موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

نرخ سود بانکی در ترکیه

ترکیه زراعت بانک ترکیه

ترکیه؛ کشوری مناسب برای سرمایه‌گذاری و پیشرفت مالی

کشور ترکیه همواره به دنبال تقویت و گسترش اقتصاد خود در سال‌های اخیر بوده است. این کشور به سرمایه‌گذاران خارجی بسیار اهمیت می‌دهد و برای آن‌ها امتیازات ویژه‌ای را هم در نظر گرفته است. اما بهترین راه برای کسب سود در کشور ترکیه چیست؟ آیا سرمایه‌گذاری در این کشور سودآوری مناسب را دارد؟

آیا سپرده‌گذاری بانکی سودمند خواهد بود؟ بهترین بانک‌های ترکیه برای این اهداف کدام هستند؟ آیا سرمایه‌گذاری برای اتباع خارجی در بانک‌های این کشور امکان‌پذیر است؟ در صورت انتخاب شیوه سپرده‌گذاری، نرخ سود بانکی در ترکیه چقدر خواهد بود؟ در ادامه این مطلب از آرال گام به تمام این پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم.

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب سود در کشور ترکیه، سپرده‌گذاری بانکی است. در کشور ترکیه بانک‌های مختلفی وجود دارند که برخی با ارز رایج این کشور یعنی لیر و برخی دیگر هم با دلار و یورو فعالیت می‌کنند. در نظر داشته باشید که در این کشور امکان کسب سود وجود دارد، اما باید ابتدا بتوان بانک مناسب و نوع سپرده را عاقلانه انتخاب کرد تا بتوان به سوددهی رسید.

نام بانک نرخ سود بانکی
ایش بانک 19%
واکیف بانک 18%
هالک بانک 17%
زراعت بانک 17%
آک بانک 14%
فیبا بانک 13%

آشنایی با سیستم بانکی ترکیه

نظام بانکی کشور ترکیه به نظام بانکی ایران شباهت دارد. البته با این تفاوت که در ترکیه نرخ سوددهی بسیار بالاتر است و وام‌های قابل دریافت در ترکیه نرخ بهره بسیار کمتری دارند. به طوری که نرخ بهره وام در ایران در حدود 18 درصد است اما در کشور ترکیه، این نرخ در حدود 7 درصد است.

همچنین مشتری‌مداری یکی اولویت‌های بانک‌های ترکیه است و همواره مشتریان حرف اول را می‌زنند. لازم به ذکر است که در بانک‌های کشور ترکیه انواع سپرده‌گذاری وجود دارند که مشتریان می‌توانند با توجه به نیاز خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنند.

بانک‌های ترکیه در برابر مشتریان خود برخی محدودیت‌ها دارند. به عنوان مثال، اتباع خارجی در این کشور امکان افتتاح حساب در هر بانکی را ندارند. اما از آن‌جایی که ایرانیان بسیاری موفق به دریافت تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه شده‌اند، ما در ادامه به معرفی انواع بانک‌های کشور ترکیه خواهیم پرداخت.

انواع سپرده‌گذاری رایج در ترکیه

برای سرپرده‌گذاری در کشور ترکیه و کسب سود در این کشور باید نسب به انواع سرپرده‌گذاری‌های رایج در این کشور آشنا بود. هرکدام از این سپرده‌گذاری‌ها می‌توانند نرخ سود متغیری داشته باشند که بسته به میزان پول مشخص خواهد شد. در ادامه انواع سپرده‌گذاری رایج در ترکیه معرفی خواهد شد:

 • سپرده‌گذاری بلند مدت
 • سپرده‌گذاری کوتاه مدت

سپرده‌گذاری گذاری بلند مدت، همانطور که از نامش پیداست، دارای زمانی طولانی بوده که معمولا بیشتر از 6 ماه و یا 1 سال است. لازم به ذکر است که نرخ سود در این بازه زمانی بیشتر خواهد بود و در برخی موارد نیز مالیات سود بانکی در این نوع سپرده به صفر درصد خواهد رسید.

سپرده‌گذاری کوتاه مدت نیز یکی دیگر از انواع سپرده‌گذاری است که در بازه زمانی کوتاه‌تری امکان برداشت پول را می‌دهد. این نوع سپرده، سود کمتری به همراه دارد و مالیات سود بانکی نیز برای آن تعریف می‌شود. بنابر این شما در صورتی که به پول خود در بازه کمتر از 1 سال نیاز دارید، می‌‌توانید برای این نوع سپرده اقدام کنید. لازم به ذکر است که نرخ سود بانکی در ترکیه برای سپرده‌گذاری‌های کوتاه مدت، کمی پایین‌تر از سپرده بلند مدت خواهد بود.

انواع بانک‌های کشور ترکیه

در ترکیه بانک‌های مختلفی وجود دارند که به سه نوع دولتی، خصوصی و بین‌المللی تقسیم می‌شوند. بیشتر بانک‌های دولتی و خصوصی این کشور بر اساس ارز رایج ترکیه فعالیت می‌کنند اما بیشتر بانک‌های بین‌المللی این کشور، امکان سرمایه‌گذاری بر حسب ارزهای دیگر مانند دلار و یورو را دارند.

ضمنا با اینکه پیش‌تر به آن اشاره شد، لازم به یادآوری است که اتباع خارجی در هنگام افتتاح حساب در کشور ترکیه به محدودیت‌ بانک‌های پذیرنده این افراد بر خواهند خورد. در ادامه بانک‌های پذیرنده اتباع خارجی و دیگر بانک‌های مناسب سرمایه‌گذاری معرفی خواهند شد.

واکیف بانک کشور ترکیه

یکی از معروف‌ترین بانک‌های کشور ترکیه، واکیف بانک است که نام کامل آن بانک وقف‌های ترکیه است. این بانک در ژانویه دهه 50 میلادی به دستور نخست وزیر وقت ترکیه تاسیس شد. در حال حاضر، این بانک از به روز ترین سیستم بانکی در جهان بهره می‌برد و می‌توان روی این بانک حساب ویژه‌ای باز کرد.

این بانک با سرمایه‌ عمومی شروع به کار کار کرد و اکنون 25 درصد سهامداران این بانک، عموم هستند. این بانک در سال 2005 دستخوش تغییرات در سیستم خود شد و این کار باعث شد تا بتواند مشتریان بسیاری را به سمت خود جذب کند.

شعار کنونی واکیف بانک که در سال 2017 اعلام شد، قدرت کنار شما است. این بانک با 198 میلیارد لیر سرمایه، در رتبه هفتم بانک‌های ترکیه قرار دارد. این بانک دارای 926 شعبه است که می‌توانند در سراسر کشور ترکیه پاسخگوی سرمایه‌گذاران باشد.

لازم به ذکر است که حساب باز کردن در واکیف بانک یا دیگر بانک‌های کشور ترکیه بنا به شعبه‌ای که به آن مراجعه می‌کنید، ممکن است کمی شرایط متفاوت‌تری را داشته باشند. به عنوان مثال، معرفی شدن توسط یکی از شرکت‌های معتبر ترکیه می‌تواند کلید افتتاح حساب باشد. واکیف بانک ترکیه بریا سرمایه‌گذران خارجی سود قابل توجهی را در نظر گرفته است تا بتوانند به راحتی در این بانک سپرده‌گذاری کنند.

نرخ سود بانکی در واکیف بانک ترکیه

واکیف بانک ترکیه دارای یکی از بالاترین نرخ‌های سود بانکی در کشور ترکیه است. به طوری که نرخ سود بانکی ماهیانه در این بانک، 18 درصد است و یکی از بالاترین نرخ سوددهی‌ها را دارد. البته در نظر داشته باشید که امکان سرمایه‌گذاری در این بانک تنها به صورت لیر است و امکان سپرده‌گذاری به صورت دلار و یا یورو را نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که در کشور تریکه برای سود سپرده‌ بانکی مالیات نیز در نظر گرفته شده است که شما باید آن را به دولت این کشور بپردازید. بنابر این درصد سودهای ذکر شده به اندازه واقعی مثلا 18 درصد نخواهد بود. در ادامه به مالیات سپرده بانکی بیشتر پرداخته خواهد شد.

زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک ترکیه از دیگر بانک‌های مناسب برای سپرده‌گذاری است که نرخ سود بانکی بالایی را هم در ترکیه دارد. در نظر داشته باشید که این بانک با اتباع ایرانی هیچ مشکلی ندارد و ایرانیان مقیم ترکیه می‌توانند به راحتی در این بانک حساب افتتاح کنند. زراعت بانک ترکیه، یک بانک دولتی است و از این رو می‌توانید با خیال راحت این بانک را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

زراعت بانک ترکیه

نرخ سود بانکی در ترکیه همواره یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران در این کشور بوده است. نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که زراعت بانک ترکیه به دلیل دولتی بودن، از قوانین دولت پیروی می‌کند و در نتیجه سود خوبی را برای سرمایه‌گذاران در پی خواهد داشت.

نرخ سود بانکی در زراعت بانک ترکیه

زراعت بانک کشور ترکیه به دلیل دولتی بودن و پیروی از قوانین بانک مرکزی برای بانک‌های دولتی، نرخ سود استاندارد 17 درصد را به سپرده‌گذاران ارائه می‌دهد. این نرخ به صورت ماهیانه است اما با در نظر گرفتن مالیات، کاهش پیدا خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که مانند هر کشور دیگری، نرخ سود بانکی در ترکیه با میزان پول ارتباط مستقیم دارد و در صورت افزایش سرمایه، میزان سوددهی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای سپرده‌گذاری در زراعت بانک ترکیه در نظر داشته باشید که برای سپرده‌گذاری‌های مختلف چه کوتاه مدت چه بلند مدت، با مبلغ کمتر از 1000 لیر هیچگونه سودی به فرد تعلق نخواهد گرفت. البته در حساب‌های سپرده جمعی، حساب مهریه و حساب مسکن 15 درصد سود دریافت خواهید کرد.

اما داستان برای مبلغ بیشتر از 1000 لیر فرق می‌کند. برای سپرده مدت‌دار یکماهه 4.5 درصد سود در نظر گرفته خواهد شد. این میزان سود تا 3 ماه سپرده نیز به همین مقدار خواهد بود. اما در نظر داشته باشید که از 3 تا 6 ماه نرخ سود 5 درصد خواهد بود.

میزان 5 درصد سود تا 2 سال ثابت خواهد ماند و این مقدار بیشتر نخواهد شد. اما در نظر داشته باشید که مانند مبلغ کمتر‌ از 1000 لیر برای حساب‌های سپرده جمعی، مهریه و مسکن نرخ سود 15 درصد تعیین شده است.

ایش بانک؛ بالاترین نرخ سود بانکی در ترکیه

نوبت به معرفی یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های ترکیه می‌رسد. بانکی که برای سرمایه‌گذاران خارجی بسیار حائز اهمیت است و آن‌ها می‌توانند در این بانک به هر دو صورت لیر و دلار سپرده‌گذاری کنند. در نظر داشته باشید که نرخ سوددهی برای این دو ارز بسیار متفاوت خواهد بود. این بانک در رتم صدم بهترین بانک‌های جهان قرار دارد.

ایش بانک بزرگ‌ترین بانک ترکیه است و به سرمایه‌گذاران خارجی از جمله ایرانیان امکانات متنوعی را ارائه می‌کند. اما متاسفانه اکنون امکان افتتاح حساب برای اتباع ایرانی در این بانک فراهم نیست و آن‌ها باید به سراغ بانک‌های دیگر مانند زراعت بانک و یا واکیف بانک بروند. شما لازم نیست که برای افتتاح حساب در این بانک حتما به کشور ترکیه سفر کنید. چرا که این بانک شعب بین‌المللی زیادی در جهان دارد که به 22 شعبه در کشورهای انگلیس، کوزوو، قبرس و عراق می‌رسد.

نرخ سود بانکی در ایش بانک ترکیه

به طور کلی نرخ سود بانکی در این کشور 19 درصد اعلام شده است که برای سپرده‌گذاری‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. همانطور که گفته شد، سپرده‌گذاری در ایش بانک ترکیه با دو ارز دلار و لیر انجام می‌شود. از این رو نرخ سپرده بانکی در سال 2021 و برای ارز لیر در حدود 16 الی 19 درصد است.

برای سپرده‌گذاری‌های ارزی میزان سود به شدت کاهش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که نرخ سود سپرده‌های دلاری در حدود 3 درصد است. به عبارتی دیگر، سود سپرده لیر در حدود 6 برابر سپرده‌های دلاری خواهد بود.

هالک بانک ترکیه

یکی دیگر از بانک‌های کشور ترکیه که برای سپرده‌گذاری بسیاری مناسب است، هالک بانک است. این بانک با ارائه دادن سود مناسب در سال 2021 توانسته است برای خود مشتریان بسیاری را به دست بیاورد. این بانک یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های ترکیه است که از سال 1933 برای اولین بار درهایش به روی مردم گشوده شد. از آن زمان تاکنون این بانک فعالیت مداوم داشته است و این تاریخچه قوی می‌تواند یکی از دلایل اعتماد به این بانک خوشنام باشد.

هالک بانک ترکیه اکنون بیشتر از 100 شعبه در کشور ترکیه دارد و شما می‌توانید برای بررسی امکانات این بانک اعم از نرخ سود بانکی این کشور در ترکیه، به یکی از این شعب مراجعه کنید. لازم به ذکر است که این بانک شعب بین‌المللی نیز دارد و شما می‌توانید با سفر به قبرسی، بحرین، لندن و یا سنگاپور از خدمات این بانک بهره‌مند شوید.

نوبت به سود بانکی هالک بانک ترکیه می‌رسد. در این بانک نرخ سود بانکی در سال 2018 در حدود 24 درصد بود. در آن زمان دولت ترکیه در بحران اقتصادی به سر می‌برد و سعی داشت تا با این کار سرمایه‌گذاران خارجی را جذب کند.

در سال 2020 و پس از رفع بحران، نرخ سود بانکی در کشور ترکیه به طور کلی کاهش پیدا کرد و از این رو هالک بانک نیز نرخ سود خود را به کمتر از 20 درصد رساند. البته همچنان درصد سودی که این بانک برای سپرده‌گذاران ارائه می‌دهد، بیشتر از بانک‌های دیگر ترکیه مانند زراعت بانک است. نرخ سود بانکی در هالک بانک در حدود 19 درصد قرار دارد که مطمئنا با توجه به شرایط مختلف مانند نوع سپرده و یا میزان پول، متغیر خواهد بود. به طوری که کمترین میزان آن به 13 درصد خواهد رسید.

افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه

گارانتی بانک کشور ترکیه

از دیگر بانک‌های کشور ترکیه که با نرخ سود بانکی مناسب می‌تواند برای سرمایه‌گذارن خارجی در ترکیه، بسیار مناسب باشد. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور، به سود مناسبی دست پیدا کنید. البته این میزان سود به اندازه بانک‌های دیگر نخواهد بود؛ اما مطمئن باشید که سود معقولی دریافت خواهید کرد. در گارانتی بانک ترکیه، نرخ سود در حدود 12 درصد قراردارد و در میان دیگر بانک‌های ترکیه، تقریبا پایین‌ترین میزان سود را ارائه می‌دهد.

آک بانک کشور ترکیه

یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های کشور ترکیه که از  سال 1948 شروع به کار کرد و توانست خود را در لیست بهترین بانک‌های ترکیه قرار بدهد. در نظر داشته باشید که این بانک در رتبه چهارم بهترین بانک‌های ترکیه قرار دارد و می‌‌تواند شما را از یک سرمایه‌گذاری پر سود، مطمئن سازد.

لازم به ذکر است که نرخ سود بانکی برای سپرده‌های بانکی در این بانک در حدود 14 درصد قرار دارد و به همین خاطر نمی‌تواند به اندازه دیگر بانک‌های این کشور باشد. اما مطمئن باشید نرخ سوددهی این بانک بیشتر از بانک‌های ایران خواهد بود.

مزایای سپرده‌گذاری در ترکیه

یکی از نکاتی که می‌تواند شما را به سرمایه‌گذاری و افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه ترغیب کند، امکان اخذ تابعیت این کشور با سرمایه‌گذاری بیشتر از 500 هزار دلار در بانک‌های این کشور است. به این صورت که شما علاوه بر نرخ سوددهی بالا در کشور ترکیه، امکان اخذ تابعیت این کشور را پس از 3 سال خواهید داشت. در ضمن، سپرده‌گذاری در کشور ترکیه می‌تواند به امکان اخذ وام رد این کشور نیز منجر شود. در این صورت شما می‌توانید برای خود در این کشور خانه خریداری کرده و اقامت موقت این کشور را دریافت کنید.

مالیات سود بانکی در ترکیه

یکی از مواردی که بانک‌های ترکیه به آن توجه دارند و مشتریان نیز باید درباره آن اطلاعاتی داشته باشند، مالیات سود بانکی است که بر حسب نرخ سود بانکی در ترکیه محاسبه می‌شود. البته این میزان با توجه به مدت زمان سپرده و نوع ارز سپرده‌گذاری شده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، برای لیر ترکیه و سپرده‌گذاری تا 6 ماه، نرخ مالیات در حدود 5 درصد خواهد بود. برای سپرده‌گذاری از 6 ماه تا یک سال نیز باید در حدود 3 درصد مالیات بپردازید.

شایان ذکر است که برای سپرده‌های بانکی بیشتر از یک سال، مالیات در نظر گرفته نخواهد شد. برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی که قصد دارند به صورت یورو و دلار سرمایه‌گذاری کنند، نرخ مالیات بسیار بیشتر از لیر خواهد بود. به عنوان مثال برای سپرده‌های تا 6 ماه نرخ مالیات برای دلار و یورو به 20 درصد افزایش پیدا می‌کند. برای سپرده‌های از 6 ماه تا 1 سال نیز نرخ مالیات در حدود 20 درصد خواهد بود و تنها در بیشتر از یک سال به 18 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

نحوه افتتاح حساب در ترکیه

اگر اقامت ترکیه ندارید و قصد سرمایه‌گذاری در بانک‌های این کشور را دارید، باید در نظر داشته باشید که ابتدا باید بتوانید حساب بانکی ایجاد کنید. سپس باید بتوانید از طریق حساب بانکی خود برای سپرده‌گذاری اقدام کنید. اما چگونه باید حساب بانکی اقتتاح کرد؟

در صورت نداشتن اقامت ترکیه، باید به بانک یک آدرس معتبر ارائه دهید. ضمنا باید قبض آب و برق به نام خود را برای احراز محل سکونت ارائه دهید. در ادامه نیز باید برای افتتاح حساب مدارک بیشتری را ارائه دهید که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهد شد.

در نظر داشته باشید که بهترین بانک برای اقراد غیر مقیم ترکیه، زراعت بانک است. اما اگر اقامت این کشور را دارید، بهترین کار برای شما افتتاح حساب در ایش بانک و یا واکیف بانک خواهد بود. پس از افتتاح حساب بانکی نیز می‌توانید با وارد کردن سرمایه خود به این کشور، برای سپرده‌گذاری اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب

برای افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه و بهره بردن از بالاترین نرخ سود بانکی در این کشور باید مدارک مختلفی را ارئه دهید. به عنوان مثال در صورت نداشتن اقامت این کشور باید یک محل سکونت (حال می‌توانید خانواده باشد یا یکی از دوستان) را معرفی کنید.

سپس باید اصل و کپی پاسپورت خود را هم ارائه دهید و مهر تایید آخرین ورودتان به ترکیه را هم به همراه داشته باشید. برای افتتاح حساب نیز باید حتما به بانک مورد نظر به صورت حضوری مراجعه کنید. ضمنا که قبل از انجام این کارها باید سیم‌کارت به نام خود خریداری کنید تا از خدمات بانکی بهره‌مند شوید.

نرخ سود بانکی در ترکیه و سوالات متداول درباره بانک‌های ترکیه

در این بخش قصد داریم تا به سوالات متداول شما درباره انواع نرخ سود بانکی در ترکیه پاسخ بدهیم:

آیا سود بانکی بیشتری از سرمایه‌گذاری در ترکیه نسبت به ایران کسب می‌کنیم؟

مطمئنا بله.

سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌تواند در راستای اخذ تابعیت این کشور باشد؟

در مواردی که میزان سرمایه بیشتر از 500 هزار دلار آمریکا باشد، بله.

مالیات سود بانکی امکان حذف شدن دارند؟

در سپرده‌های بلند مدت امکان حذف مالیات سود بانکی در برخی موارد امکان‌پذیر است.

با آرال گام از انواع نرخ سودهای بانکی در ترکیه مطلع شوید

سپرده‌گذاری بانکی در همه کشورها از جمله ترکیه روندی پیچیده دارد؛ از این رو شما برای کسب بیشترین مقدار سود باید بتوانید بانک مناسب برای این کار را انتخاب کنید. زراعت بانک ترکیه به دلیل نرخ سود بانکی مناسب و خدمات بانکی بیشتر و پذیرش اتباع ایرانی با هدف سرمایه‌گذاری می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد؛ البته بانک‌های دیگر نیز خدمات متنوعی ارائه می‌دهند که می‌توانید از آن‌ها بهره بگیرید.

سپرده‌گذاری در بانک‌ها انواع مختلفی دارد که بهترین آن‌ سپرده‌گذاری بلند مدت است. در این نوع از سپرده‌گذاری، مالیات سود بانکی به کمترین میزان خود می‌رسد و در برخی موارد نیز حذف می‌شود. همچنین در این شیوه نرخ سود بانکی در بانک‌های ترکیه افزایش پیدا خواهد کرد و سود بیشتری نصیب شما خواهد شد.

در نظر داشته باشید که نرخ سود بانکی در ترکیه در سال 2018 به دلیل بحران اقتصادی این کشور، بسیار زیاد و در حدود 24 درصد بود. سپس در سال 2020 این نرخ کاهش پیدا کرد و به محدوده 12 الی 20 درصد رسید. یکی از بهترین بانک‌ها برای سپرده‌گذاری، ایش بانک ترکیه است که در کنار زراعت بانک به عنوان دو بانک‌ برتر ترکیه شناخته می‌شوند. این بانک در حدود 19 درصد به صورت ماهیانه به سپرده‌گذاران سود می‌دهد.

موسسه مهاجرتی آرال گام با چندین سال سابقه درخشان در زمینه انواع روش‌های مهاجرت‌، به شما عزیزان این اطمینان را می‌دهد که بتوانید با خدمات این مجموعه، انواع سرمایه‌گذاری و یا اقدامات متنوع مهاجرتی را به آسان‌ترین شیوه انجام دهید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت ما مراجعه کنید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
4 از 5 از 15 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آواتار محمد
  محمد
  ۰۹ فروردین ۱۴۰۲

  سود سپرده ۱۷ درصد سالیانه یا ماهیانه؟
  اگه کسی ۱میلیون لیر بذاره
  ماهیانه چقدر سود دریافت میکنه؟

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

   سالیانه است
   برای 1 میلیون لیر ماهانه 14000 سود میشه

 2. آواتار Reza
  Reza
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام ممنون از اطلاعات بسیار مفیدتون
  ببخشید واسه گرفتن پاسپورت ترکیه ۵۰۰ هزار دلار رو باید بصورت لیر سرمایه گذاری کنیم یعنی الان معادل ۹۲۵۰۰۰۰ لیر.
  واسه این مقدار با سود الان و با توجه به اینکه پول تا سه سال بلوکه میشه هرماه چقدر سودمیشه گرفت و چقدر مالیات باید داد؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱

   سلام
   سود سالانه بانکی برای ارز لیر 13 درصد است. هزینه مالیاتی ندارید و فقط در هنگام افتتاح حساب و واریز پول مبلغی به عنوان مالیات برداشت میشود.

 3. آواتار سیاوش علیزاده
  سیاوش علیزاده
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

  باسلام
  فرمودید برای افتتاح حساب بایستی قبض آب و برق به نام شخص متقاضی باشد میشه توضیح بفرمایید؟

  • آواتار آرال گام
   ۰۵ تیر ۱۴۰۱

   با سلام
   بدون نیاز به این ملزومات ما افتتاح حساب انجام می دیم
   این ها پیش نیازهای عمومی هستند ولی وقتی با شرکت اقدام می کنید راحتتر می شه اقدام کرد

 4. آواتار حمید امینی
  حمید امینی
  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  اطلاعات مفیدی را جمع آوری کردید که از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری میکند از دست اندر کاران تهیه این اطلاعات در مجموعه آراگام سپاسگزارم.من مقیم آمریکا و ایران هستم قصد سپرده گذاری بلند مدت در بانک HSBC را دارم اولا بهره بانکی مبلغ سیصد هزار دلار برای یکسال چه میزان است و آیا من زمانی که در آمریکا هستم میتوانم از حساب بانکی که در ترکیه دارم در بانکHSBC در شعب این بانک در آمریکا برداشت یا واریز داشته باشم؟

  • آواتار آرال گام
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   جناب امینی
   ممنون از حسن نیت و نظر لطف شما
   HSBC بانک ترکیه فعلا برای ایرانیان خدمات ندارد.
   شما اگر شهروند آمریکا باشید. بله مشکلی نیست و می توانید از خدمات این بانک استفاده کنید. بله شما بافعال کردن گزینه های استفاده خارج از مرزهای ترکیه برای اپلیکیشن می توانید از همه جای دنیای به حسابتان دسترسی داشته باشید. و کارهای انتقال و جابجایی یا خرید را از طریق این حساب انجام دهید.

 5. آواتار بهزاد
  بهزاد
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  آیا امکان انتقال پول از ایران به زراعت بانک ترکیه وجود دارد ؟ در صورت مثبت بودن چگونه ؟
  سود بلند مدت دو یا سه ساله برای هشت میلیون دلار ماهیانه چند لیر میباشد ؟ و آیا امکان انتقال بخشی از این سود ماهیانه به کشوری دیگر بعنوان یورو امکان پذیر میباشد ؟
  آیا مستر کارت نیز به من میدهند تا در صورت مسافرت از ترکیه به کشوری دیگر نیاز به حمل پول را نداشته باشم ؟

  • آواتار آرال گام
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

   بله وجود دارد
   شما باید حساب بانکی بین المللی در بانک زراعت به حساب خودتان داشته باشید. بعد براحتی می توانین به حسابتان پول حواله کنید
   سودهای سپرده بسته به نوع ارز متفاوت است. طبیعتا سپردهای لیری برای پوشش تورمی عدد بالایی است.
   بله برای شما مستر کارت نیز داده می شه حتی بنام خودتان

 6. آواتار بهزاد فروغی نیا
  بهزاد فروغی نیا
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

  آیا امکان انتقال پول از ایران به زراعت بانک ترکیه وجود دارد ؟ در صورت مثبت بودن چگونه ؟

  • آواتار آرال گام
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

   سلام
   حتما باید حساب واسط باشه
   برای کسب اطلاعات می تونین با شماره های شرکت تماس بگیرین

 7. آواتار فرهاد
  فرهاد
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  برای صد هزار لیره ماهیانه زراعت بانک چقدر سود میدهد؟ماهی 17درصد میشود 17000لیر؟سپرده بلند مدت یکساله

  • آواتار آرال گام
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

   با سلام
   نرخ سود در همه جای دنیا می تونه به صورت پیوسته تغییر کنه. در حال حاضر نرخ سود در ترکیه 14درصد سالانه است. برای 100هزار لیر در ماه تقربیا هزار لیر سود دریافت می کنید.

 8. آواتار فرهاد
  فرهاد
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام برای 100000صد هزار لیره ماهیانه زراعت بانک اگر 15درصد ماهانه سود دهد میشود ماهی 150000لیر درسته؟
  مالیات هم ۳درصد ماهیانه برای سپرده شش ماهه کم کنند میشود حدود 145000 لیر ماهیانه ؟درستع؟

  • آواتار آرال گام
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰

   بازه سود سالیانه است. این عدد برای یک سال است نه یک ماه

 9. آواتار حمید
  حمید
  ۱۳ دی ۱۴۰۰

  با سلام یکی از دوستان من سوال کردن در ترکیه اقامت توریستی دارن می خواهند اپارتمان شان را به مدت یکسال اجاره کنند بعداز یکسال با سپرده گذاری به مبلغ پانصد هزار لیر متوانند اقامت موقتشان را برای یکسال دیگر تمدید کنند . با سپاس

  • آواتار آرال گام
   ۱۴ دی ۱۴۰۰

   سلام
   برای تمدید سال دوم احتمالا امسال زیاد سخت گیری نخواهند گرفت. بدلیل کرونا
   ولی برای تمدید که خیالشون راحت باشه
   یا باید در دانشگاهی ثبت نام کنند که مشغول به تحصیل باشند.
   یا ملکی بخرند، شرکتی ثبت کنند، یا جایی که بیمه داره کار پیدا کنندو…
   بسته به شرایط هر کسی متفاوته

 10. آواتار مینا اشرف زاده
  مینا اشرف زاده
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰

  سلام
  یعنی ما اگه 500 هزار لیر بزاریم توی بانک، ماهی حدد 5000 لیر به ما سود می ده؟ درسته؟

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰

   خانم اشرف زاده سلام
   بله عزیزیم کمی بیشتر از 5هزار لیر با شرایط سود فعلی می تونید دریافتی داشته باشید