موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

دانشگاه آنادولو

تحصیل دانشگاه آنادولو 3 1

آکادمی علوم اقتصادی و بازرگانی اسکی اهیر که در سال 1958 تأسیس شد، اساس دانشگاه آنادولو را تشکیل داد. دانشگاه آنادولو در سال 1982 جایگزین این آکادمی شد و جایگاه شایسته‌ای را به عنوان یک موسسه مدرن، پویا و نوآور در میان بزرگ‌ترین دانشگاه‌های نه تنها در ترکیه، بلکه در جهان به دست آورده است.  به همین دلیل، دانشگاه آنادولو را می‌توان بهانه‌ای محکم برای تحصیل در ترکیه در نظر گرفت.

دانشگاه آنادولو یک موسسه پیشگام در بسیاری از زمینه‌ها بوده است. مهم‌ترین آن‌ها موفقیت در اجرای سیستم آموزش از راه دور است. امروزه تعداد کل دانشجویان سه دانشکده آموزش از راه دور بالغ بر 2 میلیون نفر است. موفقیت در توسعه این سیستم توسط بسیاری از موسسات در کشورهای مختلف به عنوان الگو گرفته شده است.

دانشگاه آنادولو با دپارتمان‌های مجهز به فناوری‌های پیشرفته، در راستای کمک به دانشجویان می‌کوشد. این دانشگاه، با اعضای هیئت علمی خود که تلاش می‌کنند در آموزش رشته‌ی خود بهترین باشند و تمام وقت خود را صرف دانشجویان خود می‌کنند، سخت تلاش می‌کند تا دانشجویان خود را برای به کار بردن خلاقیت و پویایی هر چه بیشتر آماده کند.

در پردیس امن و مدرن آن، یک دانشجو تقریباً به تمام امکاناتی که ممکن است نیاز داشته باشد دسترسی دارد. کتابخانه‌ی اصلی، که در آن دانشجویان می‌توانند به بیش از 315000 منبع چاپی و همچنین بسیاری از منابع الکترونیکی دسترسی پیدا کنند، به‌صورت 24 ساعته، از جمله روزهای تعطیل، باز است.

دانشگاه آنادولو

علاوه بر این، سوپ/چای/قهوه رایگان بین ساعت دوازده بعد از ظهر تا 01:00 بامداد در محوطه کتابخانه به دانشجویان ارائه می‌شود. در کتابخانه‌ی اصلی به مساحت 12.330 متر مربع، دانشجویان این امکان را دارند که در محیط‌های متناسب با سبک مطالعه‌ی خود، مطالعه کنند. دانشجویان می‌توانند از فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سالن‌های تئاتر، کنسرت و نمایشگاه در پردیس یونس امره لذت ببرند.

علاوه بر این، دانشجویان می‌توانند با داشتن فرصتی برای گفتگو و فعالیت با هنرمندان، اوقات فراغت خود را به نحو احسن سپری کنند و هر نوع ورزشی را در استخر شنای نیمه المپیک، در سالن‌های ورزشی با استانداردهای بین‌المللی، زمین‌های تنیس و زمین‌های سبز در محوطه دانشگاه انجام دهند.

این دانشگاه صبحانه، ناهار و شام را نیز برای دانشجویان سرو می‌کند. آنادولو، به خود مفتخر است زیرا پیشرفت‌های فنی و علمی را دنبال می‌کند، افراد فعالی را آموزش می‌دهد که آینده را شکل خواهند داد و بر یادگیری مادام‌العمر تمرکز می‌کند.

دانشکده‌ها و موسسات

دانشکده آموزش از راه دور

دانشکده داروسازی

فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشکده داروسازی، توسط کادر آموزشی متشکل از 23 استاد، 23 دانشیار، 8 استادیار، 21 معاون پژوهشی و 2 متخصص ارائه می‌شود. سهمیه سالیانه 140 دانشجو است. زبان آموزش رشته‌ها در این دانشکده، ترکی است. این دانشکده همچنین دوره‌های اجباری مرتبط با حرفه‌ی داروسازی را ارائه می‌دهد.

در کنار دروس اجباری، دروس اختیاری حرفه‌ای و … به دانشجویان سال دوم، سوم و چهارم ارائه می‌شود. به منظور تخصص، دوره‌های شغلی در سه رشته اصلی، یعنی «داروسازی خرده فروشی»، «داروسازی بیمارستانی» و «داروسازی صنعتی» در سال پنجم وجود دارد.

دانشکده علوم انسانی

دانشکده علوم انسانی در سال 1993 با مصوبه قانون شماره 496 تأسیس شد. این دانشکده شامل سه گروه تاریخ، جامعه شناسی و تاریخ یا هنر و باستان شناسی است. در سال تحصیلی 1998-1999، گروه تاریخ هنر و باستان شناسی به دو بخش جداگانه به نام‌های تاریخ هنر و گروه باستان شناسی تقسیم شد. و سپس بخش‌های جدید به دانشکده علوم انسانی اضافه شد.

دانشگاه آنادولو

گروه زبان و ادبیات ترکی در سال تحصیلی 1999 – 2000; گروه فلسفه در سال تحصیلی 2007-2008 و در نهایت گروه زبان و ادبیات روسی در سال تحصیلی 2011-2011. دوره‌ها از سال تحصیلی 2016 تا 2017 به صورت اجباری به عنوان زبان روسی ارائه شده است. سایر بخش‌ها آموزشگاه اختیاری آمادگی زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند.

دانشکده علوم انسانی، واقع در پردیس یونس امره با مساحت 20.628 متر مربع در دانشگاه آنادولو، دارای کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های مدرن است که با فناوری‌های جدید و زیرساخت‌های نوسازی شده پشتیبانی می‌شوند. گروه‌های باستان شناسی، فلسفه، تاریخ هنر، جامعه شناسی، تاریخ و زبان و ادبیات ترکی توسط FEDEK (علوم، ادبیات، دانشکده علوم و ادبیات، دانشکده زبان‌ها، تاریخ و جغرافیا، برنامه‌های درسی ارزیابی و اعتبارسنجی) تایید شده‌اند.

دانشکده تعلیم و تربیت

در سال 1982، پس از تغییر ساختار مؤسسات آموزش عالی در ترکیه، دانشکده آموزش با دو برنامه در یک بخش ایجاد شد: آموزش زبان انگلیسی و آموزش زبان آلمانی. امروز تعداد دپارتمان‌ها با دپارتمان آموزش کامپیوتر و فناوری‌های آموزشی، دپارتمان علوم تربیتی، دپارتمان آموزش هنرهای زیبا، دپارتمان آموزش ریاضی و علوم، دپارتمان آموزش ویژه، دپارتمان آموزش ابتدایی، دپارتمان آموزش و پرورش، به هشت بخش افزایش یافته است.

این دانشکده دارای کلاس‌های مجهز به فناوری، واحدهای خدمات آموزشی ویژه فردی، آزمایشگاه‌های کامپیوتری مدرن با دسترسی به اینترنت، آزمایشگاه‌های علوم، اتاق مطالعه با انواع مطالب خواندنی، اتاق‌های سمینار و سالن‌های کنفرانس است.

هدف این دانشکده تربیت معلمانی است که به اصول و انقلاب‌های آتاتورک پایبند باشند، که بتوانند مستقل فکر کنند، بتوانند ایده‌های خود را از طریق فعالیت‌های مختلف تحقق بخشند و کسانی که می‌توانند این مهارت‌ها را با این باور قوی به فرزندان و نسل‌های بعدی منتقل کنند.

دانشکده علوم

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده هنرهای زیبا در سال 1983 به عنوان دانشکده هنرهای زیبای کاربردی تاسیس شد و در سال تحصیلی 1985-1986 شروع به پذیرش دانشجوی تمام وقت در گروه‌های گرافیک و سرامیک کرد. در نهایت، در سال 1992 نام جدیدی به عنوان دانشکده هنرهای زیبا به خود گرفت. امروزه این دانشکده در زمینه هنر و طراحی با گروه‌های سرامیک، هنرهای گرافیک، کارتون و انیمیشن، مجسمه سازی، نقاشی، چاپ و شیشه آموزش می‌دهد.

دانشکده هنرهای زیبا از یک محیط کاری چند رشته‌ای حمایت می‌کند و در عین حال آموزش‌هایی را ارائه می‌دهد که بر اساس آن دانشجویان بتوانند با فرصت‌های بیان آزاد، بدیع و خلاقانه خود را تعریف کنند. تمامی گروه‌های دانشکده، اصل فارغ‌التحصیلان واجد شرایط را با ادغام هنر، طراحی و تمرین پذیرفته و با پیش ثبت نام و آزمون استعدادهای درخشان دانشجو می‌پذیرد.

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق در دانشگاه آنادولو در سال 1993 تاسیس شد. این دانشکده از دو بخش حقوق عمومی و حقوق خصوصی تشکیل شده است. بخش‌ها به صورت انفرادی دانشجو نمی‌پذیرند، اما از آموزش انفرادی در دانشکده پشتیبانی می‌کنند. دانشکده حقوق دارای بیش از 60 کادر آموزشی است که شامل 9 استاد تمام وقت و 18 استاد مدعو می‌شود.

بسیاری از کارکنان آموزشی دارای صلاحیت‌های حرفه‌ای هستند و همه در تخصص خاص خود به طور فعال در پژوهش شرکت می‌کنند. کادر آموزشی این دانشکده به دانشجویان مشاوره تحصیلی نیز ارائه می‌دهند. در واقع، کارکنان آکادمیک و  کارکنان اداری در مورد هر مشکلی که ممکن است داشته باشید، کمک خواهند کرد.

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده اقتصاد و علوم اداری دانشگاه آنادولو که در سال 2018 شصتمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد، یکی از قدیمی‌ترین و با تجربه‌ترین مؤسسات آموزش عالی کشور در این زمینه است. این دانشکده، تجربه آموزشی قدمت‌دار خود را با نیازهای دنیای تجارت امروز به روز رسانی می‌کند و آن‌ها را مطابق با شرایط اقتصادی، اجتماعی و فناوری فعلی ترکیب می‌کند.

کیفیت و همچنین کمیت اعضای هیأت علمی، برنامه‌های آموزشی به روز، امکانات اجتماعی مناسب برای دانشجویان، زیرساخت‌های فیزیکی و فناوری پیشرفته دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه آنادولو، همگی برای رشد جوانانی است که مردم مدار، متفکر تحلیلی، کارآفرین و دارای مهارت حل مسئله هستند. با میزبانی از دانشجویان بین‌المللی در سراسر جهان، دانشکده با کمک Erasmus+ و سایر فرصت‌های تبادل بین‌المللی و کارآموزی، چشم اندازی جهانی ایجاد می‌کند.

دانشکده گردشگری

دانشکده گردشگری و هتلداری که در سال 1993 تأسیس شد، با تصمیم شورای وزیران که در روزنامه رسمی مورخ 10 ژانویه 2012 (2011/2605) منتشر شد، به دانشکده گردشگری تبدیل شد. دانشکده گردشگری به منظور ارائه نیروی کار واجد شرایط با بالاترین دانش فکری و فرهنگی، و همچنین با مهارت‌های حرفه‌ای و کمک به توسعه صنعت گردشگری در ترکیه تاسیس شده است.

پس از چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجویان در بخش‌های مختلف صنعت گردشگری مشغول به کار می‌شوند. هدف اصلی دانشکده تربیت مدیران گردشگری، راهنمایان توریستی و متخصصان غذا و هنرهای آشپزی است. دانشجویان علاوه بر برنامه کارآموزی اجباری، مهارت‌ها و توانایی‌های حرفه‌ای را با پشتیبانی کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های کاربردی کسب می‌کنند.

کلاس‌های زبان خارجی در برنامه‌های درسی فرصت یادگیری زبان‌های مختلف را ارائه می‌دهد و دانشجویان فرصت کار در داخل و خارج از کشور را خواهند یافت.

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده علوم بهداشتی برای ارائه مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد و انجام تحقیقات در زمینه‌های مرتبط تاسیس شد. از سال تحصیلی 1391-1391، دانشکده پذیرش دانشجو در گروه‌های زبان و گفتار درمانی و خدمات اجتماعی را آغاز کرد. توصیه می‌کنیم که برای تحصیل در این دانشکده ابتدا به صورت کامل به زبان ترکی استانبولی مسلط شوید یا در یک سال دوره‌ی مقدماتی آن ثبت نام کنید.

موسسات

 • دانشکده تربیت بدنی و ورزش
 • دانشکده موسیقی و نمایش
 • دانشکده هنرهای صنعتی
 • مدرسه برای معلولین
 • دانشکده گردشگری و مدیریت هتلداری
 • دانشکده زبان‌های خارجی
 • دانشکده هنر

آموزشگاه‌های حرفه ای

 • آموزشگاه حرفه‌ای اسکی شهیر
 • آموزشگاه حرفه‌ای Bozüyük
 • آموزشگاه حرفه‌ای بیلجیک
 • آموزشگاه حرفه‌ای پورسوک

محوطه دانشگاه

پردیس دانشگاه آنادولو دارای 12 دانشکده (3 مورد از آن‌ها آموزش از راه دور)، 6 دانشکده تحصیلات تکمیلی، 3 دانشکده حرفه‌ای، 30 مرکز تحقیقاتی و 55 باشگاه دانشجویی است.

در پردیس سبز امن و معاصر دانشگاه آنادولو، تقریباً تمام امکانات لازم برای یک دانشجو وجود دارد. دانشجویان می‌توانند به راحتی و تقریباً در همه جای دانشگاه به اینترنت دسترسی داشته باشند، همچنین می‌توانند فعالیت‌های فرهنگی و هنری را در سالن‌های سینما، تئاتر، کنسرت و نمایشگاه واقع در محوطه دانشگاه را تماشا کنند.

دانشگاه آنادولو

 

در عین حال، دانشجویان این فرصت را دارند که در مصاحبه و فعالیت با هنرمندان شرکت کنند و همچنین انواع ورزش‌ها را در زمین‌های استاندارد بین‌المللی مانند سالن‌های بدنسازی، زمین تنیس، زمین‌های سبز و شنا در استخر نیمه المپیک، انجام دهند.

همچنین شایان ذکر است که مرکز حمایت از دانشجویان معلول، پژوهشکده معلولان، مدرسه معلولان، مرکز پژوهشی آموزش تیزهوشان و استعدادهای درخشان، مرکز اختلالات زبان و گفتار، مرکز تحقیقات کاربردی آموزش کودکان کم شنوا، گروه آموزش ویژه دانشکده مرکز حمایت از دانشجویان معلول آموزش و پرورش و دانشکده آموزش آزاد که در دانشگاه آنادولو فعالیت می‌کند، خدماتی را برای دانشجویان با نیازهای ویژه ارائه می‌دهد.

هزینه‌‌ی غذا در دانشگاه آنادولو

پردیس دانشگاه آنادولو در اسکی شهیر غذاهای سالم و خوشمزه را با قیمت‌های مقرون به صرفه در سالن‌های غذاخوری ارائه می‌دهد. همچنین رستوران‌ها و کافه‌هایی وجود دارند که طیف وسیعی از فرصت‌های غذایی مقرون‌به‌صرفه را فراهم می‌کنند. دانشگاه آنادولو خدمات صبحانه، ناهار و شام را برای دانشجویان ارائه می‌کند. غذاها در آشپزخانه‌های مدرن در شرایط بهداشتی و با در نظر گرفتن نیازهای کالری روزانه تهیه می‌شوند.

دانشگاه آنادولو

 

سالن اصلی ناهار دانشجویی در پردیس یونس امره دارای دو طبقه و سه سالن است. تقریباً 17500 نفر صبحانه، ناهار و شام خود را هر روز در سالن می‌خورند. همچنین امکانات خصوصی مانند شیرینی‌پزی‌ها، کافه‌ها، فست فود، رستوران‌های گیاهی و معمولی که غذاهای ترکی را در پردیس یونس امره ارائه می‌دهند، وجود دارد.

هزینه‌های زندگی

دانشجویان دانشگاه آنادولو معمولاً می‌توانند با حدود 150 یورو در ماه برای غذا، از یک زندگی راحت لذت ببرند. هر دانشجو بسته به نیاز خود می‌تواند هزینه‌های غذا را به صورت جداگانه تعیین کند. همانطور که گفتیم، دانشگاه آنادولو همچنین کافه تریا (های) خود را دارد که غذاهای خوشمزه با قیمت‌های مناسب ارائه می‌دهد. غذاهای ویژه، روزانه در کافه‌ها حدود 2 تا 3 یورو است.

 

دانشگاه آنادولو

زندگی دانشجویی در اسکی شهیر پر از فعالیت‌ها و رویدادها است. سازمان‌ها و رویدادهای زیادی وجود دارد که به دانشجویان خارجی کمک می‌کند تا در زندگی محلی مستقر شوند و یک شبکه اجتماعی در اسکی شهیر ایجاد کنند. در آغاز هر سال تحصیلی، دفتر امور بین‌الملل دانشگاه آنادولو و ESN Anadolu  رویدادهای متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی، از جمله، جهت‌یابی، تور پردیس، گشت شهری و … را به منظور آشنایی با دانشجویان و اساتید برگزار می‌کنند. این تور شامل آشنایی با اعضای هیئت علمی، کارکنان و ساختما‌ن‌های دانشگاه نیز می‌شود.

در هر سال تحصیلی، پیروان ESN Anadolu برای سازماندهی گشت‌ها، بازدید از شرکت، بازدید از موسسات، سفرهای دیدنی، گردهمایی‌های اجتماعی و روز جهانی و غیره به دفتر امور بین‌الملل کمک می‌کنند. این فعالیت‌ها به منظور ارائه اطلاعات کاربردی در مورد تحصیل و زندگی در اسکی ‌شهیر برنامه‌ریزی شده است . علاوه بر این، دانشگاه آنادولو همچنین دارای باشگاه‌های دانشجویی مختلفی است که به تقویت هویت منحصر به فرد دانشجویان و توسعه مهارت‌های خاص آن‌ها کمک می‌کند.

در ترکیه شما در یک جامعه بسیار متصل زندگی خواهید کرد که تقریباً در همه جا وای فای بی سیم رایگان دارد. بسیاری از فعالیت‌های روزمره با راه‌حل‌های مختلف فناوری اطلاعات آسان‌تر می‌شوند: خرید آنلاین، ثبت‌نام آنلاین، دوره‌های انتخابی آنلاین و مطالعه، سفارش غذا از اپلیکیشن‌ها در تلفن همراه، و ….

هزینه‌های زندگی در اسکی شهیر معمولاً به انتخاب محل اقامت دانشجو، سبک زندگی و الگوهای هزینه بستگی دارد. قیمت غذا، پوشاک، اقامت، حمل و نقل و فعالیت‌های فرهنگی در اسکی شهیر مقرون به صرفه است. اما به طور کلی متوسط ​​هزینه‌های زندگی در ماه برای دانشجویان می‌تواند حدود 300-500 یورو باشد.

محل اقامت

هزینه‌های مسکن به موقعیت و کیفیت محل اقامت بستگی دارد. به طور کلی، پیشنهاد مسکن شامل هزینه‌های مشترک آب، برق، اینترنت، گرمایش و … است. قیمت‌ها در هر ماه معمولا بین 100 تا 150 یورو برای آپارتمان‌های خصوصی مشترک و خوابگاه‌های خصوصی مشترک متغیر است.

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی محلی در اسکی شهیر: بلیط تک برای یک دانشجو 0.2 یورو (تراموا یا اتوبوس). دانشگاه آنادولو همه چیز مورد نیاز (سوپرمارکت‌ها، کافه‌ها، مغازه‌ها، باشگاه ورزشی و غیره) را دارد که در فاصله کمی واقع شده‌اند و با پیاده روی در محوطه دانشگاه یا خارج از محوطه دانشگاه قابل دسترسی هستند.

خدمات بهداشتی

دانشجویان می‌توانند خدمات پزشکی را از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی موجود در شهر دریافت کنند. بیمارستان دولتی یونس امره وابسته به وزارت بهداشت ترکیه دارای خدمات پلی کلینیک سرپایی اضافی در پردیس یونس امره است. به دانشجویان و اساتید بین‌المللی توصیه می‌شود قبل از آمدن به ترکیه، بیمه‌نامه سلامت خریداری کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند با پرداخت حق بیمه ماهانه خود به سیستم تامین اجتماعی ترکیه بپیوندند.

مرکز مشاوره و راهنمایی روانشناسی دانشگاه آنادولو برای هر دانشجویی که نیاز داشته باشد، مشاوره و راهنمایی رایگان ارائه می‌دهد. کار تحت نظارت یک استاد، یک مددکار اجتماعی، دو روانشناس بالینی و هفت مشاور روانشناسی دارای مجوز در محل خود به دانشجویانی که در هر دو پردیس دانشگاه مشغول به تحصیل هستند در ساعات اداری به صورت رایگان خدمات ارائه می‌دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از آنادولو

1) کپی مدرک تحصیلی دبیرستان

2) کارنامه (سند نمرات*)

3) کپی پاسپورت

4) عکس سایز گذرنامه 1 عدد

5) در صورت لزوم، یک کپی از نتیجه آزمون یا دیپلم (SAT1، Abitur و غیره)

6) اعلامیه اقامت از کسانی که تمام تحصیلات دبیرستان خود را در ترکیه به پایان رسانده‌اند

7) فرم ثبت نام اینترنتی و رسید هزینه درخواست

8) اعلامیه اقامت از کسانی که اتباع خارجی هستند و تمام تحصیلات دبیرستان خود را در ترکیه به پایان رسانده‌اند.

برای هر بخش از کجا باید درخواست دهیم؟

 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم تربیتی

اداره آموزش شخصیت و ارزش

گروه آموزش کامپیوتر و فناوری‌های آموزشی

گروه نمایش در آموزش و پرورش

گروه علوم تربیتی

گروه آموزش هنرهای زیبا

گروه آموزش زبان‌های خارجی

گروه آموزش ریاضی

اداره آموزش ابتدایی

اداره آموزش و پرورش ویژه

گروه تلفیق فناوری در آموزش و پرورش

گروه آموزش ترکی و علوم اجتماعی

 • فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیبا

دپارتمان انیمیشن

گروه هنرهای سرامیک

بخش شیشه

گروه هنرهای گرافیک

دپارتمان طراحی داخلی

گروه موسیقی

گروه نقاشی

گروه هنرهای نمایشی

گروه چاپ

گروه مجسمه سازی

 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشت

گروه شیمی تجزیه

گروه بیوشیمی

دپارتمان داروسازی بالینی

گروه گیاه شناسی دارویی

گروه شیمی دارویی

دپارتمان میکروبیولوژی دارویی

گروه فناوری دارویی

گروه سم شناسی دارویی

بخش فارماکوگنوزی

گروه %

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای