موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

صرافی‌های ایرانی در ترکیه

صرافی‌های ایرانی در ترکیه

در مقاله پیش رو با صرافی‌های ایرانی در ترکیه (استانبول، آنکارا و ازمیر) آشنا خواهید شد. زمانیکه به فکر سفر به ترکیه یا مهاجرت به ترکیه هستید، یکی از دغدغه‌های شما خرید و فروش ارز، انتقال ارز و چنج کردن ارز، دریافت و انتقال حواله و خدمات اینچنینی که از طریق صرافی‌ها انجام می‌شود، نیاز خواهید داشت.

پس بایستی برخی از صرافی‌های ایرانی در ترکیه در شهر‌های استانبول، آنکارا و ازمیر را بشناسید. به دلیل افزایش گزینه‌های اخذ اقامت ترکیه و اخذ شهروندی ترکیه همانند ثبت شرکت در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، تحصیل در ترکیه، تقاضا برای خدمات ارزی نیز افزایش یافته است. در نتیجه تعداد صرافی‌ ایرانی در ترکیه برای انجام خدمات ارزی نیز افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که واحد پول کشورمان در صرافی‌های ترکیه قابل تبدیل نیست. و بهتر است از دلار، یورو و لیر برای کار‌های خود استفاده کنید. این مشکل هم مانند تمامی مسائل دیگر راه حلی دارد، از طریق صرافی‌های ایرانی در ترکیه می‌توانید پول خود را به لیر و دلار و یورو تبدیل کنید زیرا این صرافی‌ها مجهز به کارت خوان ایرانی هستند. در نتیجه به راحتی می‌توانید مبادلات ارزی خود را از طریق صرافی‌های ایرانی در ترکیه  انجام دهید.

صرافی‌های ایرانی در ترکیه

یکی از چالش‌هایی که افرادی که می‌خواهند به ترکیه سفر کنند مواجه هستند، دانستن این موضوع است که در ترکیه از لیر یا دلار استفاده کنند و کدام برای خرید در این کشور گزینه بهتری محسوب می‌شود. توصیه ما این است که دلار تهیه کنید و در کشور ترکیه در هر صرافی معتبری آن را به لیر تبدیل کنید.

نرخ ارز را هم از روی چندین تابلو صرافی چک کنید و سپس دلار خود را به لیر ترکیه تبدیل کنید. در ادامه برخی از صرافی‌های بزرگ ترکیه را برای انجام معاملات ارزی و تبدیل دلار به لیر معرفی نموده ایم : صرافی کاپالی چارشی، صرافی سلطان احمد.

تعدا زیادی صرافی ایرانی در ترکیه وجود دارد ولی نرخ مبادله ارزی در آن‌ها متفاوت است. بهتر است قبل از تبدیل پول خود آن‌ها را با یکدیگر مقایسه نمایید تا با نرخ ارز بهتری پول خود را تبدیل کنید. در برخی از مناطق که ایرانیان بیشتری در آنجا ساکن هستند، صرافی‌های موجود در این مناطق گزینه بهتری برای مبادله ارزی می‌باشند.

لازم به ذکر است که نرخ مبادله ارزی در صرافی‌های مستقر در هتل‌ها بالاتر است، بهتر است از صرفی‌های دیگر خدمات بگیرید.

از بهترین روش های انتقال پول، انتقال از طریق صرافی هاست. صرافی های کشور ترکیه خدمات سریع و امنی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید ۵ روز در هفته، از دوشنبه تا جمعه مبلغی که مد نظرتان است را از طریق صرافی های ایران به کشور ترکیه و یا بالعکس ارسال کنید. برای انتقال ارز در این روش شما یک مبلغ مشخص را به علاوه کارمزد آن به صرافی کشور مبدا تحویل می دهید و صرافی آن مبلغ را برای شما به کشور مقصد حواله می کند. در روز های شنبه و یکشنبه که نرخ دلار اعلام نمی شود انتقال پول ممکن نیست.

صرافی‌های ایرانی در ترکیه : استانبول

مقصد بیشتر مهاجران شهر محبوب و مشهور استانبول است. با اقامت و اسکان بیشتر ایرانیان در شهر استانبول ترکیه، تعداد صرافی‌های ایرانی در استانبول برای ارائه خدمات و مبادلات ارزی نیز افزایش چشمگیری داشته است. در ادامه موقعیت مکانی صرافی‌های ایرانی  مستقر در استانبول لست شده است:

 • لاله لی
 • بازار بزرگ استانبول
 • تکسیم
 • سلطان احمد
 • بیلیک دوزو

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، نرخ مبادله ارز در صرافی‌ها متفاوت است. پس قبل از تبدیل ریال به لیر، دلار به لیر یا هر نوع مبادله ارزی که می‌خواهید انجام دهید نرخ ارز و تابلو ارز صرافی‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. در اینصورت با نرخ بهتری پول خود را به ارز مورد نظر تبدیل خواهید نمود.

آدرس صرافی شماره تماس صرافی اسم صرافی به فارسی اسم صرافی به ترکی
beyoğlu istanbul 902125303554 صرافی آرال Aral currency
beyoğlu istanbul ۹۰۲۱۲۲۵۲۶۴۲۸ صرافی نیظام Nizam dövüz
fatih istanbul ۹۰۲۱۲۵۲۰۳۲۳۲ صرافی زکی Zeki dövüz
fatih istanbul ۹۰۲۱۲۵۲۲۱۲۱۲ صرافی معتبر Muteber dövüz
sultanahmet ۹۰۲۱۲۵۲۲۱۲۱۲ صرافی آنگون Angün dövüz
bayazıt istanbul ۹۰۲۱۲۶۳۸۱۷۱۷ صرافی آقااوغلو Ağaoğlu dövüz
fatih istanbul ۹۰۲۱۲۵۱۴۵۹۵۸ صرافی داداش Dadas dövüz
fatih istanbul ۹۰۲۱۲۵۳۸۶۹۸ صرافی آیدین گلد Aydın gold dövüz
fatih istanbul ۹۰۲۱۲۵۲۰۴۱۲۱ صرافی آرکنت Arkent dövüz
fatih istanbul ۹۰۲۱۲۵۱۱۵۸۶۸ صرافی قاضی Gazi dövüz
Mollafenari mah ۹۰۲۱۲۵۱۱۲۲۵۶ صرافی کوربورسا kurborsa
beyoğlu istanbul ۹۰۲۱۲۲۵۲۴۲۸ صرافی ستین cetin dövüz
bayazıt istanbul ۹۰۲۱۲۵۱۴۸۲۸۲ صرافی یازیجی آلتین Yazıcı altın dövüz
Fatih, İstanbul ۹۰۲۱۲۵۲۰۴۰۳۴ صرافی مرکز Merkez Doviz
Fatih, İstanbul ۹۰۲۱۲۵۱۴۲۴۷۴ صرافی هازندار Haznedar Doviz

صرافی‌های ایرانی در ترکیه : ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه، احتمالاً نزدیکترین شهری است که می توانید به شهری با حال و هوای غربی برسید. بسیاری آن را به پاریس یا مادرید به دلیل فضای جهانی و لیبرال آن تشبیه کرده‌اند و زندگی در اینجا برای ترک‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی به یک انتخاب جدی برای زندگی تبدیل می‌شود.

صرافی‌های ایرانی در ترکیه

با بسیاری از پیشرفت‌ها و پروژه‌های زیرساختی تکمیل شده یا در دست اجرا، رویدادهای فرهنگی، هنری و زنده در سراسر شهر، نزدیکی آن به برخی از بهترین جاذبه‌های تاریخی جهان و جنب و جوش آن، مردم به‌طور جدی به دنبال خرید ملک در ازمیر و سرمایه گذاری در این شهر هستند. از همین رو تعداد صرافی‌های ایرانی در ترکیه بخصوص در شهر ازمیر افزایش داشته تا جوابگو نیاز‌های مهاجران به ترکیه باشند.

تا مهاجران و مسافران در ترکیه برای انجام خدمات ارزی همانند خرید و فروش ارز، انتقال ارز و چنج کردن ارز، دریافت و انتقال حواله را به راحتی انجام دهند. در ادامه به معرفی صرافی‌های ایرانی در ازمیر خواهیم پرداخت.

آدرس صرافی شماره تماس صرافی اسم صرافی به فارسی اسم صرافی به ترکی
ızmir, sokak ۹۰۵۵۳۸۳۴۴۴۱۰ ازمیر توران Izmir turan dövüz
balkova izmir ۹۰۵۵۲۴۳۴۴۴۱۳ صرافی پارسی پی Parsi P dövüz
Izmir  karşıyaka, çarşı ۹۰۵۳۸۵۴۵۷۷۵۴ صرافی پاسارگاد

 

Pasargad dövüz
ızmir, sokak ۹۰۵۳۶۰۷۰۱۵۸۷ صرافی پرشین ازمیر Persian Izmir dövüz

صرافی‌های ایرانی در ترکیه : آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه و یکی از پرجنب ‌و جوش‌ترین شهرها از نظر اقتصادی است. این شهر همچنین دومین شهر پرجمعیت کشور ترکیه است. اخذ شهروندی ترکیه یکی دیگر از مزایای برتر خرید ملک در ترکیه است. با توجه به قوانین دقیق ترکیه، خارجی هایی که مایل به سرمایه گذاری 250000 دلاری در یک مکان هستند، می توانند عضوی مفتخر در جامعه ترکیه باشند و موفق به کسب تابعیت این کشور باشند. در حقیقت سرمایه گذاران خارجی از بهره مندی از فضای آرام همراه با تابعیت مضاعف قانونی بهره مند شوید.

صرافی‌های ایرانی در ترکیه

آنکارا مکانی عالی برای شروع سرمایه گذاران خارجی تازه کار است. در کدام از مناطق که اقدام به خرید ملک در آنکارا نمایید، با افراد مفید، موثر و دوستانه ملاقات خواهید کرد. با این حال، زیبایی بی‌نظیر آنکارا و موقعیت مکانی فوق‌العاده آن به جذاب‌تر کردن این منطقه کمک شایانی نموده است. سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید خانه در ترکیه بخصوص خرید ملک در آنکارا همواره یک گزینه ایداه‌آل برای سرمایه گذاری با بودجه کم و اخذ شهروندی ترکیه است.

همچنین اگر علاوه بر سرمایه گذاری قصد زندگی در ترکیه را هم داشته باشید، از امکانات رفاهی و اجتماعی و محیطی مطلوب برای زندگی و رشد بهره خواهید برد. حتی فرصت تحصیل در ترکیه برای شما و همراهان شما فراهم خواهد بود.با وجود گزینه‌های متنوع سرمایه گذاری در کشور و ترکیه و روش‌های مختلف اخذ تابعیت ترکیه، مبادلات ارزی هم برای تبدیل ریال به لیر یا دلار یا برعکس نیز افزایش یافته است.

از همین رو تعداد صرافی‌های ایرانی در پایتخت ترکیه شهر آنکارا افزایش یافته است تا جوابگو نیاز‌های مهاجران به ترکیه باشند. تا انجام خدمات ارزی همانند خرید و فروش ارز، انتقال ارز و چنج کردن ارز، دریافت و انتقال حواله را به راحتی تسهیل گردد. در ادامه به معرفی صرافی‌های ایرانی در آنکارا خواهیم پرداخت.

آدرس صرافی شماره تماس صرافی اسم صرافی به فارسی اسم صرافی به ترکی
Ankara,  çarşı Pazar ۹۰۵۳۶۶۰۵۸۲۶۵ صرافی آنکارا Ankara dövüz
Trabzon , merkez, donuzlı binası ۹۰۵۳۱۹۷۴۷۳۱۰ صرافی ترابزون Trabzon dövüz

مبادله ارزی در ترکیه

اگر می‌خواهید پول نقد مبادله کنید، مکان‌های زیادی این کار را برای شما انجام می‌دهند و می‌تواند ارزان‌تر باشد. دفاتر مبادله ارز (Döviz Bürosu) در مناطق توریستی، بازار و تجاری یافت می شوند. آنها نسبت به بسیاری از بانک ها نرخ ارز بهتری ارائه می دهند و ممکن است کمیسیون (komisyon) دریافت کنند یا نداشته باشند. دفاتر در مناطق بازار تمایل به ارائه نرخ ارز بهتری نسبت به دفاتر در مناطق توریستی دارند. دفاتر در فرودگاه های بین المللی در ترکیه تمایل به ارائه نرخ بد مبادله دارند.

نکات مهمی که باید برای مبادله ارزی در ترکیه بدانید

 1. پول خود را در ترکیه تغییر دهید. شما همیشه نرخ بهتری برای لیر ترکیه در ترکیه نسبت به کشور خود دریافت می کنید.
 2. نرخ مبادله ارزی در استراحتگاه‌ها و هتل‌ها و مکان‌های توریستی هرگز به اندازه نرخ مبادله ارزی در شهر نیست. همیشه، استراحتگاه‌های توریستی و فرودگاه‌ها نرخ کمتر به شما پیشنهاد می دهند.
 3. همیشه نرخ ها را با نگاه کردن به مکان های مختلف مقایسه کنید. ممکن است تعجب کنید که چقدر آنها می توانند متفاوت باشند.
 4. زمانی که بانک‌ها باز هستند، نرخ ها همیشه بهتر به نظر می رسد. بنابراین، پس از ساعت 5 بعدازظهر که نرخ های معاملات آنلاین در دسترس نیستند، ممکن است متوجه شوید که نرخ کاهش می یابد. برای آخر هفته هم همینطور. ما همیشه بهترین نرخ ها را از سه شنبه تا پنجشنبه در دسترس می دانیم.
 5. هنگامی که ارز خود را تغییر دادید، همیشه پول خود را بشمارید و بررسی کنید که در محل مبادله مبلغ صحیحی به شما داده شده است. آن را بررسی کنید حتی اگر سرور از ماشین شمارش استفاده کند یا آن را درست در مقابل شما شمارش کند.
 6. اکثر صرافی ها برای مبادله ارز شما کارمزد یا کمیسیونی دریافت نمی کنند. اما برای جلوگیری از هرگونه شوک، از قبل بررسی کنید.
 7. از ماشین حساب روی تلفن خود استفاده کنید تا بررسی کنید آنچه را که به دست می آورید همان چیزی است که انتظار داشتید.

نکاتی که باید درباره مبادله ارزی در صرافی‌های ترکیه بدانید

– محدودیتی برای مقدار ارز خارجی و ترکیه ای که باید وارد ترکیه شود وجود ندارد.

– بیش از 5000 دلار ارز ترکیه را نمی توان از کشور خارج کرد.

– تا سقف 5000 دلار آمریکا می توان ارز خارجی را از کشور خارج کرد.

– اتباع خارجی مقیم خارج از کشور یا اتباع ترک شاغل در خارج از کشور و افرادی که در ترکیه مستقر هستند، در صورتی که مدرکی مبنی بر خرید ارز از بانک های مجاز داشته باشند، ممکن است بتوانند 5000 دلار آمریکا وجه نقد از کشور خارج نمایند.

– مقدار بیشتر ارز خارجی یا ترکیه باید از طریق بانک ها به خارج از کشور منتقل شود.

– کلیه وسایل شخصی و اشیاء ساخته شده از سنگ ها یا فلزات گرانبها (بدون اهداف تجاری) به ارزش کمتر از 15000 دلار را می توان به داخل کشور آورد و از کشور خارج کرد. جواهراتی که ارزش آنها بیشتر از آن است را می توان تنها به شرطی از کشور خارج کرد که در هنگام ورود ثبت شده باشد یا در ترکیه با ارز مبادله شده قانونی خریداری شده باشد.

– وجه نقد وارد شده به کشور برای خرید صادرات و خروج از ترکیه باید در هنگام ورود اظهار شود.

بهترین ارز برای سفر به استانبول کدام است؟

اگرچه بیشترین ارز بین المللی را در صرافی‌ها دریافت خواهید کرد، ارز ترجیحی برای گرفتن دلار یا یورو است، زیرا این ارزها راحت ترین ارزها هستند. همچنین احتمالاً نرخ خوبی برای دلار یا یورو دریافت خواهید کرد.

صرافی‌های ایرانی در ترکیه

برخی از هتل‌ها، اجاره خودرو و رستوران ها دلار آمریکا و یورو را نیز می پذیرند. با این حال، حتی اگر بتوانید در مکان‌های خاصی از ارزهای دیگر استفاده کنید، همچنان باید لیر ترکیه را داشته باشید، زیرا این واحد پول رسمی در ترکیه است. اگر هتل شما در صورت پرداخت به دلار یا یورو، گزینه های نقدی تخفیف دار دارد، همیشه می توانید مبلغی را به طور خاص برای استفاده از تخفیف اختصاص دهید.

اگر از کشوری به استانبول سفر می‌کنیم که از دلار یا یورو استفاده نمی کند، بهتر است قبل از آمدن به استانبول یکی از این دو ارز را دریافت کنید تا در کشور ترکیه به لیر تبدیل کنیم. احتمال اینکه نرخ ارزی مطلوبی دریافت کنیم بیشتر است. ما هم که از ایران به ترکیه سفر می کنیم بهتر است دلار و یورو تهیه کنیم.

تبادل ارزی در استانبول

همانطور که برای سفر خود به استانبول برنامه ریزی می کنید، به دنبال مکان هایی برای بازدید، هتل‌هایی برای اقامت، جایی که غذا بخورید، چه چیزی بخرید، چه بپوشید، چگونه در شهر بگردید و سایر کارهای هیجان انگیز خواهید بود. برای مدیریت فعالیت های خود، نگران گزینه های پول و ارز در استانبول نیز خواهید بود.

استانبول، از آنجایی که شهر بزرگی است که هر ساله سخاوتمندانه پذیرای میلیون ها گردشگر است، دسترسی به ارز خارجی و همچنین کارت‌های اعتباری را تضمین می کند. ویزا، مسترکارت و امریکن اکسپرس به طور گسترده در سراسر استانبول پذیرفته می شوند که گردشگر در استانبول را بسیار راحت می کند.

همچنین می توانید دلار و یورو و همچنین لیر را بسته به ترجیح خود از دستگاه های خودپرداز در سراسر شهر برداشت کنید. در دستگاه خودپرداز نیز گزینه های زبانی مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آنها یکی را انتخاب کنید. در حالی که آنها به زبان ترکی هستند، می توانید انگلیسی، عربی فرانسوی، روسی و سایر گزینه های انتخاب زبان را نیز انتخاب کنید. فوق العاده راحت است.

اکثر مردم ترجیح می دهند این کار را در فرودگاه انجام دهند که گزینه خوبی برای شماست. با این حال، تبادل پول در فرودگاه را توصیه نمی کنم. نرخ ارز ایده‌آلی در داخل فرودگاه نخواهید داشت، زیرا می توانید نرخ ارز مطلوب تری را در خارج از فرودگاه، به خصوص در مناطق شلوغ گردشگری دریافت کنید.

مبادله پول در استانبول بسیار راحت است، اما نرخ مبادله اغلب از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. صرافی داخل هتل ها و فرودگاه نرخ ارز منصفانه ای را برای شما به ارمغان نمی آورد، زیرا صرافی هایی که در مناطق توریستی شلوغ هستند، مانند تقسیم، در مجاورت میدان سلطان احمد، نزدیک بازار بزرگ و امینونو، از بهترین نرخ هایی هستند که شما در اختیار دارید. می توانید دریافت کنید.

از چه ارزی می توانید در فرودگاه استفاده کنید؟

فرودگاه استانبول یکی از مدرن ترین فرودگاه های بین المللی در حال حاضر در جهان است که از زمان افتتاح تاکنون مورد تحسین همگان قرار گرفته است. یکی از بزرگترین دلایل تحسین بین المللی آن در چنین مدت کوتاهی این واقعیت است که نه تنها برای کسانی که به استانبول سفر می کنند بلکه برای کسانی که در حال حمل و نقل هستند نیز نهایت راحتی را فراهم می کند.

در مورد اینکه از کدام ارز می توانید در فرودگاه استفاده کنید، پاسخ این است که شما می توانید از هر ارزی بین دلار، یورو و البته لیر استفاده کنید. مغازه‌های داخل فرودگاه هر ارزی را دریافت می‌کنند، بنابراین لازم نیست نگران باشید که به صرافی بروید تا پول خود را درست در هنگام فرود به لیر تبدیل کنید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
2.3 از 5 از 3 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *