موسسه مهاجرت به ترکیه آرال‌ گام

11 دانشگاه برتر ترکیه

تحصیل 11 دانشگاه برتر ترکیه

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید، باید بدانید که کدام یک از دانشگاه های آن برای شما مناسب است. دانشگاه‌ها را با یکدیگر از لحاظ کیفیت آموزشی و مدارک تحصیلی که ارائه می‌دهند و همچنین اعتبار آن به لحاظ اعتبار جهانی را مورد بررسی قرار دهید. به عبارتی رنکینگ دانشگاه‌های ترکیه پیش از انتخاب دانشگاه و پذیرش گرفتن از دانشگاه مقصد بایستی در اولویت کار شما قرار بگیرد.

بهتر این است که دانشگاه‌ها را به لحاظ رتبه‌های اعلام شده از سوی موسسات معتبر نظیر مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی CWUR، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی سیموندز (QS)، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز (THE) و اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده (US News) را معیار انتخاب دانشگاه خود قرار دهیم.

در این مقاله به معرفی 11 دانشگاه برتر ترکیه را بر اساس رتبه‌بندی مختلف اعلام شده از سوی موسسات معتبر جهانی پرداخته شده است. و اگر جزء آن دسته از دانشجویان بین المللی هستید که می‌خواهید با تحصیل کارشناسی در ترکیه یا تحصیل کارشناسی ارشد ترکیه به فرصت‌های شغلی خوب دست پیدا کنید، شناخت دانشگاه‌های برتر ترکیه از اهمیت بسزایی خواهد داشت و به گونه‌ای نقش کلیدی را هم در دوران تحصیل در ترکیه و هم پس از فارغ التحصیل شدن ایفا می‌نماید.

معرفی 11 دانشگاه برتر ترکیه بر چه اساسی صورت می‌گیرد؟

موسسات معتبر جهانی معیار‌های گوناگونی را برای رتبه بندی دانشگاه‌ها در سراسر جهان در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال در رتبه‌های اعلام شده از سوی US News مواردی از قبیل دستاوردهای تحصیلی، میزان اشتغال پس از فارغ التحصیلی، کیفیت و پروسه آموزشی ارائه شده، امکانات و تسهیلات برای انجام تحقیق و پژوهش، دیدگاه بین‌المللی به تعداد دانشجویان و اساتید بین‌المللی، تعداد اساتید هر دانشکده برای رتیه بندی دانشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

اگر می خواهید در ترکیه تحصیل کنید، باید بدانید که کدام یک از دانشگاه های آن برای شما مناسب است. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز نیز می‌توانید دانشگاه خود را انتخاب نمایید. رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز معیار‌هایی نظیر کیفیت تدریس، کیفیت تحقیقات انجام شده، تعداد انتقال دانش و چشم‌انداز بین‌المللی را ملاک قرار داده و عملکرد آن‌ها را ارزیابی می‌نماید.

البته نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که شما علاوه بر شناخت 11 دانشگاه برتر ترکیه بر اساس رتبه بندی‌های اعلام شده از سوی این موسسات معتبر جهانی، در رشته و گرایش تخصصی خود دانشگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار دهید. البته جای هیچ نگرانی نیست، این موسسات بر اساس رشته هم این تفکیک را انجام داده‌اند. یعنی به عنوان مثال برای تحصیل پزشکی در ترکیه یا تحصیل دندان پزشکی در ترکیه یا رشته‌ها مهندسی و علوم پایه باید دانشگاه‌های برتر و رنکینگ دانشگاه‌ها را بدانید.

11 دانشگاه برتر ترکیه در سال 2021-2022 | CWUR

در ادامه جدولی از 11 دانشگاه برتر ترکیه بر اساس مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی CWUR و نیز رنکینگ جهانی دانشگاه‌های ترکیه، نرخ اشتغال پس از فارغ التحصیلی و نیز رنکینگ دانشگاه بر اساس عملکرد پژوهش‌ها و تحقیقات صورت گرفته برای تصمیم گیری راحت‌تر دانشجویان در انتخاب دانشگاه مورد نظر اعلام گردیده است.

امتیاز رتبه عملکرد تحقیقاتی رتبه استخدام فارغ التحصیلان رتبه ملی رنکینگ جهانی نام دانشگاه
73.4 571 318 1 573 Middle East Technical University
72.8 613 633 2 637 Boğaziçi University
72.7 619 3 650 Hacettepe University
72.7 623 806 4 652 Ankara University
72.5 643 1054 5 673 Istanbul University
72.4 650 860 6 682 Istanbul Technical University
71.3 797 7 839 Ege University
71.2 802 1342 8 844 Gazi University
70.8 869 1549 9 913 Çukurova University
70.6 901 847 10 940 Bilkent University
70.2 954 11 997 Marmara University

11 دانشگاه برتر ترکیه بر اساس رتبه بندی منطقه ای US News

اطلاعات مختصری در مورد دانشگاه‌های برتر رتبه‌بندی منطقه‌ای در ترکیه، رتبه‌بندی US News دریافت کنید. آژانس‌های مختلف از معیارهای متفاوتی برای ارزیابی دانشگاه‌ها در سراسر جهان استفاده می‌کنند، اما رایج‌ترین عوامل عبارتند از:

الف) دستاوردهای تحصیلی

ب) قابلیت اشتغال

ج) فرآیند آموزشی

د) امکانات تحقیقاتی

ه) دیدگاه بین‌المللی به تعداد دانشجویان و اساتید بین‌المللی

و) استناد توسط هر دانشکده

ز) نسبت اعضای هیئت علمی دانشجو و غیره.

رتبه بندی دانشگاه های US News در ترکیه به صورت سالانه به روز می شود. دانشگاه ها در سطح جهانی، منطقه ای و موضوعی خاص رتبه بندی می شوند.

رتبه بندی بر اساس US News

نام دانشگاه

1 دانشگاه بوغازچی

Bogazici University

2 دانشگاه فنی خاورمیانه

Middle East Technical University

3 دانشگاه فنی استانبول

Istanbul Technical University

4 دانشگاه حاجت تپه

Hacettepe University

5 موسسه فناوری ازمیر

Izmir Institute of Technology

6 دانشگاه بیلکنت

Bilkent University

7 دانشگاه آنکارا

Ankara University

8 دانشگاه استانبول

Istanbul University

9 دانشگاه کوچ

Koc University

10 دانشگاه فنی یلدیز

Yildiz Technical University

11 دانشگاه کوکورووا

Cukurova University

11 دانشگاه برتر ترکیه که در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند

بر اساس تلفیقی از 11 سیستم رتبه بندی از سراسر جهان که آموزش عالی را ارزیابی می کنند، سه دانشگاه ترکیه در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. دانشگاه فنی خاورمیانه (METU)، دانشگاه حاجت تپه و کوچ به موفق ترین دانشگاه های کشور تبدیل شده اند.

طبق گزارش رتبه‌بندی دانشگاه‌ها توسط آزمایشگاه تحقیقات عملکرد دانشگاهی (URAP) METU، دانشگاه‌ها در سه رتبه‌بندی «500 دانشگاه برتر جهان» که توسط 11 موسسه رتبه‌بندی انجام شده است، قرار گرفتند.

METU URAP نتایج رتبه بندی 203 دانشگاه در ترکیه را منتشر کرد. دانشگاه ها توسط 11 موسسه رتبه بندی، از جمله METU URAP، رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهان (ARWU)، مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهانی (CWUR)، مرکز مطالعات علم و فناوری لیدن (LEIDEN)، دانشگاه ملی تایوان (NTU)، Quacquarelli مورد ارزیابی قرار گرفتند.

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی سیموندز (QS)، رتبه‌بندی دانشگاه‌های دور (RUR)، رتبه‌بندی مؤسسات Scimago (SCIMAGO)، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز (THE)، اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده (US. news) و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (WEBOMETRICS).

در این گزارش، رتبه‌بندی جهانی ۱۱ دانشگاه تحقیقاتی و پنج کاندیدای دانشگاه‌های تحقیقاتی طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ برای اولین بار مورد ارزیابی قرار گرفت. این گزارش نشان می دهد که 9 دانشگاه ترکیه در بین 500 دانشگاه برتر جهان در سال 2020 قرار گرفتند. دانشگاه های METU، Hacettepe و Koç سه دانشگاه برتر از 9 دانشگاه بودند.

دانشگاه Hacettepe به عنوان رتبه 378 در RUR، 455 در LEIDEN، و 500 در URAP، در حالی که METU رتبه 416 در WEBOMETRICS، 454 در RUR، و 453 در US News رتبه بندی شده است. دانشگاه کوچ رتبه 450 در THE، 448 در RUR و 465 در QS را به خود اختصاص داد.

در این گزارش آمده است: «این یک موفقیت قابل توجه برای کشور ما است زیرا این 9 دانشگاه در حداقل یک لیست رتبه بندی در سال 2020 به 500 دانشگاه برتر راه یافتند. در حالی که 10 دانشگاه ترکیه در سال 2011 در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار داشتند، سال گذشته این تعداد به 8 دانشگاه کاهش یافت. امسال به 9 برگشته است.

11 دانشگاه برتر ترکیه که در شهر استانبول واقع شده‌اند

علاوه بر داشتن اقتصاد باکیفیت، ترکیه با داشتن دانشگاه‌های معتبر خوب و با کیفیت در شهر استانبول نیز جزو بهترین کشورهای جهان است. دانشگاه‌های متعددی در استانبول ترکیه وجود دارد که دارای کیفیت آموزشی و دانش کافی برای تأثیرگذاری بر دانشجویان آن است. با این حال، موارد زیادی وجود داشته است که در آن افرادی دیده می‌شوند که می‌پرسند آیا دانشگاه‌های خوبی در ترکیه وجود دارد؟ در ادامه با معرفی دانشگاه‌های برتر در شهر استانبول به این سوال پاسخ خواهیم داد.

اگر می خواهید در ترکیه تحصیل کنید، باید بدانید که کدام یک از دانشگاه های آن برای شما مناسب است. رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز، برترین مؤسسات جهان را در نظر می‌گیرد و به عملکرد آن‌ها در تمام اهداف اصلی آن‌ها نگاه می‌کند: تدریس، تحقیق، انتقال دانش و چشم‌انداز بین‌المللی.

ترکیه دارای ۶۶ دانشگاه در رتبه‌بندی کلی دانشگاه‌های جهانی تایمز است. بالاترین رتبه در ترکیه دانشگاه کانکایا است که در رتبه 401–500 قرار دارد.

انتخاب محل تحصیل برای مدرک در ترکیه یکی از بزرگترین تصمیماتی است که تا به حال می گیرید. منابع دانشجویی THE اینجا هستند تا به شما کمک کنند تا انتخاب درستی داشته باشید، به خصوص اگر می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید.

ما اطلاعاتی را گردآوری کرده ایم که امیدواریم به شما در تصمیم گیری در مورد محل تحصیل کمک کند. از نقشه استفاده کنید تا ببینید دانشگاه های برتر ترکیه در کجا قرار دارند و اگر مؤسساتی مورد علاقه خاص هستند، موقعیت زندگی و تحصیلی خود را ارزیابی کنید.

دانشگاه کانکایا Cankaya

دانشگاه کانکایا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های استانبول ترکیه برجسته است. با وجود اینکه این یک دانشگاه خصوصی است و قبل از تشکیل چند دانشگاه قدیمی وجود داشت، اما راه خود را به بالاترین حد ممکن رساند تا به بهترین دانشگاه های استانبول ترکیه تبدیل شود و بالاتر از هر دانشگاه دیگری در این کشور رتبه اول را کسب کند. توسط بنیاد آموزش Sıtkı Alp در 9 جولای 1997 تأسیس شد.

11 دانشگاه برتر ترکیه

رتبه 401: این رکورد بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان آموزش عالی است. این دانشگاه بالاتر از سایر دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه قرار دارد

تعداد برنامه‌های ارائه شده از سوی دانشگاه کانکایا:

17 برنامه کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد
6 برنامه دکتری Ph.D
2-3 مدارس حرفه ای
http://www.cankaya.edu.tr/ آدرس وبسایت دانشگاه

دانشگاه کوچ

اینجا دانشگاه خصوصی دیگری است که به نام دانشگاه کوچ شناخته می شود. این همچنین یک دانشگاه غیرانتفاعی است که در استانبول ترکیه واقع شده است. این دانشگاه در سال 2018 بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان آموزش عالی تایمز به عنوان بالاترین دانشگاه ترکیه قرار گرفت.

11 دانشگاه برتر ترکیه

دانشگاه کوچ در میان انبوه دانشگاه های دیگر ترکیه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های استانبول ترکیه برای دانشجویان بین المللی متمایز است.

دانشگاه کوچ دوره های زیر را ارائه می دهد:

 • علوم اجتماعی
 • علوم انسانی
 • علوم اداری
 • علم اقتصاد
 • مهندسی
 • قانون
 • پرستاری&
 • دارو

تعداد برنامه‌های ارائه شده از سوی دانشگاه کوچ:

22 برنامه کارشناسی
29 برنامه کارشناسی ارشد
30 برنامه دکتری
http://www.ku.edu.tr/ آدرس وبسایت دانشگاه

دانشگاه سابانچی

دانشگاه سابانچی یک دانشگاه مدرن و تازه است که فاصله چندانی با ترکیه استانبول ندارد و تنها حدود 40 کیلومتر با شهر استانبول فاصله دارد. این همچنین یک مدرسه خصوصی است که در سال 1994 به وجود آمد و امروز 28 سال از عمر آن می گذرد. دانشکده‌ها:  این دانشکده دارای دانشکده مهندسی و علوم طبیعی است. با دانشکده هنر و علوم اجتماع، همچنین مدرسه بازرگانی سابانچی و آخرین مدرسه زبان است.

11 دانشگاه برتر ترکیه

دانشگاه‌ها به داشتن برنامه‌ها و پایه‌هایی که توسعه مدرسه و دانشجویان آن را تشکیل می‌دهند معروف هستند، اما دانشگاه سابانچی سه پایه و برنامه اصلی دارد که به شرح زیر است:

با توجه به زمان تحصیلات عالی در سال 2014، دانشگاه سابانچی به لیست دوره های آموزش عالی راه یافت و امروز در سال 2022 رتبه 501 را به خود اختصاص داده است. با این حال، گفته می شود که تنها بورسیه تحصیلی بنیاد در ترکیه است که به لیست رده‌های بالاتر رتبه بندی راه یافته است.

دانشگاه بیلکنت

11 دانشگاه برتر ترکیه

دانشگاه خصوصی دیگری به نام دانشگاه بیلکنت شناخته می شود. دانشگاه بیلکنت در سال 1984 راه اندازی شد. این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های استانبول ترکیه قرار دارد. دانشگاه بیلکنت از نظر آموزش عالی رتبه 601 را دارد.

برنامه های دانشگاهی ارائه شده:

33 برنامه کارشناسی
32 برنامه تحصیلات تکمیلی
http://www.bilkent.edu.tr/ آدرس وبسایت دانشگاه

دانشکده ها:

 • دانشکده هنر، طراحی و معماری
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده علوم اقتصادی، اداری و اجتماعی
 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده مهندسی
 • علوم انسانی و ادبیات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی و هنرهای نمایشی
 • دانشکده علوم

 دانشگاه حاجت تپه

11 دانشگاه برتر ترکیه

دانشگاه حاجت تپه در 8 ژوئیه 1967 با نام Hacettepe Üniversitesi تاسیس شد. این دانشگاه همچنین در لیست بهترین دانشگاه های ترکیه استانبول قرار گرفت و از زمان خود همواره به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر ایستاده است. دانشگاه حاجت تپه یک دانشگاه دولتی واقع در آنکارا ترکیه است. بر اساس داده های فعلی رتبه 601 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در حالی که دارای 2 پردیس می باشد دارای بهترین دانشکده ها و برنامه های آموزشی نیز می باشد:

 • علوم اقتصادی و اداری،
 • قانون،
 • تحصیلات،
 • مهندسی &
 • هنرهای زیبا،
 • نامه ها و علم

دانشگاه فنی استانبول

11 دانشگاه برتر ترکیه

دانشگاه فنی استانبول به عنوان یک دانشگاه محبوب در جهان و همچنین سومین دانشگاه قدیمی جهان شناخته شده است. این دانشگاه همچنین یک دانشگاه بین المللی است که راه خود را به بالاترین سطح رساند تا در لیست بهترین دانشگاه های استانبول ترکیه قرار گیرد. İstanbul Teknik Üniversitesi بیشتر به علوم اجتماعی و علوم مهندسی اختصاص داده شده است و دلیل این را روشن می کند که چرا به عنوان یک دانشگاه فنی شناخته شده است. رتبه جهانی آن 601 است. دانشکده ها و بخش ها:

 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق و الکترونیک
 • دانشکده کامپیوتر و انفورماتیک
 • دانشکده معادن
 • دانشکده مهندسی شیمی و متالورژی
 • معماری دریایی و مهندسی اقیانوس
 • علوم و حروف
 • هوانوردی و فضانوردی
 • دانشکده دریانوردی
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده فناوری و طراحی نساجی

برنامه‌های ارائه شده:

29 برنامه کارشناسی
192 برنامه تحصیلات تکمیلی
http://www.radyo.itu.edu.tr/en/ آدرس وبسایت دانشگاه

دانشگاه فنی خاورمیانه (METU)

11 دانشگاه برتر ترکیه

دانشکده فنی خاورمیانه نیز یک مدرسه دولتی است. همچنین به صورت کوتاه METU و در زبان ترکی Orta Doğu Teknik Üniversitesi، ODTÜ نامیده می شود. این دانشگاه تمرکز خود را بر روی تحقیق در زمینه مهندسی و علوم طبیعی قرار داده است تا بهترین ها را به دست آورد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های استانبول ترکیه در زمینه مهندسی رکورد کند.

برنامه های ارائه شده:

41 برنامه کارشناسی
105 برنامه کارشناسی ارشد
70 برنامه دکتری
https://www.metu.edu.tr/ آدرس وبسایت دانشگاه

چرا در ترکیه تحصیل کنیم؟

ترکیه با شهرت علمی رو به رشد خود به یک مقصد تحصیلی مناسب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است که به دنبال تجربه فرهنگ جدید در حین اخذ مدرک هستند.

متوجه خواهید شد که تنها خورشید مدیترانه، بناهای‌های جذاب و غذا‌های مشهور جهان نیست که سالانه حدود 150000 دانشجوی بین المللی را به ترکیه جذب می کند. فرصت تحصیل در کشوری با پیوندهای جهانی ارزشمند که به عنوان پلی بین اروپا و آسیا عمل می کند جذابیت فوق العاده ای دارد.

11 دانشگاه برتر ترکیه

تحصیل در هر کجای ترکیه، خواه پایتخت آنکارا مرکز فرهنگی و مالی ترکیه باشد، استانبول یا جایی که سطح شهرت کمتری برخوردار است، بایستی توجه داشته باشید که تحصیل در ترکیه تجربه ای مقرون به صرفه و در عین حال چشم نواز خواهد بود.

چگونه برای تحصیل در ترکیه ویزای دانشجویی بگیریم؟

ویزای تحصیلی ترکیه بسته به هدفی که در این کشور اقامت دارید انواع مختلفی دارد. مطمئن شوید که تحقیقات خود به را درستی انجام می دهید تا اطمینان حاصل کنید که برای مورد مناسب درخواست داده‌اید.

فرآیند درخواست ویزا در کنسولگری ترکیه در کشور شما انجام می شود. اما ابتدا باید پیش درخواست خود را بصورت آنلاین در فرآیند‌های کنسولی جمهوری ترکیه تنظیم کنید. هنگامی که درخواست شما تأیید شد، از شما انتظار می رود در یک قرار ملاقات شرکت کنید و موارد زیر را ارائه دهید:

یک عکس پاسپورت مدرک بیمه سلامت
اثبات توانایی شما برای حمایت مالی از خود فرم تکمیل شده ویزای دانشجویی ترکیه
نامه پذیرش از دانشگاه ترکیه هزینه ویزای مورد نیاز
پاسپورتی که حداقل 60 روز بیشتر از مدت اقامت شما اعتبار دارد

آماده سازی ویزای دانشجویی خود را در اولویت قرار دهید، زیرا پس از ارسال درخواست شما، تقریباً هشت هفته طول می کشد تا ویزا به دست شما برسد

تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه با توجه به قدمت دانشگاه‌های ترکیه و نیز پیشینه تبادلات فکری و ذهنی دانشگاههای ترکیه، مزیتهای فراوانی را برای دانشجویان بین المللی ماجراجو به ارمغان آورده است. دانشگاه‌های ترکیه بنا به دلایل متعددی از جمله هزینه‌های نسبتا پایین برنامهها و کورس‌ها در مقطع کارشناسی ارشد برای بسیاری از دانشجویان جذاب است.

انوع دانشگاه‌های برتر ترکیه

همانطور که در سراسر اروپا معمول است، موسسات دولتی یا خصوصی ارائه دهندگان آموزش عالی در ترکیه هستند.

دانشگاه‌های دولتی ترکیه: موسسات و دانشگاه‌های دولتی توسط دولت ترکیه تأسیس و اداره می شوند. این موسسات اکثریت ثبت نام (یعنی حدود 75٪ ثبت نامی‌ها) را شامل می شوند و به طور کلی گسترده ترین طیف برنامه‌های کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های دولتی ارائه می گردند.

دانشگاه‌های خصوصی ترکیه : این دانشگاه‌ها به عنوان مؤسسات مستقل و غیرانتفاعی تأسیس و اداره می شوند. گاهی اوقات به عنوان “دانشگاه‌های پایه” نیز شناخته می شوند، که توسط گروه‌هایی که به دنبال انجام تحقیقات یا آموزش در زمینه‌های خاص یا از طریق مشارکت‌های خارجی خاص هستند، تاسیس شده اند. برخی از دانشگاه‌های خصوصی نیز با دانشگاه‌های خارجی فعالیت یا اقدام به استخدام کارشناسان بین المللی می نمایند.

چگونه برای تحصیل در ترکیه اپلای کنیم؟

دانشگاه‌های ترکیه پذیرش را  خود شان انجام می دهند، بنابراین بایستی مستقیماً با موسسات ارتباط برقرار کنید تا از روند و پروسه پذیرش آن‌ها جویا شوید. حداقل مدرک مورد نیاز برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه، ارائه مدارک تحصیلی کارشناسی مرتبط با رشته است. تایید مدارک تحصیلی هم زیاد فرآیند پیچیده‌ای نیست.

سایر مراحل و پروسه اپلای بنا به صلاح دید دانشگاه است. اما ممکن است که دانشجویان کارشناسی ارشد برای مصاحبه دعوت شوند. معمولاً از قبل اطلاعات مربوط به الزامات و تاریخهای شروع کورس‌ها توسط مؤسسات اعلام و ارسال می شوند. اگر احتمال دارد در سفر یا اقامت با مشکل مواجه شوید، باید پیشتر با موسسه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

سخن پایانی

طبق مطالبی که در بالا گفته شد تا اکنون اهمیت انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل را به خوبی درک نموده‌اید. قبل از تحصیل در هر کشور و انتخاب داشنگاه و پذیرش گرفتن از سوی دانشگاه مورد نظر باید از اعتبار دانشگاه و مدرک تحصیلی که ارائه می‌گردد اطمینان حاصل کنیم. این کار توسط برخی موسسات معتبر جهانی صورت گرفته است و هر ساله دانشگاه‌ها را بر اساس معیار‌های خاصی رتبه بندی می‌کنند.

در این مقاله شما با 11 دانشگاه برتر ترکیه بر اساس رتبه بندی‌های مختلف آشنا شدید. پس با استفاده از داده‌ها و جداول ارائه شده در این مقاله دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. به یاد داشته باشید قدم اول یعنی انتخاب یک دانشگاه معتبر که کیفیت آموزشی خوبی دارد در آینده شغلی شما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

موسسه مهاجرتی آرال گام با سال‌ها تجربه تا پایان مسیر برای اخذ اقامت و ویزای تحصیلی در کنار شما خواهد بود تا هم راه‌ را برای شما هموارتر کند و تجربه اخذ اقامت دانشجویی را برای شما لذت‌ بخش تر نماید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *