موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

دانشگاه کوچ

تحصیل دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ یک موسسه تحقیقاتی خصوصی، غیرانتفاعی و جامع است که در سال 1993 تاسیس شد و در استانبول، ترکیه واقع شده است.فلسفه‌ی آموزشی دانشگاه کوچ بر اصل آموزش خلاقانه و یادگیری مشارکتی استوار است. از زمان تأسیس، دانشگاه کوچ دیدگاهی مترقی، گسترده و دانشجو محور داشته است و جستجوی حقیقت را از طریق تحقیق، انتقاد و خلاقیت تشویق می‌کند.

بحث و مشارکت در فعالیت‌های فوق برنامه نیز بخشی از این جستجو است. بر این اساس، دانشگاه کوچ آموزش هنرهای آزاد را نیز ضروری می‌داند. همکاری با موسسات بین‌المللی و همچنین سخنرانی‌های دانشگاهیان و رهبران تجاری مشهور بین‌المللی نیز به کیفیت آموزش در دانشگاه کوچ کمک می‌کند.

دانشگاه کوچ که در سطح جهانی برای تسهیل تحقیقات پیشرفته در مجموعه کامل کالج‌ها – از جمله علوم اداری و اقتصاد، مهندسی، علوم طبیعی، علوم انسانی و اجتماعی، حقوق و پزشکی – شناخته شده است، با کمک‌های قابل توجه خود در ارتقای آموزش متمایز شده است. دانشگاه کوچ در سطح ملی و بین‌المللی به دلیل اعتبار و عضویت خود شناخته شده است.

دانشگاه کوچ با ساختار قوی آکادمیک، فرصت‌های تحقیقاتی، دستاوردهای بین‌المللی، محیط اجتماعی زنده و طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی، توجه بهترین دانشجویان را در ترکیه و خارج از کشور به خود جلب می‌کند و بر همین اساس است که دانشگاه کوچ، تحصیل در ترکیه را به یکی از اهداف دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است

دانشکده‌ها، دپارتمان‌ها و موسسات

دانشگاه کوچ دارای واحدهای آکادمیک زیر است:

 • دانشکده علوم اداری و اقتصاد (CASE)
 • کالج علوم (CS)
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی (CSSH)
 • دانشکده مهندسی (CE)
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی (SOM)
 • دانشکده پرستاری (SON)
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی بازرگانی (GSB)
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم و مهندسی (GSSE)
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی و انسانی (GSSSH)
 • موسسه علوم بهداشتی (GSHS)

رتبه‌بندی دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که در استانبول واقع شده است. رتبه‌بندی این دانشگاه در سال 2022 از قرار زیر است:

رتبه‌ی دانشگاه کوچ بر اساس QS:

511-520

رتبه‌بندی دانشگاه کوچ بر اساس QS WUR Ranking By Subject

201-250

رتبه‌بندی دانشگاه کوچ بر اساس Graduate Employability

301-500

رتبه‌بندی دانشگاه کوچ بر اساس EECA University Ranking

15

تحقیق در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی پیشرو در ترکیه و منطقه است. این دانشگاه در تلاش است تا مرکز تحقیقاتی جهانی باشد و هدف آن تأثیرگذاری بر تحولات فکری، فناوری، اقتصادی و اجتماعی در مقیاس جهانی است.

 

دانشگاه کوچ

 

دانشگاه کوچ برترین دریافت کننده جوایز تحقیقاتی TÜBİTAK (شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه) بوده است. دانشگاه کوچ همچنین موفق‌ترین مؤسسه آموزش عالی در ترکیه در مناقصه برای کمک‌های مالی ERC است که از مارس 2018، 8 پروژه از 15 پروژه فعال در ترکیه را هماهنگ می‌کند. علاوه بر این، دانشگاه کوچ بهترین مؤسسه (از جمله سازمان‌های صنعتی) در ترکیه بعد از TÜBİTAK در طرح بودجه کمیسیون اروپا Horizon 2020. این دانشگاه در حال حاضر میزبان پروژه‌های Horizon 2020 به ارزش 10.2 میلیون یورو است.

بین سال‌های 2004 و 2017، مجموعاً 761 پروژه با بودجه خارجی به ارزش 320 میلیون لیره (86 میلیون دلار آمریکا) به دانشگاه تعلق گرفت. این دانشگاه دارای 132 آزمایشگاه تحقیقاتی، 20 مرکز تحقیقاتی و 5 انجمن تحقیقاتی و آموزشی است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه کوچ

هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی برای سال تحصیلی 2022-23 در جدول زیر نشان داده شده است. این هزینه‌ها، شهریه‌ی یک سال تحصیلی و ثبت نام را نشان می‌دهد. با پرداخت این شهریه‌ها، امکان استفاده کامل از کتابخانه، آزمایشگاه کامپیوتر و خدمات درمانگاه فراهم می‌‌شود. البته، با پرداخت شهریه، شما نمی‌توانید از سایر خدمات پردیس مانند خوابگاه استفاده کنید. هزینه‌های تحصیل ممکن است هر سال متناسب با تورم افزایش یابد.

دانشگاه کوچ شهریه‌ی دانشجویان بین‌المللی
کالج علوم $19500 USD
کالج مهندسی $19500 USD
دانشکده علوم اداری و اقتصاد $19500 USD
دانشکده علوم اجتماعی و انسانی $19500 USD
دانشکده پرستاری $19500 USD
دانشکده حقوق $19500 USD
دانشکده پزشکی $26500 USD
برنامه یادگیری زبان انگلیسی مقدماتی $19500 USD

بورسیه تحصیلی در دانشگاه کوچ برای دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه کوچ به ارائه‌ی بورسیه‌‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مفتخر است که معیارهای پذیرش انتخابی را برآورده کرده باشند.

دانشگاه کوچ

 

بورسیه های بین‌المللی در مقطع کارشناسی

دانشگاه کوچ هر سال به دانشجوهای برجسته (به جز پزشکی) بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی 25، 50، 75 یا 100 درصد اعطا می‌کند. هیچ دوره‌ی درخواست یا فرم بورس تحصیلی جداگانه‌ای وجود ندارد. پس اینکه شما واجد شرایط بورسیه هستید یا نه، در ایمیل اطلاع رسانی می‌شود. برای درخواست بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی، لطفا اطلاعات زیر را قبل از ارسال درخواست خود در نظر داشته باشید:

 • ارسال درخواست بدون یکی از نمرات امتحانی مورد نیاز (SAT/ACT، IB، A-Levels، یا موارد دیگر) شانس پذیرش شما و در نتیجه شانس بورس تحصیلی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • همه‌ی دانشجویان پذیرفته شده ابتدا برای بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی توسط کمیته پذیرش و بر اساس شایستگی تحصیلی ارزیابی می‌شوند. این بورسیه‌ها را می‌توان برای 25٪، 50٪، 75٪ یا 100٪ شهریه سالانه در طول مدت برنامه در نظر گرفت. بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی شامل هیچ مزیت دیگری (مسکن، هزینه‌های زندگی، کتاب و غیره) نمی‌شود.
 • دانشکده پزشکی کوچ هر سال فقط بورسیه‌های جزئی 50% یا 25% را به تعداد بسیار محدودی از داوطلبان پذیرفته شده بر اساس شایستگی علمی اعطا می‌کند. بورسیه تحصیلی کامل برای پزشکی در دانشگاه کوچ در دسترس نیست.
 • اگر کاندیدای برجسته هستید، ارسال درخواست زودهنگام تا آوریل ممکن است شانس بورسیه تحصیلی شما را افزایش دهد.
 • نتایج بورس تحصیلی با نامه پیشنهاد پذیرش از دفتر ثبت احوال و از طریق ایمیل در تاریخ‌های ذکر شده به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی بین‌المللی (کارشناسی ارشد با پایان نامه / کارشناسی ارشد پژوهشی)

فرم درخواست آنلاین دوره‌ی کارشناسی ارشد با پایان نامه‌ی مورد علاقه خود را با تمام مدارک مورد نیاز تکمیل و ارسال کنید (این شامل نمره آزمون GRE/GMAT و تافل معتبر است). هیچ فرم جداگانه‌ای برای بورسیه تحصیلی وجود ندارد.

 • ارسال درخواست بدون نمرات آزمون مورد نیاز (GRE/GMAT، TOEFL) شانس پذیرش شما و در نتیجه شانس بورس تحصیلی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • دانشگاه کوچ
 • به کلیه دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد با پایان نامه، بورسیه‌های 100% مبتنی بر شایستگی توسط دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوطه اعطا می‌شود (به جز دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشت). بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی ممکن است شامل مزایای دیگری نیز باشد (مسکن، هزینه‌های زندگی، بیمه درمانی). لطفاً توجه داشته باشید که برنامه LLM با پایان نامه در این دسته گنجانده نشده است.
 • نتایج بورسیه تحصیلی به همراه نامه پیشنهاد پذیرش از دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوطه از طریق ایمیل، و در تاریخ‌های ذکر شده در وب سایت مربوطه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی بین‌المللی (کارشناسی ارشد بدون پایان نامه / کارشناسی ارشد)

برنامه‌های کارشناسی ارشد آموزش محور (کارشناسی ارشد بدون پایان نامه) در دانشگاه کوچ در زمینه‌های علوم داده، امنیت سایبری، مهندسی کامپیوتر، LLM، سیاست عمومی، بهداشت جهانی، MBA، EMBA، امور مالی، و …ارائه می‌شود. در واقع، هیچ کمک هزینه تحصیلی برای این برنامه‌ها وجود ندارد. اگر برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود به بورس تحصیلی نیاز دارید، توصیه می‌کنیم به جای آن درخواستی را برای برنامه‌های کارشناسی ارشد با پایان نامه تهیه و ارسال کنید. برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه (Türkiye Bursları) در دانشگاه کوچ، رشته‌های آموزش محور را پوشش نمی‌دهد.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی بین‌المللی (دکتری)

دانشجویان پذیرفته شده داخلی و بین‌المللی یک بورسیه تحصیلی کامل در طول مدت تحصیل خود دریافت می‌کنند. از آنجا که تمام دانشجویان پذیرفته شده در مقطع دکترا از بورسیه‌ی کامل دانشگاه کوچ بهره می‌برند، پس رقابت برای اخذ پذیرش آن هم بالاست. برای درخواست پذیرش و  بورس تحصیلی، توصیه می‌کنیم اطلاعات زیر را در نظر داشته باشید:

 • تکمیل و ارسال فرم درخواست آنلاین برای Ph.D. هیچ فرم جداگانه‌ای برای بورسیه تحصیلی وجود ندارد.
 • ارسال درخواست بدون نمرات آزمون مورد نیاز (GRE/GMAT، TOEFL) شانس پذیرش شما و در نتیجه شانس بورس تحصیلی شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • نتایج بورسیه تحصیلی به همراه نامه پیشنهاد پذیرش از دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوطه، از طریق ایمیل و در تاریخ‌های ذکر شده در وب سایت به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

اخذ پذیرش دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه کوچ همیشه به دنبال بهترین‌ها و درخشان‌ترین‌ها در هر کشور است. داوطلبان از نظر برتری علمی، نمرات آزمون استاندارد، فعالیت‌های فوق برنامه، توصیه نامه‌ها و انگیزه‌نامه‌های پیوستن به دانشگاه کوچ ارزیابی می‌شوند.

 

دانشگاه کوچ

 

برای درخواست از دانشگاه کوچ به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل و ارسال کنید.

به درخواست‌هایی که دارای مدارک مفقود شده باشند رسیدگی نخواهد شد.

در طول مراحل درخواست، نباید هیچ مدرکی را برای دانشگاه ایمیل یا ارسال کنید. لطفاً وب سایت ثبت نام را برای راهنمایی دقیق در مورد شرایط پذیرش در هر رشته به دقت بررسی کنید.

پذیرش پاییز 2022

لطفاً توجه داشته باشید که در مقطع کارشناسی نیازی به آزمون مهارت زبان انگلیسی برای پذیرش بین‌المللی نیست.

 • متقاضیان تقریباً 4 تا 6 هفته پس از تاریخ ارسال درخواست، نتیجه را از طریق ایمیل دریافت می‌کنند.
 • در مورد تصمیم راجع به پذیرش خود به دانشگاه ایمیل ندهید.

موارد مهمی که باید به عنوان یک متقاضی بین‌المللی در نظر بگیرید:

 • توصیه می‌کنیم که در صورتی که تمام مدارک خود مانند نمرات آزمون SAT را آماده دارید، هر چه زودتر درخواست دهید.
 • اگر یکی از نمرات آزمون یا دیپلم نداشته باشید، به شما پیشنهاد پذیرش داده نمی‌شود.
 • اگر یکی از نمرات آزمون یا مدرک تحصیلی مورد نیاز را داشته باشید، اما با نمرات کمتر از حداقل معیارهای دانشگاه اقدام کنید، به شما پیشنهاد پذیرش داده نمی‌شود.
 • TOEFL و PTE Home-edition و IELTS توسط شورای آموزش عالی پذیرفته نمی‌شوند و بنابراین، دانشگاه کوچ قادر به پذیرش آن‌ها به عنوان یک آزمون مورد نیاز جهت سنجش مهارت زبان انگلیسی نیست.

شرایط درخواست پذیرش از دانشگاه کوچ

 • لطفاً هنگام آماده سازی درخواست آنلاین خود برای اخذ پذیرش در برنامه‌های کارشناسی، تمام الزامات را به دقت بخوانید.
 • ارسال درخواست بدون یکی از مدارک یا اطلاعات مورد نیاز به این معنی است که شانس بسیار کمی برای پذیرش در دانشگاه کوچ دارید.
 • برای پذیرش در دانشگاه کوچ نیازی به آزمون‌های مهارت انگلیسی مانند تافل یا آیلتس نیست. با این حال، شما باید یکی از آزمون‌های پذیرش دانشگاه بین‌المللی واجد شرایط (SAT I، SAT II، ACT) یا دیپلم‌های بین‌المللی (IB، GCSE، لیسانس فرانسوی، ABITUR) را همراه با درخواست خود ارائه دهید.

نحوه تکمیل فرم درخواست کارشناسی دانشگاه کوچ

فیلم آموزشی

ویدیوی آموزشی کوچ را در مورد نحوه تکمیل فرم درخواست آنلاین مقطع کارشناسی دانشگاه تماشا کنید. این آموزش بهترین راهنمای شما برای اطمینان از تهیه یک برنامه کامل است که برای ارزیابی آماده است.

نکات مهمی که باید هنگام تکمیل درخواست خود برای دانشگاه کوچ به خاطر بسپارید:

برای افزایش شانس خود جهت پذیرش در برنامه‌های کارشناسی دانشگاه کوچ باید:

 • انتخاب 1، 2 و 3 از برنامه‌های کارشناسی را مشخص کنید تا در صورت عدم پذیرش در برنامه انتخابی اول، همچنان برای انتخاب دوم و سوم خود ارزیابی شوید. اگر پیشنهاد پذیرش برای انتخاب دوم یا سوم شما داده شد، می‌توانید این پیشنهاد را بپذیرید و پس از سال اول تحصیلی، برای انتقال داخلی به انتخاب اول خود اقدام کنید. لطفاً توجه داشته باشید که دانشگاه کوچ همچنین این امکان را به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد تا در دو رشته شرکت کنند.

تمام اسناد مورد نیاز را آپلود کنید.

به داور خود یادآوری کنید که توصیه نامه خود را قبل از مهلت مقرر ارسال کند.

سخن آخر

مطمئنا با توجه به تمام توضیحات ما در رابطه با برتری دانشگاه کوچ، به این نتیجه رسیده‌اید که تحصیل در این دانشگاه می‌تواند آینده‌ای درخشان را برای شما تضمین کند. اما برای اینکه در این دانشگاه پذیرش بگیرید و از بورسیه‌های آن بهره‌مند شوید، باید با هزاران دانشجو رقابت کنید و بهترین و کامل‌ترین مدارک را جهت افزایش شانس خود ارائه دهید. همچنین باید در زمان مناسبی اقدام کنید که شانس اخذ پذیرش و بورسیه‌ی شما بالاتر برود.

ما، موسسه مهاجرتی آرال گام، با سال‌ها سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی مهاجرت دانشجو به ترکیه، می‌توانیم به شما در این زمینه کمک کنیم تا از دانشگاه کوچ، یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، پذیرش و بورسیه بگیرید و در ادامه، آینده‌ای درخشان برای خود سازید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *