موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

دانشگاه آنکارا

تحصیل دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا؛ برجسته‌ترین دانشگاه دولتی ترکیه

دانشگاه آنکارا یک دانشگاه دولتی در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه است. این دانشگاه اولین موسسه آموزش عالی است که پس از تشکیل جمهوری در سال 1923 در ترکیه تأسیس شد.این دانشگاه دارای 40 برنامه‌ی حرفه‌ای، 120 برنامه‌ی کارشناسی و 110 برنامه تحصیلات تکمیلی است. همچنین، دفتر مرکزی این دانشگاه زیر نظر ریاست دانشگاه و به منظور هماهنگی ریاست و سایر واحدهای دانشگاهی فعالیت می‌کند.

دفتر مرکزی در واقع به عنوان رابط بین موسسه دانشجویی و دانشگاه آنکارا در چارچوب توافقات دوجانبه عمل می‌کند. هدف اصلی این دفتر ایجاد زیرساخت‌های لازم برای زندگی آموزشی دلپذیر و موفق برای دانشجویان بین‌المللی است. به منظور دستیابی به این هدف، دفتر کلیه اطلاعات مفید و لازم را در اختیار کلیه دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد.

دانشگاه آنکارا

این اطلاعات از ثبت نام تا فارغ التحصیلی و راهنمایی جهت کلیه مراحل اداری مرتبط با دانشگاه و موسسات دولتی را شامل می‌شود و سازماندهی فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را برای جهت گیری آسان بیان خواهد کرد. اگر بخواهیم به طور کلی راجع به اقدامات و مزایای دفتر مرکزی دانشگاه صحبت کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • راهنمایی تمامی دانشجویان بین‌المللی در فرآیند ثبت نام
 • ارائه‌ی جزوه‌ها و بروشورهایی که حاوی نکات مفیدی برای دانشجویان است
 • سازماندهی برنامه توجیهی برای دانشجویان بین‌المللی. همچنین آن‌ها را در مورد دانشگاه و پردیس‌ها، محل اقامت و خدمات بهداشتی و درمانی آگاه می‌کند.
 • دانشجویان را هنگام ثبت نام در رابطه با «اجازه اقامت» در وزارت امنیت راهنمایی می‌کند.
 • از انتصاب یک نماینده دانشگاهی که مسئول دانشجویان بین‌المللی در هر دانشکده باشد اطمینان حاصل می‌کند تا به دانشجو در مشکلات تحصیلی کمک کند.
 • رویدادهایی مانند جشنواره‌های موسیقی، جلسات چای و فعالیت‌های اجتماعی از این قبیل را در روزهای مهمی مانند اعیاد، تعطیلات و غیره ترتیب می‌دهد.
 • سازماندهی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای دانشجویان بین‌المللی .
 • دانشجویان شرکت کننده در باشگاه‌های دانشجویی را بر اساس مهارت‌ها و علایقشان راهنمایی می‌کند.
 • برای اطلاع رسانی به همه‌ی دانشجویان بین‌المللی در مورد فعالیت‌ها و نکات مفید در صفحه وب آفیس، اطلاعیه‌هایی را اعلام می‌کند.

تاریخچه‌ی دانشگاه

دانشگاه آنکارا موسسه‌ای است که تاریخ و مأموریت جمهوری را با ملت خود شناسایی و ادغام کرده است. تأسیس جمهوری ترکیه بسیار بیشتر از تغییر حکومت بود. همچنین یک تحول اجتماعی بزرگ بر اساس علم مدرن، ارزش‌ها و نهادهای دموکراتیک معاصر بود. به همین ترتیب، تأسیس دانشگاه آنکارا، علاوه بر دلایل واضح آموزشی، بیانیه‌ای به عنوان تجسم یک مأموریت خاص نیز بوده است. تأسیس دانشگاه آنکارا ابتکار شخصی آتاتورک بود که هدف آن پایه‌گذاری اصول و انقلاب‌های او بود.

دانشگاه آنکارا

انتشار، استقرار قاطعانه و دفاع از این اصول و اندیشه‌هایی که بیانگر مدرنیته، علم و روشنگری در سطح کشور است.دستاوردهای اولیه و چشمگیر جمهوری جدید در زمینه آموزش عالی، افتتاح مدرسه حقوقی جدید در سال 1925 برای آموزش حقوقدانان در تجدید ساختار جدید قانون بود. تأسیس مؤسسه عالی کشاورزی برای خدمت به کشاورزان ترکیه در سال 1933 اتفاق افتاد.

افتتاح دانشکده علوم انسانی به منظور تحقیق در مورد فرهنگ غنی آناتولی و تشکیل پل زبان و فرهنگ بین ترکیه و جهان در سال 1935 رخ داد. همچنین به دستور ویژه‌ی آتاتورک، دانشگاه آنکارا در سال 1936 ، مکتب الملکیه را که از سال 1859 به آموزش مدیران عالی رتبه در استانبول پرداخته بود، مجدداً به عنوان مدرسه علوم سیاسی در آنکارا تأسیس کرد.

دانشکده‌های پزشکی و علوم را نیز باید به مؤسساتی که در بالا ذکر شد اضافه کرد که توسط آتاتورک راه‌اندازی شده بود، اما افتتاح واقعی آنها به دلیل جنگ جهانی دوم به اواخر دهه 1940 موکول شد. توسعه‌ی زمانی دانشگاه آنکارا که به طور رسمی در سال 1946 و با دانشکده‌های حقوق، علوم انسانی، علوم و پزشکی تأسیس شد که هر یک مأموریت‌های مهمی در توسعه جمهوری ترکیه داشتند، به شرح زیر است:

 • 1948: دانشکده‌های کشاورزی و دامپزشکی را که قبلاً مؤسسه عالی کشاورزی را تشکیل می‌دادند، ادغام کرد.
 • 1949: دانشکده الهیات تأسیس شد.
 • 1950: دانشکده علوم سیاسی، که در سال 1936 تأسیس شده بود، به دانشکده علوم سیاسی تبدیل شد.
 • 1960: دانشکده داروسازی تأسیس شد.
 • 1963: دانشکده دندانپزشکی در سال 1963 تأسیس شد و در سال 1977 مجدداً به عنوان دانشکده دندانپزشکی تأسیس شد.
 • 1965: دانشکده علوم تربیتی تأسیس شد.
 • 1965: دانشکده‌ی حرفه‌ای مطبوعات و انتشارات افتتاح شد و در سال 1992 مجدداً به عنوان دانشکده ارتباطات تأسیس شد.
 • 2001: دانشکده فنی به عنوان یک دانشکده مجزا از دانشکده علوم تأسیس شد.
 • 1386: دانشکده آموزش بهداشت که در سال 1375 شروع به تدریس کرد و به دانشکده علوم بهداشت تغییر نام داد.
 • 1392: دانشکده تربیت بدنی و ورزش که در سال 1372 تأسیس شد و به دانشکده علوم ورزشی تغییر نام داد.
 • 1393: دانشکده علمی کاربردی تأسیس شد.
 • در سال 1394، دانشکده هنرهای زیبا که به طور رسمی در سال 1375 تأسیس شده بود، اما شروع به فعالیت نکرد، به عنوان هفدهمین دانشکده دانشگاه آنکارا افتتاح شد.
 • 2017; دانشکده پرستاری به عنوان هجدهمین دانشکده دانشگاه آنکارا تأسیس شد.

مراکز تحقیقاتی، کاربردی و آموزشی

41 مرکز تحقیقاتی، کاربردی و آموزشی در دانشگاه آنکارا وجود دارد.

 • مرکز تحقیقات و کاربرد زبان‌های ترکی و خارجی، TÖMER، در سال 1984 تاسیس شد. تا سال 2014، TÖMER به 11 شعبه در سراسر ترکیه و دفتر مرکزی آنکارا رسیده است. زبان‌های آموزش داده شده در TÖMER عبارتند از ترکی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، روسی، ژاپنی، یونانی جدید، هلندی، بلغاری، چینی، زبان عثمانی، عربی، لهستانی و زبان‌های جمهوری‌های ترک آسیای مرکزی. این فهرست از زبان‌ها دائماً تغییر می‌کند.
 • رصدخانه کریکن دانشگاه آنکارا. ساخت رصدخانه در سال 1959 آغاز شد. در سال 1963 به طور رسمی در کنفرانس بین‌المللی ستاره شناسی افتتاح شد. رصدخانه در کنار فعالیت‌های علمی، رویدادهای آموزشی را برای کودکان، دانش‌آموزان و دانش‌آموزان برگزار می‌کند. هنگامی که رویدادهای مهم نجومی در حال وقوع است، رصدخانه امکان دسترسی به مشاهدات را در اختیار عموم قرار می‌دهد.
 • مرکز تحقیقات و کاربرد مسائل زنان دانشگاه آنکارا برنامه‌های تحقیقاتی و آموزشی را سازماندهی می‌کند که به بررسی دقیق و بحث در مورد نقش‌ها و مشکلات زنان در جامعه و همچنین مسائل جنسیتی می‌پردازد. به منظور حمایت و توسعه پژوهش، برنامه کارشناسی ارشد «پژوهش زنان» در سال 1996 افتتاح شد.
 • مرکز تحقیقات و کاربرد کارآفرینی کوچک دانشگاه آنکارا تحقیقاتی را در مورد مشکلات مرتبط با شروع و حفظ فعالیت‌های کارآفرینی کوچک انجام می‌دهد. این مرکز برنامه‌های آموزشی را برای دانشگاهیان و کارآفرینان سازماندهی می‌کند، با مراکز تحقیقاتی و کاربردی محلی و بین‌المللی همکاری می‌کند، مقالات و کتاب‌ها را منتشر می‌کند و دانشگاهیان، بازرگانان، ساختارهای دولتی و عموم مردم را در مورد موضوعات مرتبط با کارآفرینی آگاه می‌کند.
 • مرکز آموزش از راه دور دانشگاه آنکارا فرصت دریافت کالج یا آموزش عالی و همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی از راه دور را فراهم می‌کند.
 • مرکز عالی تحقیقات ابررسانایی دانشگاه آنکارا بر روی تحقیقات ابررسانایی با تمرکز بر سیم‌های ابررسانا، نوارها و لایه‌های نازک که می‌توانند در کاربرد فن‌آوری‌های ابررسانایی عملی استفاده شوند، کار می‌کند. توجه اصلی به تحقیقات مواد MgB2، BSCCO و YBCO معطوف شده است.
 • مرکز تحقیقات اروپایی دانشگاه آنکارا یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی بین رشته‌ای است که برای ارتقای دانش و درک اتحادیه اروپا، کشورهای عضو آن و روابط ترکیه و اتحادیه اروپا تأسیس شده است. این مرکز در سال 1987 تأسیس شد، سالی که ترکیه برای عضویت در جامعه اروپایی درخواست داد.
 • هدف مرکز تحقیقات زلزله دانشگاه آنکارا، انجام تحقیقات مستقل در مورد فعالیت‌های لرزه‌ای در آنکارا و اطراف آن و همچنین در کل ترکیه است.
 • مرکز تحقیقات و کاربرد بحران روانپزشکی دانشگاه آنکارا در 27 اکتبر 1987 تأسیس شد. این مرکز تحقیقاتی را در حوزه بحران‌های روانپزشکی و پیشگیری از آن‌ها نظیر خودکشی و پیشگیری از آن، سازماندهی می‌کند. این مرکز یک عامل مرجع سازمان بهداشت جهانی است.
 • مرکز تحقیقات مغز دانشگاه آنکارا در 21 مه 2009 تأسیس شد. این مرکز تحقیقات و رویدادهای علمی مرتبط با مطالعات مغز انسان را سازماندهی می‌کند. دانشمندان رشته‌هایی مانند زبان‌شناسی، روان‌پزشکی، عصب‌شناسی، فیزیولوژی و مهندسی برق در اینجا با هم کار می‌کنند.
 • مرکز تحقیقات و کاربرد آمریکای لاتین دانشگاه آنکارا در سال 2009 افتتاح شد و مشغول تحقیق در مورد مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که در آمریکای لاتین انجام می‌شود. محققان مرکز توسعه آمریکای لاتین را موشکافی می‌کنند و امکان دلالت تجربه مثبت کشورهای آمریکای لاتین در ترکیه را تحلیل می‌کنند. از دیگر اهداف این مرکز، آموزش متخصصان در مسائل آمریکای لاتین است. جمع آوری اسناد، کتب و غیره در زمینه تحقیق، برگزاری کنفرانس‌ها و رویدادهای آموزشی و ایجاد و حفظ روابط با کنسول‌ها، موزه‌ها، سازمان‌های تجاری و … از منطقه آمریکای لاتین و همکاری با آن‌ها از دیگر فعالیت‌های این مرکز است.
 • مرکز تحقیقات فرهنگ کودک دانشگاه آنکارا در سال 1994 توسط پروفسور دکتر تاسیس شد. بکیر اونور. این مرکز متخصصانی از حوزه‌های روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی، تاریخ، ارتباطات، سلامت و … را متحد می‌کند. اهداف این مرکز سازماندهی و برگزاری پژوهش‌هایی در زمینه فرهنگ کودک است.
 • مرکز تحقیقات دانشگاه آنکارا در اروپای جنوب شرقی در سال 2009 تاسیس شد. از نظر جغرافیایی جنوب شرق اروپا ناحیه‌ای است که بین کارپات‌ها، دریای سیاه، دریای اژه و دریای مدیترانه و دریای ایونی و دریای آدریاتیک قرار گرفته است. این مرکز در حال سازماندهی و برگزاری پروژه های تحقیقاتی و آموزشی در زمینه موضوعات مرتبط با جنبه‌های فرهنگی، تاریخی، دانشگاهی، اقتصادی و غیره در توسعه اروپای جنوب شرقی است. این مرکز مشاوره در مورد موضوعات مرتبط را ارائه می‌دهد و یک مجله علمی منتشر می‌کند.
 • مرکز تحقیقات جغرافیای ترکیه دانشگاه آنکارا در سال 1990 شروع به کار کرد. اهداف آن سازماندهی و برگزاری تحقیقات جغرافیای ترکیه است. جست و جو، جمع آوری و نگهداری داده‌ها از تحقیقات جغرافیای ترکیه که در کشورهای دیگر انجام شده است، از دیگر فعالیت‌های این مرکز است.
 • مرکز تحقیقات و کاربردی دانشگاه آنکارا در روانشناسی سیاسی
 • مرکز علوم محیطی دانشگاه آنکارا.
 • مرکز تحقیقات و کاربرد سالمندان دانشگاه آنکارا تحقیقات و پروژه‌های مرتبط با مشکلات سالمندی و رفاه افراد سالمند را سازماندهی می‌کند. این مرکز با موضوعات شرایط اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و روانی زندگی سالمندان نشریاتی منتشر می‌کند و در آن شرکت می‌کند.

 فرآیند درخواست اخذ پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی :

آزمون‌هایی که برای درخواست و حداقل نمرات پذیرفته می‌شوند.

الف) حداقل 50 امتیاز استاندارد در AYÖS 2017 یا AYÖS 2018  امتحان دانشگاه آنکارا برای دانشجویان خارجی

ب) امتیازات بین 1-4 در ABITUR،

پ) مدرک دیپلم بین‌المللی  و حداقل 30 امتیاز،

ت) حداقل 1100 امتیاز در کل و حداقل 650 امتیاز در بخش ریاضی.

ث) نمره حداقل 24 در ACT،

ج) مدارک تحصیلی GCE و کمبریج بین‌المللی  AL و AS مرتبط با برنامه‌ای که داوطلب درخواست می‌کند، با حداقل نمره A در یکی از آن‌ها.

چ) مدرک لیسانس فرانسوی با حداقل نمره 15 از 20 در جریان مربوط به برنامه مورد درخواست داوطلب،

ح) گواهی توجیحی اردن و فلسطین با حداقل نمره امتحان 80 در کلیه برنامه‌ها.

خ) حداقل میانگین 75 درصد در آزمون توانایی تحصیلی کالج تهیه شده

د) آزمون استعداد: متقاضیانی که برای دپارتمان‌هایی که نیاز به آزمون استعداد دارند درخواست می‌دهند نه تنها باید مدارک لازم را ارائه دهند، بلکه باید در آزمون استعدادی که توسط دانشکده یا گروه مربوط برگزار می‌شود  نیز شرکت کنند.

ذ) معدل دبیرستان.

زبان مورد نیاز: بدون نیاز به زبان، کلاس مقدماتی در دسترس است

هزینه درخواست: بدون هزینه برای درخواست

مهلت درخواست: به طور کلی در ژوئن

محل درخواست: دفتر امور دانشجویان: oidb.ankara.edu.tr

دانشکده‌های دانشگاه آنکارا

 • دانشکده کشاورزی

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

برنامه عمدتاً درک سیستم‌های تولید آبزی پروری است، اما سیستم منابع آبزی به طور فزاینده‌ای گسترده‌تر است و برای اهداف اجتماعی تولید غذا، سود مالی، کیفیت اکولوژیکی، ارزش زیبایی شناختی و معیشت انسان دستکاری می‌شود . این برنامه مطالعات نظری و عملی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی در مورد شیلات و آبزی پروری ارائه می‌دهد.

دانشگاه آنکارا

فارغ‌‌التحصیلان می‌توانند خدمات مشاوره‌ای در زمینه مدیریت شیلات، جوجه کشی و مهد کودک و تکنیک‌های پرورش ماهی سرد و گرم آبی و همچنین فرآوری ماهی ارائه دهند. فارغ‌التحصیلان می‌توانند در موسسات دولتی، سازمان‌های غیردولتی و بخش خصوصی، رشته‌های دانشگاهی یا پروژه‌های تحقیقاتی ملی- بین‌المللی  مرتبط با رشته‌های مختلف شیلات و آبزی پروری در سطح جهان استخدام شوند.

 • دانشکده دندانپزشکی

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

دانشگاه آنکارا

این برنامه به دانشجویان صلاحیت علوم بالینی و علوم پایه پزشکی در زمینه دندانپزشکی و انجام جراحی‌های دندانی را می‌دهد. هدف از این برنامه داشتن صلاحیت در دندانپزشکی بالینی (شامل جراحی دهان و فک و صورت، رادیولوژی دهان و فک و صورت، درمان ترمیمی، درمان ریشه، دندانپزشکی، پریودنتولوژی، درمان‌های پروتز) و در علوم پایه پزشکی (شامل آناتومی، میکروبیولوژی، شیمی آلی) است.

 • دانشکده الهیات

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

دانشگاه آنکارا

برنامه الهیات برای انتقال دانش جامع به دانشجویان در زمینه‌های الهیات اسلامی و مطالعات دینی طراحی شده است. هدف در واقع ایجاد یک محیط علمی و بین‌فرهنگی متشکل از دانشجویان، دانش پژوهان و روشنفکران متعهد است. تکمیل این تمرکز بر مطالعات سنتی اسلامی، تأکیدی برابر بر تفکر انتقادی و علوم اجتماعی و انسانی مدرن است و به طور هماهنگ این دو را در هم می‌آمیزد تا اطمینان حاصل شود که دانشجویان در رشته‌های کلاسیک اسلامی پایه محکمی دارند و همچنین مجهز به استفاده از دانش خود در فضای فکری امروزی هستند.

 • دانشکده مهندسی

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

این دپارتمان برنامه‌های آموزشی و پژوهشی فارغ التحصیل خود را در زمینه‌های زیر متمرکز می‌کند: پردازش تصویر و سیگنال دیجیتال، محاسبات با تحمل خطا، مهندسی نرم افزار، سیستم‌های توزیع شده (نرم افزار)، شبیه سازی، تئوری و پیاده سازی زبان‌های (عملکردی)، طراحی الگوریتم. و تحلیل این برنامه در هر دو سطح مقدماتی و متوسط ​​در زمینه‌های فوق ارائه می‌شود.

دانشگاه آنکارا

دوره‌های تحصیلات تکمیلی که منجر به موضوعات تحقیقاتی می‌شوند در خط مقدم دانش و فناوری فعلی قرار دارند. پروژه‌های مطالعه انفرادی هدایت‌شده، در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، فرصت‌هایی را برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های پژوهشی در بخش و دانشگاه فراهم می‌کند. در برنامه فارغ التحصیل، تحقیقات اصیل در ارتباط نزدیک با اعضای هیئت علمی فردی همیشه مورد تاکید است.

 • دانشکده زبان و فلسفه

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

دانشگاه آنکارا

هدف برنامه این است که پرسشگری و عادات تفکر خلاق و اطلاعات اولیه در مورد فلسفه را به دانشجویان اضافه کند. کادر آموزشی گروه متشکل از رویکردهای فلسفی مختلف است. به‌ویژه موضوعات و گرایش‌های فلسفی در خط مقدم برنامه قرار دارند: اگزیستانسیالیسم، پدیدارشناسی و جنبش فلسفه معاصر، حقوق بشر زیبایی‌شناسانه، فلسفه دولت و جامعه، فلسفه تعلیم و تربیت، تاریخ و فلسفه علم، فلسفه زبان، فلسفه ایده‌آلیستی. برنامه همچنین بر افزایش آگاهی در مورد نیاز به دانش فلسفی در زمینه‌های مختلف دانش و رهبری زندگی شخصی و اجتماعی تمرکز دارد. فارغ التحصیلان قادر به شناسایی فیلسوفان و افکار فلسفی هستند.

 • دانشکده پزشکی

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

دانشکده پزشکی آنکارا یک دانشکده چند رشته‌ای پررونق و یکی از مراکز ملی در آموزش پزشکی است که به دلیل تخصص ترکیبی کادر آموزشی در تحقیق و تدریس شهرت برجسته‌ای دارد. این برنامه مبتنی بر سیستم انسانی و یکپارچه است که در آن روش های یادگیری دانشجو محور است. هدف این برنامه درسی تربیت پزشکانی است که در سطح ملی و بین‌المللی  کار می‌کنند. فعالیت‌های پژوهشی در این برنامه غالب بوده است.

از فارغ التحصیلانی که این برنامه را به پایان رساندند، انتظار می‌رود که پزشک خوبی باشند، با بیماران، بستگان و متخصصان بهداشت ارتباط موثر داشته باشند، قدرت رهبری داشته باشند، کار تیمی انجام دهند، حرفه‌ای عمل کنند، فکر کنند و افکار خود را عملی کنند. برنامه درسی پزشکی مدرن، طیف وسیعی از استراتژی های یادگیری را ترکیب می‌کند، از جمله: تجربه بالینی اولیه، ارتباط یکپارچه و آموزش مهارت‌های بالینی، جلسات عملی، سخنرانی‌ها و سمینارها.

 • دانشکده داروسازی

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

این برنامه به صورت تخصصی در زمینه درمان دارویی، داروها و توسعه، استفاده و اثرات آن‌ها از دیدگاه علوم طبیعی، علوم بهداشتی و همچنین علوم اجتماعی ارائه می‌شود . انتظار می‌رود دانشجویان در سال آخر پایان نامه‌ای را تهیه کنند. تحقیقات علمی همچنین یک فعالیت حیاتی در دانشکده است و پروژه‌های تحقیقاتی متعددی با ماهیت پایه یا کاملاً کاربردی به طور مرتب در آزمایشگاه‌های آن انجام می‌شود. این دانشکده برنامه های دکترای انگلیسی را در شیمی تجزیه و شیمی دارویی ارائه می‌دهد. فارغ التحصیلان می‌توانند  در داروخانه‌های دولتی یا بیمارستانی، صنعت داروسازی، مقامات بهداشتی، سازمان های نظارتی، یا دانشگاه ها کار کنند.

 • دانشکده ریاضیات

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

هدف از این برنامه آموزش دانشجویان برای توسعه تخصص در مفاهیم اساسی ریاضی، فرآیندها و روش های تدریس است. مضامین عمدتاً شامل تفکر و استدلال ریاضی، روش‌شناسی، پارادایم‌ها و پیچیدگی یادگیری ریاضیات است. شاخه‌های علمی عمده این دپارتمان عبارتند از جبر و نظریه اعداد، نظریه توابع واقعی و مختلط، هندسه، مبانی ریاضیات و منطق ریاضی، ریاضیات کاربردی، تحلیل تابعی و توپولوژی. مدرک لیسانس در ریاضیات به داوطلبی اعطا می‌شود که الزامات برنامه درسی ریاضیات در مقطع کارشناسی و همچنین شرایط عمومی این مدرک را برآورده کرده باشد.

 • دانشکده دامپزشکی

توضیحات برنامه‌ی این دانشکده:

این دانشکده طب حیوانات، تحقیقات زیست پزشکی و چشمه‌های بهداشت عمومی شامل بخش بهداشت حیوانات را برای بهبود، تولید، پرورش حیوانات اهلی و مزرعه، جلوگیری از تمام گونه های حیوانی شامل زنبور، آب زنده و حیوانات وحشی، جلوگیری از بیماری های همه گیر و مشترک بین انسان و دام، بهبود تعداد حیوانات زنده و تولید دام، حفظ و توسعه درجه، کیفیت، تولید، ایمنی و سلامت مواد غذایی به عنوان منشاء حیوانی ارائه می‌دهد. همچنین بیمارستان دامپزشکی دانشکده که به بهبود سلامت و رفاه حیوانات اختصاص دارد.

زندگی دانشجویی در آنکارا

دانشگاه آنکارا در 7 خوابگاه خود اقامتگاه‌هایی با قیمت پایین برای دانشجویان ترک و بین‌المللی فراهم می‌کند. اتاق‌های یک تخته، دو و سه تخته، کاملا مبله، مجهز به تلفن، تلویزیون و اینترنت بی سیم رایگان هستند. خوابگاه‌ها همچنین دارای امکانات خشکشویی و اتو، اتاق اینترنت، سالن بدنسازی، کافه تریا هستند. همچنین در خارج از محوطه دانشگاه آنکارا خوابگاه‌های خصوصی یا دولتی وجود دارد که به دانشجویان دانشگاه آنکارا خدمات ارائه می دهد.

دانشگاه آنکارا

همچنین، دانشگاه آنکارا م‌ تواند خدمات بهداشتی را برای همه دانشجویان در مرکز بهداشت دانشگاه و بیمارستان‌های دانشگاه نیز ارائه دهد.شایان ذکر است که دانشگاه آنکارا دارای طیف وسیعی از امکانات ورزشی از جمله استخر شنای المپیک، زمین‌های تنیس در فضای باز، بسکتبال، والیبال، زمین‌های ورزشی و زمین‌های فوتبال است که برای استفاده تیم‌های ورزشی آماتور متعدد قابل استفاده است.

همه‌ی دانشجویان می‌توانند از این امکانات به صورت رایگان استفاده کنند، به جز مبلغ بسیار کمی از حق عضویت که برای استخر اخذ می‌شود.این دانشگاه زندگی فعال اجتماعی و فرهنگی را با بیش از 180 باشگاه دانشجویی فعال در طیف گسترد‌ه‌ای در هنرها و ورزش‌هایی مانند تئاتر، راگبی یا رقص‌های محلی ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند در طول سال در بسیاری از سالن‌های کنسرت و کنفرانس در بسیاری از دانشگاه‌ها در نمایش‌ها، کنسرت‌ها و کنفرانس‌هایی که توسط دانشگاه یا باشگاه‌های دانشجویی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

همچنین دانشگاه می‌تواند فرصت‌های حضور رایگان یا ارزان‌قیمت را برای دانشجویان خود در رویدادهای مختلف، خارج از دانشگاه فراهم کند.در آخر می‌توان به این نکته اشاره کرد که امکانات تفریحی دانشگاه در پیست اسکی ایلگاز و مرکز تفریحی ماناوگات امکان گذراندن تعطیلات را هم در تابستان و هم در زمستان برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می‌کند.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *