لوگو آرال گام

دانشگاه گلیشیم استانبول

دانشگاه های ترکیه دانشگاه گلیشیم استانبول

در سال 2008، «بنیاد خدمات بهداشتی و اجتماعی فرهنگ آموزش و پرورش گلیشیم» که اقدام به تأسیس آموزشگاه حرفه‌ای به نام «مدرسه حرفه‌ای استانبول گلیشیم» کرد، حیات آموزشی خود را آغاز کرد.دانشگاه گلیشیم استانبول نیز با 6 دانشکده، موسسه تحصیلات تکمیلی، 2 مدرسه حرفه‌ای و 2 آموزشگاه و با گامی ‌برای تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی تاسیس شد. این دانشگاه که هر ساله با گام‌های محکمی‌که با هدف تبدیل شدن به دانشگاهی صاحب صدای دنیا رشد می‌کند، یکی از برگزیده‌ترین دانشگاه‌ها در بین دانشگاه‌های پایه ترکیه است. برای همین هم عده‌ی زیادی جهت تحصیل در ترکیه، این دانشگاه نوپا را انتخاب می‌کنند.

ما در این مقاله قصد داریم به طول کلی راجع به دانشگاه گلیشیم استانبول توضیح دهیم. پس به خواندن ادامه دهید تا اطلاعات مفیدی را در این باره به دست بیاورید. همچنین علاوه بر این مقاله، موسسه مهاجرتی آرال گام با ارائه مشاوره تخصصی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با دانشگاه گلیشیم استانبول خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان با سازمان مهاجرتی آرال گام در ارتباط باشید.

دانشگاه گلیشیم، یک موسسه‌ی بین‌المللی

جالب است بدانید که در مجموع 65 رشته‌ی تحصیلی در دانشگاه گلیشیم استانبول وجود دارد که با موسسات پیشرو در زمینه خود همکاری می‌کنند و اهمیت زیادی برای دستیابی به موفقیت جهانی می‌دهند؛ و همین رشته‌ها توسط هیئت‌های بین‌المللی منصوب شده توسط موسسات اعتباربخشی آلمان، بریتانیا و آمریکا به طور کامل بررسی و تایید شده است. دانشگاه گلیشیم استانبول با کسب موفقیت دانشگاه با معتبرترین رشته‌های تحصیلی در ترکیه، و با چنین اقداماتی که برای بین‌المللی شدن برداشته است، توجه جهانی را به خود جلب کرده است.

این دانشگاه با حمایت از اینکه آموزش عالی مهم ترین ابزار توسعه پایدار است، با 6 دانشکده، 2 موسسه، 2 آموزشگاه حرفه‌ای، 77 رشته‌ی تحصیلی در مقطع کارشناسی، 61 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی و 34 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی (شبانه)، 33 رشته‌ی تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی و 7 رشته‌ی تحصیلی در مقطع دکترا، به دانشجویان ملی و بین‌المللی خود فرصت‌های آموزشی و آموزشی ارائه می‌دهد.

دانشگاه گلیشیم، یک موسسه‌ی بین‌المللی

دانشگاه گلیشیم استانبول همچنین با همکاری با بیش از 100 دانشگاه جهان، باعث ایجاد انگیزه در دانشجویان کارشناسی، کاردانی، کارشناسی ارشد و دکترا برای بین‌المللی شدن می‌شود.

دانشگاه گلیشیم استانبول یک مجتمع تحقیقاتی عظیم متشکل از بیش از 130 آزمایشگاه در محوطه دانشگاه در استانبول، یکی از مراکز مالی و تجاری ترکیه و جهان، به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای 20 مرکز تحقیقاتی و 93 باشگاه دانشجویی است که به دانشجویان اجازه می‌دهد تا در خارج از کلاس درس به فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی‌ و ورزشی بپردازند.

تاریخچه دانشگاه گلیشیم

بنیاد موسس این دانشگاه، «بنیاد خدمات بهداشتی و خدمات اجتماعی فرهنگ آموزش توسعه»، در سال 2008 اقدام به تأسیس یک آموزشگاه حرفه‌ای به نام «مدرسه حرفه‌ای استانبول گلیشیم» کرد.به موجب نامه وزارت معارف ملی به شماره 17261، هنرستان حرفه‌ای گلیشیم مطابق ماده الحاقی 2 قانون شماره 2547 توسط هیأت وزیران تأسیس و شروع به کار کرد.

تاریخچه دانشگاه گلیشیم

دانشگاه گلیشیم استانبول با قانون شماره 6114 تأسیس شده است و با 6 دانشکده، 2 آموزشگاه، 2 دانشکده فنی و حرفه‌ای و مؤسسه تحصیلات تکمیلی به فعالیت‌های آموزشی خود ادامه می‌دهد.با اتخاذ اصل توسعه در هر زمینه‌ای که ترکیه و جهان به آن نیاز دارند، IGU تاکنون 48631 فارغ التحصیل وارد بازار کرده که طبق اصول و اصول اعتبارنامه خود به عنوان رهبر آموزش دیده‌اند.

دانشکده‌های دانشگاه گلیشیم

 • دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده فنی و مهندسی و معماری
 • دانشکده دندانپزشکی

مؤسسات دانشگاه گلیشیم

 • پژوهشگاه علم و صنعت
 • موسسه علوم اجتماعی
 • موسسه علوم بهداشتی

هنرستان‌های دانشگاه گلیشیم

 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده علمی ‌کاربردی
 • دانشکده تربیت بدنی و ورزش
 • دانشکده زبانهای خارجی

آموزشگاه‌های حرفه‌ای دانشگاه گلیشیم

 • مدرسه حرفه‌ای گلیشیم استانبول
 • مدرسه حرفه‌ای خدمات بهداشتی

زندگی دانشگاهی در گلیشیم

دانشگاه گلیشیم استانبول با ارائه فرصت‌هایی برای فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی دانشجویان به رشد شخصی آن‌ها کمک می‌کند. ما در ادامه بخش‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنیم.

 کتابخانه

دانشجویان IGU می‌توانند به راحتی از کتابخانه‌های این دانشگاه و به جهت رشد علمی ‌و شخصی خود دسترسی داشته باشند.

حمل و نقل دانشگاه گلیشیم

دانشگاه گلیشیم استانبول دارای پردیس‌های مختلفی است که با توجه به نیازهای دانشجویان و پرسنل دانشگاهی چیده شده است و حمل و نقل آسان را بدون گرفتار شدن در ترافیک شهری فراهم می‌کند.

ورزش‌ها

دانشجویان توانایی‌های ورزشی خود را با انجام فعالیت‌هایی در سالن‌های ورزشی واقع در پردیس‌های دانشگاه گلیشیم استانبول نشان می‌دهند.

محل اقامت

نیازهای خوابگاهی دانشجویان دانشگاه گلیشیم استانبول توسط خوابگاه‌های مختلف با قرارداد تامین می‌شود.

شهریه دانشگاه گلیشیم

گلیشیم برای ارائه آموزش در سطح جهانی با ابزاری بسیار مقرون به صرفه برای دانشجویان شایسته ایجاد شد. این دانشگاه در حال حاضر آموزش در سطوح حرفه‌ای و سازمانی را برای دانشجویان محلی و بین‌المللی با هزینه قابل توجهی مقرون به صرفه در ترکیه ارائه می‌دهد.

شهریه پس از اعمال بورسیه‌ی 50 درصدی برای تمام دانشجویان خارجی

جالب اینجاست که گلیشیم اکنون برای تمام دانشجویان خارجی که برای تحصیل در ترم‌های پاییز یا بهار می‌آیند، 50 درصد معافیت شهریه ارائه می‌دهد.

رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی: 4000 دلار رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد: 3000 دلار رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا: 3000 دلار

رنکینگ دانشگاه گلیشیم

رتبه‌ی 102 در کل ترکیه رتبه‌ی 1800 در جهان 12 مرکز تحقیقاتی

 

شهریه برای تمام دانشجویان خارجی  (بدون احتساب بورسیه)

رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی: 8000 دلار رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد: 6000 دلار رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا: 6000 دلار

بورسیه تحصیلی دانشگاه گلیشیم

فرصت‌های بورسیه تحصیلی ترکیه در گلیشیم گسترده و برای دانشجویان مختلف بسیار مطلوب است. در حال حاضر، حدود 95 درصد از بدنه دانشجویی در گلیشیم دارای نوعی بودجه یا کمک هزینه است که اکثریت آن از خود دانشگاه است.این موسسه 100٪، 75٪، 50٪ و 25٪ کمک هزینه تحصیلی یا تخفیف شهریه برای مدت برنامه ارائه می‌دهد. 100٪ بورسیه تحصیلی به دانشجویانی اعطا می‌شود که اعتبار علمی ‌فوق‌العاده‌ای را قبل از پذیرش یا در طول دوره برنامه فردی نشان می‌دهند.

این بورسیه معمولاً برای یک دوره معین از تحصیل طول می‌کشد و سایر امکانات مانند مسکن و تغذیه را شامل نمی‌شود. تخفیف‌های 75 درصدی، 50 دلاری و 25 درصدی شهریه برای دانشجویان به عنوان راهی برای کاهش هزینه‌های پرداختی برای دانشجویان ارائه می‌شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه گلیشیم

این معافیت‌ها به دلایل مختلفی توسط هیئت پذیرش و بخش تعیین می‌شود که یکی از آنها به عملکرد دانشجو بستگی دارد.به همین ترتیب، افرادی که تمایل بیشتری دارند و گلیشیم را به عنوان برگزیده ترین موسسه انتخابی خود انتخاب کرده‌اند، 30٪ تخفیف شهریه از دانشگاه دریافت می‌کنند.

اینها وسیله‌ای برای پاداش دادن به افرادی است که ناخواسته برای هر دوره معین اولویت را به گلیشیم می‌دهند. همچنین، در صورتی که دو فرد از یک خانواده یا خواهر و برادر برای تحصیل در گلیشیم بیایند، هر دو 5 درصد تخفیف در هزینه تحصیلی خود برای کل دوره تحصیلی دریافت می‌کنند.

سایر بورسیه‌های موجود در گلیشیم عبارتند از:

بورسیه Achivement

این بورسیه، به افراد مؤثری که جایگاه علمی ‌و اجتماعی قوی نشان می‌دهند و دانشجویانی که CGPA بسیار خوبی دارند (بالای 3.6/4.0) پس از دو ترم تحصیل، پاداش می‌دهد.این کمک هزینه‌ شهریه و سایر هزینه‌ها را برای کل مدت برنامه پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی BOT

هیئت مدیره دانشگاه هر ساله به دانشجویانی که در گلیشیم ثبت نام می‌کنند و در حال گذراندن دوره‌هایی به گویش ترکی هستند کمک هزینه تحصیلی می‌دهد.این کمک هزینه‌ها به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجو تعلق می‌گیرد و فقط به مقاطع کاردانی و کارشناسی ارائه می‌شود.

بورسیه تحصیلی Research and Development Incentive

گلیشیم به دانشجویانی که تعهدات یا پروژه‌های تحقیقاتی جهانی را انجام می‌دهند به عنوان ابزاری برای نشان دادن تعهد موسسه به پیشرفت‌های سطح جهانی پاداش می‌دهد.بسیاری از دانشجویان فارغ‌التحصیل که مقالات یا پروژه‌های تحقیقاتی نوشته و منتشر کرده‌اند که به یک نیاز جهانی پاسخ می‌دهند، همگی برای تکمیل تحصیلات خود از گلیشیم این کمک هزینه را دریافت کرده‌اند.

بورسیه‌های IB Assistance

افرادی که در حال حاضر دارای مدرک لیسانس بین‌المللی هستند که در بیش از 40 کشور گواهی و پذیرفته شده است، می‌توانند در مقاطع تحصیلات تکمیلی در گلیشیم با بورسیه‌ی کامل تحصیل کنند. این فقط هزینه‌های تحصیلی آنها را به تنهایی پوشش می‌دهد.سایر عوامل مانند مسکن، حمل و نقل یا تغذیه بر عهده‌ی دانشجو است.

مدارک لازم جهت درخواست پذیرش از دانشگاه گلیشیم

به جز ویزای تحصیلی ترکیه، به مدارک خاصی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه گلیشیم نیاز دارید، ما در ادامه برای هر مقطع، مدرک تحصیلی مورد نظر را ذکر خواهیم کرد.

پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه گلیشیم

این مدارک لازم برای پذیرش در مقاطع کارشناسی است:

پر کردن اپلیکیشن اثبات مدرک زبان (معمولا تافل یا آیلتس) انگلیسی برای دانشجویان کشورهای انگلیسی زبان با تحصیلات انگلیسی اجباری نیست
کپی پاسپورت بین المللی یا سند مسافرتی متقاضی گواهی پایان دبیرستان که نمرات و نتایج را نشان می‌دهد. تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه گلیشیم

پر کردن اپلیکیشن اثبات مدرک زبان (معمولا تافل یا آیلتس) ریز نمرات مقطع کارشناسی
کپی پاسپورت بین المللی یا سند مسافرتی متقاضی گواهی لیسانس از یک موسسه عالی معتبر و رزومه یا CV تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه گلیشیم

پر کردن اپلیکیشن اثبات مدرک زبان (معمولا تافل یا آیلتس) ریز نمرات مقطع کارشناسی
کپی پاسپورت بین المللی یا سند مسافرتی متقاضی گواهی لیسانس از یک موسسه عالی معتبر تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.
رزومه یا CV گواهی فوق لیسانس از یک موسسه عالی معتبر ریز نمرات با جزئیات دروس اخذ شده و نمرات کسب شد در مقطع کارشناسی ارشد.

هزینه‌ی زندگی و تحصیل در دانشگاه گلیشیم

هزینه‌ی اقامت حدود 150 تا 300 یورو در ماه هزینه زندگی حدود 300 یورو در ماه هزینه غذا 150 یورو در ماه استفاده از حمل و نقل مخصوص دانشگاه رایگان است

سخن آخر

ما در این مقاله راجع به دانشگاه گلیشیم استانبول، بورسیه تحصیلی و نحوه اخذ پذیرش و … صحبت کردیم. اگر همچنان سوالی دارید، حتما با موسسه مهاجرتی آرال گام تماس بگیرید تا به کمک آن‌ها، از این دانشگاه بی‌نظیر، پذیرش گرفته و با بورسیه‌های تحصیلی آن، به تحصیل در ترکیه بپردازید.

اشتراک گذاری
چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *