موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

آزمون SAT

تحصیل آزمون SAT

یکی از مهمترین دلایلی که دانشجویان تحصیل در ترکیه، کانادا و یا آمریکا را انتخاب می­کنند، کیفیت بالای تحصیل و سیستم آموزشی در این دو کشور است. چرا که دانشجویی که مدرک خود را از یکی از کالج ها و یا دانشگاه های کانادا و یا آمریکا دریافت می­کند، برتری خاصی نسبت به سایر رقبای خود خواهد داشت. امروزه متقاضیان زیادی برای تحصیل در کالج و یا مقطع کارشناسی به دانشگاه های آمریکا و یا کانادا درخواست می­دهند. یکی از ملزوماتی که این داوطلبان باید داشت باشند کسب نمره مناسب در آزمون SAT است.

آزمون SAT مخفف عبارت “Scholastic Assessment test” بوده و در واقع نوعی آزمون ورودی برای دانشجویانی است که مایل به پذیرش دوره های کارشناسی در خارج از کشور، به ویژه در کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده آمریکا و کانادا هستند. این آزمون به صورت کاغذی بوده و مواد امتحانی آن ارزیابی سطح زبان و مهارت های استدلال ریاضی متقاضیان را مورد سنجش قرار می­دهد. در این مقاله تلاش شده است تا به معرفی آزمون SAT پرداخته و اطلاعات مفیدی را در اختیار متقاضیان شرکت در این آزمون قرار دهیم.

معرفی آزمون SAT جدید

در سال 2016 ، تغییرات عمده ای در قالب و الگوی آزمون SAT ایجاد شد و این آزمون به امتحان SAT جدید تبدیل شد. اگرچه شرایط اولیه و حداکثر زمان آزمون یکسان است، اما بسیاری از موارد دیگر از جمله موضوع های مورد سوال، مدت زمان برگزاری امتحان و الگوی نمره دهی در آزمون SAT جدید تغییر کرده است.

در حالی­که آزمون SAT قدیمی شامل بخش هایی از خواندن، نوشتن و ریاضیات بود، آزمون SAT جدید شامل بخش هایی از خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد و ریاضیات است. در امتحان یک بخش مقاله نویسی یا Essay نیز وجود دارد، اما برای متقاضیان اختیاری است. ما پیشنهاد می­کنیم که در بخش مقاله آزمون نیز شرکت کنید، زیرا شرکت در این بخش می­تواند به شما در بهبود نمره کل در آزمون SAT کمک کند.

مدت زمان آزمون نیز در SAT جدید از 3 ساعت و 45 دقیقه به 3 ساعت برای متقاضیانی که در بخش مقاله حاضر نمی­شوند و 3 ساعت 50 دقیقه برای متقاضیانی که در بخش مقاله شرکت می­کنند، تغییر کرده است. علاوه بر این، سیستم ارزیابی آزمون جدید نیز تغییر کرده است. بطوریکه در آن مقالات اکنون به جای مقیاس قدیمی 600-2400 ، بین محدوده امتیاز 400-1600 ارزش گذاری شده اند. همچنین، برای پاسخ های اشتباه در SAT جدید هیچ نمره منفی ای وجود ندارد.

آزمون SAT

کلیات آزمونSAT جدید

بسیاری از کالج ها به عنوان بخشی از فرایند پذیرش به نمرات آزمون SAT یا ACT نیاز دارند. بنابراین ارائه نمره SAT شما جزء کلیدی پروسه پذیرش در برنامه موردنظرتان در کالج مربوطه خواهد بود. در واقع SAT یک آزمون ورودی است که اکثر کالج ها و دانشگاه ها بعنوان ملاکی برای سنجش و تصمیم گیری در مورد پذیرش افراد متقاضی از آن استفاده می­کنند.آزمون SAT یک آزمون چند گزینه ای است که با مداد و کاغذ توسط هیئت کالج برگزاری و اداره می شود.

هدف از آزمون SAT سنجش میزان آمادگی دانش آموز دبیرستانی برای ورود به کالج و در حقیقت با این سنجش عملی افرادی که از نظر سطح علمی موردنظر با هم در یک نقطه مشترک هستند وارد سیستم آموزشی کشور موردنظر می­شوند. مسئولان پذیرش کالج­ها، نمرات استاندارد شده حاصل از این آزمون را در کنار معدل دبیرستان، کورس ها و واحدهایی درسی که فرد در دبیرستان گذرانده است، توصیه نامه های معلمان و یا مربیان، فعالیتهای فوق برنامه، مصاحبه های پذیرش و مقالات فرد متقاضی بررسی می­کنند تا به جمع بندی درسی برای تصمیم گیری برسند.

همچنین میزان اهمیت و تاثیر نمرات حاصل از آزمون SAT در فرایند درخواست کالج از مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت خواهد بود. به طور کلی، هرچه در آزمون SAT و یا ACT امتیاز و نمرات بیشتری کسب کنید، گزینه های احتمالی بیشتری برای انتخاب و شانس پذیرش در کالج در اختیار شما قرار می­گیرد.

بطور کلی در آزمون SAT دو بخش وجود دارد:

بخش سوالات مربوط به ریاضی(math section) و بخش سوالات مربوط به سنجش مهارت های خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد(Evidence-Based Reading and Writing).

آزمون SAT همچنین شامل یک بخش مقاله اختیاری(SAT Essay) است. نمرات SAT Essay به صورت جدا از نمرات کلی آزمون گزارش می­شود. ممکن است برخی از کالج ها نیاز به تکمیل مقاله SAT داشته باشند و در این صورت لازم است که شما حتما بخش مربوط به SAT Essay را گذرانده باشید. بنابراین پیشنهاد ما این است که جزییات مربوط به آزمون SAT را حتما قبل از ثبت نام و شرکت در این آزمون در وب سایت کالج و یا دانشگاه مربوطه بررسی کنید تا با دانش بهتری نسبت به ثبت نام آزمون خود بتوانید اقدام کنید.

بخش اصلی سوالات مربوط به سنجش مهارت های خواندن و نوشتن شهودی در آزمون SAT نیز خود به چهار پارت کوچکتر تقسیم بندی می­شود که شامل خواندن، نوشتن، زبان و ریاضی (استفاده از ماشین حساب در این بخش غیرمجاز است). لازم بذکر است که در بخش اصلی مربوط به سوالات ریاضی استفاده از ماشین حساب مجاز است.

همانطور که قبلا اشاره شد شرکت کننده در آزمون همچنین می تواند به صورت اختیاری مقاله ای بنویسد که در این صورت ، این پارت بخش پنجم آزمون وی خواهد بود. همچنین در آزمونSAT هیچ گونه نمره منفی وجود نداشته و نمرات بر اساس تعداد سوالاتی که درست پاسخ داده شده اند تعیین می­شوند.

در ادامه به معرفی بیشتر بخش های مختلف این آزمون خواهیم پرداخت.

  • بخش مهارت خواندن:

آزمون خواندن SAT شامل 52 سوال بوده و مدت زمان پاسخ گویی به این بخش 65 دقیقه است. همه سوالات چند گزینه ای هستند و بر اساس متن داده شده باید به سوالات مربوطه پاسخ داده شود. جداول، نمودارها و گراف های مختلفی ممکن است در این بخش مورد سوال واقع شوند، اما برای یافتن پاسخ صحیح به سوالات مربوطه نیازی به داشتن علم ریاضی نیست.

کلیه مقالات بخش مهارت خواندن آزمون SAT از سه زمینه اصلی تاریخ، مطالعات اجتماعی و علوم طبیعی تهیه شده است. برای مثال سوالات مربوط به سنجش مهارت خواندن SAT همیشه شامل یک قطعه از ادبیات ایالات متحده یا جهان، یک قطعه از یک سند تأسیس ایالات متحده یا یک متن مرتبط با آن؛ متنی در خصوص اقتصاد، روانشناسی، جامعه شناسی یا علوم اجتماعی دیگر خواهد بود.

  • بخش مربوط به آزمون نوشتاری و زبان:

بخش مربوط به آزمون نوشتاری و زبان در آزمون SAT متشکل از 44 سوال چند گزینه ای بوده و مدت زمان پاسخگویی به این سوالات 35 دقیقه خواهد بود. مشابه تست خواندن، همه سوالات بر اساس قسمت هایی از خواندن متن هایی است که ممکن است با جداول، نمودارها و گراف­های مختلفی همراه باشد. از شرکت کننده در آزمون خواسته می­شود که قسمت های مختلف متنی را بخواند و اصلاحات خاصی را انجام داده و یا مطالب موردنظر را از نظر نوشتاری بهبود بخشد.

مطالب موردسوال در این بخش از آزمون معمولا از محتواهای موضوعی تا روایت های غیر داستانی در موضوعات مختلف است. مهارتهای مورد ارزیابی عبارتند از: افزایش سطح درک مطلب، بهبود انتخاب کلمه؛ بهبود تجزیه و تحلیل موضوعات در مطالعات اجتماعی و علوم؛ تغییر ساختار جمله یا کلمه به منظور افزایش کیفیت سازمانی و تأثیر نوشتن، اصلاح یا بهبود ساختار جمله و استفاده از کلمات و علائم نگارشی. همچنین آزمون نوشتاری و زبان شامل دو زیرمجموعه است که هر یک از 1 تا 15 امتیاز را شامل می­شود.

  • بخش مربوط به سنجش دانش ریاضی:

در آزمون SAT دو بخش مربوط به سوالات ریاضی وجود دارد: آزمون ریاضی بدون ماشین حساب و آزمون ریاضی با استفاده از ماشین حساب. در مجموع، آزمون ریاضی 80 دقیقه بوده و شامل 58 سوال است: 45 سوال به صورت چند گزینه ای و 13 سوال به صورت تشریحی است.

نکات آمادگی در آزمون SAT:

اکنون که با قالب کلی این آزمون و معیارهای نمره دهی آن آشنا شده اید، در اینجا نکاتی ذکر شده است که به شما کمک می­کند تا آسان تر برای هر بخش از آزمون SAT آماده شوید.

نکاتی برای بخش EBRW: و یا خواندن و نوشتن شهودی:

در اینجا نکاتی را به منظور آماده سازی بهتر فرد متقاضی برای بخش خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد در آزمون SAT یادآوری کرده ایم. نکات مربوط به بخش خواندن و نوشتن در زیر به طور جداگانه ذکر شده است:

نکاتی برای تقویت مهارت خواندن:

در ابتدا، هر قسمت را به طور کامل بخوانید اما نه بیشتر از یک بار. از آنجایی که شما باید سوالات 5 قسمت را در زمان 65 دقیقه بخوانید و حل کنید، بنابراین اگر وقت خود را برای بازخوانی هر یک از قسمت ها تلف کنید، احتمال دارد که زمان کافی برای اتمام تمام سوالات نداشته باشید. بنابراین  فقط قسمت­ها را با یک نگاه اجمالی نخوانید و سعی کنید آن متن را درک کنید.

انجام این امر به شما کمک می­کند تا مشخص کنید که پاسخ هر یک از سوالات این قسمت کجاست. از آنجا که همه سوالات چند گزینه ای هستند و به ترتیب دشواری در این قسمت مرتب نشده اند، سعی کنید تا آنجا که می­توانید سوالات آسان را حل کنید و سوالات دشوار را به زمان بعد بسپارید.

سعی کنید هنگام آماده شدن برای امتحانات تا آنجا که می­توانید مقاله های مرتبط با سوالات عملی را حل کنید. چرا که این امر به شما در درک انواع سوالات مطرح شده در امتحان و همچنین ارزیابی پتانسیل شما کمک می­کند.

از مشاور آموزشی خود بخواهید که به شما کمک کند نقاط ضعف خود را درک کرده و با تمرین دقیق آنها را بهبود ببخشید. همچنین یاد بگیرید که چگونه زمان را با مقالات سوالات عملی مدیریت کنید تا بتوانید حداکثر تعداد سوالات را در آزمون SAT خود حل کنید. در نهایت، از آنجا که هیچ سیستم نمره منفی در آزمون SAT جدید وجود ندارد، هیچ نمره ای را برای پاسخ های اشتباه از دست نخواهید داد. بنابراین حتی اگر در پاسخ به برخی سوالات مطمئن نیستید، سعی کنید به آنها نیز پاسخ دهید. در این صورت اگر پاسخ شما درست باشد به شما کمک می­کند تا نمره خود را افزایش دهید.

نکاتی برای تقویت مهارت نوشتاری:

درست مانند بخش خواندن، در این بخش نیز همه قسمت ها را به طور کامل اما فقط یک­بار بخوانید. به آنچه می­خوانید توجه کامل داشته باشید و سعی کنید تا آنجا که ممکن است سوالات بیشتری را امتحان کنید. در حالی که برای بخش نوشتاری آزمون SAT آماده می­شوید، بخشی که باید هنگام آماده شدن برای این آزمون بیشتر به آن توجه کنید ، یادگیری نکات Grammar است.

شما باید ساختار جملات، دستور زبان پایه و علائم نگارشی را به طور کامل تمرین کنید تا برای آزمون نوشتاری SAT آماده شوید. همچنین، سوالاتی بر اساس هموفون، اصطلاحات، زمان ها و بندها وجود دارد. بنابراین هنگام آماده شدن برای آزمون SAT باید از تمام این موضوعات دستوری آگاهی کامل داشته باشید.

تا آنجا که ممکن است مقالات مرتبط با سوالات علمی را حل کنید و آنها را توسط مشاور آموزشی خود تصحیح کرده و مدیریت زمان را بیاموزید. همچنین، در مورد نحوه آمادگی بیشتر برای بخش نوشتاری آزمون SAT ، با مشاور خود مشورت کنید. سعی کنید در پایان هر آزمون، مقداری وقت اضافی ذخیره کنید تا بتوانید پاسخ های خود را دوباره بررسی کنید. اگر به این روش تمرین کرده و عادت کنید، این امر در تجزیه و تحلیل دقیق پاسخ های شما در آزمون SAT به شما یاری خواهد داد.

 نکاتی در مورد بخش ریاضی:

در اینجا چند نکته SAT برای بخش ریاضی آورده شده است تا به شما کمک کند درک کنید که چگونه می توانید در بخش ریاضی امتحان SAT نمره بهتری کسب کنید. بسیاری از فرمول های جبری، مثلثاتی و هندسی را به خاطر بسپارید زیرا به شما در حل بسیاری از سوالات چند گزینه ای در هر دو بخش آزمون ریاضی SAT کمک خواهد کرد. همچنین محاسبات ذهنی زیادی را تمرین کنید زیرا در بخش بدون ماشین حساب در آزمون ریاضی SAT به آن نیاز خواهید داشت.

انجام و تمرین محاسبات پایه ذهنی به شما کمک می­کند تا زمان بیشتری را حتی در قسمت مجاز با ماشین حساب امتحان ذخیره کنید و بعداً قادر خواهید بود که برای بررسی مجدد پاسخ های خود از آن استفاده کنید. چندین مقاله تمرینی را تمرین کنید و آنها را توسط مشاور آموزشی خود ارزیابی کنید. اشتباهاتی را که مرتکب می­شوید تشخیص دهید و سعی کنید آنها را برطرف کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید، مدیریت زمان در زمان آزمون SAT برای شما آسان تر خواهد بود.

نکاتی برای بخش مقاله اختیاری:

اگرچه بخش مقاله در آزمون SAT اختیاری است، ما به شما پیشنهاد می­کنیم که در این بخش شرکت کنید زیرا شانس پذیرش شما در دانشگاه موردنظرتان افزایش می­یابد. در ادامه نکاتی وجود دارد که به شما کمک می­کند تا برای بخش مقاله در آزمون SAT آماده شوید.

مقاله شما باید با بررسی دیدگاه نویسنده از شواهد، استدلال و سایر تکنیک های سبک شناسی و اقناعی، حمایت و توسعه ادعاهای مورد سوال را با شواهد انتخاب شده از این قسمت، درک خود را با ارائه دلایل کافی توسط نویسنده نشان دهد.

در نگارش مقاله خواسته شده به خاطر داشته باشید که خطاب به چه کسی مقاله را می­نویسید و ممتحن در مقاله شما به دنبال چه چیزی خواهد بود. سعی کنید هر پاراگراف مقاله خود را به پاراگراف های قبلی متصل کنید زیرا این امر به ایجاد همبستگی در مقاله شما کمک کرده و خواندن را برای فرد خواننده آسان می­کند.

همچنین تمرین کنید تا ایده های خود را به درستی در مقاله سازماندهی کنید تا آشفته بنظر نرسد. قبل از امتحان، بسیاری از نمونه های مقاله های SAT را بخوانید و تمرین کنید. این به شما در درک نحوه نگارش مقاله کمک می­کند. همچنین، به گرامر و مهارت های نوشتاری، به ویژه ساخت جمله توجه زیادی داشته باشید، زیرا این واحد اصلی مقاله شما است.

سعی کنید از واژگان قابل توجهی در مقاله خود استفاده کنید. با وجود اینکه لازم نیست در استفاده از کلمات واژگان بالا مهارت داشته باشید، استفاده از واژگان آکادمیک مناسب، میزان دانش شما را در زبان انگلیسی نشان می­دهد.

هنگامی که با فرمت آزمون آشنا شدید و از این نکات پیروی کردید، می­توانید به راحتی نمره موردنظر خود را در آزمون SAT دریافت کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن برای شرکت در آزمون SAT

بطور کلی شرایط خاصی مثلا معیار سنی، برای شرکت در آزمون SAT وجود ندارد و دانش آموزان معمولاً پس از اتمام دبیرستان برای شرکت در این امتحان آماده می­شوند تا بتوانند در دوره های کارشناسی پذیرش گرفته و مشغول به تحصیل شوند. به طور کلی، دانش آموزان در گروه سنی 16 تا 18 سال در این آزمون شرکت می­کنند.

با این وجود، باید توجه داشته باشید که هیچ محدودیت سنی برای شرکت در این آزمون وجود ندارد. متقاضیان در گروه سنی 12 سال یا کمتر نیز واجد شرایط شرکت در آزمون SAT هستند، اما قبل از ثبت نام لازم است از طریق پست با کالج مربوطه مکاتبه کنند.

زمان برگزاری آزمون SAT

اکثر دانش آموزان دبیرستانی متقاضی ورود به کالج در بهار سال اول یا پاییز سال آخر دبیرستان خود در آزمون هایSAT ، ACT یا هر دو ثبت نام می­کنند. اگر لازم است قبل از درخواست برای کالج، نمره خود را بالا ببرید، لازم است برنامه زمانی خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید برای شرکت مجدد در آزمون زمانی را اختصاص دهید. آزمون SAT هر ساله در چندین ماه مختلف از سال (شامل ماه های آگوست، اکتبر، نوامبر، دسامبر، مارس، مه و ژوئن) به صورت ملی  و سراسری برگزار می­شود.

مدت امتحان و هزینه ثبت نام آزمون SAT

آزمون SAT حدودا سه ساعت به طول می­انجامد. در صورت انتخاب SAT با Essay ، مدت زمان برگزاری آزمون 3 ساعت و 50 دقیقه خواهد بود. به طور کلی هزینه شرکت در این آزمون معادل 96.5 دلار آمریکا است که در صورت درخواست برای بخش Essay یا مقاله، هزینه کل شرکت در این آزمون برابر با مبلغ 113.5 دلار آمریکا خواهد بود.

مقیاس نمره دهی در آزمون SAT

دو نمره از نتیجه آزمون SAT حاصل می­شود(یک نمره برای بخش سنجش مهارت خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد و یک نمره برای بخش ریاضی). نمرات بخش­ها در مقیاس 200 تا 800 گزارش شده است و نمره هر بخش مضرب ده است. نمره کل SAT با افزودن دو نمره بخش محاسبه شده و در مجموع نمرات کل آزمون بین 400 تا 1600 متغیر بوده و کل نمره SAT شما، مجموع نمرات بخش­های مختلف آزمونتان خواهد بود. بنابراین بالاترین نمره SAT ممکن است 1600 باشد. اگر در آزمون خود بخشEssay را نیز داشته باشید، نمره جداگانه ای بابت این بخش دریافت خواهید کرد.

نحوه ثبت نام جهت شرکت در آزمون SAT

مهلت ثبت نام جهت شرکت در آزمون SAT تقریباً پنج هفته قبل از هر تاریخ آزمون بوده و ثبت نام آنلاین در وب سایت کالج مربوطه از طریق ایجاد پنل کاربری در جای مشخصی از وب سایت آنها انجام می­شود. در مواردی و به صورت خاص ممکن است تیم بررسی درخواست های پذیرش و ادمیشن کالج مربوطه، مدارک مرتبط با ثبت نام آزمون SAT را از طریق پست از شما درخواست کند. ثبت نام در آزمون SAT تنها یک شرط دارد و آن این است که برای شرکت در این آزمون فرد متقاضی باید حتما گذرنامه معتبر داشته باشد.

ثبت نام در آزمون SAT یک فرایند آسان بوده و مانند اکثر امتحانات، برای SAT نیز باید به صورت آنلاین درخواست دهید، مگر در مواردی که از متقاضیان خواسته می­شود تا از طریق پست درخواست خود را ثبت نام کنند. هر دو فرایند درخواست آنلاین و پست الکترونیکی در ادامه به طور خلاصه مورد بحث قرار گرفته است.

ثبت نام آنلاین در آزمون SAT

شما با انتخاب این روش کلیه فرآیند ثبت نام را باید به صورت آنلاین انجام دهید و در وب سایت کالج در قسمت ادمیشن و پذیرش لینک موردنظر را ایجاد کنید. بدین منظور لازم است فرم کامل ثبت نام در آزمون SAT را به طور کامل در وب سایت تکمیل کرده و در ادامه پروفایل دانشجویی مربوطه برای خود را ایجاد کنید.

پس از پر کردن تمامی اطلاعات شخصی و آموزشی لازم، باید مرکز آزمون و تاریخ موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس باید یک عکس واضح از خود را روی فرم بارگذاری کنید. پس از این مرحله، لازم است هزینه آزمون مربوطه را به صورت آنلاین پرداخت کرده و درخواست خود را ارسال کنید. پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، هنگامی که کارت شرکت در امتحان شما آماده شود، باید آن را برای امتحان خود پرینت کرده و در روز برگزاری آزمون آن را به همراه داشته باشید.

درخواست از طریق پست

این روش ثبت نام در آزمون SAT برای داوطلبانی قابل اجرا است که فرد متقاضی یکی از شرایط ذیل را داشته باشد:

  • سن فرد متقاضی 13 سال و یا کمتر باشد.
  • فرد می­خواهد آزمون را در نزدیکی خانه خود درخواست کند.
  • فرد قادر به بارگذاری عکس دیجیتال نیست.
  • فرد متقاضی قصد دارد هزینه شرکت در آزمون را از طریق حواله یا چک پرداخت کند.

مراحل ثبت نام در این روش به شرح زیر است:

شما باید دفترچه ثبت نام مربوط به شرکت دانش آموزان در آزمون SAT را از مشاور تحصیلی یا هیئت مدرسه خود درخواست کنید.سپس لازم است فرم درخواست امتحان SAT موجود در دفترچه را مطابق دستورالعمل های ارائه شده در دفترچه پر کنید. این فرم درخواست پر شده را به همراه وجه نقد و یا چک مربوط به پرداخت هزینه درخواست امتحان را به آدرس مندرج در دفترچه (در پاکت ثبت نام آزمون) از طریق پست ارسال کنید.

سوالات متداول در این موضوع

برخی سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد

من باید در آزمون SAT شرکت کنم یا ACT؟
اکثر کالج ها و دانشگاه ها نمرات هردو آزمون SAT یا ACT را بجای یکدیگر می­پذیرند و به صورت حتما اجباری یک آزمون را بر دیگری ترجیح نمی­دهند. مطابق با تغییرات ایجاد شده در آزمون SAT در سال 016 ، ایجاد آمادگی همزمان برای شرکت در هر دو آزمون آسان تر از همیشه شده است و فرد با افزایش سطح علمی خود می­تواند در هر دو آزمون شرکت کرده و نمره لازم را کسب کند. بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شرکت در کدامیک از آزمون­هایSAT ، ACT یا هر دو آزمون برای شما مناسب است، این است که آزمون های آزمایشی هرکدام را به صورت کامل تمرین کرده و به صورت زمان بندی شده از خود امتحانم بگیرید. از آنجا که محتوا و سبک دو آزمون SAT و ACT بسیار شبیه به هم هستند، عواملی مانند نحوه کنترل فشار زمان و بررسی انواع سوالات آزمون های قبلی که چالش برانگیز هستند می­تواند به شما در تعیین اینکه کدام آزمون برایتان مناسب تر است، کمک کند.
آیا آزمون SAT امتحان سختی است؟
آزمونSAT مفاهیمی را که معمولاً در دو سال اول دبیرستان تدریس شده را به همراه چند مفهوم پیشرفته تر در ترکیب آنها با دروس ابتدایی دانشگاهی مورد سنجش قرار می­دهد. این بدان معناست که اگر از سال اول با مواد امتحانی آزمون SAT آشنا باشید، احتمالاً با چیزی مواجه نخواهید شد که برای شما کاملاً ناآشنا باشد. مشکل اصلی بسیاری از داوطلبان در درک و نحوه پاسخ­دهی به سوالات آزمون SAT و پذیرفتن تفاوت آن با اکثر آزمون های دیگر است. بنابراین بهترین راه برای غلبه بر چالش های آزمون SAT این است که خود را برای انواع سوالاتی که پرسیده می­شود آماده کرده و با ساختمان سوالات این آزمون آشنا شوید. عموما چندین عامل وجود دارد که آزمون SAT را برای بسیاری از دانش آموزان به یک آزمون سخت تبدیل می­کند. چهار فاکتور کلی که ممکن است این آزمون را به آزمونی چالشی برای دانش آموزان تبدیل کند شامل کمبود زمان(به علت ضعف و کمبود تمرین مدیریتی زمان)، وجود مفاهیم چالش برانگیز ریاضی، ضعف در مهارت خواندن سریع مطالب و وجود استرس محیطی بالا است.
آیا می توانم تاریخ برگزاری آزمون SAT خود را تغییر دهم؟
بله، این کار قابل انجام است. فقط کافی است وارد حساب کالج خود شده، روی عبارت “SAT من” کلیک کرده، سپس روی “تغییر تاریخ آزمون” کلیک کرده و دستورالعمل را دنبال کنید تا تاریخ مناسب را انتخاب کنید. در صورت انجام اینکار هزینه تغییر روز آزمون مجددا از شما دریافت خواهد شد.
آیا می توانم آزمون SAT خود را لغو کنم؟
بله، شما می­توانید. شما باید حداقل 5 روز قبل از تاریخ آزمون، به منظور لغو آن اقدام کنید و پس از آن نمی­توانید برای لغو آزمون خود درخواست دهید. لازم بذکر است که در صورت لغو، فقط یک بازپرداخت جزئی دریافت خواهید کرد. اگر به طور کلی از شرکت در آزمون SAT منصرف شده اید آن را لغو کنید در غیر این صورت اگر به علت آنکه هنوز برای شرکت در آزمون آماده نیستید، پیشنهاد می­کنیم که تاریخ آزمون خود را تغییر دهید.

سخن پایانی

امروزه افراد بسیاری متقاضی ورود به کالج ها و دانشگاه های کشورهای آمریکا و کانادا هستند. با توجه به اینکه یکی از ملزومات و مدارک لازم جهت سنجش دانش افراد متقاضی شرکت در آزمون SAT است، لازم است افراد در این آزمون شرکت کرده و حداقل نمره لازم را جهت ارائه به کالج و یا دانشگاه مربوطه کسب کنند. شرکت آرال گام با سابقه ای درخشان در برگزاری دوره های آموزشی حضوری و آنلاین جهت آموزش و آمادگی در آزمون SAT، آماده ارائه خدمات آموزشی مناسب به کلیه داوطلبان گرامی را دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در ترکیه

آزمون YÖS

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *