موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

10 دانشگاه خصوصی برتر در استانبول

تحصیل 10 دانشگاه خصوصی برتر در استانبول

10 دانشگاه خصوصی برتر در استانبول

به نظر شما چرا تعداد زیادی از دانشجویان استانبول را برای تحصیلات عالی انتخاب می‌کنند؟ همانطور که می‌گویند، استانبول یکی از بهترین و محبوب‌ترین شهرها برای درمان پزشکی، اهداف گردشگری، سرمایه‌گذاری و تحصیلات عالی در بین تمام شهرهای کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس است. پس برای تحصیل در ترکیه، دانشگاه‌های شهر استانبول باید در لیست شما باشد، زیرا از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، در این شهر قرار دارد.

دانشجویان بین‌المللی به راحتی و بدون هیچ دردسری در استانبول زندگی می‌کنند زیرا مردم این شهر به زبان انگلیسی مسلط هستند و جو نیز برای همه افراد آنجا مناسب است. شما همچنین می‌توانید افرادی را در استانبول بیابید که همیشه آماده‌ی کمک به شما هستند.

10 دانشگاه خصوصی برتر در استانبول

می‌دانیم که ترکیه دو عجایب از عجایب هفت گانه جهان باستان دارد، اما جدای از این، بهترین مدارس دولتی و خصوصی را نیز در استانبول خواهید یافت که برخی از تیزبین‌ترین ذهن‌ها را تولید کرده‌اند. مدارس و دانشگاه‌های استانبول به شما کمک می‌کنند تا مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری خود را دنبال کنید. شایان ذکر است که شما می‌توانید تعدادی از بهترین دانشگاه‌های حقوق، مهندسی، بازرگانی و پزشکی را در این شهر بیابید.

در مقایسه با سایر کشورها، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه جایگزین مقرون‌به‌صرفه‌ای برای آموزش هستند، بدون اینکه کیفیت و اعتبار خود را به خطر بیندازند. در اینجا لیست 10 دانشگاه خصوصی برتر استانبول آمده است.

10 دانشگاه خصوصی برتر استانبول

اگر می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید، به لیست بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه که تحصیلات باکیفیت و با قیمت مقرون به صرفه ارائه می‌دهند، توجه کنید.

#1. دانشگاه بیلگی

دانشگاه بیلگی یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1996 در ایوپ استانبول تأسیس شد. این دانشگاه در رتبه 52 ترکیه و رتبه 2476 جهانی قرار دارد. دانشگاه بیلگی رشته‌های مختلفی مانند علوم اجتماعی، رسانه، علوم اداری و … را فقط به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

#2. دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در ترکیه به خاطر محوطه زیبا، پشتیبانی کامل آکادمیک و آزمایشگاه‌های مجهز خود در بین دانشجویان مشهور است. این دانشگاه در سال 1992 در استانبول تاسیس شد که در رتبه 13 ترکیه و 1433 جهان قرار گرفت و دوره‌ها را فقط به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

#3. دانشگاه یدیتپه

دانشگاه یدیتپه در سال 1996 در آتاشهیر استانبول تاسیس شد. این دانشگاه در رتبه 38 ترکیه و 2972 ​​در جهان قرار دارد. دانشگاه یدیتپه زبان‌های ترکی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی را آموزش می‌دهد.

#4. دانشگاه بیکنت

دانشگاه بیکنت دانشگاهی است که در مدت زمان کوتاهی به شهرت رسید و تیم‌های خود را ایجاد کرد تا بهترین فرآیند آموزشی را برای دانشجویان فراهم ‌کند. این دانشگاه در سال 1997 در استانبول توسعه یافت و در رتبه 71 ترکیه و 4472 در سراسر جهان قرار گرفت.

#5. دانشگاه سابانچی

دانشگاه سابانچی در سال 1996 در توزلا استانبول به عنوان یک دانشگاه خصوصی و عالی در ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه بین دانشگاه‌های ترکیه رتبه پانزدهم و در جهان رتبه 1490 را به خود اختصاص داده است. دانشگاه سابانچی سطح بالایی از آموزش و امکانات تحقیقاتی در زمینه‌های مهندسی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، سازماندهی و هنر ارائه می‌دهد.

#6. دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه‌ شهیر که با نام BAU نیز شناخته می‌شود، دارای شعبات بسیاری در کشورهای مختلف مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، قبرس شمالی، گرجستان، ایتالیا و چین است. این دانشگاه در سال 1998 در بشیکتاش تأسیس شد و هدف آن تبدیل شدن به یکی از 500 دانشگاه برتر جهان تا سال 2023 است. BAU در بین مدارس خصوصی ترکیه در جایگاه 33 و در جهان، در جایگاه 2619 قرار دارد.

#7. دانشگاه آجی بادم

دانشگاه آجی بادم در سال 2007 با حمایت بنیاد سلامت تاسیس شد. هدف اصلی این دانشگاه این است که سلامتی را برای همه به ارمغان بیاورد. این دانشگاه در رتبه 123 در ترکیه و رتبه 6784 در جهان قرار دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید شغل خود را در زمینه پزشکی ادامه دهید و در آینده به پزشک ماهری تبدیل شوید، آجی بادم یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی در ترکیه است.

#8. دانشگاه کدیر هاس

دانشگاه کدیر هاس یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای کسانی است که می‌خواهند در زمینه علمی تحصیلات عالی داشته باشند. این دانشگاه در سال 1997 در شهر فاتح استانبول تأسیس شد و در رتبه 50 دانشگاه‌های خصوصی استانبول و رتبه 3477 در جهان قرار گرفت. دانشگاه کدیر هاس دوره‌های مختلفی را برای دانشجویانی که می‌خواهند در رشته‌های مهندسی، حقوق، اقتصاد، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و … فعالیت کنند، ارائه می‌دهد.

#9. دانشگاه اوزیین

دانشگاه اوزیین در سال 2007 تاسیس شد و در رتبه 62 ترکیه و 4039 جهان قرار گرفت. این دانشگاه به خاطر کادر آموزشی و همچنین استخر شنای المپیک، سالن بدنسازی و استادیوم المپیک معروف است.

#10. دانشگاه دوغوش

دانشگاه دوغوش در سال 1997 تاسیس شد که 27 دوره UG، 11 موسسه عالی و 25 دوره PG را ارائه می‌دهد. این دانشگاه یک دوره یک ساله زبان انگلیسی را برای دانشجویانی که بومی زبان انگلیسی نیستند، ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند فرصت یادگیری زبان‌های مختلف مانند عربی، چینی، آلمانی و روسی را داشته باشند. دانشگاه دوغوش یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که در رتبه 66 ترکیه و رتبه 4218 در جهان قرار دارد.

سخن آخر

این روزها با وجود افزایش نرخ ارز برای ایرانی‌ها، حتی مهاجرت تحصیلی هم می‌تواند یکی از گران‌قیمت‌ترین گزینه‌ها باشد. برای همین بهتر است که دانشجویان برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های دولتی تلاش کنند. اما دانشگاه‌های دولتی شرایط ورودی سختی را ایجاد می‌کنند و گاهی ثبت نام در این دانشگاه‌ها که شهریه‌ای از دانشجو طلب نمی‌کنند، بسیار سخت است.

پیشنهاد ما به شما، تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است. این دانشگاه‌ها در مقایسه با دانشگاه‌های خصوصی در کشورهای پیشرفته‌ی اروپایی، کانادا، آمریکا و استرالیا بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند. همچنین ارز ترکیه به نسبت دلار بسیار پایین‌تر است. پس تحصیل در ترکیه هم می‌تواند مقرون به صرفه باشد هم سواد آکادمیک بسیار خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

در صورت تمایل می‌توانید جهت اخذ اطلاعات کافی،‌ کمک، پشتیبانی و سایر خدمات مهاجرتی، با دفتر مهاجرتی آرال گام تماس بگیرید. ما سال‌هاست که در زمینه‌ی مهاجرت دانشجویان به کشور ترکیه فعالیت می‌کنیم و در این مورد سابقه‌ای درخشان داریم. پس همین حالا تماس بگیرید تا در مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، مشاوره‌ی رایگان و سایر خدمات را در اختیارتان قرار دهیم.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آواتار سعید
  سعید
  ۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام من 32 ساله هستم. می خوام در مقطع کارشناسی یکی از دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدم. آیا با این سنم یتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟ چون سنم بالاست، برای مقطع کارشناسی – بجز ترکیه – کدوم کشورها به من راحت تر ویزای می دهند؟

  • آواتار آرال گام
   آرال گام
   ۰۶ آذر ۱۴۰۱

   سلام
   لطفا با شماره 09191916011 تماس بگیرین

 2. آواتار محمد ظاهر صافی
  محمد ظاهر صافی
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

  من از افغانستان هستم مدارک مانند دیپلوم با تایید وزارت خارجه افغانستان وهم سند تخصص وهم دو رتبه علمی کدر معالجوی و سند دوره ستاژ با تایید وزارت خارجه افغانستان دارم سن من 46 سال است می خواستم دکترا کنم در بخش داخلی تنفسی اطفال آیا امکان دارد

  • آواتار آرال گام
   ۰۵ تیر ۱۴۰۱

   سلام
   خیلی متاسف هستیم که بخاطر شرایط فعلی نمی تونیم کمکتون کنیم