لوگو آرال گام

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

سرمایه گذاری

کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که این روزها به یکی از محبوب‌ترین کشورها برای ایرانیان به منظور مهاجرت، سفر و یا انجام معاملات است. برای انجام هر یک از این فعالیت‌ها شما نیاز به یک حساب بانکی خواهید داشت. باز کردن حساب بانکی به شما این امکان را خواهد داد تا با خیالی آسوده‌تر و به مراتب ایمن‌تر کارهای مالی خود را انجام دهید. فرایند افتتاح حساب بانکی در ترکیه و استفاده نمودن از آیتم‌ها و امتیازات آن، با قوانین و شرایط خاصی همراه خواهد بود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع حساب بانکی بین الملل

شما برای اینکه بتوانید معاملات خود و یا نقل و انتقالات مالی خود را به شکل بین المللی انجام دهید نیاز به یک حساب بانکی خواهید داشت که توانایی ارتباط با بانک‌های سایر کشورها را داشته باشد. ببا توجه به شرایط موجود برای بانک های داخلی، امکان انتقال پول برای کشورهای دیگر از ایران با محدودیت هایی مواجه است و این مسئله ممکن است برای کابران ایرانی دردسرهایی به وجود بیاورد.

با توجه به این مسئله بهتر است سراغ افتتاح حساب‌های بانکی در بانک‌های کشورهای دیگر بروید. به طور کلی شما می‌توانید به دو شکل افتتاح حساب خود را انجام دهید. این دو شکل به توضیح زیر خواهند بود:

 • افتتاح حساب شرکتی: همان طور که از نام آن مشخص است در این شیوه شما خواهید توانست به کمک ثبت شرکت و مدارک مربوط به شرکت خود، حساب باز نمایید. برای افتتاح حساب به این روش لازم است ابتدا یک شرکت را در کشور مدنظر خود ثبت کنید. حال خواهید توانست با ارائه مدارک مالی و قانونی شرکت خود، صاحب حساب شده و از خدمات بانکی آن استفاده نمایید.
 • افتتاح حساب شخصی: این شیوه از افتتاح حساب مناسب اشخاص معمولی است. برخی از کشورها برای باز کردن یک حساب شخصی شرط اقامت یا شهروندی را اعمال می کنند. در این چنین کشورها شما نیاز دارید که ابتدا شهروند کشور مدنظر خود شوید و یا اقامت آن را کسب نمایید و سپس با ارائه مدارک فرایند بازکردن حساب را انجام دهید. بسیاری از کشورها نیز هستند که چنین قوانین سخت گیرانه ای را اعمال نمی‌کنند و شما خواهید توانست تنها به کمک پاسپورت خود، حساب باز کنید.

افتتاح حساب به کمک پاسپورت ممکن است با محدودیت‌هایی همراه باشد و شما از انجام برخی از فعالیت‌های بانکی محروم نماید.

شما می‌توانید با توجه به شرایط خود و امکاناتی که در دست دارید از میان این دو روش دست به انتخاب بزنید. علاوه بر اینکه افتتاح حساب‌های بانکی بین المللی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند جالب است بدانید که کارت‌های بانکی بین المللی و شیوه‌های پرداخت و جابه جایی پول نیز در سطح بین المللی به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شوند. در ادامه به نمونه هایی از آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

اینفوگرافیک مراحل افتتاح حساب بانکی [وکالتی] در ترکیه

اینفوگرافیک افتتاح حساب وکالتی

اینفوگرافیک مراحل افتتاح حساب وکالتی در ترکیه

انواع کارت‌های اعتباری برای حساب‌های بین المللی

کارت‌های اعتباری و اطلاعات مروبط به آن‌ها از مهم‌ترین خدمات بانکی هستند که می‌توانند بسیاری از نقل و انتقالات را به آسانی به پیش ببرند. شما با توجه به نوع حساب خود و با توجه به خدمات بانکی که در آن حساب باز نموده اید می‌توانید کارت‌های زیر را تهیه نمایید.

·       کارت اعتباری یا Credit Card

نمونه ای از کارت‌های اعتباری است که شرکت‌ها برای واریز حقوق کارمندان خود از آن استفاده می‌کنند. اگر شما صاحب چنین کارتی هستید و شرکت طرف قرارداد شما به موقع واریزهای حقوقی را انجام می‌دهد شما قادر خواهید بود حتی مبلغی بیش از موجودی کارت خرج کنید. خوش قولی و قرارداد میان شرکت مبدا و بانک باعث می‌شود تا امتیاز و اعتبار کارت شما افزایش پیدا کند و بتوانید مبلغی بیش از آنچه در اختیار دارید را خرج کنید. این اختلاف قیمت به شکل قسطی از حساب شما کسر خواهد شد.

·       کارت نقدی یا Debit Card

نمونه معمول کارت‌ها هستند که به طور معمول به تمامی حساب‌ها تعلق می گیرد. شما می‌توانید به کمک این کارت‌ها با توجه به موجودی خود کارت بکشید و از انواع دستگاه‌های خودپرداز و پزهای بانکی استفاده نمایید.

·       کارت‌های پیش پرداخت یا Pre-Paid

نمونه ای از کارت‌ها هستند که شما می‌توانید بدون نیاز به حساب بانکی از آن‌ها استفاده نمایید. این کارت‌ها در انواع فروشگاه‌های خارج از کشور به فروش می‌رسند و شما می‌توانید با توجه به مبلغ مدنظر خود آن‌ها را در حین خرید شارژ نمایید. با توجه به اینکه این کارت‌ها کاملاً برای استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بانکی مناسب هستند و نیازی به پشت سر گذاشتن دردسرهای افتتاح حساب ندارند، می‌توانند گزینه ای مناسب برای سفرهای کوتاه مدت به کشورهای خارجی باشند.

افتتاح حساب بین المللی در ترکیه

افتتاح حساب بین المللی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که به کمک چندین بانک معروف خود مانند زراعت بانک، ایش بانک و واکیف بانک انواع خدمات ایجاد حساب‌های بین المللی را برای اتباع خارجی ارائه داده است. پیش از هرگونه توضیح اضافه خوب است دقیق‌تر با حساب بانکی بین المللی آشنا شوید.

حساب بین المللی به حسابی گفته می‌شود که هیچ گونه محدودیتی برای واحد پول وجود ندارد و شما خواهید توانست انواع واحدهای پولی را به نقاط مختلف دنیا انتقال دهید و از تمامی خدمات بانکی معمول برای آن‌ها بهره مند شوید. به طور کلی سایر خدمات و کارت‌هایی که توسط بانک‌ها برای باز کردن این حساب به شما ارائه می‌شود چندان تفاوتی با حساب‌های معمولی نخواهد داشت.

شما برای افتتاح حساب در ترکیه باید بدانید که با توجه به ملیت خود با دردسرهای بیشتری روبه رو می‌شوید. شما نیاز به مدارکی برای احراز هویت خود نیاز خواهید داشت. اگر شما اقامت ترکیه را ندارید و یا به عنوان اتباع خارجی آن محسوب نمی‌شوید لازم است که نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

 • اولین و مهم‌ترین نکته این است که شما بایستی برای افتتاح حساب حتماً در شعبه بانک مدنظر خود حضور داشته باشید.
 • به یاد داشته باشید که برای افتتاح حساب در ترکیه به شکل بین المللی شمانبایستی مبلغ اولیه و یا دپوزیت در حساب خود داشته باشید.
 • شما برای باز کردن حساب بین المللی به شکل غیر مقیم بودن به یک آدرس معتبر نیاز خواهید داشت. این آدرس می‌تواند آدرس محل زندگی شما و یا کار شما باشد همچنین نیاز دارید تا یکی از قبوض آب یا برق مربوط به آدرس معرفی شده را نیز به بانک ارائه دهید. بدین وسیله بانک می‌تواند هویت شما را احراز نماید.
 • در میان سایر بانک‌های گفته شده بانک زراعت می‌تواند گزینه ایمن‌تر و آسان تری برای شما باشد. این بانک جزو بانک‌های دولتی ترکیه محسوب می شود و شرایط و قوانین معتدل تری را برای افتتاح حساب خواهد داشت.
 • حسابی که شما به شکل بین المللی افتتاح می‌کنید، مادام خواهد بود مگر اینکه اتفاقاتی مانند مرگ صاحب حساب، اعمال غیرقانونی یا موارد مشابه رخ بدهد.

برای بازکردن حساب برای خود نیازی نیست شخصاً حضور داشته باشید بلکه بدون حضور در ترکیه در نزد بانک زراعت امکان افتتاح حساب به صورت وکالتی وجود دارد. اما دقت داشته باشید که حتماً مدارک معتبری را ارائه بدهید. در صورت عدم ارائه مدارک معتبر یا غیرقانونی، شما نه تنها به خواسته خود نخواهید رسید بلکه ممکن است با مجازات‌های قانونی و یا جریمه‌های مالی نیز مواجه شوید.

افتتاح حساب ویزا کارت

اصطلاح ویزا کارت (Visa Card) یا مستر کارت (Master Card) یکی از اصطلاحاتی است که اگر قصد خرید از فروشگاه‌های اینترنتی خارجی را داشته اید به طور حتم به آن‌ها بر خورده اید. به طور کلی باید گفت ویزا کارت نوعی کارت بانکی جهانی است که شما می‌توانید با دارا بودن آن در تمامی کشورها نقل و انتقالات بانکی خود را انجام دهید.

به دلیل ناآشنا بودن این کارت ها برای ایرانیان، شما برای اینکه بتوانید یک مستر کارت و یا ویزا کارت تهیه کنید لازم است یک حساب بانکی بین المللی در کشوری دیگر مانند ترکیه باز کنید. این کارت‌ها قابلیت‌های متفاوتی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

کاربردهای مستر کارت

شما می‌توانید با در اختیار داشتن مستر کارت یا ویزا کارت فعالیت‌های بسیار متنوعی انجام دهید و حتی می‌توانید از این کارت‌ها به عنوان جایگزینی برای سایر کارت‌های بانکی خود استفاده نمایید. از نمونه کاربردهای مستر کارت‌ها می توان به گزینه‌های زیر اشاره نمود:

 • انجام هر گونه خریدهای حضوری به کمک دستگاه‌های کارت خوان یا به اصطلاح POS
 • امکان دریافت پول نقد یا برداشت مستقیم از حساب به وسیله دستگاه‌های خودپرداز بانکی یا اصطلاحاً ATMها
 • انجام انواع خریدهای آنلاین در تمامی وب سایت‌های خارجی و یا Applicationها و برنامه‌ها
 • انجام پرداخت‌های آفلاین که اغلب به کمک تلفن بانک‌ها و یا فرم‌های کاغذی انجام می شوند.

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم تنوع واحد پولی هیچ محدودیتی را به وجود نخواهد آورد و شما می‌توانید به سادگی نقل و انتقالات خود را انجام دهید. نکته ای که لازم است در اینجا ذکر شود این است که یک ویزا کارت می‌تواند به عنوان کارت اعتباری، کارت‌های پیش پرداخت و یا کارت‌های نقدی که کمی پیش به توضیح آن‌ها پرداختیم صادر شود.

انواع ویزا کارت‌ها

یکی از معیارهایی که می‌تواند ویزا کارت‌های صادر شده را دسته بندی نماید، شیوه صدور کارت است. به طور کلی این کارت‌ها یا به شکل مجازی و یا به شکل فیزیکی صادر می شوند. هر شکل صدور کارت ویژگی‌ها و مزایا و کاربردهای اختصاصی خود را خواهد داشت. در زیر به طور کلی به آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

 • صدور کارت مجازی یا Virtual Visa Card: این نوع از کارت‌ها شامل مجموعه ای از اطلاعات هستند و هیچ ساختار فیزکی نخواهند داشت. این کارت‌ها بر اساس اطلاعاتی مانند کد 16 رقمی کارت، تاریخ انقضاء کارت و کد سه رقمی CVV2 به شکل اختصاصی برای شما تعریف می‌شوند. شما از این کارت‌ها تنها برای پرداخت‌های آنلاین درون سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌ها می‌توانید استفاده کنید. از مزایای این نوع صدور می توان به هزینه به نسبت کمتر صدور کارت و همچنین صدور در مدت زمان بسیار کمتر اشاره کرد.
 • صدور کارت فیزیکی: در این شیوه صدور شما می‌توانید یک کارت پلاستیکی را به شکل فیزیکی دریافت کنید که بر روی آن اطلاعاتی مانند کد 16 رقمی کارت، تاریخ انقضاء، نام شما و همچنین کد سه رقمی CVV2 درج شده است. این نوع کارت‌ها هم برای خدمات حضوری و هم آنلاین مناسب هستند. از معایب این کارت‌ها می توان به هزینه صدور بالاتر، صرف وقت بیشتر برای دریافت کارت و دردسرهای بیشتر برای تمدید اعتبار کارت اشاره نمود.

شما هنگام افتتاح حساب در ترکیه یا هر کشور دیگری به شکل بین المللی می‌توانید نوع ویزا کارت خود و همچنین شیوه صدور آن را مشخص کنید.

انواع حساب ارزی در ترکیه

تا به اینجا با ماهیت حساب‌های بانکی بین المللی و خدماتی که به وجود می‌آورند آشنا شدید. نکته ای که لازم است در اینجا عنوان کنیم دسته بندی‌های دقیق‌تر این حساب‌ها است. حساب‌های بین المللی به انواع حساب‌های ارزی تقسیم بندی می شوند. این دسته بندی‌ها با توجه به واحد پول‌هایی که قصد نقل و انتقالات آن ها در سراسر دنیا را دارید، ایجاد می شوند. انواع حساب‌های ارزی در ترکیه شامل:

 • یورویی
 • دلار آمریکا (از می 2022، برای ایرانیان افتتاح حساب دلاری با حساسیت و سختگیری بیشتری روبرو شده است)
 • لیر ترکیه
 • پوند

می شوند. شما می‌توانید هنگام بازگشایی حساب بین المللی به توجه به نیاز خود مشخص کنید که می‌خواهید کدام یک از حساب‌های ارزی را در اختیار داشته باشید. هر یک از این حساب‌های ارزی اطلاعات مشخص خود را خواهند داشت.

مراحل افتتاح حساب در ترکیه

شما برای اینکه بتوانید افتتاح حساب در ترکیه داشته باشید راه‌های مختلفی را به عنوان یک فرد مقیم یا غیر مقیم در پیش دارید. در ادامه این راه‌ها را برای شما توضیح خواهیم داد:

افتتاح حساب برای افراد مقیم ترکیه

شما به عنوان یک فرد مقیم ترکیه که صاحب خانه و املاک در ترکیه هستید و همچنین انواع مدارک شهروندی و اقامت را در دست دارید، می‌توانید به سادگی افتتاح حساب را انجام دهید. شما می‌توانید با مراجعه به بانک‌های مشخص شده برای افتتاح حساب‌های بین المللی و ارائه مدارک کافی شامل کیملیک ترکیه، برگه نفوس، قبض آب یا برق یا گاز به اسم خودتان و همچنین سیم کارت ترکیه؛ فرایند بازکردن حساب را انجام دهید.

در صورتی که درخواست کارت مستر یا ویزا کارت داده اید باید بدانید این کارت در بازه حداقل یک هفته ای درب خانه شما در ترکیه فرستاده می شود.

افتتاح حساب حضوری بدون اقامت

اگر شما مقیم ترکیه نیستید و قصد دارید برای باز کردن حساب بین المللی از خدمات این کشور استفاده کنید بایستی شرایط زیر را به نوبت فراهم آورید:

1# در استانبول به همراه وکیل آرال گام، یک سیم کارت ترکیه ای تهیه میکنید.

2# به اداره مالیات ترکیه (ورگی دایرسی) مراجعه و با ارائه آدرس خانه یا محل کار خود به همراه یک قبض، کد ورگی دریافت کنید.

3# به همراه وکیل آرال گام به یکی از شعب بانک‌های مشخص شده مراجعه و با ارائه کد ورگی و مشخصات، فرایند تشکیل حساب انجام دهید.

جالب است بدانید که در صورتی که مدارک شما کامل باشد و مشکل قانونی وجود نداشته باشید کلیه فرایند افتتاح حساب و حتی صدور کارت مستر فیزیکی برای شما در یک روز انجام خواهد شد.

افتتاح حساب به کمک ثبت شرکت

به کمک ثبت شرکت در ترکیه امکان افتتاح حساب برای شما به سادگی فراهم خواهد شد. حسابی که از این طریق افتتاح می‌کنید به شکل تجاری یا به اصطلاح شرکتی خواهد بود. شما می‌توانید آیتم‌هایی مانند چند امضا بودن و یا تعیین سقف برداشت برای هر شخص را در این نوع افتتاح حساب تعریف کنید.

افتتاح حساب از طریق سپرده گذاری

در این روش شما می‌توانید مبلغ مشخصی را درون یکی از بانک‌های ترکیه به شکل سپرده مدت دار قرار بدهید. با چنین قصدی، سیستم بانکداری ترکیه به سادگی هر چه تمام‌تر امکان باز کردن حساب را به شما ارائه خواهد داد. نکاتی که در خصوص این روش وجود دارد این است که هر ساله با توجه به قوانین جدید حداقل مبلغ برای سپرده گذاری اعلام می شود که آخرین رقم اعلام شده 30 هزار لیر ترکیه است.

شما می‌توانید سپرده گذاری خود را برای حداقل یک ماه انجام دهید و از همه جالب‌تر اینکه در طی این مدت به پول شما سود نیز تعلق خواهد گرفت.

نکته: به یاد داشته باشید که برای انجام کارهای افتتاح حساب در ترکیه شما بایستی به زبان ترکی مسلط باشید. با توجه به اینکه مکالمات با اصطلاحات بانکی و حساس همراه خواهد بود بهتر است اگر در این زبان تسلط کافی ندارید از یک مترجم کمک بگیرید.

بانک‌های مجاز افتتاح حساب در کشور ترکیه برای اتباع خارجی

اغلب کشورها برای افتتاح حساب توسط افراد غیر مقیم و یا اتباع خارجی حساسیت‌های زیادی را اعمال می کنند. این حساسیت‌ها به خصوص اگر ایرانی هم باشید بیشتر خواهند شد. در ترکیه شما می‌توانید از خدمات بانک‌های زراعت،ایش و واکیف در این زمینه استفاده نمایید.

باید بدانید که حتی این بانک‌ها نیز از حساسیت‌های بالایی برخوردار هستند و ممکن است فرایند کار را چندان ساده برای شما به پیش نبرند. در کل اگر بتوانید شرایط خواسته شده و مهم هر بانک را فراهم کنید می‌توانید از طریق این بانک‌ها برای افتتاح حساب در ترکیه اقدام نمایید.

بهترین بانک برای افتتاح حساب ایرانیان

از میان سه بانک موجود برای درخواست افتتاح حساب بین المللی، بانک زراعت می‌تواند از بهترین گزینه‌ها باشد. این بانک برای اتباع خارجی به خصوص ایرانیان شرایط به مراتب آسان تری را برای افتتاح حساب فراهم می‌آورد. در خصوص بانک زراعت خوب است بدانید که این بانک یکی از بانک‌های دولتی در ترکیه است که بیش از 1000 شعبه در شهرها و مناطق مختلف ترکیه دارد. این بانک می‌تواند خدمات موبایل بانک و همراه بانک خوبی به شما ارائه بدهد. توصیه می‌شود به شهر استانبول و شعبه موجود در محله بشیکتاش برای افتتاح حساب مراجعه نمایید.

افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه

پیش‌تر به شما گفتیم که چه راه‌هایی برای افتتاح حساب در ترکیه موجود است. اگر شما از طریق زراعت بانک ترکیه برای افتتاح حساب اقدام نمایید تمامی آن روش‌ها در دسترس خواهند بود. مدارک مورد نیاز و فرایندهای لازم برای صاحب حساب بین المللی شدن نیز مطابق همان چیز که پیش‌تر گفتیم خواهد بود. خوب است بدانید که مدارک و فرایندهای افتتاح حساب در همه بانک‌ها یکسان است تنها برخی از بانک‌ها مانند زراعت بانک نرمش بیشتری را در طول افتتاح حساب از خود نشان می‌دهند که این می تواند به نفع شما باشد.

مزایای داشتن حساب بانکی بین المللی

داشتن یک حساب بین المللی به شما این امکان را می‌دهد تافعالیت های بانکی خود را فراتر از مرزها انجام دهید. از جمله مهم‌ترین امکاناتی که توسط داشتن این حساب برای شما فراهم می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گسترش کسب و کار: با توجه به اینکه امکان واریز پول و درآمد به پوند، یورو و لیر برای شما از کشورهای دیگر فراهم می‌شود شما خواهید توانست کسب و کار خود را گسترش دهید و از انواع راه‌ها مانند یوتوب، سایت‌های فریلنسری و سایر موارد مشابه برای کسب درآمد کمک بگیرید.
 • انجام خدمات بانکی گسترده: شما به کمک یک حساب بین المللی می‌توانید انواع نقل و انتقالات خود را در سطح جهانی به کمک انواع شعبه‌های بانکی مرتبط با سوئیفت انجام دهید. با توجه به اینکه شماره حساب‌های شما از نوع (IBAN) و بین المللی است شما می‌توانید خدمات بانکی خود را به شکل بین المللی دریافت کنید.
 • خرید جهانی: شما به کمک یک حساب بین المللی می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های آنلاین دنیا مانند آمازون و یا پلی استورهای موبایلی خرید انجام دهید و همچنین می‌توانید اشتراک بسیاری از اپلیکیشن‌ها مانند نتفلیکس را تهیه کنید.

ضرورت داشتن حساب بین المللی برای ایرانیان

ضرورت داشتن یک حساب بین المللی تا به اینجا با توجه به خدمات و مزایای این حساب‌ها کاملاً روشن است اما ایرانیان و افراد تابع ایران بسیار بیشتر از سایر افراد به این حساب‌ها نیاز خواهند داشت. خدمات بانکی بین المللی در ایران بسیار ضعیف و پر هزینه است.

سیستم‌هایی مانند ایران پرداخت برای نقل و انتقالات بین المللی وجود دارند اما گستردگی و کیفیت خدمات آن‌ها در سطح قابل قبولی قرار ندارد. با توجه به این مساله و همین طور با افزایش نیاز به استفاده از خدمات بانکی بین المللی، ایرانیان بیش از سایر افراد به حساب‌های بین المللی نیاز خواهند داشت.

مزایای افتتاح حساب در کشور ترکیه

کشورهای زیادی هستند که امکان باز کردن حساب‌های بین المللی و یا حساب‌های معمول را به افراد خارجی می‌دهند اما کشور ترکیه از میان همه آن‌ها می‌تواند انتخاب مناسب تری برای ایرانیان باشد. از مهم‌ترین این مزایا می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره نمود:

 • کاهش ریسک: چندین سال است که به واسطه تحریم‌های شدیدی که متوجه سیستم بانکداری ایران در کشورهای دیگر وجود دارد، کشورهای مختلف اقدام به بستن حساب مشتریان ایرانی خود می‌کنند. کشور ترکیه در 10 سال اخیر حتی با وجود تحریم‌های علیه ایران تاکنون هیچ یک از حساب‌های مشتریان ایرانی خود را غیر فعال نکرده است. این ویژگی باعث می‌شود تا شما بتوانید با خیالی آسوده‌تر حساب بانکی خود را تشکیل داده و از خدمات مربوط به آن استفاده نمایید.
 • صرفه اقتصادی: با توجه به اینکه ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است می‌توان گفت هزینه‌های سفر به این کشور و اقامت در آن برای انجام کارهای بانکی می‌تواند مقرون به صرفه تر باشد.
 • خدمات کامل: شما می‌توانید با افتتاح حساب‌های بین المللی در ترکیه از خدمات کامل جهانی بهره مند شوید. علاوه بر این کیفیت خدمات ارائه شده در سطح قابل توجهی قرار دارد.

مالیات و کارمزد بانک‌ها در ترکیه

در خصوص مالیات باید این نکته را ذکر کنیم که هیچ گونه مالیاتی به واسطه وجود پول شما در بانک‌های ترکیه اعمال نمی‌شود و شما مجبور به پرداخت هیچ گونه مالیاتی نخواهید بود. تنها مالیاتی که پول‌های سپرده شما شامل آن می‌شوند، مالیات مربوط به سودهای بانکی است. این نوع مالیات ابتدا از سود پول شما کاسته می‌شود و سپس مبلغ باقی مانده به حساب شما واریز می‌شود.

مساله بعدی کارمزدهای بانکی است. در خصوص کارمزدها نمی‌توان رقم مشخصی را عنوان نمود چرا که هر بانک می‌تواند نرخ کارمزد اختصاصی خود را داشته باشد. به طور کلی اما می‌توان عنوان نمود که کارمزدهای انتقال پول به شکل بین المللی به نسبت بالا خواهد بود.

بانک‌های طرف قرارداد با ما

هنگامی که شما حساب بانکی بین المللی افتتاح می‌نمایید به نحوی اجازه نقل و انتقالات با تمامی بانک‌های مرتبط با سوئیفت (SWIFT) را خواهید داشت. سوئیفت به جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی گفته می شود. لیست بانک‌های مرتبط با سوئیفت مدام آپدیت می شوند و شما می‌توانید آن را بررسی نمایید.

افتتاح حساب بین المللی رایگان

هرکسی که زمان قابل توجهی را در خارج از کشور سپری می کند مثلا برای یک شغل، دوره تحصیلی، برنامه کمک هزینه تحصیلی یا دلیل دیگری، باید در آن کشور حساب باز کند. مسافران اغلب می توانند از کارت‌های اعتباری یا نقدی خود در هر نقطه از جهان استفاده کنند. اما بانک‌ها برای تراکنش های بین المللی کارمزد دریافت می کنند. کارمزدها ممکن است بیش از 3٪ تا 5٪ در هر تراکنش نباشد، اما با هر تراکنش متوجه می‌شوید که کارمزد زیادی از حساب‌تان کسر می‌‌گردد. نرخ ارز در یک کشور جدید نیز می تواند بر ارزش دلار شما تأثیر بگذارد. همچنین برای برداشت پول نقد با هزینه ATM خارجی مواجه خواهید شد.

برای سفرهای بین المللی گاه به گاه، این مسئله بسیار مهمی نیست. اما برای سه ماه یا بیشتر در یک کشور جدید، باز کردن یک حساب بین المللی می تواند پول نقد زیادی را برای شما ذخیره کند.

بانکداری در سراسر جهان از موضوعات بحث برانگیز است. در اینجا نگاهی گذرا به برخی از آمارهای بانکی کشورهایی که مکرراً از آنها بازدید می شود، آورده شده است. این لیست شامل بانک‌های بزرگتر کشور و بانک های توصیه شده برای دارندگان حساب های بین المللی است. نرخ مبادله ارز بر اساس این نمودار صندوق بین المللی پول در معرض تغییر است. اگر کشوری که به آن سفر می کنید را در این لیست نمی‌بینید، شما تحت پوشش بسیاری از بانک‌های بین المللی که حضور جهانی گسترده ای دارند و مزایای زیادی برای مشتریان عرضه می کنند، هستید.

کشور

 

بانک‌های اصلی

 

ارز

 

نرخ مبادله با هر دلار
بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند و ولز) HSBC, Barclays, Metro Bank Pound 1.271
کانادا TD (Toronto Dominion) Bank, RBC (Royal Bank of Canada), Scotiabank Dollar 1.314
مکزیک Banamex, Bank of America, HSBC, Scotiabank, ING Bank Peso 19.234
چین Bank of China, Industrial & Commercial Bank of China Yuan 6.905
فرانسه BNP Paribas Euro 1.132
آلمان Deutsche Bank Euro 1.132
استرالیا HSBC Australia Dollar 0.721
ژاپن Mitsubishi UFJ Financial Group Yen 111.37

HSBC در بریتانیا مستقر است و شعبه‌های بین المللی بسیاری در بیش از 30 کشور در سراسر جهان، از جمله کشورهای اروپا، آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه دارد. HSBC یکی از ساده ترین بانک ها برای استفاده مسافران رتبه بندی شده است. قبل از اینکه به کشور جدید برسید می توانید یک حساب HSBC باز کنید.

از مزیت‌های افتتاح حساب بین المللی HSBC می‌توان به یک برنامه تلفن همراه که نقل و انتقالات سیمی را ساده می کند و شما می‌توانید پول نقد را از یک حساب HSBC به حساب دیگر منتقل کنید، حتی اگر حساب ها را در کشورهای مختلف باز کرده باشید، اشاره نمود. البته برای خرید کارت نقدی، کارمزد تراکنش خارجی وجود دارد، مگر اینکه آن را به Checking Premier ارتقا دهید.

برای افتتاح حساب بین المللی به موارد زیر احتیاج خواهید داشت. لازم به ذکر است که الزامات اسناد خاص از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. اما مهم نیست کجا هستید، به این موارد نیاز خواهید داشت:

 • اثبات هویت پاسپورت و گواهینامه رانندگی یا شناسه دولتی خود را به همراه داشته باشید. بسیاری از بانک‌ها به دو شکل شناسه نیاز دارند (شناسه دانشجویی ممکن است مورد تایید باشد یا نه، اما به احتمال زیاد یک شناسنامه وجود دارد).
 • اثبات اقامت ممکن است به مدرکی مبنی بر اقامت یا مدرک آدرس نشانی در کشور خارجی یا هر دو نیاز داشته باشید. قبض آب و برق اخیر، قرارداد اجاره یا شناسه با آدرس شما باید کارساز باشد.
 • صندوق های راه اندازی بانک‌ها اغلب حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی نیاز دارند (حدود 500 تا 1000 دلار فکر کنید).
 • ویزای دانشجویی یا کاری برای کشور
 • نامه دانشگاه یا مدرک ثبت نام مدرسه
 • نامه کار یا قرارداد کار
 • چرا برای افتتاح حساب بین المللی اقدام کنیم؟

  با یک حساب خارج از کشور می توانید حساب‌های خود را مدیریت کنید و به صورت یکپارچه در سطح بین المللی خدمات بانکی دریافت کنید.

  قبل از رسیدن به مقصد خود حساب کاربری رایگان باز کنید

  تمام حساب‌های HSBC در سراسر جهان را به صورت دیجیتالی در یک مکان می‌توانید مشاهده کنید

  سابقه اعتباری خود را به مقصد جدید منتقل کنید

  بصورت فوری پول جهانی را بین حساب‌های واجد شرایط HSBC انتقال دهید.

  از همان HSBC Jade و HSBC Premier در کشورها/مناطق واجد شرایط می‌توانید استفاده کنید.

  6 گام آسان برای افتتاح حساب بین المللی

  باز کردن یک حساب بانکی بین المللی ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید. این 6 مرحله را برای باز کردن مسیر خود دنبال کنید:

  • حساب بانکی بین المللی مناسبی را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد
  • مطمئن شوید که واجد شرایط و درک این پیشنهاد هستید
  • درخواست آنلاین
  • اسناد شناسایی نظارتی و تایید شده مناسب را تهیه کنید
  • حداقل الزامات سپرده افتتاحیه را برآورده کنید
  • منتظر تاییدی باشید که حساب بانکی بین المللی شما باز شده است

  مزایای افتتاح حساب بین المللی

  انعطاف پذیری : می توانید یک حساب بانکی بین المللی را در یکی از سه ارز اصلی – دلار، استرلینگ و یورو  باز کنید.

  به روز رسانی آسان : با دسترسی به بانکداری آنلاین و تلفنی بین المللی، می توانید حساب خود را هر زمان که مناسب باشد بررسی کنید.

  دسترسی به پول خود در سراسر جهان : از دستگاه های خودپرداز در سراسر جهان، هر جا که علامت ویزا را مشاهده کردید، با استفاده از کارت نقدی بدون تماس استرلینگ استفاده کنید. هیچ اطلاعیه‌ای برای برداشت نیاز نیست.

  امکان گزینه‌های اضافه برداشت منظم: همچنین می توانید برای تسهیلات اضافه برداشت در حساب بانک بین المللی خود درخواست دهید.

  پرداخت‌های جهانی : از حساب خود برای انجام پرداخت‌های بین‌المللی سریع و ایمن استفاده کنید و با حداکثر 60 ارز مختلف تجارت کنید.

  استفاده از کارت بانکی ایران در ترکیه

  شاید پیش از افتتاح باشعب بانک‌های ایرانی در ترکیه، استفاده از کارت بانکی ایران در ترکیه غیر ممکن به نظر می‌رسید. اما با افتتاح و راه‌اندازی شعب بانک‌های ایرانی در کشور ترکیه، استفاده از کارت بانکی ایرانی در ترکیه را آسان‌تر نموده است. حالا بسیاری از دانشجویانی که در ترکیه تحصیل می‌کنند و سرمایه‌گذران و فعالان تجاری در کشور ترکیه و افرادی که به این کشور سفر می‌کنند، می‌توانند با خیال راحت از کارت بانکی ایرانی خود استفاده کنند.

  کشور ترکیه با فرصت‌های مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و خرید ملک و موقعیت‌های بسیار دیگری که دارد به یک قطب جذاب برای مهاجرت ایرانیان تبدیل شده است. هر ساله افراد زیادی تمایل دارند تا در دانشگاه‌های برتر ترکیه تحصیل کنند یا افراد زیادی می‌خواهند در بازار املاک ترکیه سرمایه گذاری کنند و خیلی‌ها هم برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنند.

 • همچنین به دلیل جذابیت‌های توریستی این کشور و نیز همجواری با ایران مسافران زیادی به ترکیه سفر می‌کنند. پس نیاز به انجام خدمات بانکی نیز به تبع از سوی ایرانیان مقیم ترکیه نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.در ادامه می‌خواهیم به معرفی بانک‌های ایرانی که در شهر‌های ترکیه شعبه دارند بپردازیم. بانک صادرات، بانک ملت، بانک پارسیان، بانک ملی از جمله بانک‌های ایرانی هستند که اقدام به افتتاح شعبه در شهر‌های ترکیه نموده‌اند تا بتوانند به مسافران ایرانی و نیز ایرانیان مقیم این کشور خدمات بیشتری ارائه دهند.بانک صادرات استانبول از جمله بانک‌های ایرانی در ترکیه است که از محبوبیت و درصد رضایت بالایی برخوردار است. بانک ملت در شهر‌های ازمیر، استانبول و آنکارا شعبه دارد. بانک ملت به تسهیل خدمات به ایرانی‌های مقیم ترکیه و توریست‌های ایرانی در این کشور در سه شهر اقدام به افتتاح شعبه نموده است. بانک ملت در کشور ترکیه داری کارت خوان است، به همین دلیل شما از کارت خوان ایرانی خود در این کشور می‌توانید استفاده کنید.همچنین شایان ذکر است که بانک ملت عضو شبکه جهانی سوئیفت SWIFT می‌باشد. البته برای استفاده از خدمات حواله‌های ارزی نیاز به کد SWIFT خواهید داشت. کد سوئیفت نوعی کد شناسه بانک (BIC) است که برای شناسایی بانک‌ها در سراسر جهان استفاده می شود. کد SWIFT یا BIC شما معمولاً در صورت‌حساب‌های حسابتان نشان داده می‌شود. کدهای سوئیفت مهم هستند و خبر خوب این است که یافتن کد سوئیفت بانک شما آسان است. راه های مختلفی برای بازیابی کد وجود دارد.
 • یک جستجوی اینترنتی ساده سایت های زیادی را که کدهای بانکی را در سراسر جهان فهرست می کنند، فراهم می کند. اما ساده ترین راه برای دریافت کد این است که به سادگی از بانک خود بپرسید. بسیاری نیز کدهای خود را در بخش بانکداری بین المللی وب سایت خود دارند. داشتن کدهای سوئیفت برای هر کسی که تراکنش های بین المللی منظم انجام می دهد مهم است.یکی از بانک‌های خصوصی فعال در ترکیه، بانک پارسیان است که یک شعبه در استانبول افتتاح کرده است. بانک ملی شعبه استانبول از محدودیت‌های بیشتری برخوردار است، با این حال می‌توانید از کارت بانکی این با در خودپرداز‌های بانک ملی استانبول استفاده کنید.

  افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه

  زراعت بانک ترکیه (Ziraat Bank)  کلیه خدمات مربوط به تراکنش های پرداخت خارج از کشور را به صورت سریع، با کیفیت و ایمن با تعرفه های رقابتی ارائه می دهد. خدمات از کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی که فعالیت ثبت شده را انجام می دهند طبق مقررات و توافقنامه افتتاح و مدیریت حساب منعقد شده با بانک ارائه می شود. عملیات پرداخت بین المللی از طریق حساب های بانک زراعت خارج از کشور انجام می شود.

 • این بانک مفتخر  است که خدمات خود را به مشتریان بین المللی ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که تمام پرداخت های دریافتی از خارج از کشور در همان تاریخ به حساب واریز می‌شود. لازم به ذکر است که تعرفه و کارمزد برای خدمات گوناگون متغیر است.به طور کلی مدارکی نظیر فرم درخواست افتتاح حساب، فرم شناسایی افراد (فرم PEP) و  توافقنامه افتتاح و مدیریت حساب تراکنش با زیارت بانک مورد نیاز است.
 • همچنین مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در بانک زراعت ترکیه مبنی بر کارت شناسایی و پاسپورت فرد صورت می‌گیرد و حضور خود فرد نیز در بانک الزامی می‌باشد. اسناد لازم برای افتتاح حساب افراد براساس شناسنامه معتبر برای ساکنان (کارت شناسایی و گذرنامه) و گذرنامه فرد غیر مقیم است که مشتری موظف به ارائه و ثبت اقامت خود در ترکیه است.
 • شما می‌توانید حساب حقیقی، حساب حقوقی، حساب جاری و حساب سپرده در زراعت بانک ترکیه افتتاح کنید. شما طی دو مرحله (مرحله اولیه و مرحله تکمیلی) می‌توانید حساب خود را در زراعت بانک افتتاح کنید.

 

سوالات متداول در این موضوع

برخی سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد

افتتاح حساب حضوری یا وکالتی؛ کدام یک بهتر است؟
آیا افتتاح حساب وکالتی در ترکیه بعد از مدتی مسدود می شوند؟ در ادامه می خواهیم به این موضوع از دو نظر حقوقی و تجربی-عملیاتی نگاهی گذرا داشته باشیم. ضرورت داشتن یک حساب بانکی بین المللی در دنیای امروز اجتناب ناپذیر است. فعلا ترکیه مناسب ترین گزینه جهت افتتاح حساب بین المللی برای ایرانیان است. برای باز کردن حساب بانکی در ترکیه می بایست به این کشور سفر کنید، در آینده نیز هر وقت هر مشکلی از قبیل، تراکنش مشکوک، فراموشی رمز کارت یا حساب، تغییر سیم کارت، گم کردن کارت، پرینت حساب و … پیش بیایید مجددا بایستی تا ترکیه سفر کنید. این کار علاوه بر هزینه های مالی، وقت و زمان زیادی از شما می گیرد. افتتاح حساب وکالتی شاید یکی از بهترین خدماتی باشد که شرکت های معتبر در زمینه باز کردن حساب بانکی بین المللی ارائه دهند. با افتتاح حساب وکالتی از سفرهای غیرضروری، هزینه های اضافی پرهیز می کنید. از طرفی با داشتن یک وکیل معتبر که به قوانین بانکی آشنا بوده و روابط خوبی هم با سیستم بانکی ترکیه دارد مشکلات آتی را بدون نیاز به حضور شما و تنها با یک وکالت کاری ساده می تواند حل کند. متاسفانه در این میان شرکت هایی که نه در ترکیه و نه در ایران ثبت قانونی شده اند، نه در ایران دفتر مستقر و نیروی کار مقیم به حد کافی دارند تا کارهای ترجمه، نوتر سفارت، ارسال و دریافت مدارک به ترکیه را انجام دهند. نه وکیل رسمی در ترکیه دارند که بتواند با تکیه بر دانش و تسلط خود به قوانین حقوقی ترکیه برای مشتریان آنها حساب وکالتی باز کند، با دادن اطلاعات غلط و حتی دروغ مشتریان را به افتتاح حساب حضوری ترغیب کرده و به دورغ اعلام می کنند که حساب های وکالتی ممکن است در آینده مسدود گردد. ما با بعضی از این شرکت ها که به متقاضیان افتتاح حساب وکالتی می گویند این حسابها ممکن است در آینده مسدود شوند، تماس گرفتیم. از آنها پرسیدیم آیا حساب وکالتی مشتریان شان تابحال مسدود شده است؟ از آنها پرسیدیم در کدام شعبه و کدام شهر حساب وکالتی باز کردید که مسدود شده است؟ به آنها گفتیم اگر واقعا حساب وکالتی مشتری شما بخاطر وکالتی بازشدن مسدود شده است، مشتری تان را به ما معرفی کنید تا از طریق وکیل ترک شرکت خود پیگیری کنیم و مشکل شان را حل کنیم. با کمال تعجب متوجه شدیم این شرکتها تابحال حتی یک مورد هم حساب وکالتی باز نکرده اند تا حسابشان مسدود شود. یعنی این شرکت!؟ها برای سرپوش گذاشتن نه ناتوانی خود اطلاعات دروغ به مشتریان خود می دهند. جهت اطمینان خاطر شما مشتریان گرامی بایستی عرض کنیم ترکیه یک کشور حقوقی است. اگر قانونی در کشور جاری و ساری است شما می توانید از مزایای آن بهره مند شوید. اگر هر گونه اصلاح یا تغییری در هر قانونی رخ دهد، شامل عطف به ماسبق نمی شود. یعنی به فرض محال هم اگر روزی دولت ترکیه انجام کارها از طریق وکیل را به رسمیت نشناسد!؟! که محال است چنین اتفاقی بیافتد، در آن صورت کارهای وکالتی از فردای انتشار آن قانون در روزنامه رسمی وجاهت قانونی و اجرایی خواهد داشت. و از آن تاریخ انجام کارها از طریق وکیل ممنوع خواهد شد. وگرنه وقتی یک دولت حقوقی در یک کشور مستقر است، قانون گذارانش قوانینی را وضع، تصویب، ابلاغ و اجرا می کنند. آن وقت یک کارمند در یک بانکی سرخود تصمیم میگیرد همه این ساختار حقوقی را زیرپا گذاشته و حکم بطلان بر آن قوانین بکشد. مشاورانی که اینگونه به مشتریان خود اطلاعات دروغ و بی پایه می دهند ضمن توهین به شعور خود، مشتریان خود را نیز ساده و خام می انگارند. آرال گام تا بحال صدها حساب وکالتی برای مشتریان خود بازکرده و تا کنون برای هیچ کدام، هیچ گونه مشکلی پیش نیامده است. همچنین مشکلاتی مانند تغییر سیم کارت، افزودن سیم کارت کشوری غیر از ترکیه، گم کردن کارت و درخواست المثنی، درخواست کارت با نام مشتری، تغییر نوع کارت (مستر، ویزا، کردیت و …) را تنها با یک برگ وکالت مجدد و با کمترین هزینه و زمان و بدون نیاز به حضوری مجدد مشتری در ترکیه مرتفع کرده است. راستی مشاوری که به شما در همین ابتدای مشاوره اطلاعات نه تنها غلط بلکه دورغ و خلاف واقع می دهد، آیا می تواند به عنوان مشاوری امین در ادامه راه همراه شما باشد.؟!؟
افتتاح حساب بانکی بین المللی در کشور ترکیه برای چه کسانی ضروری است؟
به طور کلی تمامی بازرگانان و صادر کنندگان، فعالان عرصه فریلنسری و یوتوبر ها، خانواده‌هایی که قصد انتقال پول برای فرزندان خود را دارند و افرادی در موقعیت‌های مشابه نیاز به افتتاح حساب‌های بین المللی دارند. در کنار این‌ها با توجه به سود بانکی حساب‌های بین المللی، افتتاح این حساب‌ها خود می‌تواند یک منبع درآمد برای افراد باشد.
چه مقدار پول باید در حسابتان در ترکیه بماند؟
این مبلغ با توجه به سیاست‌های بانکی که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود.
آیا بازکردن حساب غیر حضوری در بانک‌های ترکیه ممکن است؟
بله، موسسه مهاجرتی آرال گام می تواند برای شما به صورت وکالتی و غیرحضوری حساب بانکی بین المللی باز کند.
آیا بدون اقامت در ترکیه می‌توانم در ترکیه افتتاح حساب انجام دهم؟
افتتاح حساب در ترکیه بدون داشتن اقامت این کشور نیز ممکن خواهد بود و تنها کافی است برای انجام فرایندهای افتتاح حساب شخصاً در ترکیه حضور داشته باشید و یا وکالت افتتاح حساب به وکیل ترک aralgam بدهید.
سود بانکی در ترکیه چقدر است؟
سود بانکی شما توسط سپرده گذاری در ترکیه به دست می‌آورید وابسته به ایتم های بسیاری خواهد بود. اگر شما سپرده خود را به شکل لیر در این بانک‌ها نگهداری کنید سودی حداقل 17% ای برای شما اعمال می‌شود در حالی که این سود برای حساب دلار چیزی حدود 3% است. نکته دیگر این است که نرخ سود برای حساب‌های لیر با توجه به تورم محاسبه می‌شوند و این باعث می‌شود تا شما حتی سود 22% را نیز دریافت نمایید. نکته دیگری که در خصوص سود سپرده‌های بانکی در ترکیه وجود دارد این است که هرچه بازه سپرده گذاری شما بیشتر باشد سود بیشتری را می‌توانید دریافت نمایید.
بهترین بانک برای افتتاح حساب ایرانیان در ترکیه کدام است؟
از میان سه بانک موجود برای درخواست افتتاح حساب بین المللی، بانک زراعت می‌تواند از بهترین گزینه‌ها باشد. این بانک برای اتباع خارجی به خصوص ایرانیان شرایط به مراتب آسان تری را برای افتتاح حساب فراهم می‌آورد. در خصوص بانک زراعت خوب است بدانید که این بانک یکی از بانک‌های دولتی در ترکیه است که بیش از 1000 شعبه در شهرها و مناطق مختلف ترکیه دارد. این بانک می‌تواند خدمات موبایل بانک و همراه بانک خوبی به شما ارائه بدهد. توصیه می‌شود به شهر استانبول و شعبه موجود در محله بشیکتاش برای افتتاح حساب مراجعه نمایید.
مزایای داشتن حساب بانکی بین المللی چیست؟
داشتن یک حساب بین المللی به شما این امکان را می‌دهد تافعالیت های بانکی خود را فراتر از مرزها انجام دهید. از جمله مهم‌ترین امکاناتی که توسط داشتن این حساب برای شما فراهم می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: گسترش کسب و کار: با توجه به اینکه امکان واریز پول و درآمد به دلار، پوند، یورو و لیر برای شما از کشورهای دیگر فراهم می‌شود شما خواهید توانست کسب و کار خود را گسترش دهید و از انواع راه‌ها مانند یوتوب، سایت‌های فریلنسری و سایر موارد مشابه برای کسب درآمد کمک بگیرید. انجام خدمات بانکی گسترده: شما به کمک یک حساب بین المللی می‌توانید انواع نقل و انتقالات خود را در سطح جهانی به کمک انواع شعبه‌های بانکی مرتبط با سوئیفت انجام دهید. با توجه به اینکه شماره حساب‌های شما از نوع (IBAN) و بین المللی است شما می‌توانید خدمات بانکی خود را به شکل بین المللی دریافت کنید. خرید جهانی: شما به کمک یک حساب بین المللی می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های آنلاین دنیا مانند آمازون و یا پلی استورهای موبایلی خرید انجام دهید و همچنین می‌توانید اشتراک بسیاری از اپلیکیشن‌ها مانند نتفلیکس را تهیه کنید.

سخن پایانی

حساب بانکی بین المللی یکی از شیوه‌های بهره مندی از خدمات بانکی بدون مرز و محدودیت است که این روزها با توجه به تحریم‌های بانکی جهانی علیه ایران برای افتتاح آن بایستی به کشورهای دیگر مراجعه کنید. افتتاح حساب در ترکیه با توجه به امنیت و همین طور کیفیت خدمات ارائه شده می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

شما می‌توانید با توجه به شرایط خود بدون حتی داشتن اقامت دائم ترکیه در این کشور به روش‌های مختلف حساب بانکی برای خود ایجاد نمایید. مدارکی که برای ایجاد حساب نیاز خواهید داشت با توجه به شرایط و نوع حساب انتخابی شما متفاوت است. مهم است با توجه به خدماتی که نیاز دارید، اقدام به افتتاح حساب کنید و حتماً مراحل قانونی را در پیش بگیرید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *