موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

زراعت بانک ترکیه ( Ziraat Bankasai )

زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه (Ziraat Bankasai) یکی از بانک های قدیمی و فعال بوده که در سالیان اخیر با تغییر قوانین بانکداری کشور ترکیه، توجه بسیاری را در ایران جلب کرده است.

امروزه با توجه به تحریم های بانکی ایران، بسیاری از ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می­کنند، امکان دسترسی به خدمات بانکی بین المللی را نداشته و با مشکلات بسیاری در زمینه انتقال وجه و غیره روبرو هستند.

از طرفی حمل پول به صورت نقد به همراه مسافران نیز نگرانی های زیادی را به دنبال دارد. در این میان، احتمالا واژه “زراعت بانک ترکیه” یا Ziraat Bankasai را در سال های اخیر بسیار شنیده اید و کنجکاو هستید که بدانید این واژه چه معنایی دارد. زراعت بانک ترکیه یکی از بانک های قدیمی و فعال کشور ترکیه بوده که در طی سالیان اخیر با توجه به تغییر قوانین بانکداری کشور ترکیه و وضع قوانین جدید آن، توجه بسیاری را به خود خصوصا در ایران جلب کرده است.

با توجه به مجوزی که از طرف بانک مرکزی کشور ترکیه به زراعت بانک ترکیه داده شده است، ایرانیانی که در کشور ترکیه زندگی می­کنند با داشتن پاسپورت ایرانی، کارت اقامت در ترکیه و یا شماره مالیاتی خود، می­توانند نسبت به افتتاح حساب خود در این بانک اقدام کرده و از کلیه مزایای آن بهره مند شوند.

در این مقاله جزییات بیشتری را در خصوص زراعت بانک کشور ترکیه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تاریخچه تاسیس زراعت بانک ترکیه:

پس از اتخاذ مدل­های شرقی در تجارت و امور مالی توسط امپراتوری عثمانی در نیمه اول قرن 19 ، بانک­های خارجی در کشور ترکیه شروع به کار کردند. انباشت سرمایه ای که برای استقرار سیستم بانکی با ماهیت ملی کافی باشد، در آن دوره در کشور ترکیه شکل نگرفته بود و بنابراین امکان استفاده از حضور بانک های ملی به عنوان ابزاری برای مدیریت سیستم های مالی وجود نداشت.

بخشي از جامعه كه بيشتر از اين وضعيت رنج مي­برد، كشاورزان بودند كه اكثريت بزرگ جمعيت را تشكيل مي­دادند. گروه بزرگی از کشاورزان که به سختی می­توانستند در بخش کشاورزی تأمین معاش کنند، به دلیل نداشتن ساختار شرکتی مناسب، دائماً نیاز به وام از افراد خصوصی داشتند تا بتوانند بواسطه دریافت این وام ها هزینه های خود را تامین کنند.

تاریخچه زراعت بانک ترکیه

همچنین تاجران و پیشه وران مختلفی مانند تجار فروشنده تجهیزات کشاورزی، عمده فروشان، صادرکنندگان، کمیسیونرها ، واسطه ها و صاحبان فروشگاه های رفاهی، همگی جزو گروه وام دهندگان پول به کشاورزانی بودند که در این حرفه فعالیت داشتند. به این نوع وام­های با بهره بالا از افراد خصوصی “وام­های ربوی یا اوراق قرضه” اطلاق می­شد. در ادامه اصطلاح “پرونده های دولتی” (Memleket Sandıkları) مرسوم شد. پول جمع آوری شده در صندوق های چوبی (در زبان ترکی به آن ها ” sandık ” گفته می­شود)، ذخیره شده و به کشاورزان وام داده می­شد تا در هنگام برداشت محصولشان آن مبلغ بازگردانده شود.

با تصویب “مقررات پرونده دولتی” در سال 1867 ، پرونده های دولتی در سراسر امپراتوری عثمانی وارد عمل شدند (پرونده های روسیچوک، اسکی کوما (شهرهای بلغارستان) و نیکوزیا اولین نمونه ها بودند) ، و خدمات موفقیت آمیزی را در طی سالیان بسیار انجام دادند.

دو سوم سود ناشی از مواردی که پس از کسر هزینه ها از درآمدهای حاصل از تسهیلات اعتباری باقی می­ماند، در ساخت و بازسازی الزامات اساسی عمومی در مناطق مربوطه مانند مدارس ، جاده ها و پل ها مورد استفاده قرار می­گرفت. از این نظر، موارد دولتی نیز به شهرسازی کشور کمک کرد. با این وجود، انحطاط مشاهده شده در عملکرد موارد دولتی در سالهای بعد، کارایی آن را کاهش داد.

با تصور اینکه می­توان با تسلیم تعاونی ها به دولت مرکزی، نتایج منفی آن را کاهش داد، دولت در همین راستا در سال 1883 “مواردی برای منافع عمومی” (Menafi Sandıkları) ایجاد کرد. پس از معرفی مواردی برای منافع عمومی؛ سیستم بانکداری ملی مجدداً تنظیم شده، روشهای کدگذاری و حسابداری مطابق با استانداردهای مدرن و علمی انجام شد و تحت بازرسی مستقیم دولت مرکزی قرار گرفت. اگرچه این ساختار جدید عملکرد نسبتاً تجاری مناسبی را برای بازرسی ایجاد کرد، اما در ادامه نیاز به نوعی از سیستم بانکداری جدید احساس می­شد..

ایده و تمایل به سازماندهی سازمان کنونی در قالب یک بانک، زمانی ایجاد شد که حقایق مربوط به موارد منافع عمومی نیازها را برآورده نمی­کرد و اساساً از جنبه اداری، تجدید نظر لازم بود. این موضوع توسط عبدالحمید دوم نیز به طور جدی مورد توجه قرار گرفت. در صورت­جلسه های ارسال شده توسط وزیر بزرگ کمیل پاشا به کابینه و عبدالحمید دوم، ضرورت لغو پرونده های مربوط به منافع عمومی به علت آنکه آنها دیگر نمی­توانستند فعالیت کنند صادر شده و در عوض تأسیس بانک زراعت انجام شد.

پس از لازم الاجرا شدن صورتجلسه مورد بحث با تأیید عبدالحمید دوم ؛ بانک زیارت ، یک موسسه مالی مدرن بود که جانشین پرونده های منافع عمومی شده و به طور رسمی در 15 آگوست سال 1888 تأسیس شد.

کلیه پرونده های مزایای عمومی که در آن دوره فعال بود به شعب این بانک تبدیل شده و به مرحله اجرا درآمدند. سهام عام المنفعه که تا آن روز منبع مالی پرونده های منافع عمومی را تشکیل می­داد نیز به این بانک منتقل شد و وجوه بعدی نیز به سرمایه بانک اختصاص یافت. پس از برداشتن چنین گامی در حقیقت، دوره جدیدی از اعتبارات سازمان یافته کشاورزی در تاریخ کشور ترکیه آغاز شد.

انواع حساب های بانکی مختلف در زراعت بانک ترکیه:

به طور کلی چهار نوع حساب در زراعت بانک ترکیه وجود دارد:

شخصی، شرکتی؛ جاری، سپرده.

زراعت بانک (Ziraat Bankasai) برای هر شرکتی حساب می­تواند اقدام به افتتاح حساب کند، از جمله در حوزه های قضایی کلاسیک خارج از کشور.

افتتاح حساب طلایی(Gold Account) ضمانت شده توسط زراعت بانک:

با حساب سپرده طلایی خود می­توانید طلا را به لیر ترکیه و دلار آمریکا خرید و فروش کنید. همچنین به آسانی از طریق شبکه گسترده شعبه های سراسر کشور و همچنین شعبه اینترنتی زراعت بانک قابل دسترسی است.

امکانات: با حساب سپرده طلایی خود می­توانید طلا را معاف از مالیات بر درآمد و بدون هیچ هزینه ای، با حداقل مبلغ معامله 1 گرم خرید و فروش کنید. طلایی که از طریق این حساب ها خرید و فروش می شود خلوص 1000/1000 دارد و بنابراین قیمتهای اعلام شده طلا ، قیمتهای طلای خالص 1000/1000 است. لازم بذکر است که تحویل طلای فیزیکی در هنگام افتتاح حساب یا معاملات در دسترس نیست و به طور مشابه، پرداخت فیزیکی طلا ممکن است انجام نشود.

افتتاح حساب جاری لیر ترکیه (Turkish Lira Current Account) زندگی شما را آسان می­کند!

آیا می خواهید پول خود را بدست آورید و هر زمان که به آن نیاز داشتید به راحتی از آن استفاده کنید؟ بدنی منظور به شما پیشنهاد میکنیم که در زراعت بانک ترکیه یک حساب جاری لیر باز کنید و از گزینه های متعدد آن استفاده کنید. به منظور آسان کردن زندگی شما در هر زمان که نیاز دارید، از طریق شبکه گسترده کشور ترکیه و از طریق شعب و دستگاه­های خودپرداز خدمات بانکی موردنظرتان به راحتی قابل دسترسی خواهد بود.

امکانات: برای پرداخت خودکار فاکتور، پرداخت کارت اعتباری و بازپرداخت وام از وجوه موجود در حساب جاری لیر خود به طیف گسترده ای از موسسات شرکت کننده، می توانید خدمت “شعبه مستقیم” را در شعبه زراعت بانک انتخاب کنید. حتی اگر موجودی حساب بانکی شما کافی نباشد، شما می­توانید حساب جاری لیر خود را به منظور حساب نقدی انتخاب کرده و پرداخت خود را به حساب جاری اضافه برداشت تبدیل کنید.

همچنین شما می­توانید انتقال بانکی و معاملات EFT را از طریق حساب جاری لیر خود انجام دهید.

حساب بانکی Basak به حساب شما ارزش اضافه می­کند:

در واقع حساب Başak نوعی از حساب جاری لیر است که به طور خودکار فروش و خرید صندوق را انجام می­دهد.

هنگامی که پول به حساب Başak واریز می­شود، مانده باقیمانده بالای 600 لیر ترکیه به طور خودکار در صندوق نقدینگی نوع B بانک Ziraat سرمایه گذاری می­شود. به طور مشابه هنگامی که پول برداشت می­شود (به منظور EFT ، نقل و انتقالات بانکی ، اوراق قرضه دولتی یا خزانه ، وجوه یا خرید ارز خارجی) و یا برای پرداخت (فاکتورها ، سفارشات دائمی و غیره) وجوه به طور خودکار فروخته می شود.

امکانات: برای اینکه ثبت نام از طریق این کانال ها انجام شود، باید یک حساب جاری در بانک زراعت ترکیه داشته باشید و یک حساب سرمایه گذاری مرتبط با آن نیز ایجاد کنید و این حساب ها باید در کانالی که از طریق آن تراکنش انجام می­شود، ثبت شوند تا مورد استفاده قرار گیرند.

مشتریانی که دارای حساب جاری اضافه برداشت (این حساب مشمول دستورات ثابت برای پرداخت اقساط وام شخصی نمی­شود و در محدودیت حساب جاری، میزان اضافه برداشت باید به گونه ای باشد که حداقل مبلغ 150 لیر در حساب موجود باشد)، کارت اعتباری و حداقل یک سفارش مستقیم بدهی یا دائمی هستند، نیز قادر به ایجاد و ثبت نام این حساب از طریق یکی از شعب زراعت بانک خواهند بود. لازم بذکر است که ثبت نام هایی که از طریق شعب اینترنتی یا بانکداری تلفنی درخواست می­شوند، مشمول چنین شرایطی نخواهند بود.

زراعت بانک ترکیه

حساب جاری ارزی خارجی(Foreign Currency Current Account):

شما می­توانید از فرصت پس انداز پول با ارزهای مختلف خارجی استفاده کنید. آیا دوست دارید با ارزهای خارجی پس انداز کنید و هر زمان که مایل بودید بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید؟

بدین منظور شما می­توانید یک حساب جاری ارز خارجی را در زراعت بانک ترکیه باز کنید چراکه این نوع از حساب جاری به راحتی از طریق شبکه گسترده شعبه های سراسر کشور قابل دسترسی است.

امکانات: شما می­توانید از طریق حساب جاری ارز خارجی خود انتقال پول خارجی را به آسانی انجام دهید.

 • با سپردن نرخ بهره بانک Ziraat با حساب سپرده گذاری زماني Ziraat TL ، پس اندازهای خود را در عین حفاظت از ارزش لیر ترکیه تضمین کنید!

شما می­توانید یک حساب واریزی TL Ziraat TL با شرایط 1 ماه ، 3 ماه ، 6 ماه ، 1 سال و یا شرایط جزئی باز کنید و پس از انقضای مدت، سرمایه خود را با بهره بازیابی کنید.

امکانات: ممکن است یک حساب واریز مدت زمان TL Ziraat با شرایط 1 ماه ، 3 ماه ، 6 ماه ، 1 سال یا شرایط جزئی افتتاح شود. نرخ های بهره برای برداشت قبل از انقضای مدت اعمال می­شوند. سرمایه سرمایه گذاری شده شما با سود حساب جاری جبران می­شود. همچنین مدت اعتبار حساب سپرده گذاری TL شما به طور خودکار در همان مدت دوره قبلی تمدید می­شود مگرآنکه خود درخواست لغو تمدید آن را به بانک بدهید.

حساب پس انداز زراعت بانک به شما کمک می­کند تا پس اندازهای خود را از طریق پرداخت های کوچک و منظم برنامه ریزی کنید!

مجموع مبالغ پس انداز شده هر 1 یا 3 ماه یکبار سرمایه گذاری می­شود که به TL ، EUR یا USD نشان داده شده و بسته به نیاز شما بین 5 تا 10 سال اعتبار دارد. بنابراین شما می­توانید همین حالا برنامه ریزی کنید تا در آینده خود سرمایه گذاری کنید!

امکانات:

 • حساب پس انداز بانک زیارت ممکن است به یک حساب جاری TL یا یک حساب جاری ارزی مرتبط باشد.
 • پرداختهای ماهانه یا سه ماهه ممکن است از طریق حساب پیوندی یا از طریق بدهی مستقیم سرمایه گذاری شود.
 • نرخ سود حساب پس انداز به نرخ روز باز شدن ثابت است. در پایان هر سال، حساب با نرخ بهره اعلام شده برای محصول به روز می شود.
 • در صورت از دست دادن پرداخت ماهانه یا سه ماهه توسط مشتری، حساب بسته می­شود و موجودی آن به حساب جاری متصل منتقل می شود.
 • در صورتی که پول قبل از سررسید از حساب خارج شود، حساب بسته شده و موجودی آن به حساب جاری متصل منتقل می­شود.
 • علی رغم ارزیابی مجدد سود سالیانه، سود حساب جاری در بازه زمانی شروع دوره حساب تا پایان آن اعمال می­شود.
 • حداقل سپرده افتتاح حساب 50 TL/USD/EUR ، حداقل سپرده های بعدی 50 TL/USD/EUR برای برنامه های ماهانه ، 150 TL/USD/EUR برای برنامه های سه ماهه است.
 • محدودیت های ذکر شده ممکن است توسط بانک هر زمان که مناسب تشخیص داده شود، تنظیم و اعمال شود.
 • مشتریان شخصی قادرند در تمامی شعب و از طریق شعبه اینترنتی زراعت بانک اقدام به افتتاح حساب پس انداز کنند.

حساب سپرده پرداخت دوره ای(Period Payment Deposit Account):

نرخ بهره خود را با حساب سپرده پرداخت دوره ای ثابت کرده و ریسک آن را به حداقل برسانید. با یک حساب سپرده پرداخت دوره ای، می­توانید از نرخ بهره ثابت بهره مند شوید در حالی که در برابر کاهش نرخ بهره محافظت می شوید.

امکانات:

یک حساب سپرده با مدت یک سال افتتاح کرده و با انتخاب یکی از گزینه های پرداخت سود هر ماه یک بار ، 3 ماه یا 6 ماه نوع آن را مشخص کنید. حساب سپرده پرداخت دوره ای شما تحت تاثیر کاهش نرخ بهره در طول مدت مدت قرار نمی­گیرد. شما می­توانید یک حساب سپرده پرداخت دوره Ziraat به ارزش TL ، USD یا EUR باز کنید. درست مانند سایر حسابهای سپرده های موقت، بجز در صورت درخواست لغو از طرف فرد متقاضی، مطابق با دستورالعمل موجود در حساب سپرده پرداخت، دوره به طور خودکار تمدید خواهد شد.

هزینه افتتاح حساب (میزان تعرفه بانکی):

هزینه افتتاح حساب بانکی برای اشخاص حقوقی و افراد کم بوده و هیچ کارمزد دریافت نمی­شود.همچنین جهت افتتاح حساب، حداقل موجودی ارائه نمی­شود ، اما مبلغ کافی برای پوشش هزینه های بانکی باید در حساب باقی بماند.

شرایط افتتاح حساب:

بطور کلی روش افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه شامل دو مرحله است: مرحله اولیه و مرحله نهایی افتتاح حساب.

مرحله مقدماتی شامل فرآیند جمع آوری و ارائه اسناد و مدارک شما است که برای افتتاح حساب مورد نیاز است. شرایط مرحله مقدماتی کاملاً به شما بستگی دارد. روند بررسی اسناد توسط بانک و تصمیم گیری در مورد افتتاح حساب 7-10 روز کاری از تاریخ ارائه اسناد به دفتر بانک می­تواند طول بکشد.

همچنین معمولا یک زمان اضافی برای ترجمه اسناد به ترکی و دریافت شماره مالیاتی نیز لازم است. بانک زراعت ترکیه از سیاست KYC پیروی می­کند و این حق را برای خود محفوظ می­دارد که از باز شدن حساب بدون توضیح و ارائه دلایل کافی خودداری کند.

توضیحات تکمیلی:

 • کلیه پرسنلی که در شعب این بانک مشغول به فعالیت هستند مسلط به زبان های ترکی و انگلیسی هستند و بنابراین شما مشکلی در برقراری ارتباط با آنها نخواهید داشت.
 • کارت های اعتباری صادره از زراعت بانک ترکیه مسترکارت و ویزا کارت هستند.
 • این بانک خدمات دیگری نظیر سپرده بانکی، معاملات تسویه حساب، عملیات اسنادی، گاوصندوق، وام و خدمات مربوط به سرمایه گذاری را به مشتریان خود ارائه می­دهد.

مدارک لازم جهت افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه:

کلیه فرم های افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه در ملاقات شخصی با مشتری ارائه می­شوند. برای افتتاح حساب لازم است یک شماره مالیاتی بالقوه برای شرکت و مدیر شرکت دریافت کنید. این اعداد توسط سازمان مالیاتی ایالت تعیین می­شوند. لازم بذکر است که با دریافت شماره مالیاتی، این امر شامل مالیات و سایر تعهدات فرد متقاضی که مقیم ترکیه است، نمی­شود و این شماره فقط برای افتتاح حساب بانکی به دست کاربرد خواهد داشت.

مدارک مربوط به شرکت عبارتند از:

 • اصل کلیه اسناد قانونی ؛
 • توضیحات دقیق شرکت
 • اگر بیش از 1 سال از تاریخ ثبت شرکت گذشته باشد، بانک می­تواند موارد زیر را نیز درخواست کند:
 • گواهی وضعیت مالی زیر رساله که بیش از 1 سال از تاریخ صدور آن نیست ؛
 • گواهی وظیفه تحت عنوان آپوستیل حداکثر 1 سال از تاریخ صدور.

اسناد دارنده حساب (وکیل شرکت) و یا افراد ذینفع:

 • اصل گذرنامه ملی با مجوز اقامت (برای شهروندان روسیه و اوکراین) ؛
 • اصل پرداخت هزینه خدمات بیشتر از 3 ماه، در صورت عدم ثبت نام در گذرنامه ؛
 • اصل گذرنامه خارجی

بانک همچنین ممکن است برای مدیر، سهامدار، منشی فرد متقاضی (در صورت استفاده شرکت از خدمات متقاضی) اسناد ذیل را درخواست کند:

– کپی گذرنامه (اگر سرپرست، دبیر و یا سهامدار  یک فرد باشد). پس از توافق بر سر امکان افتتاح حساب، ارائه اصل رونوشت محضری از گذرنامه و قبوض آب و برق مدیران نامزد تحت عنوان آپوستیل به بانک ضروری است.

– یک کپی از گواهی نامه تأسیس تحت apostille ، اساسنامه و تفاهم نامه تحت apostille ، پروتکل تعیین مدیر تحت (اگر مدیر، سهامدار و منشی شخص حقوقی باشد). اگر این شرکت بیش از 1 سال پیش تأسیس شده باشد، گواهی وضعیت خوب رساله مالی و گواهی وظیفه تحت عنوان آپوستیل که بیش از 1 ماه بزرگتر نیست نیز لازم است ارائه شود.

پس از توافق بر روی امکان افتتاح حساب، ارائه نسخه های محضری از اسناد تحت رساله به بانک ضروری است. هنگام ارسال اسناد برای رسیدگی به بانک، تمامی اسناد و مدراک باید به زبان ترکی ترجمه شده و دارای مهر محضری باشند. همچنین این امکان نیز وجود دراد که در طول فرایند بررسی، بانک زیارت ترکیه  اسناد اضافی دیگری را نیز درخواست کند.

دفاتر نمایندگی های زراعت بانک ترکیه:

زراعت بانک ترکیه شعب مختلف و بسیاری را در کشورهای انگلستان ، بلغارستان ، قبرس ، یونان ، امارات متحده عربی ، کوزوو ، عراق ، ایران ، بحرین و همچنین شرکتهای تابعه بانک زیرات در آلمان ، مونته نگرو ، روسیه ، بوسنی و هرزگوین ، گرجستان ، آذربایجان ، قزاقستان ، ازبکستان و ترکمنستان دارد.

نحوه مدیریت حساب بانکی و دسترسی به آن:

روش های مختلفی برای برداشت و واریز وجه به حساب بانکی شما در زراعت بانک وجود دارد. از جمله این روشها استفاده از بانکداری اینترنتی است. همچنین هنگام انتقال از طریق بانکداری اینترنتی، محدودیت 200،000 TL برای هر تراکنش وجود دارد. با فعالیت فعال از طریق بانکداری اینترنتی در این بانک، این محدودیت در طول زمان به مبلغ یک میلیون لیر در هر معامله افزایش خواهد یافت. هنگام ارسال سفارش پرداخت از طریق ایمیل، هیچ محدودیتی در پرداخت ها وجود ندارد.

تعرفه های مربوط به خدمات بانک زراعت:

میزان تعرفه های بانک زراعت برای هر نوع خدمت متفاوت بوده و برای مشاهده این تعرفه ها می­توانید اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول در این موضوع

برخی سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد

بانک زیارت در حال حاضر در چند کشور و نقاط خدماتی فعالیت می کند؟
تا تاریخ 30 ژوئن 2021 ، این بانک دارای 1728 شعبه داخلی در کشور ترکیه است. بانک زیارت دارای شبکه خدمات گسترده خارجی در 17 کشور با 114 نقطه خدمات (شامل 24 شعبه خارجی، 1 دفتر نمایندگی و 9 بانک فرعی بین المللی) است.
چگونه می توانم پول به بانک زراعت ارسال کنم؟
از نزدیکترین شعبه بانک زراعت خود در میان بیش از 1700 شعبه در سراسر کشور دیدن کرده و فرم ارسال پول را پر کنید. سپس فرم تکمیل شده خود را با مبلغ ارسال شده و هزینه خدمات به نماینده شعبه ارسال کنید.
مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب ارزی بانک زراعت چیست؟
اسناد لازم برای افتتاح حساب افراد براساس شناسنامه معتبر برای ساکنان (کارت شناسایی و گذرنامه) و گذرنامه فرد غیر مقیم است که مشتری موظف به ارائه و ثبت اقامت خود در ترکیه است. سایر مستنداتی که از مشتری در بانک دریافت می­شود، به بخشهای زیر اشاره دارد: فرم مربوط به درخواست افتتاح حساب فرم شناسایی افراد در معرض سیاسی (فرم PEP) موافقت نامه افتتاح و مدیریت حساب تراکنش با شعبه مورد نظر از Ziraat Bank لازم بذکر است که حضور شخصی افتتاح کننده حساب الزامی بوده و تمامی امضاکنندگان باید اشخاص حقیقی بالغ باشند که در واقع نماینده قانونی حساب تازه افتتاح شده هستند و به مدیریت وجوه موجود در حساب دسترسی خواهند داشت.
اگر با پاسپورت در بانک زراعت ترکیه حساب باز کنم و مستر کارت دریافت کنم، چگونه میتوانم پول مستر کارت را در ایران نقد کنم یا انتقال بدهم؟
متاسفانه امکان استفاده از کارت های بین المللی همچون مسترکارت (فرقی نمیکند از کدام بانک ترکیه ای داشته باشید) در ایران مقدور نمیباشد. به دلیل وجود سیستم دو مرحله ای تایید در سیستم بانکی ترکیه (معادل رمز پویا در ایران) فقط به شرط اینکه سیم کارت متصل شده به حساب بانکی شما در ترکیه بوده و فعال باشد و امکان دریافت کد و نهایی کردن انتقال به حساب شخص ثالث (به عنوان مثال صرافی) وجود داشته باشد، میتوانید از حساب خود پول برداشت کرده و از طریق صراف استفاده کنید.
آیا زراعت بانک در ایران شعبه دارد؟
بانک زراعت ترکیه در ایران هیچ شعبه ای ندارد و برای افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه نیاز است که یک بار به استانبول سفر کنید. شعبه های خاصی از زراعت بانک ترکیه اقدام به افتتاح حساب برای ایرانیان می­کنند.

سخن پایانی

همانطور که قبلا اشاره شد، کشور ترکیه با وجود فرصت های تحصیلی، شغلی و سرمایه گذاری مناسب، مقصد مناسبی برای افراد خارجی متقاضی مهاجرت است. این کشور می­تواند با فراهم کردن محیط شغلی مناسب به همراه شرایط زندگی با رفاه در سطح خوب گزینه مناسبی جهت مهاجرت و زندگی باشد و فرد متقاضی به همراه خانواده خود قادر خواهد بود از کلیه مزایای مهاجرت به این کشور بهره مند شود.

با توجه به مشکلات اخیر کشور ایران به علت وضع تحریم های بانکی سنگین، استفاده از خدمات بانکی و مالی زراعت بانک ترکیه با توجه به آنکه به ایرانیان غیرمقیم ترکیه نیز خدمات بانکی ارائه می­دهد، بسیار مفید بوده و افراد ایرانی ساکن در ترکیه قادر خواهند بود بواسطه افتتاح حساب بانکی در زراعت بانک کشور ترکیه بخش زیادی از مشکلات مربوط به تحریم های بانکی را حل کنند.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید و در خصوص زراعت بانک ترکیه سوالاتی در ذهن وجود شما وجود دارد، می­توانید با ما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید. مشاورین ما در شرکت آرال گام پاسخگوی سوالات شما خواهند بود و در مسیر مهاجرت شما را راهنمایی خواهند کرد.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.7 از 5 از 7 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آواتار مانا
  مانا
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر
  آیا یک فرد خارجی (روسی ) میتواند در شعب زراعت بانک ایران حساب باز کند ؟
  در صورت وجود این امکان پس از آن امکان واریز ارزی به حساب در ایران به دلار یا روبل و برداشت در ترکیه به لیر وجود دارد؟
  در غیر این صورت
  امکان حواله از چه بانکی به شعب زراعت بانک در ترکیه وجود دارد؟

  • آواتار آرال گام
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

   با سلام
   بانک زراعت در ایران شعبه ای ندارد
   حساب لیر، یورو، پوند، فرانک، درهم می تونیم براشون باز کنیم
   امکان استفاده در ایران هم وجود دارد

 2. آواتار مجید
  مجید
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام اگر در ترکیه حساب ارزی زراعت بانک باز کنیم میتونیم از حسابمون که دلار هست به کشور کانادا پول حواله کنیم حساب ارزی در ترکیه چه کاربردی داره ممنون

  • آواتار آرال گام
   ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

   با سلام
   ایرانی ها فعلا بخاطر تحریم فقط می توانند دریافت کننده سوئیفت باشند. برای ارسال می بایست از حساب رابط استفاده کرد.

   داشتن حساب بین المللی کلی مزیت دارد که ارسال حواله تنها یکی از آنهاست.

 3. آواتار ZENULAH ABIDDINI
  ZENULAH ABIDDINI
  ۲۵ دی ۱۴۰۰

  سلام علیکم من میخوام یک حساب بانکی زراعت میخواستم

  • آواتار آرال گام
   ۲۵ دی ۱۴۰۰

   سلام
   وقت بخیر
   در خدمتتان هستیم. می توانید با موسسه تماس بگیرید

  • آواتار ZENULAH ABIDDINI
   ZENULAH ABIDDINI
   ۲۷ دی ۱۴۰۰

   سلام علیکم

   • آواتار آرال گام
    ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

    سلام
    بفرمایید
    در خدمت تان هستیم

 4. آواتار شعله
  شعله
  ۱۰ دی ۱۴۰۰

  سلام من موبایل بانک زراعت رو تو موبایلم ریختم تازه یه واحد خریدم چطور به حسابم از ایران پول بریزم؟

  • آواتار آرال گام
   ۱۱ دی ۱۴۰۰

   با سلام
   بسلامتی. مبارک باشه
   برای انتقال پول به حساب خودتون می تونید با دفتر تماس بگیرید و قیمت روز که مشخص شد. معادل ریال را در ایران تحویل می دید و معادل لیر یا دلاری را در حساب خود در ترکیه دریافت می کنید. برای اطلاعات بیشتر می تونین با شماره های شرکت تماس بگیرید