتر است در زراعت بانک باز کنید
   در استانبول راحت است
   ارسال حواله باعث از بین رفته سپرده شما نمی شه

 4. آواتار علیرضا
  علیرضا
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  درود مدیر گرامی/ظاهرآ در ترکیه دو حساب در بانک زراعت میشه باز کرد یکی بدون سود و دیگری با سود دهی/میخواستم اطلاعات بیشتری کسب کنم در این خصوص و آیا اینکه از ایران حواله کنم در غیر واریز سررسید سودباشه * مبلغ سود از بین نمیرود؟با تشکر فراوان

  • آواتار آرال گام
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   بعد از باز کردن حساب بانکی به راحتی از داخل موبایل بانک یا اینترنت بانک می تونین این حساب ها رو بسازین

 5. آواتار شیرین
  شیرین
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر
  درصورتی که مبلغی توسط صرافی به مقصد چین حواله شده باشد ولی بعد از گذشت 5 روز هنوز به حساب مقصد ننشسته باشد، چطور قابل پیگیری است؟ انتقال از طریق سوئیفت انجام شده

  • آواتار آرال گام
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

   خانم کتابی سلام
   وقت بخیر
   مبدا حواله تون رو باید بفرمایید
   نوع حواله، و کلی اطلاعات دیگر باید باشه تا بررسی کرد.
   متاسفانه کارهای حواله چین حواشی های خودشو داره
   در این خصوص می تونین از صرافی هایی که کار چین انجام میدن اطلاعات کسب کنید

 6. آواتار کوروش
  کوروش
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام
  خسته نباشید
  تهیه لیردرایران به چه صورت میباشد؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آواتار آرال گام
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

   سلام
   لیر نقدی می خوایین یا توی حساب
   و میزان ومقدرش رو بفرمایید
   مشکلی نیست تقدیم تون می کنیم

 7. آواتار مریم
  مریم
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  سلام
  وقت بخیر
  آیا امکان پذیر هست 500 هزار دلار از طریق صرافی به ایران جا به جا کنیم؟
  از چه طریق این مبلغ امکان پذیر هست
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • آواتار آرال گام
   ۲۲ دی ۱۴۰۰

   سلام
   وقت بخیر
   بله.
   مبدا پول کجاست. کدوم کشور کدوم بانک؟
   برای اطلاعات بیشتر می تونین با تلفن های شرکت تماس بگیرین

 8. آواتار آبتین
  آبتین
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰

  سلام، با توجه به آنکه من در ترکیه حساب بانکی ندارم و در شرف خرید ملک در اونجا هستم، میخواستم بدونم امکان دریافت نقدی پول در استانبول وجود دارد؟

  • آواتار آرال گام
   ۲۰ آذر ۱۴۰۰

   سلام
   بله
   در این خصوص لطفا تماس بگیرید

 9. آواتار زهرا
  زهرا
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰

  سلام من میخوام به یک حساب در بانک زراعت ترکیه پول واریز کنم آیا شما سرویس رو دارین؟ اگر دارین شرایطش به چه صورته؟

  • آواتار آرال گام
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰

   سلام
   وقت بخیر
   در این خصوص می توانید با شرکت تماس بگیرد تا کارشناسان شرکت شما را به صورت رایگان راهنمایی کنند.
   با تشکر

 10. آواتار سمیرا
  سمیرا
  ۱۵ آذر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر.من ترکیه زندگی میکنم.چطور میتونم به بروکر روبوفارکس پول بزنم؟ممنون میشم رهنمایی بفرماایید

  • آواتار آرال گام
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰

   سلام
   بستگی دارد که بروکرتان چی باشه. موجودی فعلی تون لیر است یا دلار و کلی مورد دیگه می تونه داشته باشد. می تونین تماس بگیرین با دفتر موسسه تا راهنمایی تون کنند.

   • آواتار پرتوی
    پرتوی
    ۰۹ دی ۱۴۰۱

    سلام
    برای من از کشور مراکش میخوان ارز بفرستن .ایا شما میتونید در این زمینه کمک کنید .و چطور میتونن بفرستن؟متشکرم

    • آواتار آرال گام
     آرال گام
     ۱۱ دی ۱۴۰۱

     سلام
     میتونیم انجام بدیم به صورت حواله
     شما کد IBan حساب صرافی مارو میدین پرداخت میکنن ما معادل ریالشو ایران تحویل میدیم
     لطفا با شماره های شرکت تماس بگیرید

 11. آواتار Behzad
  Behzad
  ۰۳ آبان ۱۴۰۰

  سلام و عرض ادب.
  یکی از دوستان من از کاستاریکا ۵۰۰ دلار برای بنده میخواد بفرسته.. چطوری میتونه بفرسته. و این که تو کشور کاستاریکا صرافی وجود نداره…ممنون

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۰۵ آبان ۱۴۰۰

   سلام
   ما از قوانین کشور کاستاریکا خبر نداریم. ولی بلاخره باید یک سیستم انتقال پول داشته باشن. ما می تونیم شماره حساب دلاری در ترکیه در اختیارتون قرار بدیم، بزنن به اون حساب، بعد از دریافت ما در ایران معادل دلاری یا ریالی شو تقدیم کنیم.

 12. آواتار حسن
  حسن
  ۰۲ آبان ۱۴۰۰

  سلام
  پسر من در ترکیه تحصیل می کند و نیاز است که به طور مداوم پول حواله کنم، منتهی برای مبالغ کم همیشه دردسر دارم، شما کمترین مبلغی که میتوانید حواله کنید چه مقدار است؟

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۰۲ آبان ۱۴۰۰

   هزینه مبالغ کم واقعا سخته، چون صراف ها برای مبالغ کمتر، هزینه های بیشتری دریافت می کنند و اینگونه مشتری فکر می کند که مرکز هزینه های بالایی می گیرد.
   ولی ما برای مشتریان خودمان حتی مبالغ 80 دلاری را هم زدیم به حساب شان.
   به هر حال آرال گام مرکز خودتان است و هر زمان نیاز داشتید می توانید تماس بگیرید.

 13. آواتار یوسف راشدی
  یوسف راشدی
  ۰۱ آبان ۱۴۰۰

  ممنون از مطلب ارزشمند شما و همچین از همکاری خوب تان تشکر می کنم
  آرال گام واقعا عالی یه
  تشکر

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۰۲ آبان ۱۴۰۰

   خیلی خوشحالیم که مشتریان راضی داریم.

 14. آواتار مهسا رحیمی
  مهسا رحیمی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰

  سلام
  شما از ترکیه هم به ایران می تونین پول حواله کنید.
  ما یه سری فروش در ترکیه داریم و می خواهیم مبالغشو با کارمزد کم تری انتقال بدیم.
  اگر مایل باشید به آدرس ایمیل من جواب بزنید.
  نمونه درخواست را هم به آدرس info@aralgam.com فرستادم
  با تشکر

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰

   با سلام
   بله. حواله ها همیشه دو طرفه است. وقتی از ایران حواله به ترکیه میشه، یعنی بخشی از کار هم در ترکیه انجام می شه و براحتی می شه انتقال داد.
   اطلاعات تماس خدمت شما ارسال شد
   با تشکر از تعامل شما

 15. آواتار حمید وحدتی
  حمید وحدتی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

  سلام
  من وحدتی هستم از مشتریان حساب شما
  من چند بار ا از طریق صرافی شما حواله لیر زدم به ترکیه
  قیمت هاتون همیشه کف بوده ولی ساعت واریز بعد از ظهر اونجا بوده که عملاً ساعت ۴-۵ ایران میشه
  اگر قبل از ظهر بتونین بزنین خیلی خوب میشه
  خیال آدم راحت میشه

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

   سلام جناب وحدتی
   ممنون از اعتماد شما. اختلاف ساعت حدود یک و نیم ساعت هست بین تهران و استانبول. قیمت لیر در ایران حدود ساعت 11-11:30 مشخص می شه. تا با فروشنده ها و خریدارها توافق کنیم، حواله طرف اول بشینه تا جدیت طرف اول مشخص بشه معمولا در کمتر از 2 ساعت نمیشه و وقتی موارد هم زیاد میشه این هماهنگی کمی زمان می بره.
   برای ما اولویت اول اطمینان از انجام صحیح کار، اولویت دوم ارسال حوال با کمترین قیمت است، اولویت سوم زمان است که سعی می کنیم بهینه اش کنیم.
   به امید همکاری های طولانی مدت

 16. آواتار اصغری
  اصغری
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

  با سلام
  برای ارسال حواله ارزی به ترکیه حتما باید خودمان حساب داشته باشیم؟ یا با حساب واسط و صراف باید انجام بدیم؟

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

   با سلام
   هر دو حالت مقدوره، هم می توانید حساب شخصی داشته باشید و در حساب خود در بانک زراعت می توانید دریافت کنید هم می توانید از صرافی در ترکیه به صورت نقد دریافت کنید.

   • آواتار Mohammad nasir
    Mohammad nasir
    ۱۶ دی ۱۴۰۱

    سلام خسته نباشید
    خیلی عالی بود و از هر جهت کمک بزرگی هست برای کسانی که واقعا میخواهند حساب در ترکیه بازکنند و یا هر نوع فعالیت ارزی داشته باشند عالی هست

    • آواتار آرال گام
     آرال گام
     ۱۷ دی ۱۴۰۱

     بله درست است