موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

دریافت پاسپورت ترکیه

مهاجرت پاسپورت ترکیه

دریافت پاسپورت یک کشور به این معنی است که شما می‌توانید خودتان را تبعه آن کشور معرفی کنید. مزیت اصلی داشتن پاسپورت ترکیه به اعتباری است که در دنیا دارد و این اعتبار، بسیاری از فرایندها را برایتان تسهیل می‌کند. اگر به فکر دریافت پاسپورت ترکیه هستید و می‌خواهید ببینید که پاسپورت ترکیه چقدر اعتبار دارد، چه انواعی دارد و با چه روش‌هایی می‌توان آن را دریافت کرد، ادامه این مطلب از آرال گام برای شماست.

ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه در دنیا

یک روش برای اینکه بفهمید پاسپورت یک کشور در دنیا چقدر معتبر است، بررسی این موضوع است که با آن پاسپورت به چند کشور بدون گرفتن ویزا می‌توان سفر کرد. برای پاسپورت ترکیه این عدد به ۱۱۷ کشور رسیده است و بسیاری از این کشورها حتی به گرفتن ویزای فرودگاهی هم نیاز ندارند. به عبارتی شما با پاسپورت ترکیه می‌توانید در دنیا به عنوان یک فرد نرمال رفت‌وآمد کنید، بدون اینکه فرایندهای اداری دست‌وپاگیر را طی کنید.

راه دیگر سنجش اعتبار پاسپورت یک کشور رجوع به رتبه‌بندی سالانه ارزش پاسپورت‌های دنیاست که در سال ۲۰۲۴ رتبه پاسپورت ترکیه ۳۷ بوده است. این عدد بسیار عدد خوبی از نظر اعتبار است و شما می‌توانید با داشتن پاسپورت ترکیه بدون نگرانی به سفرهای توریستی و کاری خود در دنیا بپردازید. برخی از کشورهایی که با ویزای ترکیه می‌توانید به آن‌ها سفر کنید عبارتند از: آرژانتین، برزیل، اندونزی، ژاپن، کره جنوبی، مالزی و تایلند.

انواع پاسپورت ترکیه

انواع پاسپورت ترکیه با هم چه تفاوت‌هایی دارند؟

پاسپورت ترکیه انواعی دارد که نه از نظر ارزش، بلکه از نظر تعلق داشتن به افراد مختلف متفاوت است. در واقع شما با دیدن پاسپورت ترکیه افراد می‌توانید بفهمید که این پاسپورت به چه فردی تعلق دارد. به صورت کلی پاسپورت ترکیه در چهار رنگ صادر می‌شود و هر رنگ برای دسته خاصی از افراد است.

 •       پاسپورت قرمز یا عمومی: این پاسپورت برای اتباع ترکیه صادر می‌شود و تمام افراد و شهروندان ترکیه از این پاسپورت برخوردارند. این همان پاسپورتی است که شما هم با روش‌هایی که در ادامه بررسی می‌کنیم، امکان دریافت آن را دارید.
 •       پاسپورت سبز: به پاسپورت سبز ترکیه پاسپورت ویژه هم می‌گویند. این پاسپورت به مقامات بلندپایه دولتی ترکیه اعطا می‌شود و ارزش آن وابسته به مهر مخصوصی است که دارد و بدون این مهر، پاسپورت فاقد اعتبار خواهد بود.
 •       پاسپورت مشکی: پاسپورت مشکی به پاسپورت دیپلمات مشهور است و افراد سیاسی ترکیه از جمله سفیرها و رؤسای جمهور سابق ترکیه مشمول دریافت این پاسپورت می‌شوند.
 •   پاسپورت خاکستری: این پاسپورت به افرادی تعلق می‌گیرد که در قالب مأموریت به خارج از کشور اعزام می‌شوند و خبرنگاران هم شامل این دسته هستند. افرادی که پاسپورت خاکستری دارند می‌توانند بدون ویزا سفر کنند و به فعالیت در کشورهای دیگر در قالب مأموریت خود بپردازند.

همانطور که دیدید پاسپورت ترکیه انواع مختلفی دارد که به افراد گوناگون تعلق می‌گیرد. ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه برای تمامی انواع آن یکسان است و تمام تفاوت پاسپورت‌ها در کاربرد و افرادی که آن پاسپورت را دارند خلاصه می‌شود.

روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه

از آن‌جایی که ترکیه تابعیت مضاعف را می‌پذیرد، افراد خارجی می‌توانند با روش‌هایی شهروندی ترکیه را دریافت و در نتیجه پاسپورت ترکیه داشته باشند. پس اگر شما هم مایل به دریافت پاسپورت ترکیه هستید، این قسمت برای شماست. روش‌های دریافت پاسپورت ترکیه عموماً نیازمند هزینه و سرمایه‌گذاری در ترکیه است. البته روش‌هایی وجود دارد که برای افرادی که مایل به زندگی در ترکیه هم هستند صرفه دارد. در ادامه این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

پاسپورت ترکیه می‌تواند از طریق خرید ملک اعطا شود! شما می‌توانید با خرید خانه در ترکیه شهروندی این کشور را بگیرید و در نتیجه پاسپورت ترکیه هم برایتان صادر می‌شود. البته برای خرید ملک شرایطی وجود دارد که مهم‌ترین آن، ارزش ملک است. ملکی که شما در ترکیه می‌خرید باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار ارزش داشته باشد. این امکان را هم دارید که به جای یک ملک در ترکیه، اقدام به خرید چند ملک کنید که مجموع ارزش‌شان برابر با ۴۰۰ هزار دلار یا بیشتر باشد.

روش خرید ملک برای افرادی که مایل به سکونت در ترکیه هستند بسیار کارآمد است. افراد می‌توانند ضمن خرید ملک برای زندگی روزمره، املاک دیگری را هم برای رسیدن به کف ۴۰۰ هزار دلار بخرند و اجاره بدهند و از این طریق یک سرمایه‌گذاری منطقی در کشور مطلوب خود برای زندگی داشته باشند.

سرمایه‌گذاری و دریافت پاسپورت ترکیه

راه دیگر دریافت پاسپورت از کشور ترکیه، اقدام به سرمایه‌گذاری در این کشور است. اگر شما ۵۰۰ هزار دلار یا بیشتر در بانک‌ها و اوراق بهادار ترکیه سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید شهروندی ترکیه را دریافت و در نتیجه پاسپورت ترکیه را بگیرید. این ۵۰۰ هزار دلار تا سه سال قابلیت برداشت ندارد اما شما می‌توانید از سود آن استفاده کنید.

روش‌های دیگر دریافت پاسپورت ترکیه

جدای از روش‌هایی که گفتیم، روش‌های دیگری مثل اقامت شغلی بلندمدت در ترکیه یا ازدواج هم برای دریافت پاسپورت وجود دارد. اما این روش‌ها به سرعت و مناسب بودن دو روش گفته شده نیست. اگر دوست دارید جزئیات بیشتری درباره روش‌های مطمئن و احتمالی دریافت پاسپورت در ترکیه بدانید، مطلب «شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت» را بخوانید.

پاسپورت ترکیه

مقایسه اعتبار پاسپورت ترکیه و اعتبار پاسپورت ایران

برای درک بهتر اعتبار پاسپورت ترکیه می‌توانید یک بررسی و مقایسه کوتاه بین دو پاسپورت ایران و ترکیه داشته باشید. البته که مهاجرت به ترکیه مزایای دیگری هم دارد و در ادامه به مزیت‌های داشتن پاسپورت ترکیه می‌پردازیم، اما بد نیست یک مقایسه هم بین دو کشور ایران و ترکیه داشته باشیم.

تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا

با پاسپورت ایران می‌توانید به ۵۲ کشور بدون ویزا یا با دریافت ویزای فرودگاهی سفر کنید. این عدد برای پاسپورت ترکیه بالغ بر ۱۰۰ کشور است. این موضوع می‌تواند به صورت جدی در فعالیت‌های شغلی و حرفه‌ای شما و همچنین تفریح و تعامل با دنیا اثرگذار باشد.

رتبه بین‌المللی پاسپورت

رتبه پاسپورت ترکیه برابر ۳۷ است اما این رتبه برای ایران به ۸۶ افت کرده است و همین نشان می‌دهد که داشتن پاسپورت ترکیه اعتبار بیشتری در دنیا دارد.

 

بررسی تمامی این موارد نشان می‌دهد که مهاجرت به ترکیه و داشتن پاسپورت ترکیه می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما و تعامل با دنیا کمک کند.

مزایای داشتن پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه به واسطه اعتبار و ارزشی که در دنیا دارد، در بسیاری از موارد فرایندهای اداری را برایتان تسهیل کرده و باعث بهره‌مندی شما از اعتبار پاسپورت در دنیا می‌شود. در ادامه مواردی را بررسی می‌کنیم که پاسپورت ترکیه می‌تواند برایتان سودآور باشد.

امکان فعالیت و تعامل آزاد با دنیا

داشتن پاسپورت و شهروندی ترکیه به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به صورت آزادانه در دنیا به فعالیت‌های مجاز و در قالب‌های مختلف (تجارت، فرهنگ و سیاست) بپردازید. با داشتن پاسپورت ترکیه، فرایندهای سفر به کشورهای دنیا ساده‌تر می‌شود. بسیاری از کشورها برای پاسپورت ترکیه امکان سفر بدون ویزا را فراهم کرده‌اند و برای دریافت ویزای سایر کشورها هم به دلیل دردسترس بودن سفارتخانه‌ها، کارتان ساده‌تر است.

بهره‌مندی از اعتبار پاسپورت ترکیه

وقتی پاسپورت ترکیه را داشته باشید، به شما به چشم یک شهروند ترکیه نگاه می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود شما از تنش‌هایی که در خاورمیانه اتفاق می‌افتد تا حدودی فاصله بگیرید و با آن موارد قضاوت نشوید. شاید این موضوع ساده‌انگارانه به نظر برسد اما در واقعیت کاربردهای خاص خودش را دارد و شما می‌توانید اعتبار پاسپورت ترکیه را پشت سر خودتان حس کنید!

دریافت پاسپورت کشور ترکیه

زندگی آسوده در ترکیه

با داشتن پاسپورت ترکیه شما می‌توانید به عنوان شهروند ترکیه در این کشور به زندگی و فعالیت بپردازید. دیگر خبری از محدودیت‌های اقامت نیست و شما هم دیگر نیازمند تمدید هرباره اقامت خود در ترکیه نخواهید بود. پاسپورت ترکیه نشان از شهروندی شما دارد و شما می‌توانید با گرفتن این پاسپورت یک زندگی نو را در ترکیه شروع کنید.

بهره‌مندی از مزایای ترکیه

داشتن شهروندی ترکیه به شما این امکان را می‌دهد تا تمام‌وکمال از مزایای کشور ترکیه استفاده کنید. از تجارت آزاد تا بازار گرم توریست‌ها همگی از مزایایی هستند که برای افراد مشتاق فرصت‌های فراوانی را فراهم می‌آورد. پس شما هم اگر اهل کار و تلاش هستید و می‌خواهید فرصت‌های بیشتری را تجربه کنید، حتماً به فکر گرفتن پاسپورت ترکیه باشید.

قدم به قدم تا پاسپورت ترکیه با آرال گام

در این مطلب به اعتبار، انواع و روش‌های گرفتن پاسپورت ترکیه اشاره شد. اگر تصمیم‌تان برای مهاجرت به ترکیه جدی‌تر شده است، می‌توانید برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناس‌های آرال گام تماس بگیرید. آرال گام به عنوان یک مؤسسه مهاجرتی ترکیه به شما کمک می‌کند تا قدم به قدم فرایندهای دریافت پاسپورت ترکیه را با خیالی آسوده طی کنید. 

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.7 از 5 از 11 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آواتار afshinsohrabzadeh
  afshinsohrabzadeh
  ۰۸ مهر ۱۴۰۱

  درود بر شما ببخشید می‌خوام یه سوال بپرسم آیا با کملیک ترک میشه زمینی بااتوبوس رفت آلبانی واگرمیشه آیا وقتی ازمرزردمیشه مثل فرودگاه چک میکنن اثرانگشت وغیره ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • آواتار آرال گام
   ۱۰ مهر ۱۴۰۱

   با سلام
   خیر نمی شه با کارت خارج شد
   برای خروج پاسپورت لازمه