موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

دانشگاه سابانجی

تحصیل دانشگاه سابانجی

معرفی جامع و کامل دانشگاه سابانجی در ترکیه

دانشگاه سابانجی که در سال 1994 تأسیس شد، یک دانشگاه نسبتا تازه تاسیس است که در محوطه‌ای به مساحت 1.26 میلیون متر مربع واقع شده است و در حدود 40 کیلومتری مرکز شهر استانبول قرار دارد. اولین دانشجویان این دانشگاه در سال 1999 فارغ التحصیل شدند. اولین شورای تحصیلی نیز در 20 اکتبر 1999 برگزار شد.

تاریخچه‌ای از دانشگاه سابانجی

این دانشگاه تحت هدایت یکی از بنیادهای پیشرو خانواده ترکیه، در جولای سال 1994 تاسیس شد. مراسم افتتاحیه پردیس دانشگاه سابانجی در 31 ژوئیه 1997 انجام شد. همچنین شایان ذکر است که دانشگاه دومین سال تحصیلی خود را در 20 اکتبر 1999 آغاز کرد. دانشگاه سابانجی دارای سه دانشکده و یک دانشکده زبان است که به ترتیب دانشکده مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده هنر و علوم اجتماعی و دانشکده تجارت و امور بازرگانی سابانجی نام دارند.

برنامه‌ی تحصیلی

_ برنامه‌ی توسعه‌ی پایه‌ها

برنامه‌ی توسعه‌ی پایه‌های دانشگاه سابانجی شامل دو مرحله‌ی آموزشی کلیدی است: سال توسعه‌ی پایه‌ها و دوره‌های دانشگاه. تمام پذیرفته شدگان باید در آزمون ارزیابی زبان انگلیسی شرکت کنند. دانشجویانی که نیاز به کمک اضافی دارند در سال توسعه‌ی پایه‌ها که منحصراً شامل دوره‌های زبان انگلیسی و ترکی است، ثبت نام می‌کنند.دوره‌های زبان و آزمون‌های مربوطه توسط دانشکده زبان‌های دانشگاه اداره می‌شود.

دانشگاه سابانجی

دانشجویانی که این آزمون را قبول می‌شوند، در ادامه به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه شروع به تحصیل می‌کنند. پس از آن، هر دانشجوی دانشگاه سابانجی ملزم به گذراندن دوره‌های دانشگاه – که همان برنامه‌ی درسی اصلی مقطع کارشناسی است- خواهد بود.در طول سال اول، دانشجویان دوره‌هایی را می‌گذرانند که بر روی انسانیت و جامعه، اصول آتاتورک و تاریخ انقلاب ترکیه، زبان و ادبیات ترکی، علم طبیعت، توابع ریاضی  (گسسته و پیوسته)، دوره بین دانشکده (رویکردهای محاسباتی برای حل مسئله) و (سواد آکادمیک) تمرکز دارد.

در سال دوم، دانشجویان دوره‌های «آثار اصلی» را می‌گذرانند که بر آثار ادبی و هنری مختلف متمرکز است.قانون و اخلاق، که در سال اول آموزش داده می‌شود، مفاهیم مکمل قانون و اخلاق را در رابطه با معضلات و انتخاب‌های اخلاقی روزمره در ترکیه را بررسی می‌کند. با این روش آموزشی چند رشته‌ای، دانشجویان دانشگاه سابانجی به خوبی آماده می‌شوند تا تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد نیز ادامه دهند یا در هر زمینه‌ای که می‌خواهند، شغلی را در ترکیه شروع کنند و با توجه به میزان بالای آگاهی از فرهنگی که به دست آورده‌اند، به هیچ وجه به مشکل نخورند.

_ رتبه بندی‌ها

در پاییز 2014، دانشگاه سابانجی (sabanciuniv) در رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز در جایگاه 182 قرار گرفت. علاوه بر این، این تنها دانشگاه پایه در ترکیه بود که در رتبه بندی مورد سنجش و بررسی قرار گرفت. در بهار 2016، دانشگاه سابانجی در فهرست دانشگاه‌های کوچک، رتبه‌ی دهم جهان را از آن خود کرد. موسساتی که کمتر از 5000 دانشجو دارند اما در بیش از چهار رشته به تدریس و تحقیق می‌پردازند.

دانشگاه سابانجی همچنین در در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ، بین 10000 دانشگاه برتر در سطح جهان قرار گرفت. علاوه بر این، این دانشگاه در سال‌های 2012 و 2016 به عنوان نوآورترین و کارآفرین‌ترین دانشگاه و در سال‌های 2013 و 2014 در شاخص کارآفرینی و نوآوری دانشگاه وزارت علوم، صنعت و فناوری به عنوان بهترین دانشگاه پایه معرفی شد.

طی آخرین آمار به دست آمده، Times Higher Education سابانجی را در سال 2022، در رتبه‌ی 501 قرار دارد و این دانشگاه، دارای 4.4 ستاره است.

_ مراکز تحقیقاتی

مرکز تحقیقات و کاربرد فناوری‌ تولید یکپارچه‌ی دانشگاه سابانجی در سال 2016 تأسیس شد. این مرکز در مقیاس صنعتی است که خدمات تست آزمایشگاهی، ساخت نمونه اولیه، خدمات طراحی یا شبیه سازی مواد کامپوزیت را در حوزه‌ی تولید ارائه می‌دهد. فناوری‌ها همچنین خدمات مشاوره و آموزش را به سازمان‌های دولتی و شرکت‌های صنعتی ارائه می‌دهند.

دانشگاه سابانجی، با سرمایه گذاری 35 میلیون دلاری برای ارائه‌ی تسهیلات در تحقیقات بنیادی و کاربردی و توسعه‌ی محصول تلاش کرد. این دانشگاه در واقع به عنوان مرکزی برای فرصت‌های تجاری سازی در فناوری‌های تولید کامپوزیت عمل می‌کند.

دانشگاه سابانجی قصد دارد با بهترین شیوه‌ی همکاری، پلی جهانی بین دانشگاه و صنعت باشد. اولین همکاری دانشگاه و صنعت در زمینه‌ی فناوری‌های کامپوزیت با همکاری این دانشگاه و  Kordsa  که در واقع مرکز تعالی فناوری‌های کامپوزیت است، شروع شد که با مدل تجاری خود در ترکیه پیشگام بوده است. مرکز هدف سابانجی از توسعه فناوری‌های کامپوزیت، در واقع، جهت همکاری جهانی با صنعت در زمینه‌های مختلف، به ویژه هوانوردی، دفاع، خودرو، دریایی، انرژی، نساجی، تجهیزات ورزشی و پزشکی است.

همچنین شایان ذکر است که مرکز تحقیقات و کاربرد فناوری نانو دانشگاه سابانجی با سرمایه گذاری اولیه 25 میلیون یورویی توسط سازمان برنامه ریزی دولتی و بنیاد سابانجی تأسیس شد. با شروع فعالیت در ژوئیه 2011، تیمی شامل 40 عضو هیئت علمی، حدود 40 محقق فوق دکترا و صدها دانشجوی دکترا در این مرکز متمرکز شد. این مرکز با انجام تلاش‌های تحقیقاتی پیشرفته چند رشته‌ای، محققانی را با تخصص در مواد پیشرفته، علوم پایه و مهندسی نانو گرد هم می‌آورد تا برنامه‌های کاربردی برای صنایع الکترونیک، فوتونیک، مراقبت‌های بهداشتی، ساخت‌وساز، محیط‌زیست، کشاورزی و بسته‌بندی توسعه دهد.

در آخر نیز می‌توان به مرکز سیاست استانبول در سابانجی اشاره کرد که یک موسسه تحقیقاتی سیاست جهانی است و در موضوعات کلیدی اجتماعی و سیاسی از دموکراسی‌سازی گرفته تا تغییرات آب و هوایی، روابط فراآتلانتیک تا حل و فصل مناقشه و میانجی‌گری تخصص دارد. این مرکز تحقیقات خود را در سه خوشه اصلی سازماندهی و انجام می‌دهد:

مرکز سیاست استانبول

دموکراتیک سازی و اصلاحات نهادی.

حل و فصل تعارض و میانجیگری.

پذیرش در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین‌المللی

شرایط درخواست در سال تحصیلی 2021-2022

برای درخواست به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در مقطع کارشناسی، اول از همه، باید الزامات ذکر شده در زیر که در محدوده قوانین کنسولگری آموزش عالی ترکیه هستند، برآورده شود و همچنین باید یک درخواست آنلاین که مطابق با شرایط درخواست تعیین شده توسط دانشگاه سابانجی است، ارسال شود. دانشجویان بین‌المللی که در سال آخر دبیرستان هستند یا از مدرسه‌ای معادل دبیرستان‌های ترکیه فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای برنامه‌های کارشناسی ارائه شده در دانشگاه سابانجی درخواست دهند.

فرم درخواست پذیرش

برای درخواست، باید 30 دلار هزینه پرداخت شود. شما این هزینه را می‌توانید با کارت اعتباری فعال Visa یا Mastercard خود از صفحه‌ای که قبل از وارد کردن فرم درخواست ظاهر می‌شود، سریع پرداخت کنید. شما همچنین می‌توانید بلافاصله پس از تکمیل فرآیند پرداخت، به فرم درخواست دسترسی پیدا کنید.

از شما همچنین خواسته می‌شود که اسناد ذکر شده در الزامات برنامه‌ی مورد نظر را بارگذاری کنید، بنابراین باید نسخه‌های اسکن شده را برای بارگذاری آماده کنید. تا زمانی که تمامی مدارک بارگذاری نشده و تمام فیلدهای مورد نیاز پر نشده باشد، نمی‌توانید درخواست خود را ارسال کنید. درخواست‌های کامل به صورت مستمر بررسی می‌شود و متقاضیان از طریق ایمیل از پیشرفت فرآیند پذیرش مطلع می‌شوند.

ب. تاریخ درخواست پذیرش

درخواست‌ها باید با بارگذاری تمام مدارک مورد نیاز در فرم آنلاین و بین تاریخ‌های ذکر شده در زیر ارسال شوند.

اولین روز از دوره درخواست: 15 ژانویه 2021

آخرین روز برای درخواست: 13 اوت 2021 (فرم درخواست آنلاین در ساعت 16:00 به وقت ترکیه بسته خواهد شد.)

ج. چه کسی می‌تواند درخواست دهد؟

دانشجویانی که از مؤسسه‌ای معادل دبیرستان‌های ترکیه فارغ‌التحصیل شده‌اند و آن‌هایی که آخرین سال تحصیلی خود را در دبیرستان می‌گذرانند، در صورتی که معیارهای درخواست زیر را داشته باشند، می‌توانند برای برنامه‌های کارشناسی درخواست دهند.

1: دانشجویان بین‌المللی

2: کسانی که از طریق تولد، تابعیت ترکیه را دارند و فرزندان زیر 18 سال آن‌ها.  در واقع، طبق حقوق مندرج در قانون شهروندی ترکیه، شماره 5901، بند 7، هرکسی که چه در ترکیه و چه در خارج از کشور، از پدر و مادری ترک متولد شده است، شهروند ترکیه است. داوطلبانی که مایل به درخواست در دسته‌ی «برنامه‌های خارج از کشور» هستند، باید قانون شهروندی ترکیه را بررسی کنند.

3: کسانی که تابعیت کشورهای دیگر را از طریق تولد دارند و تابعیت جمهوری ترکیه را به از طریق مهاجرت به دست آورده‌اند/کسانی که تابعیت دوگانه دارند.

4: الف) کسانی که تابعیت جمهوری ترکیه را دارند و 3 سال آخر تحصیلات دبیرستان خود را در کشور دیگری به جز جمهوری ترک قبرس شمالی قبل از 01/02/2013 به پایان رسانده‌اند. (از جمله کسانی که کل تحصیلات دبیرستان خود را در یک دبیرستان ترکی که در کشور دیگری افتتاح شده است به پایان رسانده‌اند، به جز مدارسی که در جمهوری ترک قبرس شمالی، در محدوده MEB هستند.

4:ب) کسانی که تحصیلات دبیرستان خود را پس از 01/02/2013 در خارج از کشور شروع کرده‌اند و کل تحصیلات دبیرستان را در خارج از کشور به جز جمهوری ترک قبرس شمالی تکمیل کرده‌اند. (از جمله کسانی که کل تحصیلات دبیرستان خود را در یک دبیرستان ترکی که در کشور دیگری افتتاح شده است به پایان رسانده‌اند، به جز مدارسی که در جمهوری ترک قبرس شمالی، در محدوده MEB هستند.

4:ج) کسانی که تابعیت ترکیه یا تابعیت مضاعف دارند و یکی از والدین آن‌ها ترک است، باید تحصیلات دبیرستان خود را در خارج از کشور به عنوان آموزش رسمی (نه آموزش از راه دور) دریافت کرده باشند. این متقاضیان موظفند تحصیلات رسمی خود را با ارائه صفحات مربوطه در گذرنامه‌ی خود که نشان می‌دهد در طول تحصیلات دبیرستان خود وارد کشوری شده‌اند که دبیرستان در آن واقع شده است، تأیید کنند.

5: کسانی که تابعیت جمهوری ترک قبرس شمالی را دارند و در جمهوری ترک قبرس شمالی زندگی می‌کنند،‌ اما تحصیلات متوسطه خود را در سیستم GCE AL به پایان رسانده‌اند.

چه کسانی نمی‌توانند در دانشگاه سابانجی درس بخوانند؟

دانشگاه سابانجی

1) کسانی که تابعیت جمهوری ترکیه را دارند و تحصیلات متوسطه خود را در ترکیه یا جمهوری ترک قبرس شمالی به پایان رسانده‌اند.

2) کسانی که دارای تابعیت جمهوری ترک قبرس شمالی هستند (به استثنای کسانی که تحصیلات متوسطه خود را در سیستم GCE AL در TRNC به پایان رسانده‌اند، و کسانی که تحصیلات متوسطه خود را در سیستم GCE AL در خارج از کشور بین سال‌های 2005-2010 ثبت نام و تکمیل کرده‌اند.

3) کسانی که بدون حضور در خارج از کشور از دبیرستانی به صورت آنلاین دیپلم دریافت می‌کنند.

4) کسانی که دارای تابعیت مضاعف هستند و یکی از والدین تابعیت جمهوری ترک قبرس شمالی است (به استثنای کسانی که تحصیلات متوسطه خود را در سیستم GCE AL در TRNC به پایان رسانده‌اند).

 

آزمون‌های ورودی/ گواهی‌های معتبر

داوطلبان باید در یکی از آزمون‌ها ورودی دانشگاه، با نمره‌ی معتبر پذیرفته شوند و گواهی صادره از آن را به دانشگاه ارسال کنند. آن‌ها باید اطلاعات آزمون و نمره‌ی خود را به درستی در فرم درخواست آنلاین وارد کنند. درخواست‌هایی که بدون یکی از آزمون‌های ورودی ارسال شود، ارزیابی نمی‌شوند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست

1: ارسال فرم درخواست پذیرش

!!! لطفاً قبل از شروع فرآیند درخواست مطمئن شوید که الزامات درخواست را برآورده کرده‌اید و در نظر داشته باشید که هزینه درخواست غیر قابل استرداد است.

شایان ذکر است که در صورتی که فرآیند درخواست را قطع کنید؛ تا زمانی که فرم درخواست را ارسال نکنید، می‌توانید با استفاده از لینک‌هایی که در ابتدای فرآیند به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود، به صفحات مربوطه بازگردید. پس نگران قطع شدن اینترنت نباشید.

 1. ارسال کپی گواهی یکی از امتحان‌های ورودی سابانجی با نمره‌ی معتبر
 2. در صورت فارغ التحصیلی، دیپلم دبیرستان که توسط دارالترجمه‌ی رسمی، ترجمه شده است.
 3. ریز نمرات تحصیلی، این نشان دهنده‌ی کلیه دروس و نمرات اخذ شده در کل تحصیلات دبیرستان، و تایید شده توسط دبیرستان مرجع شماست.

درخواست‌های بدون رونوشت رسمی در نظر گرفته نمی‌شود.

رونوشت‌های بارگذاری شده بدون امضا و مهر و یا بدون امضای الکترونیکی که می‌توان به صورت آنلاین تأیید کرد، مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

 1. نمره‌ی آزمون مهارت زبان انگلیسی
 2. توصیه نامه دانشگاهی (در صورت وجود)

تمام مدارک مربوط به درخواست باید حداکثر تا آخرین مهلت درخواست به واحد منابع دانشجویی دانشگاه سابانجی ارسال شود.

پذیرش

الف. ارزیابی نتایج

درخواست‌ها توسط هیئت اداری دانشکده مربوطه ارزیابی خواهد شد. متقاضیان طی 4 تا 5 هفته پس از ارسال درخواست آنلاین از طریق ایمیل از پیشرفت فرآیند پذیرش مطلع می‌شوند. لطفا از ارسال ایمیل به دانشگاه برای درخواست در مورد تصمیم پذیرش خودداری کنید.

ب. بورسیه

ارزیابی بورسیه بر اساس موفقیت تحصیلی متقاضیان، فعالیت‌های فوق برنامه و سهمیه بورسیه انجام می‌شود.

ج.گواهی معادل سازی

مطابق با قوانین مربوطه، لازم است کلیه دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در ترکیه، گواهی معادل سازی را همراه با سایر مدارک ثبت نام در تاریخ ثبت نام دانشگاه ارائه دهند. گواهی معادل در مراحل ثبت نام الزامی است.

*گواهی معادل سازی تایید می‌کند که دیپلم/تحصیلات دبیرستان شما معادل مدارک تحصیلی در ترکیه است.

لطفاً به خاطر داشته باشید که دانشجویانی که درخواست گواهی معادل سازی آن‌ها توسط مقامات رسمی رد شده است، مجاز به ثبت نام در هیچ دانشگاهی در ترکیه نیستند.

از آنجایی که این فرآیند ممکن است مدتی طول بکشد، ما به شما توصیه می‌کنیم که بلافاصله پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، فرآیند درخواست معادل سازی خود را با وزارت آموزش ترکیه یا وابسته آموزش در سفارت ترکیه (در کشور شما) شروع کنید.

 1. ثبت نام در دانشگاه

الف. اطلاعات عمومی و مدارک مورد نیاز

دانشجویانی که در دانشگاه سابانجی پذیرفته شده و واجد شرایط ثبت نام هستند، باید طی تاریخ‌های اعلام شده در تقویم تحصیلی با ارائه مدارک زیر مراحل ثبت نام دو مرحله‌ای را انجام دهند.

کسانی که تمامی مدارک مورد نیاز را در تاریخ ثبت نام ارسال نکنند، حق ثبت نام خود را از دست می‌دهند.

ط- مرحله‌ی اول: کلیه مدارک باید به صورت آنلاین از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی بارگذاری شده و فرم‌های لازم پر شود.

مرحله‌ی دوم: نسخه اصلی یا محضری با امضا و مهر کلیه مدارک باید از طریق پست یا حضوری در تاریخ‌های مربوطه به اداره منابع دانشجویی تحویل داده شود.

 1. اصل نمره آزمون/دیپلم یا کپی محضری آن (SAT، GCE، ACT، و غیره) به علاوه‌ی مدرک دیپلم دبیرستان باید همراه با اصل نمره آزمون ارائه شود. SAT باید از طریق Collegeboard با کد موسسه 7100 به دانشگاه ارسال شود.
 2. ارائه‌ی اصل مدرک تحصیلی دبیرستان یا کپی محضری آن (اگر به زبان دیگری غیر از ترکی یا انگلیسی است، ترجمه محضری نیز ارائه شود).
 3. گواهی معادل دیپلم دبیرستان از وزارت آموزش ترکیه یا وابسته آموزشی در سفارت ترکیه
 4. اصل رونوشت یا کپی محضری آن (اگر به زبان دیگری به جز ترکی یا انگلیسی باشد، ترجمه محضری نیز باید ارائه شود)
 5. صفحه گذرنامه متقاضی که حاوی عکس است (تأیید شده توسط دفتر اسناد رسمی یا کنسولگری به عنوان «کپی واقعی»).
 6. کپی صفحه ویزا پاسپورت با مهر نشان دهنده ورودی ترکیه
 7. کپی هر دو طرف اجازه‌ی اقامت (از اداره مهاجرت گرفته شده است).
 8. 1 قطعه عکس در اندازه گذرنامه (4.5 در 6 سانتی متر) (فقط باید در سامانه ثبت نام آنلاین بارگذاری شود)
 9. کپی مدرک مهارت زبان برای دانشجویانی که مایل به معافیت از سال توسعه‌ی پایه هستند (قبل از تاریخ ثبت نام دانشگاه از طریق ایمیل به منابع دانشجویی ارسال شود).
 10. رضایت نامه محضری والدین برای دانشجویان زیر 18 سال، مبنی بر اینکه قیم قانونی آن‌ها اجازه‌ی ثبت‌نام و تحصیل در دانشگاه سابانجی را می‌دهد. این مدرک باید در سامانه ثبت نام آنلاین بارگذاری شود و نسخه مهر شده با امضای خیس از طریق پست یا حضوری تحویل داده شود.
 11. فرم اطلاعات دانشجویی: این فرم آنلاین باید از صفحه newcomers.sabanciuniv.eduبا پر کردن تمام قسمت‌ها تکمیل شود. برای اینکه بتوانید فرم را پر کنید، باید یک حساب کاربری دانشگاه سابانجی ایجاد کنید. مراحل ساخت اکانت قبل از ثبت نام از طریق ایمیل برای دانشجویان ارسال خواهد شد.

توجه: علاوه بر مدارک فوق، ممکن است دانشگاه مدارک دیگری نیز درخواست کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در تحصیلات تکمیلی

شرایط پذیرش برای هر برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی ارائه شده توسط دانشگاه سابانجی توسط دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی مربوطه و مطابق با الزامات خاص برنامه تعیین می‌شود. روند درخواست به شرح زیر است: مدارک ارسال شده به دانشگاه از طریق یک فرآیند غربالگری بررسی می‌شود. افراد بالقوه‌ای که حداقل معیارهای درخواست را دارند، برای آزمون کتبی و/یا مصاحبه فراخوانده می‌شوند. سپس کمیته پذیرش تصمیم می‌گیرد که کدام دانشجو پذیرفته شود و بر این اساس به دانشجویان اطلاع داده می‌شود.

بورسیه‌ها

سه بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که توسط دانشگاه سابانجی ارائه می‌شود. برای واجد شرایط بودن جهت تحصیل با بورس تحصیلی، باید کدهای مربوط به برنامه‌های بورسیه تحصیلی را در فرم انتخاب مشخص کنید. در راهنمای سایت، کدهای مختلفی برای سهمیه‌ی بورسیه وجود دارد که برای هر رشته‌ی تحصیلی مشخص شده است. این راهنما، تعداد دانشجویانی را که بورسیه پوشش می‌دهد را مشخص می‌کند. همچنین بورسیه‌ها بلاعوض هستند و تا پایان دوره‌ی عادی تحصیلی بدون قطع ادامه می‌یابند. مدت بورس تحصیلی قابل تمدید نیست و شامل دوره‌ی توسعه‌ی پایه نیز می‌شود.

دانشگاه سابانجی

هر دانشجوی بین‌المللی که برای دانشگاه سابانجی درخواست می‌کند، زمانی که شرایط اخذ پذیرش را برآورده کند، به طور خودکار برای بورسیه تحصیلی ارزیابی می‌شود. با این حال، لطفا به خاطر داشته باشید که تعداد محدودی بورسیه در همه سطوح وجود دارد و رقابت بسیار شدید است. بنابراین، نمرات خاص، سطوح خاص بورسیه را تضمین نمی‌کند. هنگام پر کردن فرم درخواست، می‌توانید حوزه‌ی مربوطه را پر کنید تا نشان دهید که می‌خواهید برای بورس تحصیلی در نظر گرفته شوید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که همه‌ی متقاضیان به طور خودکار برای بورسیه ارزیابی می‌شوند، حتی اگر این بخش را پر نکنند. علاوه بر این، لطفاً توجه داشته باشید که زمانی که حداقل دو ترم تحصیلی را به عنوان دانشجو و با نمرات برجسته گذرانید، فرصتی برای درخواست بورسیه دارید.لطفا توجه داشته باشید که سوابق تحصیلی، نامه‌های مرجع، نتایج امتحانات، ریز نمرات، نتایج مصاحبه و هر مدرکی که نشان دهنده موفقیت تحصیلی شما باشد مانند جوایز در مسابقات و هر گونه گواهینامه المپیاد توسط کمیته بورسیه در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین، نباید از آپلود این نوع اسناد غافل شوید. کمیته بورسیه حق درخواست مدارک و/یا شرایط اضافی را از دانشجویان آینده محفوظ می‌دارد. هنگامی که در طول پذیرش به شما بورسیه اعطا می‌شود، برای دوره‌ی تحصیلی معمولی شما ادامه می‌یابد.

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی

برای بورسیه تحصیلی مقطع تحصیلات تکمیلی، موارد مختلفی نظیر سوابق تحصیلی شما (نمرات کارشناسی، معدل، نامه‌های مرجع و …) و نتایج آزمون شما (نتایج GMAT / GRE و …) مطابق با معیارهای مورد نیاز پذیرش بررسی می‌شود. سپس با تصمیم کمیته بورسیه دانشگاه سابانجی، انواع بورسیه‌ها اعطا می‌شود. برای بورسیه‌ی تحصیلات تکمیلی، فرصت‌های متعددی برای دانشجویان خارجی وجود دارد. هر ساله نیز دانشجویان زیادی از انواع مختلف بورسیه‌ی تحصیلی سابانجی برخوردار می‌شوند. در آخر، لطفاً توجه داشته باشید که دانشکده‌ای که درخواست داده‌اید، واحد مجازی است که به درخواست بورسیه‌ی شما پاسخ دهد.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *