موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

دریافت حواله وسترن یونیون از خارج

حواله وسترن یونیون

مطمئنا با وجود تحریم‌ها، تاجران در نقل و انتقالات مالی بین‌المللی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. ولی یکی از روش‌های امن جهت انتقال پول، استفاده از سیستم وسترن یونیون است. اگرچه این شرکت در کشور ما نمایندگی ندارد، ولی شما می‌توانید از طریق ترکیه برای انجام معاملات بانکی خود و استفاده از وسترن یونیون، اقدام نمایید.

ما در این مقاله راجع به وسترن یونیون و همچنین، ایجنت‌های وسترن یونیون در ترکیه صحبت خواهیم کرد تا به کمک آن، به اطلاعات کاملی در رابطه با این سیستم انتقال پول آشنا شوید و به خوبی از آن استفاده کنید. همچنین علاوه بر این مقاله، موسسه مهاجرتی آرال گام با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با  دریافت حواله وسترن یونیون از خارج خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی آرال گام در ارتباط باشید.

وسترن یونیون چیست؟

وسترن یونیون، یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که به عنوان سرویس انتقالات مالی شناخته می‌شود. این شرکت که در سال 1851 تاسیس شد، عنوان عجیب «کمپانی تلگراف نیویورک و دره‌ی می‌سی‌سی‌پی» نام داشت، اما بعدا در سال 1856 که با چند شرکت تلگراف دیگر ادغام شد، نام خود را به کمپانی تلگراف وسترن یونیون تغییر داد.

وسترن یونیون چیست؟

این کمپانی صنعت تلگراف آمریکایی را از 1860 تا 1980 تحت سلطه داشت.اما بعد از مشکلات مالی، خدمات تجاری‌اش را از صنعت تلگرافی امریکا فاصله داد و روی خدمات انتقال پول تمرکز کرد. این کمپانی، تا سال 2006 از تمامی شرکت‌های تلگرافی فاصله گرفت و دوباره مستقل شد.در نهایت هم، توسط نیویورک تایمز، «بزرگ‌ترین خدمات انتقال پول در دنیا» نامیده شد. این شرکت به خاطر تعداد زیادی از مهاجران که همیشه قصد دارند برای عزیزان خود پولی ارسال کنند، سرپا مانده است.

پس با وسترن یونیون، می‌توانید برای عزیزان خود در سراسر ایالات متحده پول ارسال کنید. پول را برای تحویل نقدی در بیش از 610001 محل نمایندگی انتقال دهید یا مستقیماً به یک حساب بانکی ایالات متحده پول ارسال کنید.

 

با توجه به این که حواله پول به خارج از ایران با روش‌های معمول جهانی همچون وسترن یونیون امکان پذیر نسیت، معمولا ایرانی‌ها برای انتقال یا حواله پول به استفاده از امکانات کشورهای همسایه برای مبادلات مالی بین‌المللی روی می‌آورند. یکی از کشورهای محبوب برای ایرانی‌ها جهت نقل و انتقالات مالی ترکیه است. برای آشنایی بیشتر با این روند پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ انتقال پول به ترکیه مراجعه کنید.

نحوه ارسال پول به ایالات متحده را انتخاب کنید

گزینه‌های انتقال داخلی وسترن یونیون ارسال پول را در هر نقطه از آمریکا آسان می‌کند – از آلاسکا به فلوریدا، مین تا‌هاوایی. نحوه انتقال پول خود، نحوه پرداخت آن و نحوه دریافت وجوه توسط عزیزانتان را انتخاب کنید.

1. شروع کنید

روی «ارسال پول» در WU.com کلیک کنید یا برنامه Western Union® را باز کنید و با Touch ID یا Face ID وارد شوید. اگر مشتری جدید هستید، ابتدا به صورت رایگان در وب سایت ثبت نام کنید یا برنامه را از فروشگاه Google Play یا Apple App Store دانلود کنید.

2. مقدار و مقصد را انتخاب کنید

کشور گیرنده و مبلغ مورد نظر برای انتقال را انتخاب کنید.

3. روش دریافت خود را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید برای تحویل پول نقد در یک مکان Western Union پول ارسال کنید، «نقد» را انتخاب کنید. برای ارسال پول به حساب بانکی، «bank account» را به عنوان روش دریافت انتخاب کنید.

4. روش پرداخت خود را انتخاب کنید

بانکداری Klarna یا «انتقال بانکی» را به عنوان روش پرداخت برای ارسال پول برای تحویل نقدی انتخاب کنید. هنگام انتقال به یک حساب بانکی، «کارت اعتباری» یا «حساب بانکی» را انتخاب کنید.

5. وارد شوید و گیرنده خود را انتخاب کنید

اکنون وارد شوید (اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید) و یک گیرنده موجود را انتخاب کنید یا نام و آدرس گیرنده جدید را وارد کنید. اگر می‌خواهید به یک حساب بانکی پول ارسال کنید، حتما مشخصات حساب گیرنده را نیز وارد کنید.

6. تایید و پرداخت کنید

شما تقریباً انجامش داده‌اید! حساب بانکی خود را تأیید کنید و انتقال پول خود را تکمیل کنید (به عنوان مثال با بانکداری Klarna) یا با کارت اعتباری خود (صادر شده توسط یک بانک آلمانی) پرداخت کنید. اگر به یک حساب بانکی پول می‌فرستید، می‌توانید با حساب بانکی خود (به عنوان مثال از طریق بانکداری آنلاین) هزینه انتقال خود را نیز پرداخت کنید.

با برنامه ارسال کنید و نقدی پرداخت کنید

آیا می‌خواهید هزینه انتقال پول خود را به صورت نقدی پرداخت کنید؟ به سادگی «پرداخت در فروشگاه» را در برنامه انتخاب کنید و پس از تکمیل، با شناسه عکس و پول نقد خود در عرض 12 ساعت به محل نمایندگی نزدیک خود بروید تا انتقال را انجام دهید.به خاطر داشته باشید که شماره ردیابی (MTCN) را به گیرنده خود ارائه دهید تا آنها بتوانند پول را به صورت نقدی دریافت کنند (در صورت انتخاب) – و هر دو می‌توانید به راحتی انتقال خود را پیگیری کنید.

انعطاف پذیری برای تعویض وانت نقدی

شرایط ممکن است تغییر کند. Western Union آن را دریافت می‌کند. بنابراین، Western Union تغییر از دریافت پول نقد به ارسال مستقیم پول به حساب بانکی گیرنده شما را آسان کرده است. مراحل لازم برای به روز رسانی روش تحویل را دنبال کنید. به‌روزرسانی‌های آنلاین در حال حاضر فقط برای کشورهای منتخب موجود است.

 1. وارد شوید و تاریخچه انتقال را مشاهده کنید. «بیشتر» و سپس «به‌روزرسانی روش تحویل» را انتخاب کنید.
 2. مشخصات گیرنده را پر کنید. آدرس گیرنده و جزئیات حساب بانکی خود را وارد کنید
 3. انتقال را تایید کنید. رسیدی ظاهر می‌شود که نشان می‌دهد روش تحویل شما به روز شده است یا خیر.

فقط برای انتقال پول WU.com یا Western Union® برنامه ارسال شده به هند، پاکستان، ایالات متحده، فیلیپین، تایلند و ترکیه معتبر است.لطفاً مطمئن شوید که نام گیرنده دقیقاً با مشخصات مالک حساب بانکی مطابقت داشته باشد. (جزئیات حساب ممکن است بسته به کشور متفاوت باشد.)

نحوه انتقال پول از محل نمایندگی

با بیش از هزایان نمایندگی وسترن یونیون در کشورهای مختلف، این شرکت شما را برای انتقال پول به هر کشوری که دوست دارید پشتیبانی می‌کند. از مکان نمایندگی نزدیک خود دیدن کنید و آن را امتحان کنید. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.

 • محل نمایندگی Western Union را در نزدیکی خود پیدا کنید. در مورد ما که تحریم هستیم، بهتر است این کار را در کشور ترکیه انجام دهید.
 • با شناسه خود مستقیماً به باجه بروید و مشخصات گیرنده خود را با خود بیاورید. اگر می‌خواهید به یک حساب بانکی پول ارسال کنید، به اطلاعات حساب گیرنده خود نیز نیاز دارید.
 • مبلغی را که می‌خواهید به صورت نقدی ارسال کنید (شامل هزینه انتقال) بپردازید. اگر مستقیماً به یک حساب بانکی پول منتقل می‌کنید، می‌توانید با کارت نقدی صادر شده توسط بانکی در ترکیه (در مکان‌های نمایندگی Western Union) نیز پرداخت کنید. برای اینکار باید افتتاح حساب در ترکیه را انجام داده باشید.
 • انجام شد! رسیدی با شماره پیگیری خود (MTCN) دریافت خواهید کرد. MTCN را با گیرنده خود به اشتراک بگذارید تا بتوان پول را سریع و قابل اطمینان دریافت کرد.

نحوه ارسال پول به حساب‌های بانکی

با برنامه یا آنلاین

 1. برنامه Western Union® را در App Store یا Google Play دانلود کنید یا به WU.com بروید
 2. با «ارسال پول» شروع کنید. کشور گیرنده و مبلغ مورد نظر برای انتقال را انتخاب کنید.
 3. می‌توانید با کارت اعتباری خود یا با حساب بانکی خود پرداخت کنید.
 4. یک ایمیل با شماره پیگیری خود (MTCN) دریافت خواهید کرد. این شماره را با گیرنده خود به اشتراک بگذارید تا پول را به سرعت و مطمئن دریافت کنید.

از محل نمایندگی

 1. به محل نمایندگی Western Union در همان نزدیکی بروید. یکی را اینجا پیدا کنید.
 2. شناسه و مشخصات گیرنده خود را همراه داشته باشید. برای ارسال پول به حساب بانکی، به اطلاعات حساب گیرنده خود نیز نیاز دارید.
 3. به نماینده کشور گیرنده و میزان پولی که می‌خواهید ارسال کنید اطلاع دهید.
 4. می‌توانید هزینه انتقال خود را به صورت نقدی یا با کارت بانکی صادر شده در ترکیه پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید : خواند مقاله انواع حساب بانکی در ترکیه برای شما سودمند خواهد بود.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم به یک حساب بانکی ایالات متحده پول ارسال کنم؟
در Western Union ثبت نام کنید یا وارد شوید. «اکنون ارسال شود» را انتخاب کنید. ایالات متحده را به عنوان موقعیت مکانی خود و مقدار پولی که می‌خواهید انتقال دهید وارد کنید. «حساب بانکی» را انتخاب کنید. مشخصات گیرنده خود را وارد کنید و به صورت نقدی یا کارت پرداخت کنید. ایمیل خود را برای شماره رهگیری منحصر به فرد خود (MTCN) بررسی کنید. انتقال پول خود را دنبال کنید و آن را با گیرنده خود به اشتراک بگذارید تا آنها بتوانند پول نقد خود را دریافت کنند.
چگونه از محل نمایندگی به ایالات متحده پول بفرستم؟
با پیدا کردن یک مکان نمایندگی در نزدیکی خود شروع کنید. شناسه خود را بیاورید و به پیشخوان بروید. همچنین به جزئیات بانکی، آدرس و شماره تلفن گیرنده خود نیاز دارید. پرداخت با کارت اعتباری/دبیت کارت، نقدی یا انتقال بانکی را انتخاب کنید. شماره پیگیری خود (MTCN) را یادداشت کنید. این را با گیرنده خود به اشتراک بگذارید تا آنها بتوانند پول نقد خود را جمع آوری کنند.
انتقال پول در سراسر ایالات متحده چقدر طول می‌کشد؟
مدت زمان ارسال پول به ایالات متحده بستگی به روش انتقال و پرداخت شما دارد. مثلا: اگر پولی را برای تحویل نقدی در محل نمایندگی بفرستید، می‌تواند ظرف چند دقیقه برسد. سپرده مستقیم به بانک معمولاً بین دو تا پنج روز کاری طول می‌کشد، اما بسته به زمان پردازش بانک می‌تواند متفاوت باشد.
کجا می‌توانم برای تحویل نقدی در سراسر ایالات متحده پول ارسال کنم؟
شما می‌توانید برای دریافت پول نقد به هر ایالت ایالات متحده پول ارسال کنید. سپس گیرنده شما می‌تواند پول نقد خود را در هر مکان نمایندگی در آن ایالت دریافت کند. اگر پس از تأیید انتقال پول، نیاز به تغییر وضعیت تحویل دارید، باید درخواست تغییر مکان پرداخت کنید. برای تکمیل تغییر مکان، با خدمات مشتری تماس بگیرید.
برای ارسال پول در ایالات متحده به چه چیزی نیاز دارم؟
قبل از شروع به ارسال پول برای عزیزان خود در ایالات متحده، باید اطلاعاتی را برای تأیید نمایه و پرداخت خود به وسترن یونین ارائه دهید. این شامل: شناسه صادر شده توسط دولت شما. کارت اعتباری، دبیت کارت یا اطلاعات حساب بانکی شما، بسته به اینکه چگونه می‌خواهید برای تراکنش خود پرداخت کنید. نام و نام خانوادگی گیرنده شما همانطور که در شناسه آنها نشان داده شده است. اگر به حساب بانکی گیرنده ارسال می‌کنید، جزئیات بانکی و آدرس گیرنده شما.
چه تدابیر امنیتی وجود دارد؟
وسترن یونین تمام نقل و انتقالات خود را رمزگذاری می‌کند تا از پول شما محافظت کند. اما همیشه کارهای بیشتری برای مبارزه با تقلب وجود دارد. با مراجعه به مرکز کلاهبرداری‌ها، اطلاعات بیشتری کسب کنید.
چگونه در سراسر ایالات متحده پول ارسال کنیم؟
در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید. برای شروع انتقال پول، «اکنون ارسال شود» را انتخاب کنید. ایالات متحده را به عنوان مکان خود انتخاب کنید و مقداری را که می‌خواهید ارسال کنید وارد کنید. نحوه ارسال پول خود را انتخاب کنید. به یک حساب بانکی ایالات متحده پول ارسال کنید یا یکی از بیش از 610001 مکان نمایندگی را انتخاب کنید. در این مرحله، شما ایده ای از هزینه‌های انتقال و زمان تحویل خود خواهید داشت. برای شروع ارسال پول به حساب‌های بانکی ایالات متحده یا مکان‌های نمایندگی، هزینه انتقال خود را بپردازید. می‌توانید از طریق حواله بانکی، کارت نقدی/اعتباری یا پول نقدی پرداخت کنید. وسترن یونین به بقیه امور رسیدگی می‌کند. صندوق ورودی خود را برای شماره پیگیری خود (MTCN) بررسی کنید. می‌توانید از این برای پیگیری انتقال پول خود و دریافت اعلان در هنگام رسیدن آن استفاده کنید. این را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید تا آنها بتوانند وجوه خود را دریافت کنند.

نکات

اگر از کارت اعتباری استفاده می‌کنید، ممکن است کارمزد پیش پرداخت نقدی صادرکننده کارت و هزینه‌های بهره مرتبط اعمال شود. برای اجتناب از این کارمزدها یا کاهش کارمزد، از کارت نقدی استفاده کنید یا سایر روش‌های پرداخت را بررسی کنید.وسترن یونیون از صرافی نیز پول در می‌آورد. هنگام انتخاب یک فرستنده پول، کارمزد انتقال و نرخ ارز را به دقت مقایسه کنید.

نحوه ارسال پول به حساب‌های بانکی

کارمزدها، نرخ‌های ارز خارجی و مالیات‌ها ممکن است بسته به برند، کانال و مکان بر اساس عوامل مختلفی متفاوت باشد. هزینه‌ها و نرخ‌ها بدون اطلاع قبلی قابل تغییر هستند. لطفاً مطمئن شوید که نام گیرنده دقیقاً با مشخصات مالک حساب بانکی مطابقت دارد. (جزئیات حساب ممکن است بسته به کشور متفاوت باشد.) ممکن است بر اساس شرایط تراکنش خاص، از جمله مبلغ ارسال شده، کشور مقصد، در دسترس بودن ارز، مسائل نظارتی، الزامات شناسایی، ساعات مکان نمایندگی، تفاوت در مناطق زمانی، یا انتخاب گزینه‌های با تأخیر، وجوه با تأخیر یا عدم دسترسی به خدمات انجام شود.

برای تراکنش‌های تلفن همراه، وجوه به ارائه‌دهنده حساب mWallet گیرنده برای اعتبار به حساب مرتبط با شماره تلفن همراه گیرنده پرداخت می‌شود. ممکن است هزینه‌های شخص ثالث دیگری اعمال شود، از جمله پیامک و بیش از حد مجاز حساب و هزینه‌های نقدی. برای اطلاع از محدودیت‌ها به فرم انتقال مراجعه کنید.

نمایندگی وسترن یونیون در ترکیه

اگر قصد دارید از طریق کشور ترکیه برای انتقال مالی خود اقدام کرده و از وسترن یونیون در این کشور استفاده کنید، بهتر است به نمایندگی‌های مختلف آن در این کشور سر بزنید. ما لیست ایجنت‌های وسترن یونیون در ترکیه را آماده‌ کرده‌ایم که با کلیک در اینجا می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. همچنین بهتر است برای آگاهی از قوانین و مقررات، حتما با مسئولین در نمایندگی‌ها صحبت کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم راجع به وسترن یونیون و استفاده از خدمات آن در کشور ترکیه صحبت کنیم. ولی اگر به اطلاعات کامل‌تر و بیشتری نیاز دارید، توصیه می‌کنیم که با موسسه مهاجرتی آرال گام که سال‌هاست در این زمینه تبحر و اطلاعات دارد، تماس بگیرید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
1 از 5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *